Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Kis segítséget kérnék!

A lengéscsillapítóim teljesen készen vannak a rugóimmal együtt...néztem az árakat:

Monroe első darabja 20e körül mozog

Narancssárga Koni STR.T 14e a Devil-en

A rendszer teljesen gyári szóval nemtudok dönteni, valakinek tapasztalata ebben?

Link to comment
Megosztás:

Kis segítséget kérnék!

A lengéscsillapítóim teljesen készen vannak a rugóimmal együtt...néztem az árakat:

Monroe első darabja 20e körül mozog

Narancssárga Koni STR.T 14e a Devil-en

A rendszer teljesen gyári szóval nemtudok dönteni, valakinek tapasztalata ebben?

A Konit tudom ajánlani... :)

Link to comment
Megosztás:

Én ilyet tettem bele egy éve és tökéletesen megfelelnek. Igaz, hogy kicsit rázósabb rossz úton, de a kanyarokban annyira fogja az autót, hogy csak na... :D

http://deviltuning.h...2&termek=104870

Jó cucc ez! :D :icon13: Persze nem állítható szuper-versenyfutómű, de az utcára nagyon jó. És egy jó ültetőrugóval és széles gumikkal jól bírja a "sportos" kanyarokat. Azt mondjuk nem tudom, hogy normál rugóval milyen... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudtok nekem segíteni,ültetéssel kapcsolatban?

F astra 1,7 tds caravanom van és lehet kapok ajándékban egy Vogtland 60-40 es rugó szettet! Kérdésem az lenne,hogy érdemes be tenni azt a 60-ast előre? vagy az már nagyon durván lent lesz? Szerintem az még nem vészes,én úgy gondolom... :) A másik kérdésem,hogy ha betenném akkor kell vennem másik teleszkópot is? vagy ez még éppen hogy elmegy vele...

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudtok nekem segíteni,ültetéssel kapcsolatban?

F astra 1,7 tds caravanom van és lehet kapok ajándékban egy Vogtland 60-40 es rugó szettet! Kérdésem az lenne,hogy érdemes be tenni azt a 60-ast előre? vagy az már nagyon durván lent lesz? Szerintem az még nem vészes,én úgy gondolom... :) A másik kérdésem,hogy ha betenném akkor kell vennem másik teleszkópot is? vagy ez még éppen hogy elmegy vele...

Előre is köszönöm!

Ugy tudom max 30-40 mm ültethető még a gyári telóval, szóval a teló is cserés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Caraván hátsó lengéscsillapító csere előtt (közben) állok, azt szeretném kérdezni, milyent ajánlotok?

Meg tudnátok írni, mit kell hozzá venni (gumibakok, csavarok, akármi)?

Mennyire oldható meg itthon a csere?

Csak egyféle felfogatással létezik az összes típusra, vagy valami variálás van benne mondjuk évjárattól függően?

Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is.

üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Caraván hátsó lengéscsillapító csere előtt (közben) állok, azt szeretném kérdezni, milyent ajánlotok?

Meg tudnátok írni, mit kell hozzá venni (gumibakok, csavarok, akármi)?

Mennyire oldható meg itthon a csere?

Csak egyféle felfogatással létezik az összes típusra, vagy valami variálás van benne mondjuk évjárattól függően?

Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is.

üdv

Gábor

Elvileg adnak hozzá gumikat, meg anyát alulra. A felső csavar meg a sajátod. Sztem megoldható otthon, hisz 2-2 csavarról van szó. Egyféle felfogatással van.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg adnak hozzá gumikat, meg anyát alulra. A felső csavar meg a sajátod. Sztem megoldható otthon, hisz 2-2 csavarról van szó. Egyféle felfogatással van.

Nekem mondjuk az unixosokat meg kellett flexelni, mert nem ment be fent a helyére. Az emelővel nyomattam fel a hidat oldalanként hogy be tudjam tekerni az alsó csavart.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! olvasgatok-olvasgatok keresgélek de nem nagyon találok olyat, hogy bárki is az emeléssel kapcsolatban kérdezett volna!Na jó, volt néhány, hogy a "seggét csak" mert állandó sújt hurcikál, NADE aki járja az erdőt és úttalan utakat?? Annak mind a négy kereket meg kell emelni!! Na ilyen irányú beszélgetést nem találtam! Kérdem én VOLT MÁR ILYEN? Mert az első kereket én megoldottam, egy jó esztergályos segítségével, de a hátsó "mi meglepő" az a bonyolúltabbik számomra! Annyit tudni kell hogy a "cél mentesíti az ezközt" vagyis a lehető legolcsóbb megoldás!Rugót kovácsolni azaz nyújtani, kilőve, nincs megfelelő szaki a környezetemben!A másik amit szem elött tartok az az hogy otthoni megoldással bármi amit átalakítok az bármikor visszaállítható legyen az eredeti állapotba(műszaki,vagy eladás) ezért se jöhet szóba a rugónyújtás.Tehát ott is esztergálásos megoldásban gondolkodom. Vagy más valami ötlet?Köszönet..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! olvasgatok-olvasgatok keresgélek de nem nagyon találok olyat, hogy bárki is az emeléssel kapcsolatban kérdezett volna!Na jó, volt néhány, hogy a "seggét csak" mert állandó sújt hurcikál, NADE aki járja az erdőt és úttalan utakat?? Annak mind a négy kereket meg kell emelni!! Na ilyen irányú beszélgetést nem találtam! Kérdem én VOLT MÁR ILYEN? Mert az első kereket én megoldottam, egy jó esztergályos segítségével, de a hátsó "mi meglepő" az a bonyolúltabbik számomra! Annyit tudni kell hogy a "cél mentesíti az ezközt" vagyis a lehető legolcsóbb megoldás!Rugót kovácsolni azaz nyújtani, kilőve, nincs megfelelő szaki a környezetemben!A másik amit szem elött tartok az az hogy otthoni megoldással bármi amit átalakítok az bármikor visszaállítható legyen az eredeti állapotba(műszaki,vagy eladás) ezért se jöhet szóba a rugónyújtás.Tehát ott is esztergálásos megoldásban gondolkodom. Vagy más valami ötlet?Köszönet..

Omega rugót dobjál alá.

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén lett egy kis első futómű felújítás szerű cselekményem.

Előzmény az volt, hogy a jobb első keréktől folyamatosan hallottam egy búgás szerű hangot. Amihez a múlthéten csatlakozott a döcögőkre kopogás, valamint az elnyújtott balos kanyarokban 80-nál jelentkező erős kormányrángás.Hozzáteszem jobbos kanyarnál nem volt ilyen... Na meg ami már régen megvolt, az a 105 feletti irgalmatlan rángás...

Hát a hétvégén szétszedtem. Elsőnek kiderült, hogy kerékcsapágy. Másodjára pedig egy fura dolog lett. A teleszkópot a gólyalábba beszorító anya fellazult és ezért vergődött. :( Ahogy körbeforgattam a kereket, kiderült, hogy a féktárcsák is ütnek. Így aztán sikerült 9500 HUFból mindent megcsinálni. 6500 a kerékcsapágy, 1000-ért bepréselték, 2000ért megérintőzték a tárcsákat. Volt otthon egy új jobbos kormányrúdfejem is és ha már ott szétszedtem mindent, azt is kicseréltem, mert nagyon könnyen járt. Sikerült jól megcsinálni. Semerre nem húz, és valahol 120 fölött kezd el egy kicsit rázni, de nagyon haloványan.

Öröm és bódogság... :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

most szerelném a hátsó lengéscsillapítót, de a felső csavar nem igen akar engedni. Beáztattam már csavarlazítóba, egy ideig jött is, de aztán hirtelen megállt. Ez a csavar ugye nem átmenő rendszerű? Csak mert akkor nem kéne beletörni, mert azzal itthon nem tudok már mit kezdeni, szerelőnek meg minek okozzak plusz bosszúságot...

köszi

üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

most szerelném a hátsó lengéscsillapítót, de a felső csavar nem igen akar engedni. Beáztattam már csavarlazítóba, egy ideig jött is, de aztán hirtelen megállt. Ez a csavar ugye nem átmenő rendszerű? Csak mert akkor nem kéne beletörni, mert azzal itthon nem tudok már mit kezdeni, szerelőnek meg minek okozzak plusz bosszúságot...

köszi

üdv

Gábor

Pont átmenő csavar ha jól emlékszem....

Link to comment
Megosztás:

Alsot mar lekototted vagy meg fesziti az egesz hid a felso csavart?

Pont átmenő csavar ha jól emlékszem....

Az alsó csavar volt olyan kedves még menet közben letörni, ezzel hozva előre ezt a beavatkozást.

Hosszas masszírozás után sikerült kicserélni mindkét lengéscsillapítót, az autónak egész autószerű járása lett tőle :)

KYB lengéscsillapítókat kapott.

Plusz ha már így belejöttem, olajcsere, szűrők, téligumi...

És nem átmenőcsavar.

üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy jártam mint pszilaj. Egyre hangosabb kotyogást hallottam elölről, de úgy, hogy már minden lehetséges dolog ki lett cserélve.

Megemeltem és a gólyalábban a lengéscsillapítót lefogó csavar fellazlut elég rendesen. Pedig az inkább beszokott rohadni nem?

Hidegvágóval és kalapáccsal húztam meg a biztonság kedvéért. De ha megint fellazul még kap egy kis menetrögzítőt is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon, de egyből egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Van egy 97'-es F Astrám, aminek a futóművén szeretnék kicsit javítani. Nincs szó ültetésről, meg semmi ilyesmi, mert ahol én lakom, ott szinte utak sincsenek..... A szervízkönyve szerint, még sosem voltak rajta szilentek cserélve, így még valószínűleg a gyári szilentek vannak alatta. Tegnap cseréltem át a kerekeket téliesre, és megfeszegettem a szilenteket. A hátsó híd szilentjeit legalább 5mm-re tudom le fel nyomogatni, a lengővilla szilentjeit pedig kb. 3mm-re. Ezeknek szabad lenne így mozognia, vagy mindegyik cserés? Ha cserések, akkor mit ajánlanátok, hogy egy kicsit strapabíróbb legyen? Esetleg egy nagyobb opel típusé nem jó bele, vagy hogyan lehet kicsit feszesíteni rajta? Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon, de egyből egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Van egy 97'-es F Astrám, aminek a futóművén szeretnék kicsit javítani. Nincs szó ültetésről, meg semmi ilyesmi, mert ahol én lakom, ott szinte utak sincsenek..... A szervízkönyve szerint, még sosem voltak rajta szilentek cserélve, így még valószínűleg a gyári szilentek vannak alatta. Tegnap cseréltem át a kerekeket téliesre, és megfeszegettem a szilenteket. A hátsó híd szilentjeit legalább 5mm-re tudom le fel nyomogatni, a lengővilla szilentjeit pedig kb. 3mm-re. Ezeknek szabad lenne így mozognia, vagy mindegyik cserés? Ha cserések, akkor mit ajánlanátok, hogy egy kicsit strapabíróbb legyen? Esetleg egy nagyobb opel típusé nem jó bele, vagy hogyan lehet kicsit feszesíteni rajta? Köszönöm a válaszokat!

Üdv....hát ugye az biztos hogy ami kottyan az már nem jó, de igazából csak úgy megcibállva megmozgatna nehéz megállapítani hogy csereéret-e már. Futóműellenőrzésen rángatják a kerekeket ide-oda géppel ott kiszűrik elméletileg a hibát. Más opelé nem nagyon jó bele, talán vannak keményebb-puhább szilentek vagy lehet esztergáltatni asszem ladáknál van olyan zöld vagy miféle szilent de ezt igazából nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.