Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv.

Értem,szóval akkor segítsetek.:)Erősített rugó az milyen,hogyan,hol,esetleg milyen verdából?Szegínysíg :excl: van mindenfelé,itt is,és ezért kérdezek hogy hogy lehetne a legolcsóbban összehozni,hogy jó is legyen.Mikor beleraktam a másik rugót,raktam a rugóba azt a gumi izét(nem jut eszembe a neve no:))amit a zsigákba is raktak többek között,hogy ne üljön meg olyan könnyen.De szinte mindíg elpotyog valahol:) Akkor valami jó ötlet milyen rugó kellene bele?

A másik kérdésem még mindíg fent van,hogy mi lehet a verda bal elejével?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Értem,szóval akkor segítsetek.:)Erősített rugó az milyen,hogyan,hol,esetleg milyen verdából?Szegínysíg :excl: van mindenfelé,itt is,és ezért kérdezek hogy hogy lehetne a legolcsóbban összehozni,hogy jó is legyen.Mikor beleraktam a másik rugót,raktam a rugóba azt a gumi izét(nem jut eszembe a neve no:))amit a zsigákba is raktak többek között,hogy ne üljön meg olyan könnyen.De szinte mindíg elpotyog valahol:) Akkor valami jó ötlet milyen rugó kellene bele?

A másik kérdésem még mindíg fent van,hogy mi lehet a verda bal elejével?

Köszi

8 pénzért kovácsoltak nekem erősített, sűrű-menetes qrva erős rugókat. (az egy dolog hogy nekem még ezt is sikerült eltörni, de a 600 kilós szállítmánnyal, meg két velem megpakolva vasúti-átjárózás nem igazán normális használat :( )

Link to comment
Megosztás:

8 pénzért kovácsoltak nekem erősített, sűrű-menetes qrva erős rugókat. (az egy dolog hogy nekem még ezt is sikerült eltörni, de a 600 kilós szállítmánnyal, meg két velem megpakolva vasúti-átjárózás nem igazán normális használat :lol: )

Szegény kocsi. :lol: :( :excl:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki.

Olyan kérdésem lenne(bár lehet volt már valahol,de már órák óta olvasom és nem találtam róla semmit)hogy adott egy 92"-es Opel Astra F Caravan és a hátsó rugók eltörtek,cseréltem bontott diesel Caravan-éra,de az egyik oldali már megint eltört és amúgy is gyengének és alacsonynak találom.Szeretnék erősebb(de olcsó rugót,akár bontva is)belerakni,hogy úgy nézzen ki mint az ideges cserebogár:)Láttam ilyen verdákat a környéken is már.

A másik kérdésem,ha földúton megyek akkor kopog és nyikorog az eleje bal oldalon.Mi lehet?Alsó gömbfej,szilent,vagy mi?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv:

Róbert

Pl. így? :excl:

1....

76441509.jpg

Link to comment
Megosztás:

A másik kérdésem még mindíg fent van,hogy mi lehet a verda bal elejével?

Ahogy írtad meg kell nézni talpast, kormányösszekötőt, stabrúd bekötését, dobbetét nincs -e kilazulva, nem ér-e bele a kerékbe. Ha kormánytekergetés közben ropog akkor toronycsapágy is lehet, esetleg nincs-e rugó törve ott is.

Link to comment
Megosztás:

Sztem tök felesleges az állítható, mert állítgassa a f@szom. :excl: Cimborám azért vett, mert hogy gyakran cserél felnit, és utána állít. Ebben van vmi ráció, de egyéb nincs. :(

Tehát felesleges mind az állítható mind az airride?

Mert a fix futómű az csak 40e 60/60-as ültetéssel!

Link to comment
Megosztás:

Tehát felesleges mind az állítható mind az airride?

Mert a fix futómű az csak 40e 60/60-as ültetéssel!

Találd ki mit szeretnél?

Ha show célra porba ültetni, akkor air. Ha porba ültetni és néha finomhangolni a magasságot, akkor gew. Ha csak ültetni akkor simán rugó+gátló csere.

Nyilván 40ért gondolom tatechnix van...inkább valami normálisabbat vennék, az meg nem 40. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Találd ki mit szeretnél?

Ha show célra porba ültetni, akkor air. Ha porba ültetni és néha finomhangolni a magasságot, akkor gew. Ha csak ültetni akkor simán rugó+gátló csere.

Nyilván 40ért gondolom tatechnix van...inkább valami normálisabbat vennék, az meg nem 40. :excl:

Mennyire jó a TA-TECHnix sportfutómű szett?

:( :lol:

Link to comment
Megosztás:

gewindefahrwerk az állíthatómagasságú.

fastrához gyárt az fk, h&r, GAZ, kw így hirtelen. A normális az 1000eurotól van. Újonnan.

air nemtom. viszonylag egyedi gyártást szoktak alkalmazni. függ, hogy milyen állíthatóságot akarsz. sztem 200e huf tól.

sportfutó. gátlóból is érdemes vmi normálisat venni, koni vagy vmi jó bilstein, meg van vmi új, állítható(keménységre) kyb, de arról nincs infóm, de ezek sem olcsók. rugóból eibach, h&r, koni...itt is olyan 100e ft tól.

persze lehet venni ta-t 40ért. aztán jó lesz. csak lepattogsz az útról :excl:

Link to comment
Megosztás:

Astra F-hez csak Fk állítható futómű van ha az a GEW az pedig 220e Ft annyiért viszont nem kell 250e-ér már airride van!

Szerintem marad a fix futómű ültetőrugóval!

De most tényleg mi a véleményetek a TA-TEchnix-ről?

Sz@r. Az fk sem egy nagy eresztés...

Jah az air meg ritka gusztustalan menet közben, mert ugye féltik általában, és mivel tudják állítani menet közben, így ültetettből átváltozik vmi coutry géppé.

Aki ültet az rugóval ültet, nem véletlen az "airride for homos" felirat se.. xD

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.