Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Segitségre lenne szükségem mi az istenért fogyszthat

sokat egy astra gsi c20xe

olyan 11-11,5 körül van mikor nem nyomom neki és

a termosztát és a motorhöfok jelado és tökletes ..

mi lehet még a fogyasztas növekedés oka ?????

..XIA XTEM A MAGA CSAKNEM 2LITERES ÜRTARTALOMBAN KERESD A VÁLASZT......PLUSZ A SOR 8 XIVÓKÁK IS XOMJAZNAK.

Link to comment
Megosztás:

..XIA XTEM A MAGA CSAKNEM 2LITERES ÜRTARTALOMBAN KERESD A VÁLASZT......PLUSZ A SOR 8 XIVÓKÁK IS XOMJAZNAK.

Engine C20XE Number Of Cylinders 4 Configuration Inline/Straight Displacement 1,998 cc (121.93 cu in) Bore 86 mm (3.386 in) Stroke 86 mm (3.386 in) Power 150 bhp (111.9 kW; 152.1 PS) @ 6,000 rpm Torque 196 N·m (145 lb·ft) @ 4,800 rpm Compression ratio 10.8:1 Engine management Bosch Motronic 2.5/Bosch Motronic 2.8 Idle speed 800-900 rpm Max rpm 6,800 Firing order 1-3-4-2

Link to comment
Megosztás:

Valaki fordítsa le ezt a 2 mondatot! Az artikulálatlan ordítástól nem értek semmit!

Nos szerintem Tajgetosz-pozitív fórumtársunk azt akarta a maga módján mondani a 2003-ban feltett "Miért fogyaszt sokat?" kérdésre, hogy azért, mert 2 literes a motor. (Köztudott, hogy a 2 literesek sokat zabálnak!) És ráadásul 16 szelepes, vagyis 4 helyett 8 szívószelep szomjazik. Bár ezt már nem írta, de gondolom az következik belőle, hogy kétszer annyit fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek a c14nz és az x14nz vezérműtengelye megegyezik? Be lehet tenni az x14nzbe a c14nz vezérműtengelyt? kell valamit állítani a motoron ?

Egyezik. Csak arra kell figyelni, ha netalántán olyat találnál, ami DIS gyújtásos és a tied rotoros, akkor nem fog passzolni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Haver említette a napokban hogy az EGR szelep lezárásával "harapósabb" lesz az autó. Rágugliztam de nem találtam semmi használhatót ezért tőletek kérek segítséget. Na szóval:

-hogyan kell lezárni?

-nem lesz semminek semmi baja?

-fogyasztás csökken/nő?

Opel Astra F 1999-es 1.6 8v-s autóm van (X16SZR) motorkódú.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Haver említette a napokban hogy az EGR szelep lezárásával "harapósabb" lesz az autó. Rágugliztam de nem találtam semmi használhatót ezért tőletek kérek segítséget. Na szóval:

-hogyan kell lezárni?

-nem lesz semminek semmi baja?

-fogyasztás csökken/nő?

Opel Astra F 1999-es 1.6 8v-s autóm van (X16SZR) motorkódú.

Előre is köszönöm.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1538#entry597631

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Vettem egy '94-es, 1.6-os benzines F-es Astrát. Többen is megnézték, többféle véleményt kaptam. Az autóban 270100 km van. Valami a szelepfedél körül ketyereg benne, mondtak már rá hidrotőkét, injektort, szelepimbát, hogy az ketyereget benne. Azt is mondták, hogy elég nagy kartergáza van neki, eszi az olajat, kopott, van aki azt is mondta, hogy 1-2 gyűrűt meg is evett, a gyújtása sem tökéletes. Az én tapasztalatom szerint tényleg van neki rendesen kartergáza, mert az olajbeöntő nyiláson jön ki a kipufogógáz eléggé érezhetően járó motornál, a gyújtásgonddal is egyetértek. Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy körülbelül mennyi pénzbe állna meg egy motorgenerál? Itt gondolok pl a gyűrűzésre, furatni nem akarom... Nekem még az tűnt fel, hogy egy 74kW-os motornaak jobban kéne mennie, nyomatékosabbnak kéne lennie, bár a gyujtásbeállítás is sokat számíthat, nemtudom pontosan. Mindenesetre méretek egy kompressziót, az sokat elárulhat...

Ha valaki valami tanácsot tud adni azt megköszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Haver említette a napokban hogy az EGR szelep lezárásával "harapósabb" lesz az autó. Rágugliztam de nem találtam semmi használhatót ezért tőletek kérek segítséget. Na szóval:

-hogyan kell lezárni?

-nem lesz semminek semmi baja?

-fogyasztás csökken/nő?

Opel Astra F 1999-es 1.6 8v-s autóm van (X16SZR) motorkódú.

Előre is köszönöm.

Oka van, hogy nekem nem nyitja meg egyik leírást sem?

Nekem sem nyit meg egyet sem csak felugrik a lap tetejére :(

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1752 ezt látjátok?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok egy olyan kérdésem volna hogy a c14nz vezérműtengelyház cakumpakk illeszkedik az x14nz hengerfejjel? rálehet tenni?csak mert ami nekem van x14nz vezérműtengelyház elvan repedve meg a tengely se az igazi és szereztem egy c14nz fejet.

köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Vettem egy '94-es, 1.6-os benzines F-es Astrát. Többen is megnézték, többféle véleményt kaptam. Az autóban 270100 km van. Valami a szelepfedél körül ketyereg benne, mondtak már rá hidrotőkét, injektort, szelepimbát, hogy az ketyereget benne. Azt is mondták, hogy elég nagy kartergáza van neki, eszi az olajat, kopott, van aki azt is mondta, hogy 1-2 gyűrűt meg is evett, a gyújtása sem tökéletes. Az én tapasztalatom szerint tényleg van neki rendesen kartergáza, mert az olajbeöntő nyiláson jön ki a kipufogógáz eléggé érezhetően járó motornál, a gyújtásgonddal is egyetértek. Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy körülbelül mennyi pénzbe állna meg egy motorgenerál? Itt gondolok pl a gyűrűzésre, furatni nem akarom... Nekem még az tűnt fel, hogy egy 74kW-os motornaak jobban kéne mennie, nyomatékosabbnak kéne lennie, bár a gyujtásbeállítás is sokat számíthat, nemtudom pontosan. Mindenesetre méretek egy kompressziót, az sokat elárulhat...

Ha valaki valami tanácsot tud adni azt megköszönöm!

Hi!

A motorgenerál nem olcsó játék, sztem 150-nél kevesebből rendesen nem tudod megcsinálni. Én inkább másik motort néznék bele, az jóval olcsóbban kijöhet. C16NZ van benne, vagy C16SE? A 74kW-ból utóbbira tippelek, ha nem elírás.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok egy olyan kérdésem volna hogy a c14nz vezérműtengelyház cakumpakk illeszkedik az x14nz hengerfejjel? rálehet tenni?csak mert ami nekem van x14nz vezérműtengelyház elvan repedve meg a tengely se az igazi és szereztem egy c14nz fejet.

köszi előre is.

Elvileg simán passzolnia kell, ha mindkettő rotoros gyújtású (bár én meg nem láttam DIS-es X14NZ-t).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.