Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok

nekem van egy opel astra caravánom 1.4-es benzines 97-es

van vele egy olyan probléma hogyha eléri az üzemi höfokot a motor akkor elkezd akadozni a motor elmegy az alapjárat leáll az utkeresztezödésben és utána alig akar ujraindulni ha meg elindul akkor meg jobban füstöl mint egy traktor ja és nem utolsosorban rengeteg let a fogyasztása

elöre is köszönöm a választ

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

nekem van egy opel astra caravánom 1.4-es benzines 97-es

van vele egy olyan probléma hogyha eléri az üzemi höfokot a motor akkor elkezd akadozni a motor elmegy az alapjárat leáll az utkeresztezödésben és utána alig akar ujraindulni ha meg elindul akkor meg jobban füstöl mint egy traktor ja és nem utolsosorban rengeteg let a fogyasztása

elöre is köszönöm a választ

Vagy hőmérsékletjeladó vagy lambda sztem. A hibakód-kivillogtatás majd elárulja remélem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Probléma a következő: sokáig kell indítozni a verdát,aztán beindul de rögtön le is fullad, 3. probálkozásra beindul és már nem is fullad le, viszont mikor beröffen a motor abban a pillanatban füst jön ki a kipufogóból 1-2 másodpercig! :huh: A motor 1.4-es központi befecskendezés, 60 Le (egyébként off Corsa :lol: ) Garantáltan csak 100 ekm van benne, igaz ez mind város:S!! Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Probléma a következő: sokáig kell indítozni a verdát,aztán beindul de rögtön le is fullad, 3. probálkozásra beindul és már nem is fullad le, viszont mikor beröffen a motor abban a pillanatban füst jön ki a kipufogóból 1-2 másodpercig! :huh: A motor 1.4-es központi befecskendezés, 60 Le (egyébként off Corsa :lol: ) Garantáltan csak 100 ekm van benne, igaz ez mind város:S!! Mi lehet a probléma?

Ezt valahogy normálisnak találom :lol: Mielőbb cserélj üzemanyagszűrőt.

Link to comment
Megosztás:

Ezt valahogy normálisnak találom :lol: Mielőbb cserélj üzemanyagszűrőt.

fél éve volt cserélve benne, azóta meg 2000 km se ment az autó! :huh:

Miért a te autód füstöl beindításkor, sztem az nem normális dolog?! Ezen a corsán kivül egyik opelünk sem füstöl!!

Link to comment
Megosztás:

fél éve volt cserélve benne, azóta meg 2000 km se ment az autó! :huh:

Miért a te autód füstöl beindításkor? Ezen a corsán kivül egyik opelünk sem füstöl!!

Hát indításkor mindegyik füstöl pár másodpercig. Azaz picit nagyobb füstmennyiséget lök ki magából. Nem lehet, hogy rosszabb minőségü üzemanyagot tankoltál?

Link to comment
Megosztás:

fél éve volt cserélve benne, azóta meg 2000 km se ment az autó! :lol:

Miért a te autód füstöl beindításkor, sztem az nem normális dolog?! Ezen a corsán kivül egyik opelünk sem füstöl!!

és milyet füstöl? Kék mint olaj, fekete mint korom, vagy simány csak fehér mert jön belőle a gőz? :huh:

Link to comment
Megosztás:

fél éve volt cserélve benne, azóta meg 2000 km se ment az autó! :huh:

Miért a te autód füstöl beindításkor, sztem az nem normális dolog?! Ezen a corsán kivül egyik opelünk sem füstöl!!

A kétvezetékes hőmérsékletjeladóra rá kéne mérni, mekkora az ellenállása hidegen. C14NZ motoron a generátor mögött benézve találod kicsit lejjebb a motorblokk hátulján. Meg nézz rá a gyertyákra, milyen állapotban vannak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Probléma a következő: sokáig kell indítozni a verdát,aztán beindul de rögtön le is fullad, 3. probálkozásra beindul és már nem is fullad le, viszont mikor beröffen a motor abban a pillanatban füst jön ki a kipufogóból 1-2 másodpercig! :huh: A motor 1.4-es központi befecskendezés, 60 Le (egyébként off Corsa :lol: ) Garantáltan csak 100 ekm van benne, igaz ez mind város:S!! Mi lehet a probléma?

Csak hidegen vagy melegen is csinálja? Olajat nem eszi? Hibalámpa nem szokott világítani? Jó lenne a motrokódot is tudni (motorszám része pl. 14NZ)

Mikor voltak utoljára szűrők és különösen üzemanyagszűrő cserélve?

Link to comment
Megosztás:

A kétvezetékes hőmérsékletjeladóra rá kéne mérni, mekkora az ellenállása hidegen. C14NZ motoron a generátor mögött benézve találod kicsit lejjebb a motorblokk hátulján. Meg nézz rá a gyertyákra, milyen állapotban vannak.

A gyertyákat néztem pár hónapja, akkor sztem nem néztek ki rosszul. Csak az a füst ne lenne! Mennyi lenne az elfogadható érték ellenállásnak?

Link to comment
Megosztás:

Csak hidegen vagy melegen is csinálja? Olajat nem eszi? Hibalámpa nem szokott világítani? Jó lenne a motrokódot is tudni (motorszám része pl. 14NZ)

Mikor voltak utoljára szűrők és különösen üzemanyagszűrő cserélve?

Melegen is előfordul! Olajat nem eszi, hibalámpa sem szokott felvillanni, üzemanyagszörő kb fél éve volt cserélve Alco tipusúra, motorkódot nem tudok mondani,nincs itt a forgalmi, 94es 1.4 60Le központi befecskendezéses

Link to comment
Megosztás:

A kék füst pedig attól kék hogy olaj jut az égéstérbe. Olaj pedig ha oda jut, és füstöl, akkor valahonnan odakerül, nagy valószínűséggel a többi olajtól. Ha kéken füstöl akkor fogynia is kéne :huh: Mennyit mentek azzal az autóval? Lehet hogy nem fogy vészesen, és így nem tűnik fel. A hűtőfolyadékot meg azért kérdeztem mert ha szét van a HF, akkor keverheti az olajat a vízzel, és akkor szivárványosnak kéne lennie a hűtőfolyadéknak (de ha ide megy az olaj akkor is fogynia kéne mert ugye valahonnan odakerül) Lehet hogy a kevesetmenés miatt nem észrevehető nem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

100% hogy nem fogynak!!

Azt esetleg meg lehetne nézni, hogy egy rövid indítózás után amikor nem indul be, megnézni a gyertyákat. Ha lucskosak a benzintől akkor lehet tényleg a szikra hiányzik neki de üzemanyagot kap.

Ha szárazak akkor benyát nem (vagy azt sem) kap. Eztután már célirányosan lehetne tovább keresni a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.