Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

A c14nz astrám, van kb jó fél éve, 92-es évjárat.

A tegnapi eső miatt, reggelre mindig megmakacsolja magát, száraz időben nem.

Hibajelenség: amíg hideg a motor le akar fulladni, teljes gázadáskor meg bizonyos fordulatszámnál berángat (hasonló effekt mint amit nemrég írtak pár postal arré;).

Üzem meleg motornál meg már nem jelentkezik.

Amikor megvettük volt levegőszűrő csere, vezérműszíj, gyertya, elosztókábel, most nemrég meg olajcsere szűrővel +pollenszűrő.

A szerelő is mondta hagyjam ott átnézik, de csak eső után jön elő ez a hiba ami vicc. :rolleyes:

szia.milyen gyertyákat vettél bele?egy pólusu vagy kettő?én egyszer 2 pólusut kaptam,elgurultam vele 5000 km-t oszt annyi.hidegen úgy prüszkölt mintha szénanáthás lenne.szereztem 1 pólusut GM-et olyan mint az álom,10000km után csere.

Link to comment
Megosztás:

szia.milyen gyertyákat vettél bele?egy pólusu vagy kettő?én egyszer 2 pólusut kaptam,elgurultam vele 5000 km-t oszt annyi.hidegen úgy prüszkölt mintha szénanáthás lenne.szereztem 1 pólusut GM-et olyan mint az álom,10000km után csere.

Egypólusú.

Link to comment
Megosztás:

szia.milyen gyertyákat vettél bele?egy pólusu vagy kettő?én egyszer 2 pólusut kaptam,elgurultam vele 5000 km-t oszt annyi.hidegen úgy prüszkölt mintha szénanáthás lenne.szereztem 1 pólusut GM-et olyan mint az álom,10000km után csere.

Ez így nem teljesen biztos. Nekem 20000 km van a 2 pólusúakban és kutya bajuk. ;)

Ja ACDelco gyertyák, ami ugye GM tulajdon, vagy mifene. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra F X14NZ verdám.

A mai napon minden probléma nélkül közlekedtem vele, amíg egyszercsak a városban megállt.

A hiba úgy jelentkezett hogy bedadogott és teljesen leállt a motor (mintha kifogyott volna a brenya). Nem tudtam újra beindítani, csak darált és nem indult. Amikor beindult nem volt alapjárat és egyből leállt. A gyertyakábeleket ellenőriztem, a relé gyújtáskor zúg, kattan, az injektor (központi) burkolatot megütögettem és semmi. Elmentem elintézni a dolgaimat, kb fél óra múlva visszamentem és pöccre indult az autó.

Van ötletek hogy mi lehet vele?

Kb egy hónapja csinálta először! A jelenség ugyanez volt. Azóta semmi baja, jelenleg sincs semmi baja, megy, húz, indul!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra F X14NZ verdám.

A mai napon minden probléma nélkül közlekedtem vele, amíg egyszercsak a városban megállt.

A hiba úgy jelentkezett hogy bedadogott és teljesen leállt a motor (mintha kifogyott volna a brenya). Nem tudtam újra beindítani, csak darált és nem indult. Amikor beindult nem volt alapjárat és egyből leállt. A gyertyakábeleket ellenőriztem, a relé gyújtáskor zúg, kattan, az injektor (központi) burkolatot megütögettem és semmi. Elmentem elintézni a dolgaimat, kb fél óra múlva visszamentem és pöccre indult az autó.

Van ötletek hogy mi lehet vele?

Kb egy hónapja csinálta először! A jelenség ugyanez volt. Azóta semmi baja, jelenleg sincs semmi baja, megy, húz, indul!

Mocikontrol lámpa nem világít? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali!Ismét egy régi-új próblémával jelentkezem.A minap cseréltem injektorokat híddal együtt,és már jól indul az autom,

de a reggeli inditáskor 10-15 sec ig ingadozik még mindig az alapjárat.Napközben is áll 8 órát az auto éppúgy mint éjjel mégse csinálja ezt inditáskor.Elég magas helyen lakom,és amikor üresben gurítom lefele reggel és megfékelem hallom,hogy ráerősődik az alapjárat.Csak reggel!!!Érdemes lenne mégegyszer kipucolni az alapjárati motort?(1-2 hónapja

volt)Honnét tudom hogy rossz az alapjárati motor?Vagy valami más gond lehet?

(Lehet fél az autó sötétben? :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Hali!Ismét egy régi-új próblémával jelentkezem.A minap cseréltem injektorokat híddal együtt,és már jól indul az autom,

de a reggeli inditáskor 10-15 sec ig ingadozik még mindig az alapjárat.Napközben is áll 8 órát az auto éppúgy mint éjjel mégse csinálja ezt inditáskor.Elég magas helyen lakom,és amikor üresben gurítom lefele reggel és megfékelem hallom,hogy ráerősődik az alapjárat.Csak reggel!!!Érdemes lenne mégegyszer kipucolni az alapjárati motort?(1-2 hónapja

volt)Honnét tudom hogy rossz az alapjárati motor?Vagy valami más gond lehet?

(Lehet fél az autó sötétben? :rolleyes: ) X16XEL

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra F X14NZ verdám.

A mai napon minden probléma nélkül közlekedtem vele, amíg egyszercsak a városban megállt.

A hiba úgy jelentkezett hogy bedadogott és teljesen leállt a motor (mintha kifogyott volna a brenya). Nem tudtam újra beindítani, csak darált és nem indult. Amikor beindult nem volt alapjárat és egyből leállt. A gyertyakábeleket ellenőriztem, a relé gyújtáskor zúg, kattan, az injektor (központi) burkolatot megütögettem és semmi. Elmentem elintézni a dolgaimat, kb fél óra múlva visszamentem és pöccre indult az autó.

Van ötletek hogy mi lehet vele?

Kb egy hónapja csinálta először! A jelenség ugyanez volt. Azóta semmi baja, jelenleg sincs semmi baja, megy, húz, indul!

Nézd megaz elosztóban a rotort, lehet,hogy eltörött az ék benne és elfordúlt.

Én miskolci menetben jártam így.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra F X14NZ verdám.

A mai napon minden probléma nélkül közlekedtem vele, amíg egyszercsak a városban megállt.

A hiba úgy jelentkezett hogy bedadogott és teljesen leállt a motor (mintha kifogyott volna a brenya). Nem tudtam újra beindítani, csak darált és nem indult. Amikor beindult nem volt alapjárat és egyből leállt. A gyertyakábeleket ellenőriztem, a relé gyújtáskor zúg, kattan, az injektor (központi) burkolatot megütögettem és semmi. Elmentem elintézni a dolgaimat, kb fél óra múlva visszamentem és pöccre indult az autó.

Van ötletek hogy mi lehet vele?

Kb egy hónapja csinálta először! A jelenség ugyanez volt. Azóta semmi baja, jelenleg sincs semmi baja, megy, húz, indul!

Egy tipp: van valahol valami kotroller doboz, az egyes szériáknál nem bírta a meleget, mikor visszahűlt pöccre indult. Igaz ez első sorban Zafirák első szériájánál jelentkezett de ki tudja, lehet a tiedbe is az a bajos...

Link to comment
Megosztás:

...Elég magas helyen lakom,és amikor üresben gurítom lefele reggel és megfékelem hallom,hogy ráerősődik az alapjárat...

Ez a része sztem nem hiba, azért gyorsít picit, hogy legyen elég vákuum a fékrásegítőnek.

Egyébként én először ellenőrizném az elektromos csatlakozásokat (alapjáraton megy a motor, Te pedig megmozgatod a csatlakozásokat, amikor leáll, ott a hiba), ill. nekem hasonlót csinált a halódó gyújtásmodul, ami a trafó alatt található, fekete műanyag, egy fémlapra rögzítve, egy csati megy bele.

Link to comment
Megosztás:

Ez a része sztem nem hiba, azért gyorsít picit, hogy legyen elég vákuum a fékrásegítőnek.

Egyébként én először ellenőrizném az elektromos csatlakozásokat (alapjáraton megy a motor, Te pedig megmozgatod a csatlakozásokat, amikor leáll, ott a hiba), ill. nekem hasonlót csinált a halódó gyújtásmodul, ami a trafó alatt található, fekete műanyag, egy fémlapra rögzítve, egy csati megy bele.

Ezzel mit lehet csinálni?

Link to comment
Megosztás:

Mondtam, folytószelepházat is pucolni kéne.

Larol!

Amikor nem indul az autó, ég a sárga motorkontroll lámpa gyújtásra?

[/quote

Amikor megáll akkor sem világít csak a motorkontroll lámpa, hanem minden világít visszaáll csak gyújtásra a kijelző!

Indításkor is minden világít ugye mert gyújtáson van! De ma még közlekedtem vele egy csomót és azóta sincs semmi baja, és a lámpa még csak be se villan!

Link to comment
Megosztás:

Egy tipp: van valahol valami kotroller doboz, az egyes szériáknál nem bírta a meleget, mikor visszahűlt pöccre indult. Igaz ez első sorban Zafirák első szériájánál jelentkezett de ki tudja, lehet a tiedbe is az a bajos...

Kössz a tippet!

Mi lehet ez a kontroller doboz? Hogy nézhet ez ki?

Link to comment
Megosztás:

láma kérdés azt a résveszteség mérést hogyan kell csinálni? vagy miböl áll?

Hasonlóan történik, mint a kompressziómérés, tehát a gyertya helyére becsavarnak egy nyomásmérőt, csak az a különbség, hogy ennél nem a nyomásértéket nézik, hanem hogy adott nyomásról adott idő alatt mennyire csökken a nyomás. Ezzel a sziárgási veszteségeket lehet kimutatni, pl. a szelepeknél, hengerfejtömítésnél, dugattyúgyűrűk mellett.

Link to comment
Megosztás:

Hasonlóan történik, mint a kompressziómérés, tehát a gyertya helyére becsavarnak egy nyomásmérőt, csak az a különbség, hogy ennél nem a nyomásértéket nézik, hanem hogy adott nyomásról adott idő alatt mennyire csökken a nyomás. Ezzel a sziárgási veszteségeket lehet kimutatni, pl. a szelepeknél, hengerfejtömítésnél, dugattyúgyűrűk mellett.

ahha értem akkor ezt otthoni körülmények között nem nagyon lehet megvalositani.

végülis csak azért kérdeztem mert ujra össze lett rakva az auto és hát ugyan az a baja mint eddig. ki lettek pucolva a hidrotökék az összes csö illetve vákuumcsö le lett cserélve ujj gyertyákat kapott.akkora szikra van a gyertyáknál hogy elefántot lehet vele fektetni és semmi ugyan olyan tré mint volt.és ugyanugy ki villan a sárga kis lámpácska a müszerfalon.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Faternak van egy 93-mas C14NZ-je. A következő hiba merult fel pár hete. Jottek hazafelé, megálltak egy ismerosnél, a klima miatt járt a motor. egyszercsak leállt és nem lehetett ujrainditani. Benzin volt benne, ezt mutatta a banzinszintjelzo. Rátöltöttek kb 5-8 litert és elindult nem volt semmi gond.

A hiba kb két napja megint jelentkezett, de most a benzinszint jelzo feljebb állt. rátankolás után megint megy(5 liter). elment tankoli és csak 22 liert tudott tankolni, mert megtelt.

Nem tudom mi lehet a baj? Benzinszuró v pupma?

Link to comment
Megosztás:

Hi

Faternak van egy 93-mas C14NZ-je. A következő hiba merult fel pár hete. Jottek hazafelé, megálltak egy ismerosnél, a klima miatt járt a motor. egyszercsak leállt és nem lehetett ujrainditani. Benzin volt benne, ezt mutatta a banzinszintjelzo. Rátöltöttek kb 5-8 litert és elindult nem volt semmi gond.

A hiba kb két napja megint jelentkezett, de most a benzinszint jelzo feljebb állt. rátankolás után megint megy(5 liter). elment tankoli és csak 22 liert tudott tankolni, mert megtelt.

Nem tudom mi lehet a baj? Benzinszuró v pupma?

Haveromnak is ez a baj, melegen leáll vagy nem indul. Lehet szivattyú, relé, és talán hall jeladó a vezérműtengelynél asszem(ezt autóvillamossági mondta).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.