Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

BUDAI OPEL - ALKATRÉSZ KER.

*

RAKTÁR UTCA 21/C.

1035 BUDAPEST

Telefon: (1) 4390205

Van 20% kedvezményem ott is :D

4800 ft ért vettem tavaly év végén a kábeleket.

Amúgy felhívnám a szerkesztők figyelmét erre a boltra.

Nem tudom miért nem csinálunk neki is egy kis reklámot ;)

Ugyanis Csergő partner és korrekt ,segítőkész TEAM.Az ott dolgozó srác elmondása szerint a csergő-nek is szoktak beszállítani....

Idén voltam náluk és injektor tömítést kerestem .....

A bolt zárva volt de volt bent mozgás így bekopogtam.Rendesek voltak mert beengedtek és kerestünk tömítést.Késésben voltak egy Opel találkozóról mégis szántak rám időt :rolleyes:

Azért, mert nincs velük hivatalosan semmilyen megállapodása a MOTE-nak.

Link to comment
Megosztás:

BUDAI OPEL - ALKATRÉSZ KER.

*

RAKTÁR UTCA 21/C.

1035 BUDAPEST

Telefon: (1) 4390205

Van 20% kedvezményem ott is :D

4800 ft ért vettem tavaly év végén a kábeleket.

Amúgy felhívnám a szerkesztők figyelmét erre a boltra.

Nem tudom miért nem csinálunk neki is egy kis reklámot ;)

Ugyanis Csergő partner és korrekt ,segítőkész TEAM.Az ott dolgozó srác elmondása szerint a csergő-nek is szoktak beszállítani....

Idén voltam náluk és injektor tömítést kerestem .....

A bolt zárva volt de volt bent mozgás így bekopogtam.Rendesek voltak mert beengedtek és kerestünk tömítést.Késésben voltak egy Opel találkozóról mégis szántak rám időt :rolleyes:

Tök jó! Köszönöm. Gyalog 10 percre lakok a bolttól, de nem tudtam róla... Eddig kilómétereket jártam autóval az én díleremhez. :D

Ma megpróbálom kiszedni az alapjáratit, ártani talán nem árt... Azért is gondolkozok rajta, mert az EGR csere előtt még roszabb volt az alapjárat dadogás, a kasztni elejét, 1 centiméterrre is mozgatta a motor alapjáraton, elég érdekes volt. Csere után ez lecsökkent 2-3 millimétéres mozgatásra.

A gyújtás kábelek ellenállásának eltérése még mindig zavar picit, valahol olvastam hogy x16xel-be es x14-be is (J0hnny?) Opel-8 szénszálas kábel megy http://gyujtokabel.unas.hu/spd/unas_414857...tokabel_keszlet . Azt olvastam hogy 1 méterre nézve 12kOhm ellenállásúak kell legyenek. Ez esetben a 4. hengerem kb 40 centis kábele a 8.5KOhm-jával eléggé (30%) eltér. A többi kábelen viszont, amelyek valamivel hosszabbak 6.5KOhmot mértem.

J0hnny,

egyik előző kérdésed az volt, hogy gyorsuláskor van-e torpanás? Szokott lenni...Viszont amit még fontos megjegyezni, hogy ha gyorsabban megyek akkor is van rángatás ha nem alapjáraton megy a motor. Ha rátaposok a gázra akkor viszont nincs rángatás.

A motor nem tudja tartani az állandó benzinadagolást stabilan, ezt így mondanám egyszerűen. Tehát állandó sebességgel haladva érzek kis rángatásokat, gyorsuláskor ez eltünik.

Ebből lehet valamire következtetni szeritnetek?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A gyújtás kábelek ellenállásának eltérése még mindig zavar picit, valahol olvastam hogy x16xel-be es x14-be is (J0hnny?) Opel-8 szénszálas kábel megy http://gyujtokabel.unas.hu/spd/unas_414857...tokabel_keszlet . Azt olvastam hogy 1 méterre nézve 12kOhm ellenállásúak kell legyenek. Ez esetben a 4. hengerem kb 40 centis kábele a 8.5KOhm-jával eléggé (30%) eltér. A többi kábelen viszont, amelyek valamivel hosszabbak 6.5KOhmot mértem.

Ahogy nézem, az enyémhez 5500 lenne egy garnitúra. Ez a bolt által kínált cuccos milyen minőségű lehet? Tűrhető vagy felejtős?

Link to comment
Megosztás:

Ahogy nézem, az enyémhez 5500 lenne egy garnitúra. Ez a bolt által kínált cuccos milyen minőségű lehet? Tűrhető vagy felejtős?

Még nem vásároltam tőlük.

Nem tudom, de nem értem hogy az én motromhoz x16xel miért 12 000 a garnitúra? A 16szelepes motrkohoz külön szerepel kb dupla áron. A tied nem 16 szelepes?

Link to comment
Megosztás:

De mégis mire utal ez a jelenség? :rolleyes: Szeretném megérteni, megismerni amennyire lehet a vasat. De most hogy újragondoltam és állandó sebesség mellett (nem csak alapjáraton) is kihagy, dadog a motor, gyorsuláskor viszont nem dadog, szépen megy, mire gondoltál? .-)

Kimegyek én Törökbálintra, csak jó legyen a kicsike... és nem várok június 21-éig szerintem.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

De mégis mire utal ez a jelenség? ;) Szeretném megérteni, megismerni amennyire lehet a vasat. De most hogy újragondoltam és állandó sebesség mellett (nem csak alapjáraton) is kihagy, dadog a motor, gyorsuláskor viszont nem dadog, szépen megy, mire gondoltál? .-)

Kimegyek én Törökbálintra, csak jó legyen a kicsike... és nem várok június 21-éig szerintem.

Köszi!

Leírtam már párszor,de akkor mégegyszer megteszem,mostmár talán felfogod.

Elég sok összetevője van annak a motornak és ahhoz,hogy ezt jól átlásd,kell egy megfelelő motor ismeret,mi és miért van a motoron,milyen célt szolgál stb.

Ha ezek az alap ismeretek nem állnak rendelkezésre és úgymond "lusta" is vagy utána olvasni,akkor semmi értelmét nem látom annak,hogy a gép előtt ülve próbáljunk meg "távszerelni".

Ott van tőled pár kilóméterre egy tényleg nagyon jó szerelő,aki majd elmagyarázza neked,mit és miért és hogyan.Nem egyszerűbb csavart a csavrboltban venni és ruházatiban keresgélni? :D

Rángatás lehet az EGR miatt is,ha nem tud a kormolódás miatt tökéletesen bezárni.Elég szopós meló kiszedni,sok mindent el kell bontani az útból,hogy hozzáférj,kezdő szerelőknek nem ajánlott meló. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Leírtam már párszor,de akkor mégegyszer megteszem,mostmár talán felfogod.

Elég sok összetevője van annak a motornak és ahhoz,hogy ezt jól átlásd,kell egy megfelelő motor ismeret,mi és miért van a motoron,milyen célt szolgál stb.

Ha ezek az alap ismeretek nem állnak rendelkezésre és úgymond "lusta" is vagy utána olvasni,akkor semmi értelmét nem látom annak,hogy a gép előtt ülve próbáljunk meg "távszerelni".

Ott van tőled pár kilóméterre egy tényleg nagyon jó szerelő,aki majd elmagyarázza neked,mit és miért és hogyan.Nem egyszerűbb csavart a csavrboltban venni és ruházatiban keresgélni? :D

Rángatás lehet az EGR miatt is,ha nem tud a kormolódás miatt tökéletesen bezárni.Elég szopós meló kiszedni,sok mindent el kell bontani az útból,hogy hozzáférj,kezdő szerelőknek nem ajánlott meló. :rolleyes:

Kedves J0hnny, ha elolvastad volna, kb. 3x leírtam az elmúlt 1.5 napban, hogy az EGR ki lett cserélve és nem kell hozzá semmit szétbontani, én magam szedtem ki és kiszereltem/tisztítottam már többször is. :D

Elég sokat olvasok, keresek infók után, mint ahogy már neked írtam is, az összes hozzászólást elolvastam motor, kihagy, gyújtás, alapjárat stb. szavak kombinációjára a fórumon, de nem találtam választ kérdéseimre. Elnézést ha ezzel untatlak, úgy tudtam ez a fórum nem csak profi szerelőknek való... :D

Köszi az infót, de megérthetnéd, hogy én nem csak szerelőt keresek aki megcsinálja. Persze az lesz belőle mindenképpen. Az, hogy "lustának" nevezel több mint non-sense. :D

Elismerem, hogy nem tudom pontosan mi hol van a motromon, azt is kértem ha ebben tud valaki segíteni, linkkel, olvasmánnyal, ábrával akkor küldjön, jelezze hol találok ilyet, a GYIK-et átnéztem többször is, de nem találtam ilyesmit. Kaptam is segítséget fénykép formájában.

Szívesen tanulok, érdekel is a téma és tényleg értékelem ezt a fórumot és a hozzáértők vagy nem értők post-jait is örömmel olvasom. Még írásjeleket is elkezdtem használni megjegyzésed után... ;)

üdv

Link to comment
Megosztás:

Neked melyik szívósorral rendelekző moci van benne?

x16xel.jpg

x16xel1.jpg

A szerelőt nem csak azért ajánlom,hogy helyetted megcsinálja,hanem azért is,mert ő majd elmagyarázza mi és miért van ott és mit is csinál.

Ne haragudj,de nem hiszem,hogy itt bármelyikünk is oldalakat fog majd telepötyögni,hogy részletesen elmagyarázon mindent.

Egyébként mi sem vagyunk profik,sőt...

Szóval egy szó,mint száz...ha kizártad a befecskendező és gyújtáshibát,akkor haladhatunk tovább.

Link to comment
Megosztás:

biviel! Fogadd meg a J0hnny tanácsát...vidd ki szépen a kocsidat, tuti 100% hogy többet tanulsz úgy, mert akkor kapásból tudja mutatni neked a szerelő hogy mi hol mit miért... :rolleyes:

Na de nem akartam beleugatni ;) Nem rossz szándékból írtam, mert én se nagyon értek hozzá :D

Link to comment
Megosztás:

Neked melyik szívósorral rendelekző moci van benne?

http://opel24.com/FAQ/silniki/x16xel.jpg

http://opel24.com/FAQ/silniki/x16xel1.jpg

A szerelőt nem csak azért ajánlom,hogy helyetted megcsinálja,hanem azért is,mert ő majd elmagyarázza mi és miért van ott és mit is csinál.

Ne haragudj,de nem hiszem,hogy itt bármelyikünk is oldalakat fog majd telepötyögni,hogy részletesen elmagyarázon mindent.

Egyébként mi sem vagyunk profik,sőt...

Szóval egy szó,mint száz...ha kizártad a befecskendező és gyújtáshibát,akkor haladhatunk tovább.

Az első az én motrom, a régebbi, öcsibácsi tegnap a fórumra küldött egy képet ahol látszott az alapjárati bejelölve (I betűvel bekeretezve, gondolom I mint "idle controller") az EGR is látszott a képen szépen, arról ismertem fel.

A szerelőt meg fogom látogatni, nem kérdés...az én szerelőmnek én mutattam meg hogy hol van az EGR szelep, ami miatt kicsit elbizonytalanodtam vele kapcoslatban. Persze, nem kellenek oldalak, elég volt amit eddig is kaptam, az bőven elég infó volt. Csak eszembe jutott hogy mintha állandó sebességnél is dadog, rángat kicsit a motor, nem csak alapjáraton és hátha ez valakinek jelent valamit. A pillangópotméter is ott van igaz az alapjáratitól a kocsi orra felé és mögötte az a vastag csőszerűség a pillangószelep-ház? Ahhoz visoznt le kell szedni a bordás vasat a motor tetejéről gondolom.

Megyek megnézem az alapjáratit, nem árthat. :rolleyes:

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Neked rendben van a vas azóta? :rolleyes:

Ne viccelj ;)

Mióta Dani összerakta? :D

Na-ná! :D

Még megyek hozzájuk mert féltengely csuklót ,féket meg kipufogót akarok cserélni.

Borzasztóan meg vagyok velük elégedve.

Ha minden igaz Dani megcsinálja a hengerenkénti befecskendezést.Azt mondta érezhető lesz a különbség.

Csak előbb el kell döntenem hogy megtartom e a gépet...

Link to comment
Megosztás:

Kedves J0hnny, ha elolvastad volna, kb. 3x leírtam az elmúlt 1.5 napban, hogy az EGR ki lett cserélve és nem kell hozzá semmit szétbontani, én magam szedtem ki és kiszereltem/tisztítottam már többször is. :D

Elég sokat olvasok, keresek infók után, mint ahogy már neked írtam is, az összes hozzászólást elolvastam motor, kihagy, gyújtás, alapjárat stb. szavak kombinációjára a fórumon, de nem találtam választ kérdéseimre. Elnézést ha ezzel untatlak, úgy tudtam ez a fórum nem csak profi szerelőknek való... :D

Köszi az infót, de megérthetnéd, hogy én nem csak szerelőt keresek aki megcsinálja. Persze az lesz belőle mindenképpen. Az, hogy "lustának" nevezel több mint non-sense. :D

Elismerem, hogy nem tudom pontosan mi hol van a motromon, azt is kértem ha ebben tud valaki segíteni, linkkel, olvasmánnyal, ábrával akkor küldjön, jelezze hol találok ilyet, a GYIK-et átnéztem többször is, de nem találtam ilyesmit. Kaptam is segítséget fénykép formájában.

...........

Látod, épp ezért lenne jó hallgatni J0hnnyra! :D Esetleg éjjelente van a TV2-n az EZO TV cimű izé, azt is fel lehet hivni..vagy egyéb távgyógyitókat. :D :D Bocs, de nem kinevetlek, nyilván nagyon bosszantó ha a kocsival gond van és annak mennie kéne(mert hát azért van), csak tényleg nem lehet igy csinálni. Vannak/voltak tippek, ezeket te kilőtted(mert cserélted/ellenőriztetted...) innentől kezdve már én sem értem, hogy mit is vársz még.. ;) Én megfogadnám J0hnny tanácsát! (ha arrafelé laknék és olyan gondom volna amire nem találok választ, mert nem volna kedvem hetekig sz@rozni vele amig rájövök) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Úgy-e nem a San MArco utcában laksz és zöld metál astra kombid van? :rolleyes:

Hm..

A helyzet az hogy félig a San Marcoban lakom.;)

Az állatorvos felett lakom a művelődési háznál :D

Csak most ideiglenesen átköltöztünk anyósomhoz a Vörösvári Mc mellé :D

Nem kombi:)

Csapot hátú "Metál türkiz"

Link to comment
Megosztás:

Lehet az én hozzászólásomat bántónak veszi,de látom ti értietek mire gondolok. :D

Egyébként nem bántásból írtam,hogy "lusta",azért is volt idézőjelbe téve. :rolleyes:

Vagy megértitek, hogy én mit érzek amikor lustának neveznek, miután végigolvastam az összes témába vágó bejegyzést és topbuzz, haynes könyveket is néztem és kiszereltem az EGR szelepet is töbször egyéb bontás nélkül. :D

haynes könyvben pedig épp az én mocimat nem találtam pontosan meg... ;)

Nincs harag, de ez a kommunikációs forma korlátozott, ami okot adhat félreértésre, még jobban félreérzésre, álindulatokra.

Szóval a többiek miatt írom, nem veszekszünk, csak hangosan beszélgetünk, de már halkul.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hm..

A helyzet az hogy félig a San Marcoban lakom.:rolleyes:

Az állatorvos felett lakom a művelődési háznál ;)

Csak most ideiglenesen átköltöztünk anyósomhoz a Vörösvári Mc mellé :D

Nem kombi:)

Csapot hátú "Metál türkiz"

aha, én meg a sarki pékség (ami az állatorvostól kb 25 méterre van). :D

szóval kb. 100 méterre tőled. bár ha most MC-nél vagy akkor kb 1000 méter.

milyen géped van?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.