Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Na igen.Szorul a hurok.

Nem egy egyszerű történet ez az SE-sítés.Nem a vele járó meló miatt,mert az nem dráma,

hanem a cuccok beszerzése miatt.

Tényleg az a legjobb,ha egy komplett autóból mojolom ki az alkotóelemeket,csakhát

C16SE!

Nem túl sűrű vendég a bontókban.

Nincs mese, kutatni kell!!

Racingbazáron most van eladó 100eért... :excl: Ennyit biztosan nem adnék érte, a sajátomat meg nem adom el. :(

Link to comment
Megosztás:

Azért az az 50e eléggé necces. Bár ha magad csinálod, akkor tartható esetlegesen, és ha nem tenyerelsz bele vmi nagy barnába. :excl:

Persze hogy magam csinálom,kis baráti segítséggel.

De az ötvenes csak alapanyagár,azért erre még megy egy kicsi.

Gépműhely,tömítések,hengerfejpróba,stb.

Remélem semmiféle barna nem lesz a kezem közelében!

De ha mégis,akkor rábarnázok. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok sos segitségre lenne szükségem.gyújtást szeretnék állítani c14nz van stroboszkópom is.

hogy csináljam?

Szia!

Csak alalpelőgyújtást lehet állítani.

Beállítod a strobit (elhangolod) 10fokra és rávilágítasz járó motor mellett a főtengely ékszíjtárcsára. Ha nem egy vonalban látod a forgó és álló jelet, akkor állítani kell a gyújtáselosztó fordításával amíg egybe nem esnek. Ehhez fel kell lazítanod a Y felfogatás anyáját, hogy fordítani tudd az elosztót. Mielőtt állítasz, állítsd le a motort és kösd össze a diagnosztikai csatiban a megfelelő két lábat (lásd a linkelt oldalt), mintha hibakódot akarnál villogtatni, majd úgy indítsd és állítsd be az alapelőgyújtást.

http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Csak alalpelőgyújtást lehet állítani.

Beállítod a strobit (elhangolod) 10fokra és rávilágítasz járó motor mellett a főtengely ékszíjtárcsára. Ha nem egy vonalban látod a forgó és álló jelet, akkor állítani kell a gyújtáselosztó fordításával amíg egybe nem esnek. Ehhez fel kell lazítanod a Y felfogatás anyáját, hogy fordítani tudd az elosztót. Mielőtt állítasz, állítsd le a motort és kösd össze a diagnosztikai csatiban a megfelelő két lábat (lásd a linkelt oldalt), mintha hibakódot akarnál villogtatni, majd úgy indítsd és állítsd be az alapelőgyújtást.

http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm

A leírt módszert használva hétvégén állítottam a corsa (C14NZ) előgyújtásán, mert a hengerfejezés óta hosszabb alapjáraton pöfögéskor 44-es kódot dobott (szegény keverék). Leállítás, rövzár le, csavar meghúz, indít, csekk....látszólag minden rendben. Hagytam járni alapjáraton, egyszer csak megint virít a sárga villám. (44). Leállít, újraindít, majd 3 venti bekapcsolást vártam meg és semmi. :excl:

Most ilyenkor mi van? Mi csapott be? Esetleg csak az ECU tanult még, vagy lehet, hogy megsínylette a lambda a 3 hengerezést? Olyan sokat azért nem ment, talán 5-6 km-t, + azt a 1-2 órát amit vacakoltam vele, míg a hiba okát kerestem.....

Link to comment
Megosztás:

A leírt módszert használva hétvégén állítottam a corsa (C14NZ) előgyújtásán, mert a hengerfejezés óta hosszabb alapjáraton pöfögéskor 44-es kódot dobott (szegény keverék). Leállítás, rövzár le, csavar meghúz, indít, csekk....látszólag minden rendben. Hagytam járni alapjáraton, egyszer csak megint virít a sárga villám. (44). Leállít, újraindít, majd 3 venti bekapcsolást vártam meg és semmi. :excl:

Most ilyenkor mi van? Mi csapott be? Esetleg csak az ECU tanult még, vagy lehet, hogy megsínylette a lambda a 3 hengerezést? Olyan sokat azért nem ment, talán 5-6 km-t, + azt a 1-2 órát amit vacakoltam vele, míg a hiba okát kerestem.....

Úgy emlékszem, hogy elég hosszú ideig kell kiesnie a szabályozási tartományból ennek az értéknek (több, mint 50s).

Nem biztos, hogy a szonda a rossz, de az esélye fenn áll, főleg ha még az eredeti van benne. Ki kellene mérni, hogy a szonda küld tartósan alacsony feszültséget, vagy pedig a szonda és az ecu között "válik" alacsonnyá. Sajna az egyvezetékes szondák gyenge pontja a testelés.

Írok pár lehetőséget amik okozhatnak még tartósan alacsony szondafeszültséget.

-Hibás MAP szenzor jel, amit gyakran fals levegő okoz.

-Lerakódott, koszos injektor.

-Ha eszi a hűtőfolyadékot (elvileg ez nálad kizárva)

-Haldokló üa. pumpa (kicsi rendszernyomás)

Ami fontos még hogy a hibát törölni kell a tárolóból, mert akkor is ott van, amikor nem gyújtja ki a lámpát. Menj vele, zavard meg egy pár 10 km-en, hátha észhez tér a szonda, vagy esetleg kiég belőle a trutyi. Lehet bejön.

Szerk: Ha csak ritkán jön elő, akkor ne foglalkozz vele, csak akkor ha majd állandóra beáll.

(Vagy esetleg nem tankoltál bele túl sok szeszt?)

Link to comment
Megosztás:

Úgy emlékszem, hogy ...........

(Vagy esetleg nem tankoltál bele túl sok szeszt?)

A hengerfejezés óta csinálja, de csak hosszabb alapjárat esetén (pl sorompónál állva ), tehát nem túl sűrűn. Menet közben semmi baja. A fogyiját is tűrhetőnek látom.....asszonypajti stílusát ismerve :lol:

Akkor nyomozgatok még egy kicsit. :excl:

Szeszt MÉG nem kapott....... :lol:

Köszi! :(

Link to comment
Megosztás:

A hengerfejezés óta csinálja, de csak hosszabb alapjárat esetén (pl sorompónál állva ), tehát nem túl sűrűn. Menet közben semmi baja. A fogyiját is tűrhetőnek látom.....asszonypajti stílusát ismerve :lol:

Akkor nyomozgatok még egy kicsit. :excl:

Szeszt MÉG nem kapott....... :lol:

Köszi! :(

Szívósor tömítés cserélve lett, ill. meg lettek húzva a csavarjai?

Link to comment
Megosztás:

Szívósor tömítés cserélve lett, ill. meg lettek húzva a csavarjai?

Igen, amiből csak lehetett újat kapott. Azóta végigmásztam minden csavart, bilincset, kötést legalább 2×.

Átnéztem a vákumcsövecskéket, 2 vezetékes hőérzékelőt......stb.

Most, hogy így gondolkodom, mielőtt bekapcsolt a venti, a strobival nézve kicsit mászkált az alapelőgyújtás. Le-fel ingázott a fix jeltől. Amikor állítottam stabil volt....... :excl:

Link to comment
Megosztás:

A leírt módszert használva hétvégén állítottam a corsa (C14NZ) előgyújtásán, mert a hengerfejezés óta hosszabb alapjáraton pöfögéskor 44-es kódot dobott (szegény keverék). Leállítás, rövzár le, csavar meghúz, indít, csekk....látszólag minden rendben. Hagytam járni alapjáraton, egyszer csak megint virít a sárga villám. (44). Leállít, újraindít, majd 3 venti bekapcsolást vártam meg és semmi. :excl:

Most ilyenkor mi van? Mi csapott be? Esetleg csak az ECU tanult még, vagy lehet, hogy megsínylette a lambda a 3 hengerezést? Olyan sokat azért nem ment, talán 5-6 km-t, + azt a 1-2 órát amit vacakoltam vele, míg a hiba okát kerestem.....

Üdv.

Nekem is hasonlót produkált a lambda. Szerinzem nézz utánna, hogy jól meg van-e húzva a helyén vagy jó-e alatta a tömítés. Lehet, hogy falsot szív a szonda melett.

Link to comment
Megosztás:

Igen, amiből csak lehetett újat kapott. Azóta végigmásztam minden csavart, bilincset, kötést legalább 2×.

Átnéztem a vákumcsövecskéket, 2 vezetékes hőérzékelőt......stb.

Most, hogy így gondolkodom, mielőtt bekapcsolt a venti, a strobival nézve kicsit mászkált az alapelőgyújtás. Le-fel ingázott a fix jeltől. Amikor állítottam stabil volt....... :excl:

A beállításnál szervíz módban ment a motor gondolom, azért volt stabil.

Üdv.

Nekem is hasonlót produkált a lambda. Szerinzem nézz utánna, hogy jól meg van-e húzva a helyén vagy jó-e alatta a tömítés. Lehet, hogy falsot szív a szonda melett.

Vagy a kipuffsortömítésnél.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Nekem is hasonlót produkált a lambda. Szerinzem nézz utánna, hogy jól meg van-e húzva a helyén vagy jó-e alatta a tömítés. Lehet, hogy falsot szív a szonda melett.

Vagy a kipuffsortömítésnél.

Ez is lehet, valóban. Átgondolva a szonda környéki fals levegő plusz oxigénje dúsításra ösztönzi az ecu-t, hiszen azt hiszi hogy szegény a keverék ezért sok az oxigén és ezért alacsony a szonda feszültség beavatkozás nélkül. Márpedig az ecu be fog avatkozni. A beavatkozás eredménye pedig túldúsított keverék lesz, amelyet tévesen optimális összetételűnek fog érzékelni, ekkor a probléma az ecu számára korrekcióval megoldódott. De ha a beavatkozás/dúsítás hatására nem emelkedik eredményesen a lambdafesz. a fals oxigén miatt (nem tud annyit korrigálni, vagy az eredménytelen), akkor elkezd panaszkodni.

Eredményképpen a szonda tehát tartósan alacsony feszültséget küld, ecu panaszkodik, és még a fogyasztás hirtelen jelentősen megemelkedik.

Link to comment
Megosztás:

Ez is lehet, valóban. Átgondolva a szonda környéki fals levegő plusz oxigénje dúsításra ösztönzi az ecu-t, hiszen azt hiszi hogy szegény a keverék ezért sok az oxigén és ezért alacsony a szonda feszültség beavatkozás nélkül. Márpedig az ecu be fog avatkozni. A beavatkozás eredménye pedig túldúsított keverék lesz, amelyet tévesen optimális összetételűnek fog érzékelni, ekkor a probléma az ecu számára korrekcióval megoldódott. De ha a beavatkozás/dúsítás hatására nem emelkedik eredményesen a lambdafesz. a fals oxigén miatt (nem tud annyit korrigálni, vagy az eredménytelen), akkor elkezd panaszkodni.

Eredményképpen a szonda tehát tartósan alacsony feszültséget küld, ecu panaszkodik, és még a fogyasztás hirtelen jelentősen megemelkedik.

Pontosan... Én pont így jártam. Meg is írtam pár lappal ezelött. Csak én ráb@ctam mert először megvettem az új bosch szondát és amikor ki akartam cserélni a régit akkor vettem észre hogy az laza...Elég lett volna csak meghúzni.

Link to comment
Megosztás:

Hengerfej nyomáspróba: OK

Motor nyomáspróba: OK

Főtengely lemérve, minimális kopás (hosszirányú kotyogással még nem tudom mi lesz.)

4. henger ovális. :excl:

Eddig 20+Áfa...

Hát igen, azzal sok mindent nem lehet kezdeni, motorgenerál segítene rajta. Ha van erre a célra legalább 200eFt-od, akkor lehet egy újszerű állapotú mocid, ha korrektül megcsinálják, de sztem ahogy Zoli is írta, nézelődj másik motor után. Ezt a mocit használták még G Astrában is, abból tán ki lehet fogni egy jó állapotút, esetleg hengerfej nélkülit, azt olcsóbban adják, mivel a Tiéd jónak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, azzal sok mindent nem lehet kezdeni, motorgenerál segítene rajta. Ha van erre a célra legalább 200eFt-od, akkor lehet egy újszerű állapotú mocid, ha korrektül megcsinálják, de sztem ahogy Zoli is írta, nézelődj másik motor után. Ezt a mocit használták még G Astrában is, abból tán ki lehet fogni egy jó állapotút, esetleg hengerfej nélkülit, azt olcsóbban adják, mivel a Tiéd jónak tűnik.

És hogy...? Lehet 300ezres motort kínálnak. Láttam egy 50.000km-esnek hirdetett motort, de ki mondja meg hogy mennyi az annyi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.