Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Sziasztok. Megvan a problema, a kormanyagyon levo kontaktgyuru es a raerintkezos pocok kozott volt a kontakt hiba megpiszkaltam most erintkezik. :rolleyes:

A konyv szerint ajanlott kontaktzsirral megkenni, hogy kisebb legyen a kopas.

Meg kontaktzsirt kell szervalnom.

Kontakt zsirt hol arulnak tudja valaki?

Elore is kosz.

Link to comment
Megosztás:

Szilikonzsír tökéletes neki :rolleyes: én az indexkar belsejét kentem ki vele (persze először kitakarítva a szmötyitől) úgy 3-4 éve, azóta is tökéletesen műxik. Egyébként gázszerelés-technikával foglalkozó üzletekben lehet kapni, pár 100 forint egy tubussal. <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Valakinek van-e ötlete arra, hogy mi magyarázza azt, hogy a Kadettem az utóbbi időben gyengült? Másfél éve került hozzám, akkor a végsebessége négy személlyel úgy 150 körül alakult, ami szerintem nagyjából korrekt. Azóta mentem 17000kilómétert, és kb. két hónapja volt olyan, hogy 120-at tartom, erre egyszercsak finoman lassulni kezd, és lement úgy 105-110 közé ugyanannál a gázpedálállásnál. Próbáltam gázt jobban nyomni, de szinte alig emelkedett, viszont a motor hangja erősebb lett a gázadás hatására. Tegnap jövök hazafelé, nyugisan 105 körül, erre szintén ugyanúgy, mint a múltkor, esett a sebesség kb. 95-re. Már kezdtem parázni, hogy valami gond van és nem érek haza időben, közben meg fontos munka vár, de a 95-öt simán hozta a maradék 30 kilóméteren (már ahol lehetett). Levegőszűrőt kb. 8000km-el ezelőtt cseréltem (most is megnéztem, a régi sokkal koszosabb volt csere előtt), olajat is kb. ugyanekkor, meg olajszűrőt is. Gyertyákat végignéztem, nem voltak kormosak, bár nem tudom, hogy mikor voltak cserélve, mert én nem cseréltem azokat, csak a gyujtókábeleket, mert meg voltak repedezve, és itt se hinném, hogy a gyujtógyertyától esne így hirtelen az ereje, ráadásul több "részletben". Hazafelé párszor próbálgattam, hogy 90-nél nagyobb gázt adok, a motor hangja erősebb lesz, de ereje nemigazán van. Ugyanez az erőcsökkenés megfigyelhető pl. egy gyorsításkor is második vagy harmadikban is, régebben kicsit élénkebben mozdult ilyenkor. Tankolni ugyanazokon a helyeken szoktam, mint régebben, ráadásul mostanában direkt odáig fogyasztottam, hogy csak néhány liter maradjon, majd utána ilyen 15 liternyit tankoltam hozzá más-más helyen, hogy lássam, hátha vacak benzin, de nem változott semmi. A fogyasztás amúgy nem emelkedett, legalábbis nem feltűnő mértékben, ugyanúgy 6-7 liter között van vegyesben, mint mikor hozzám került. Én még a benzinszűrőre tippelek, hogy az lehet berakodva, és ahogy az idő múlik, még jobban rakodik be. Vagy a karburátort kellene kitakarítani? A levegőszűrő közepénél megfigyeltem, hogy benzines a szűrőház alsó fele, de ezt sosem néztem, hogy eddig is ilyen volt-e, a szűrőt meg sötétben cseréltem, akkor nem figyeltem, hogy milyen volt. 13NB motorról lenne szó.

Más kérdés: akinek van fordulatszámmérője, meg tudja mondani, hogy ezzel a motorral és ötfokozatú váltóval az egyes fokozatokban milyen sebességhez milyen fordulatszám tartozik? Én számolgattam váltóáttételek, kerékméret alapján és úgy jött ki, hogy ötödik fokozatban 120km/h-hoz kb. 3000 fordulat tartozna, de szerintem valamit elrontottam, vagy a váltóáttétel adataim nem stimmeltek, mert nekem kevésnek tűnik a 3000, főleg hogy haver 2.0TDI Astraja forog 2750-et 120-nál.

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van-e ötlete arra, hogy mi magyarázza azt, hogy a Kadettem az utóbbi időben gyengült? Másfél éve került hozzám, akkor a végsebessége négy személlyel úgy 150 körül alakult, ami szerintem nagyjából korrekt. Azóta mentem 17000kilómétert, és kb. két hónapja volt olyan, hogy 120-at tartom, erre egyszercsak finoman lassulni kezd, és lement úgy 105-110 közé ugyanannál a gázpedálállásnál. Próbáltam gázt jobban nyomni, de szinte alig emelkedett, viszont a motor hangja erősebb lett a gázadás hatására. Tegnap jövök hazafelé, nyugisan 105 körül, erre szintén ugyanúgy, mint a múltkor, esett a sebesség kb. 95-re. Már kezdtem parázni, hogy valami gond van és nem érek haza időben, közben meg fontos munka vár, de a 95-öt simán hozta a maradék 30 kilóméteren (már ahol lehetett). Levegőszűrőt kb. 8000km-el ezelőtt cseréltem (most is megnéztem, a régi sokkal koszosabb volt csere előtt), olajat is kb. ugyanekkor, meg olajszűrőt is. Gyertyákat végignéztem, nem voltak kormosak, bár nem tudom, hogy mikor voltak cserélve, mert én nem cseréltem azokat, csak a gyujtókábeleket, mert meg voltak repedezve, és itt se hinném, hogy a gyujtógyertyától esne így hirtelen az ereje, ráadásul több "részletben". Hazafelé párszor próbálgattam, hogy 90-nél nagyobb gázt adok, a motor hangja erősebb lesz, de ereje nemigazán van. Ugyanez az erőcsökkenés megfigyelhető pl. egy gyorsításkor is második vagy harmadikban is, régebben kicsit élénkebben mozdult ilyenkor. Tankolni ugyanazokon a helyeken szoktam, mint régebben, ráadásul mostanában direkt odáig fogyasztottam, hogy csak néhány liter maradjon, majd utána ilyen 15 liternyit tankoltam hozzá más-más helyen, hogy lássam, hátha vacak benzin, de nem változott semmi. A fogyasztás amúgy nem emelkedett, legalábbis nem feltűnő mértékben, ugyanúgy 6-7 liter között van vegyesben, mint mikor hozzám került. Én még a benzinszűrőre tippelek, hogy az lehet berakodva, és ahogy az idő múlik, még jobban rakodik be. Vagy a karburátort kellene kitakarítani? A levegőszűrő közepénél megfigyeltem, hogy benzines a szűrőház alsó fele, de ezt sosem néztem, hogy eddig is ilyen volt-e, a szűrőt meg sötétben cseréltem, akkor nem figyeltem, hogy milyen volt. 13NB motorról lenne szó.

Más kérdés: akinek van fordulatszámmérője, meg tudja mondani, hogy ezzel a motorral és ötfokozatú váltóval az egyes fokozatokban milyen sebességhez milyen fordulatszám tartozik? Én számolgattam váltóáttételek, kerékméret alapján és úgy jött ki, hogy ötödik fokozatban 120km/h-hoz kb. 3000 fordulat tartozna, de szerintem valamit elrontottam, vagy a váltóáttétel adataim nem stimmeltek, mert nekem kevésnek tűnik a 3000, főleg hogy haver 2.0TDI Astraja forog 2750-et 120-nál.

Sztem csúszik a kuplungod. Csere.

Link to comment
Megosztás:

Sztem csúszik a kuplungod. Csere.

Nem hinném, mert a fordulat nem ugrik meg, csak a hang erősödik. Azért majd valahogy kipróbálom, de mentem már csúszó kuplungos autóval, ott érezhető volt, hogy gázadásra a motor magasabb fordulaton is jár, nem csak a hangja lett erősebb.

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném, mert a fordulat nem ugrik meg, csak a hang erősödik. Azért majd valahogy kipróbálom, de mentem már csúszó kuplungos autóval, ott érezhető volt, hogy gázadásra a motor magasabb fordulaton is jár, nem csak a hangja lett erősebb.

Kopott kuplungnál ugye egészen a pedálút tetejénél fogna a kuplung, ha jól sejtem. Itt viszont normálisnak tűnik, kb. középen fog (bár ettől még lehetne akár kopott is, de mivel a fordulat se ugrik meg), én elvetném a kuplung csúszását. Esetleg valami más ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. :D

Ismet volna egy kerdesem, az 1.3-as e kadettemre tettem vonohorgot, szeretnem megkerdezni aki mar csinalt ilyet, hogy hogyan kossem be az utanfuto elektromos vezetekeire meno konnektort csapoljam meg a hatso lampa es iranyjelzo vezetekeit?

Varom segitsegeteket.

Elore is kosz. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. :D

Ismet volna egy kerdesem, az 1.3-as e kadettemre tettem vonohorgot, szeretnem megkerdezni aki mar csinalt ilyet, hogy hogyan kossem be az utanfuto elektromos vezetekeire meno konnektort csapoljam meg a hatso lampa es iranyjelzo vezetekeit?

Varom segitsegeteket.

Elore is kosz. :)

Igen. ÉS a google-be beírod, hogy vonóhorog csatlakozó bekötése, akkor ki is dobja a szabványosat.

De azt ugye tudod, hogy ezt így simán nem használhatod, csak műszaki után.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Fel tudná nekem valaki tölteni E kadett - hoz a km óra, üzemanyagmérő, és a hőfokjelzö számlapokat? Köszönöm segítségeteket.

Sajnos gyárim nincs, csak ezek, de méretarányos elvileg, szóval ha átméretezed (felnagyítod) kicsit, illetve a színét megváltoztatod olyanra amilyenre neked tetszik, akkor jó lehet:

13502456341.jpg

13502453608.jpg

13502464001.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok. Mar megint a szakik segitseget kerem.

Az 1.3 benzin/gazos kadettembe most tettem uj motor olajat.

A regi fekete trutyit kiengedtem es opel olajszuro mellett shell helix super 15w40-es olajat raktam bele olyan kb 3 lit ment bele es anyit is ir a konyv majdnem a maxig toltottem. A problema az h nagyon fustol valoszinuleg eszi az olajat :) viszont a regi olajal nem fustolt ennyire vagy csak aze eszi hogy szintrealljon az olaj kb a min es max koze. Tudom raferne egy gyuruzes, de egyelore tud e valaki valamilyen adalekot ajanlani, ami kicsit megsuriti az olajat v kopott motorokhoz valo. Varom segitsegeteket. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Mar megint a szakik segitseget kerem.

Az 1.3 benzin/gazos kadettembe most tettem uj motor olajat.

A regi fekete trutyit kiengedtem es opel olajszuro mellett shell helix super 15w40-es olajat raktam bele olyan kb 3 lit ment bele es anyit is ir a konyv majdnem a maxig toltottem. A problema az h nagyon fustol valoszinuleg eszi az olajat :D viszont a regi olajal nem fustolt ennyire vagy csak aze eszi hogy szintrealljon az olaj kb a min es max koze. Tudom raferne egy gyuruzes, de egyelore tud e valaki valamilyen adalekot ajanlani, ami kicsit megsuriti az olajat v kopott motorokhoz valo. Varom segitsegeteket. :)

Ha a 15W-40-et is eszi akkor már jó kuka a motor. 3L-el nem tudom mennyire lehet tele, ugye ha beletöltötted az újat és beindítottad a kocsit akkor még megy ideoda olaj, szal olyankor még lehet hogy utána kell tölteni. Viszont ha látszik hogy füstöl akkor sajna generál/motorcsere elkerülhetetlen. Utóbbit javaslom :)

Sűríteni nem jó mert pl lehetne 20W-50-es olajat is beletölteni de attól már rohamosan romlani fog az állapota a motornak.

Link to comment
Megosztás:

Ha a 15W-40-et is eszi akkor már jó kuka a motor. 3L-el nem tudom mennyire lehet tele, ugye ha beletöltötted az újat és beindítottad a kocsit akkor még megy ideoda olaj, szal olyankor még lehet hogy utána kell tölteni. Viszont ha látszik hogy füstöl akkor sajna generál/motorcsere elkerülhetetlen. Utóbbit javaslom :)

Sűríteni nem jó mert pl lehetne 20W-50-es olajat is beletölteni de attól már rohamosan romlani fog az állapota a motornak.

Ha már erre jársz, erre tudsz valamit mondani? http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=559523

Link to comment
Megosztás:

Off skoda 105-tel jártunk úgy még régen, hogy egyszer már a hídra sem tudott felmenni, annyira elfogyott belőle az erő.

Nem füstölt vészesen pedig. (ezt az erőtlen, lassuló autós sztorira írtam vala)

Amúgy a trutyi, amit kiengedtél, az mennyi volt? 1-2-3 liter?

Attól pl. füstölhet, hogy a mostani olaj is vékony már neki, annyira kopott a lelke.

Link to comment
Megosztás:

Olvastam de nem tudok rá mit mondani. Elvinném egy autószerelőhöz.

Jövő hétre van betervezve a dolog. Lassan olajcsere ideje is eljött, meg az olajnyomásjelző is vacakol, néha nem gyullad ki a lámpa álló motornál. Majd veszek hozzá gyertyákat, olajat, nyomáskapcsolót, stb., de nem nyúlok semmihez, elviszek mindent a szerelőhöz, hogy lássa alapállapotban is a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Én akkor aggódnék ha kigyullad az a lámpa hogy hol van a poroltó :)

Na sok sikert a reszelőmesternél :)

Álló motornál nem gyulladt ki mindig. Gyujtás ráadásakor néha kigyulladt, aztán motor indításakor rendben elaludt, így világos volt, hogy olajnyomás van, csak a kapcsoló vacakol (kimértem, hogy a kapcsoló a hibás, nem a lámpa vagy vezetéke). Az olajszintet meg rendszeresen ellenőriztem, így úgy voltam vele, hogy nagy probléma nem lehet belőle, majd olajcserekor ezt is kicserélem. Csak közben jött ez, hogy elveszett az erő. Mondjuk nem sokat tudok az autó előéletéről, azt se tudom, hogy hány km lehet benne, mert 76000-t mutatott amikor hozzám került, de most hogy ez 176, 276 vagy 376ezer lehetett, a franc tudja. Állítólag hosszú utakra használta az, akitől vettem. Nekem mindenesetre 15000km alatt nem tűnt fel, hogy valami probléma lenne a motorral, csak az utóbbi 1-2ezernél történtek ezek. Mondjuk az alapjárat alacsony, bekapcsolt lámpával meg fűtésventilátorral már nem jár egyenletesen, kicsit rázkódik a motor, de ez mindig ilyen volt, majd állíttatok rajta feljebb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A trutyi kb. 3 liter volt az igaz hogy a filterbe is kellett h menjen olaj, ja meg par km utan a fustoles is csokkent ismerosom szerint ha meleg a motor a karikak kicsit megnyulnak es jobban lehuzzak az olajat. Most szitre hoztam majd meglatom hosszabb uton hogy viselkedik.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon hülye ötlet lenne 13NB motorba E85-öt tankolni, mondjuk 50%-50% benzin-E85 keveréket? Ha jól sejtem, ehhez állítani kellene a karburátoron...

Nem egészen: nekem amikor vizes volt a benzin és ki kellett mosni az egészet a szerelő mondta, hogy tankoljak ilyet, mert az alkoholban oldódik a víz és a maradékot is felveszi, illetve injektor tisztítót is ajánlott (1.8i) . Csak az egyik cserélt új benzincsövet "ette" meg a szivattyú és a szűrő között. Nem vettem észre különös teljesítmény változást.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.