Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Nem egészen: nekem amikor vizes volt a benzin és ki kellett mosni az egészet a szerelő mondta, hogy tankoljak ilyet, mert az alkoholban oldódik a víz és a maradékot is felveszi, illetve injektor tisztítót is ajánlott (1.8i) . Csak az egyik cserélt új benzincsövet "ette" meg a szivattyú és a szűrő között. Nem vettem észre különös teljesítmény változást.

Injektorosnál merészebb lennék, de a 13NB karburátoros...

Link to comment
Megosztás:

Nagyon hülye ötlet lenne 13NB motorba E85-öt tankolni?

Nagyon.. :lol: Mindent át kellene állítani a karbin, arról nem is beszélve, hogyha mégis bepöccenve nem győznél jó ideig üzemanyagszűrőt cserélgetni (kipucolja az üzemanyagrendszert a sok letapadt redvától) mindazon által ha mégis dolgozik a moci nagyon nem fog menni valamint hozzájárulna a többszörösre növekedett fogyasztás :D de ha szeretsz dilizni vele hajrá! :lol: Én nem tenném, nem éri meg.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv.mindenki!

Bátorkodnék feltenni csepp kadett dobfék betét vastagság ellenőrzésével kapcsolatban:azt hallottam,hogy a dob belső felén van egy gumidugóval lezárt lik,amin keresztül ellenőrizni lehet a betét vastagságát anélkül,hogy szét kellene szedni.

Köszönettel vennék segitő válaszokat.

zo

Link to comment
Megosztás:

Üdv.mindenki!

Bátorkodnék feltenni csepp kadett dobfék betét vastagság ellenőrzésével kapcsolatban:azt hallottam,hogy a dob belső felén van egy gumidugóval lezárt lik,amin keresztül ellenőrizni lehet a betét vastagságát anélkül,hogy szét kellene szedni.

Köszönettel vennék segitő válaszokat.

zo

Igen van. 2 lyuk is van, a nagyobbik az.

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van-e ötlete arra, hogy mi magyarázza azt, hogy ....

lehet, hogy a vezérműszíj ugrott át, bőven elég akár egy fog is...ellenőrizd a vezérlést és a szíj feszességét....a motor morgása is simán lehet ettől....ha nem nyert még tovább gondolkodom... :lol: :huh:

Link to comment
Megosztás:

lehet, hogy a vezérműszíj ugrott át, bőven elég akár egy fog is...ellenőrizd a vezérlést és a szíj feszességét....a motor morgása is simán lehet ettől....ha nem nyert még tovább gondolkodom... :lol: :huh:

Gondolkodj tovább :lol: Ha fog átugrik, akkor az kisebb gázpedálállásnál/alapjáraton is éreztetné a hatását szerintem, nehezebb indulás, rosszabb alapjárat, rosszabb gázreakció formájában. Vezérszíjat ellenőriztem, kitűnő állapotban van (bár nemtudom, mennyit ment már le, nálam 19000km-t és másfél évet), feszességét rendben találtam úgy érzésre. Teljesen nem vettem le a védőjét, így a jelzéseket nemtudom, hogy valóban jól állnak-e. Szerelővel beszéltem, ő arra tippel, hogy a karburátorban az egyik torokban el van dugulva a fúvóka és csak levegőt szív rajta, amikor nagyobb gázpedálállásnál már ott is nyílik a folytószelep. Ez egybevág azzal, hogy kis gázadásnál normálisnak tűnik, nagyobb gázadásra viszont ugyanaz van, mintha csak kis gázadás lenne. Holnapra beszéltem meg vele, hogy hozzáfog, aztán kiderül, hogy mi az ábra. Majd írok, hogy mi lett belőle.

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodj tovább :huh: Ha fog átugrik, akkor az kisebb gázpedálállásnál/alapjáraton is éreztetné a hatását szerintem, nehezebb indulás, rosszabb alapjárat, rosszabb gázreakció formájában. Vezérszíjat ellenőriztem, kitűnő állapotban van (bár nemtudom, mennyit ment már le, nálam 19000km-t és másfél évet), feszességét rendben találtam úgy érzésre. Teljesen nem vettem le a védőjét, így a jelzéseket nemtudom, hogy valóban jól állnak-e. Szerelővel beszéltem, ő arra tippel, hogy a karburátorban az egyik torokban el van dugulva a fúvóka és csak levegőt szív rajta, amikor nagyobb gázpedálállásnál már ott is nyílik a folytószelep. Ez egybevág azzal, hogy kis gázadásnál normálisnak tűnik, nagyobb gázadásra viszont ugyanaz van, mintha csak kis gázadás lenne. Holnapra beszéltem meg vele, hogy hozzáfog, aztán kiderül, hogy mi az ábra. Majd írok, hogy mi lett belőle.

alapjáraton nem biztos, hoyg érzed pár hete C14NZ-s moci ment gyönyörű lapjárattal, de erő az nem volt benne...még a katalizátorát is úgy rázta, hogy az hihetetlen....de ment...kisebb gázadásnál csak az erőt nem érezted, de nem volt egyszerű menni vele...aztán egy foggal arébb erő előmászott és minden ment rendesen..ha kiderűl írd be mindenképpen...

Link to comment
Megosztás:

Autó leadva szerelőnek. Azt egyből kiszúrta, hogy alacsony az alapjárat, ő ilyen 400-ra saccolta :huh: Azért az nekem kevésnek tűnt, de mondtam neki, hogy akkorára állítsa, hogy ha mindent bekapcsolok, akkor se reszkessen a motor, ne fordulatmérőhöz állítsa. Többit meg majd meglátjuk, elvileg holnap meglesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Visszakaptam. Szerelő is szenvedett vele egy darabig, már neki is a csúszó kuplung jutott eszébe, miután túljutott az elszegényedő és túldúsuló keveréken is, dehát ugye a fordulat nem ugrott fel gázadáskor. Na a végén már levette a kipufogót és nem volt hangja akkor sem. :lol: Valahol ahol az Y cső egyesül, ott van benne valami katalizátorszerű cucc, na az volt berakodva. Én nem láttam, azt mondja ilyen drótháló szerű motyó. Ki lett takarítva és visszaköltözött az erő bele :huh:

Link to comment
Megosztás:

Visszakaptam. Szerelő is szenvedett vele egy darabig, már neki is a csúszó kuplung jutott eszébe, miután túljutott az elszegényedő és túldúsuló keveréken is, dehát ugye a fordulat nem ugrott fel gázadáskor. Na a végén már levette a kipufogót és nem volt hangja akkor sem. :lol: Valahol ahol az Y cső egyesül, ott van benne valami katalizátorszerű cucc, na az volt berakodva. Én nem láttam, azt mondja ilyen drótháló szerű motyó. Ki lett takarítva és visszaköltözött az erő bele :huh:

Szóval a kati volt. Érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Mar megint van egy kis problemam a szakik segitseget kerem. Az 1.3-as kadettem van mikor nem akar indulni szerintem az indito motor kinlodik azert mert mikor inditok van mikor csak halkan zug es nem indit szerintem a magnes kapcsolo nem ugrik be, de lehet, h a kontaktzar? :lol: varom a segitsegetek. Elore is kosz. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Mar megint van egy kis problemam a szakik segitseget kerem. Az 1.3-as kadettem van mikor nem akar indulni szerintem az indito motor kinlodik azert mert mikor inditok van mikor csak halkan zug es nem indit szerintem a magnes kapcsolo nem ugrik be, de lehet, h a kontaktzar? :lol: varom a segitsegetek. Elore is kosz. :huh:

Nekem is volt ilyen kb. 6-7 indításonként egyszer nem forgatta a főtengelyt. Bár én nem mondtam volna halknak, de végülis nemis volt túl hangos sem. Ilyenkor második, max. harmadik próbálkozásra indult. Szerelő most cserélte benne a bendixet (nem az egész indítómotort, hanem csak a szabadonfutó szerkezetet), azóta jó.

Link to comment
Megosztás:

Ja ennalam is ez a szitu.

Amint lessz egy kis idom belenezek az inditoba kosz a tippet.

Nekem is volt ilyen problémám, szerencsére egy tisztítás, zsírozás megoldotta a problémát. Június óta megy rendesen.

Tisztítás: csavarlazítóval lefújkáltam, benzinnel kimostam és jól bezsíroztam utána.

Link to comment
Megosztás:

alapjáraton nem biztos, hoyg érzed pár hete C14NZ-s moci ment gyönyörű lapjárattal, de erő az nem volt benne...még a katalizátorát is úgy rázta, hogy az hihetetlen....de ment...kisebb gázadásnál csak az erőt nem érezted, de nem volt egyszerű menni vele...aztán egy foggal arébb erő előmászott és minden ment rendesen..ha kiderűl írd be mindenképpen...

Nem sokhoz lehetsz szokva, ha c14nz-ben érzed az erőt. :huh: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem sokhoz lehetsz szokva, ha c14nz-ben érzed az erőt. :huh: :lol: :lol:
Viszonyítás kérdése. Ha tudod, hogyan ment előtte, akkor tudod, hogy probléma van vele, ha nem megy úgy. Nekem is az egy dolog, hogy magasabb fordulaton nemnagyon akart húzni, de végsebességre se ment 110 fölé, inkább csak 105, és ha szembe fújt a szél, akkor inkább lement 100 alá is és ehhez kb. tövig volt a pedál nyomva. Na ehhez képest amikor rendberakod és ismét megy 150-et meg nem csak nagy szenvedéssel megy el 75-ig harmadikban, hanem inkább lazán 100-ig, akkor tényleg azt érzed, hogy visszatért bele az erő.

Amúgy épp a minap számoltam, hogy a kb. 950 kilós Kadettben van 60 lóerő, a kb. 1250 kilós Astraban meg van kb. 80 lóerő, az nagyjából ugyanazt a gyorsulást hozza kisebb sebességnél, végsebességben az Astra természetesen jobb. Hozzászokni meg hozzá lehet 400 lóerőhöz is, aztán ha abból elkószálnak és csak 150 marad, az is gyengének tűnik, a 60-hoz képest a 150 meg soknak...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.