Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Hülye kérdés: járó motornál? :huh:

igen járo motornál történik ez, volt mikor menet közben csak pörgött a motor, nem volt sebbesség. A kuplungal nem látok problémát, eddig is jó volt, már ki is vettem a motorból. Volt mikor elkapta,de utánna semmi.Nemaválóba mehettet szét valami.

Link to comment
Megosztás:

igen járo motornál történik ez, volt mikor menet közben csak pörgött a motor, nem volt sebbesség. A kuplungal nem látok problémát, eddig is jó volt, már ki is vettem a motorból. Volt mikor elkapta,de utánna semmi.Nemaválóba mehettet szét valami.

Vagy elcsúszik a kuplung vagy a kinyomó csapágyra tippelek.

Link to comment
Megosztás:

N em, ugyan ugy müködött mit régebben.

azért én a váltó rudazatot is megszemlélném...ha fellazult rajta vmi vagy eltört, akkor néha kapcsolhat, néha pedig nem....a kuplung az vagy jó vagy rossz, az nem szokott megjavulni, inkább csak rosszabbodni...és annak hangja vagy szaga lenne, illetve ha a difi akkor annak pedig erős hangja...

Link to comment
Megosztás:

azért én a váltó rudazatot is megszemlélném...ha fellazult rajta vmi vagy eltört, akkor néha kapcsolhat, néha pedig nem....a kuplung az vagy jó vagy rossz, az nem szokott megjavulni, inkább csak rosszabbodni...és annak hangja vagy szaga lenne, illetve ha a difi akkor annak pedig erős hangja...

igaz a kuplungom elég fönt fogott,a váltónál az összekötésnél a csapszeg kotyog.

Link to comment
Megosztás:

Igazad volt. Mar jobban fujja a parat. A huto viz is fogy, lehet h lukas a radiator v vmi vezetek, valami tipp?

Valami ezek közül biztosan. A középkonzol aljánál lehet valahogy hozzáférni a radiátorhoz, de én sem álltam neki kipucolni tavaly ilyen hidegben (mondjuk nekem nem csorgott, csak be volt rakodva a levegő útja szeméttel, mint pl. falevél meg hasonlók, szóval nem volt sürgős), inkább elvittem szerelőhöz. Esetleg a motortérben megkeresed az elágazásokat a radiátor felé, ott lehúzod a csöveket, valahogy bedugod a T elosztókat (fogalmam sincs, hogyan), akkor megtudod, hogy biztos a radiátorból jött-e a gőz. Sok más helyről nem jöhet, mert egyéb vizek nincsenek az autóban, a kipufogógázon meg éreznéd, hogy az kipufogógáz.

Link to comment
Megosztás:

Valami ezek közül biztosan. A középkonzol aljánál lehet valahogy hozzáférni a radiátorhoz, de én sem álltam neki kipucolni tavaly ilyen hidegben (mondjuk nekem nem csorgott, csak be volt rakodva a levegő útja szeméttel, mint pl. falevél meg hasonlók, szóval nem volt sürgős), inkább elvittem szerelőhöz. Esetleg a motortérben megkeresed az elágazásokat a radiátor felé, ott lehúzod a csöveket, valahogy bedugod a T elosztókat (fogalmam sincs, hogyan), akkor megtudod, hogy biztos a radiátorból jött-e a gőz. Sok más helyről nem jöhet, mert egyéb vizek nincsenek az autóban, a kipufogógázon meg éreznéd, hogy az kipufogógáz.

Ja. Hat ennekem se van nagy kedvem ebben a " jo idoben " szetkapni a dolgot de muszaj lessz hetvegen rabeszelnem magam, mert rendesen fujja kepembe a parat es gondolom nem is valami egesseges. Az jo otlet h bedugaszolom a radiator vezetekeit es rogton kiderul, h a radiator e a hunyo csopogni nem csopog, mert altaban nem fogy, de bizti valamilyen hajszal repedes van valahol, mert amint kicsit felmelegszik a motor fujja be a parat mint a bolond es akkor csokken a fagyallo szintje, majd kiderul, h a radiator e a hunyo v a vezetekek.

Link to comment
Megosztás:

Ja. Hat ennekem se van nagy kedvem ebben a " jo idoben " szetkapni a dolgot de muszaj lessz hetvegen rabeszelnem magam, mert rendesen fujja kepembe a parat es gondolom nem is valami egesseges. Az jo otlet h bedugaszolom a radiator vezetekeit es rogton kiderul, h a radiator e a hunyo csopogni nem csopog, mert altaban nem fogy, de bizti valamilyen hajszal repedes van valahol, mert amint kicsit felmelegszik a motor fujja be a parat mint a bolond es akkor csokken a fagyallo szintje, majd kiderul, h a radiator e a hunyo v a vezetekek.

Októberben jártam úgy, hogy elkezdett gőzölni nekem is melegen ( persze, hogy melegen,mert akkor nagyobb a nyomás) , nem találtam meg, hogy hol . Végül "szerencsére" teljesen megindult, egy hét múlva kb. Kiderült, hogy az egyik csőbilincs szakadt el csak. Amíg hideg volt a motor, és nem volt nyomás alatt nem látszott semmi. És egy ideig a cső is kitartott.

Így utólag átgondolva a dolgot, talán valahogy nyomást kellene neki adni, akkor talán megmutatja magát, hogy hol szivárog. Bár mint mondom elég nehéz észrevenni. Nekem a generátor alatt volt végül is szétjőve és nem is láttam, hogy mi a hiba, amíg le nem szedtem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olyan problémám volna, hogy reggel mikor beindítom az 1.3 benzines kadettom, lehet hogy hülyén hangzik de olyan hangot ad a kipufogó mint egy TRAKTOR. De csak amíg be nem melegszik a motor. És addig az autó sem nagyon akar menni. És olyan hangot ad hogy TA- TA- TA-TA. :rolleyes: A hűtő vizem is "fogy" de csak olyan 400km-en 1.5 dl. De a víz fogyást már régóta csinálja. Mi lehet a baj? Ja és a kilométeróra spirál be tud fagyni? Mert este még ment reggel már nem mutatta. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olyan problémám volna, hogy reggel mikor beindítom az 1.3 benzines kadettom, lehet hogy hülyén hangzik de olyan hangot ad a kipufogó mint egy TRAKTOR. De csak amíg be nem melegszik a motor. És addig az autó sem nagyon akar menni. És olyan hangot ad hogy TA- TA- TA-TA. :blink:

Enyém is :rolleyes: 1.8i Ascona

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok

E Kadettem van és problémám is vele. Van hogy semmi gond nincs vele,a legnagyobb hidegben is simán elindult. De van hogy megmakacsolja magát és elkezd zakatolni,fuldokolni. Ha egyáltalán beindul alacsony fordulaton 900-3000ig pöfög, durrog meg rángat. Nem tom mit csináljak vele, az elosztó rotor nemrég lett cserélve, a gyújtáselosztó fedelte megcsiszoltam. Egy darabig oké volt ,de aztán megint szarott.Vettem rá egy utángyártott fedelet,az meg nem akar rámenni,azaz minden stimm,csak 2 miliméterrel kijebb áll mint kéne.

Mit lehet csinálni ilyenkor?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok.Fűtés problémám van.A nagy hidegek után jelentkezett.Elforgatom a kapcsolót 1,2,3 állásba és semmi sem történik meg se nyekken a ventillátor.A biztosítékot megnéztem semmi baja nincs.Egy ismerősöm mondta hogy a kapcsoló mögött lehet egy kis rúd és az törhetett el.Mit tegyek?Ugye nem kell az egész műszerfalat szétbontani ?:S

Segítséget előre is köszönök.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Fűtés problémám van.A nagy hidegek után jelentkezett.Elforgatom a kapcsolót 1,2,3 állásba és semmi sem történik meg se nyekken a ventillátor.A biztosítékot megnéztem semmi baja nincs.Egy ismerősöm mondta hogy a kapcsoló mögött lehet egy kis rúd és az törhetett el.Mit tegyek?Ugye nem kell az egész műszerfalat szétbontani ?:S

Segítséget előre is köszönök.

Üdv!

Elektromos kapcsolónál nincs rúd mögötte. Az ismerősöd azokra a meleg/hideg állító lamellákra gondolhatott szerintem.

Elvileg a kapcsolót ki lehet feszíteni, húzni viszonylag könnyen (úgy rémlik ennél is úgy lehet, mint a Corsánál :rolleyes: ).

Ha a biztosíték jó, akkor vagy a kapcsoló vagy valamelyik relé lehet szerintem. A kábeleket, csatlakozókat is érdemes lenne megnézni, bár ehhez talán már jobban kéne bontani a műszerfalat is. Ha a ventillátor lenne rossz, akkor esélyes, hogy az a biztosítékot is levágta volna (általában zárlatosak tudnak lenni), de ha minden más jó, akkor azt is érdemes kiszedni, átpucolni, megnézni nincs e lerázódva valami vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Elektromos kapcsolónál nincs rúd mögötte. Az ismerősöd azokra a meleg/hideg állító lamellákra gondolhatott szerintem.

Elvileg a kapcsolót ki lehet feszíteni, húzni viszonylag könnyen (úgy rémlik ennél is úgy lehet, mint a Corsánál :rolleyes: ).

Ha a biztosíték jó, akkor vagy a kapcsoló vagy valamelyik relé lehet szerintem. A kábeleket, csatlakozókat is érdemes lenne megnézni, bár ehhez talán már jobban kéne bontani a műszerfalat is. Ha a ventillátor lenne rossz, akkor esélyes, hogy az a biztosítékot is levágta volna (általában zárlatosak tudnak lenni), de ha minden más jó, akkor azt is érdemes kiszedni, átpucolni, megnézni nincs e lerázódva valami vezeték.

Hmm a komolyabb bontást szeretném elkerülni mert időigényes :D Ha elvinném egy villamosságishoz az mennyibe fájba kb ?

Link to comment
Megosztás:

Hmm a komolyabb bontást szeretném elkerülni mert időigényes :rolleyes: Ha elvinném egy villamosságishoz az mennyibe fájba kb ?

A kapcsolót ki lehet billenteni, ha jobbról benyúlsz a középkonzol mögé, akkor a kapcsoló két oldalán van két kis műanyag, amiket rá kell nyomni a kapcsolóra, és akkor az utastér felé kicsúsztatható. Jobboldali ajtón ha behasalsz az ülésre, akkor kb. el lehet érni, persze ha túl nagy kezed van, akkor nem férsz hozzá. Reléje tudtommal ennek nincs sehol, direktben mennek a drótok a kapcsolótól a motorhoz. A kapcsoló felett világít a kis ventilátorjel, ha ráadod a gyujtást és a tompítottat? (most nem emlékszem, hogy simán gyujtásnál világít-e, de azthiszem igen). Ha világít, akkor a biztosítéktól a kapcsolóig eljut az áram, mert ez a kis lámpa is azon a biztosítékon van, amin a ventilátor. Ha nem világít, akkor lehet az égő is kiégve, de ha eddig világított, akkor furcsa egybeesés lenne.

Nektek ilyen hidegben felmelegszik a motor rendesen? Nekem a termosztát elvileg jó, de ilyen hideg időben egyszerűen nem tud felmelegedni. Raktam kartonpapírt a hűtő elé (kb. kétharmadát letakartam), így kicsivel jobb a helyzet, de akkor sem vagyok megelégedve vele. Pedig nyáron szépen tartotta a hőmérsékletet, az a gyanúm, hogy a fűtés és a menetszél egyszerűen annyi hőt elvon a motorról, hogy a termosztát zárva marad és a radiátorba már nemis folyik víz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Fűtés problémám van.A nagy hidegek után jelentkezett.Elforgatom a kapcsolót 1,2,3 állásba és semmi sem történik meg se nyekken a ventillátor.A biztosítékot megnéztem semmi baja nincs.Egy ismerősöm mondta hogy a kapcsoló mögött lehet egy kis rúd és az törhetett el.Mit tegyek?Ugye nem kell az egész műszerfalat szétbontani ?:S

Segítséget előre is köszönök.

Üdv!

vanm a családban ilyen gép, azért is szoktam ide is beírogatni, de arra nem emlékszem, hogfy alapból ez 3 vagy 4 fokozatú ventis...ha 4 és abban afokozatban gond nélkűl működik, akkor az előtét ellenállással van a gondod, valószínűleg elégett, mert a moci már nem az igazi és túlterhelte...ha csak 3 fokozatú, akkor az előttem szólók 5letei is elkébzelhetőek...

Link to comment
Megosztás:

Fiúk-lányok, olyat csináltam, amitől valószínűleg elsőre mindenki lehülyézne. Letakartam a hűtő előbb említett fennmaradó részét is másik darab kartonnal (persze nincs rászorítva, csak felülről van a radiátor és a hűtőrács között ledugva, és a felső széle megfogatva, hogy ne essen le). Így autóztam ma délelőtt a minusz néhány fokban, és a motor nem akart túlmelegedni. Tehát letakart radiátorral is annyi hő el van szállítva a motorról a menetszél és a fűtés által, amennyi folyamatos 90-100km/h-val haladásnál termelődik. Érdekes, volt, hogy a fűtőventilátorral lehetett a motor hőmérsékletét szabályozni, picit változott attól függően, hogy melyik fokozatba kapcsoltam, de még kikapcsolt állapotban sem ment fel a mutató oda, ahol a nyári 30 fokokban szokott lenni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.