Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Biztos van nagyblokkhoz is automata, csak szerintem nehezebb beszerezni, mint egy kézit (legalábbis elsőkerekesnél -Omega biztos van sok) <_< Viszont, ha egyszerű megoldás kell, akkor tényleg az a tuti, ha egy ugyanilyen motort néztek, vagy egy komplett autót bontani :wacko:

Hát most nem vagyok sokkal boldogabb. Sajnos akkor tovább kell keresgélni, mert a hirtelen talált motorok 1.8 és 2.0.

Mindegy...

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget. :(

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, úgy tűnik kénytelenek leszünk egy 1.3-as v. 1.4-es motort keríteni.

Sajna erre az autóra nem szeretne a srác költeni, csak átmeneti igavonónak lett véve... :wacko:

Azt meg sajnos el kell döntenie, hogy nem akar rá költeni és akkor állni fog, vagy pedig valamennyit rákölt, hogy tudja használni <_<

Link to comment
Megosztás:

Üdv szaktársak. Egy hálás öreg 1,7D kadett gazija vagyok. Nagyon szeretem az automata váltót de az enyémben most 5.os kézi van. Ajánlottak hibátlan 1,6 benzines automata váltót kompletten(féltengelyek, rudazat, pedálpad...stb)baráti áron. A kérdésem az lenne hogy be lehet e szerelni az 1,7 dezsőbe a kézi-váltó helyett.Áttételezésben úgy tudom szinte egyformák,

ezen a héten kellene választ adnom hogy kell-e a váltó vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv szaktársak. Egy hálás öreg 1,7D kadett gazija vagyok. Nagyon szeretem az automata váltót de az enyémben most 5.os kézi van. Ajánlottak hibátlan 1,6 benzines automata váltót kompletten(féltengelyek, rudazat, pedálpad...stb)baráti áron. A kérdésem az lenne hogy be lehet e szerelni az 1,7 dezsőbe a kézi-váltó helyett.Áttételezésben úgy tudom szinte egyformák,

ezen a héten kellene választ adnom hogy kell-e a váltó vagy nem.

Hasonló kérdésem volt nekem is nemrég, a kérdésedre a válasz valószínűleg nem lesz, mivel a diesel is a "nagyblokkok" közé tartozik.

Így nem valószínű, hogy lehet párosítani az 1.6 váltójával. Mivel a benzines pörgős motor, a használhatósága is kérdéses lenne. De ez csak a véleményem, majd válaszol egy tapasztaltabb cartárs is. <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy a biztosíték táblát ha kiveszem, akkor van ott alul 3 relének a helye. Ebből 2 be is van vezetékelve balról az első, és a középső is ami kék. Azt szeretném megkérdezni, hogy mi lehet ez? És hogy milyen relé való bele. Köszönöm szépen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy a biztosíték táblát ha kiveszem, akkor van ott alul 3 relének a helye. Ebből 2 be is van vezetékelve balról az első, és a középső is ami kék. Azt szeretném megkérdezni, hogy mi lehet ez? És hogy milyen relé való bele. Köszönöm szépen.

Melyik az pontosan?

kadett_relek.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szep jo napot minden Opelosnak

Eladova valt egy 1988-as Opel Kadett kombi 1.7Diesel. Baratom autoja, amivel sikeresen beleborult az arokba, havas ut es kopott nyarigumik kombinacioja miatt...

kocsi eleje, huto, bal eslo futomu serult, viszont motor-valto tokeletesen mukodik... 25 ezer magyar forintert elviheto, persze az osszeg alkukepes, hazhoz szallitas megoldhato. Keresre tudok kepet kuldeni.

Link to comment
Megosztás:

Szep jo napot minden Opelosnak

Eladova valt egy 1988-as Opel Kadett kombi 1.7Diesel. Baratom autoja, amivel sikeresen beleborult az arokba, havas ut es kopott nyarigumik kombinacioja miatt...

kocsi eleje, huto, bal eslo futomu serult, viszont motor-valto tokeletesen mukodik... 25 ezer magyar forintert elviheto, persze az osszeg alkukepes, hazhoz szallitas megoldhato. Keresre tudok kepet kuldeni.

Üdv!

Ez Opel vagy Isuzu motoros? :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Egy '85 ös 1.3 as benzines Opel kadett E típusú kézi szívatóval stb.... tulajdonosa vagyok igen régóta. de most teljesen tanácstalan vagyok több szerelő is elküldött hogy nem tud mit kezdeni a géppel le kell cserélni stb. a karburátort felújítottuk de mikor hidegindítás van nem veszi a fordulatot rángat össze vissza meleg motorral viszont teljesen rendbejön. a kuplungtárcsám erősen kopott nem tudom hogy ez befolyásolja e ezt a hibát. És a trafónak percegő hangja van a szerelő azt mondja hogy jó de én nem vagyok biztos ebben többen mondták hogy ez így hibás. ha valaki tud segítsen. előre is köszi.

Üdv mindenkinek: Anker

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.