Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Nemtom. Amennyit látok belőle, sztem az első fényszórókat leszámítva nincs különösebb baj vele...

szerintem meg ha már ilyen "stílusban" van elváltoztatva a fényszórója,lehet hogy ecotech motor van benne:)

én meg azt mondom hogy ez egy szép autó volt,mielőtt nem kapta kézhez ez a gazdája:):)

Link to comment
Megosztás:

Van összefüggés a kockalámpa meg az ecotec között? Mer én nem látom. :)

Ennél az autónál van egy kevés:)

ennek most nem áll jól ez a lámpa,elvesztette az autó a szép "tekintetét",az eredeti feelingjét,az ecotech motor pedig csak alapból a leggyengébb konstrukciója az opelnek...

Ennek ellenére aki meg van elégedve vele,annak csak gratulálni tudok,és sok sikert kívánok neki,minden jóindulatommal egybekötve,de nem egyet láttam már,és hallottam róla hogy széthullott,úgy hogy csak pár ezer km volt a motorban...de ez az én véleményem. ilyenje meg mindenkinek van

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig ugyebár nem volt fordulatszámmérő a kocsimban, ezt nem is láthattam. Most, hogy beraktam a digitet, azt tapasztalom, hogy alapjáraton a fordulatszámjelem 700-2500 között ugrál, de a motor fordulata nem! Ez mitől lehet, és mi a gyógymód?

Más: az Én kocsimban is van alapjárati motor (C16NZ)? Merre keressem?

Link to comment
Megosztás:

ennek most nem áll jól ez a lámpa,elvesztette az autó a szép "tekintetét",az eredeti feelingjét,az ecotech motor pedig csak alapból a leggyengébb konstrukciója az opelnek...

jajj de kis butuskákat beszélsz...

ez pont olyan mondat, mint az, amivel minden topik televan, hogy az opelolaj szar...

10 éve járok opel olajjal, és a második ecotec motoros autót taposom.

és egyikkel sincs semmi bajom...

sose fogyott az olaj, sose volt semmi bajom az autóimmal...

Link to comment
Megosztás:

Én is ezzel kezdtem anno a Kadetten. Ezzel az egyszerű beavatkozással máris sikerült négy évet letagadnom az autó korából. :D

Nekem eleve olyan van rajta... :) Akkor az enyém 4 évvel fiatalabb, mint a tied volt... ;)

Valaki segítsen nekem! Szegeden, vagy Kecskeméten mondjatok megbízható, és jó autószerelőt, aki mellesleg nem kéri el még az alsógatyámat is...

Link to comment
Megosztás:

Nekem eleve olyan van rajta... :) Akkor az enyém 4 évvel fiatalabb, mint a tied volt... :D

Valaki segítsen nekem! Szegeden, vagy Kecskeméten mondjatok megbízható, és jó autószerelőt, aki mellesleg nem kéri el még az alsógatyámat is...

Itt Kecskeméten van ismi, de mit is kell csinálni?

Link to comment
Megosztás:

szakértöi jótanács kerestetik:

Kadett GSI digit müszerfalát ellátja-e megfelelö adatokkal a Senator sor6osa?

sebességmérés esetleg megoldható-e valahogy, ügyesen az ötösváltóról?

én nem értek hozzá, nem is enyémbe lenne

köszi elöre is

Szenibe is volt digites műszercsoport :)

Link to comment
Megosztás:

Megtörtént, bocsi...

Közben arra is rájöttem, miért nem megy.

Más: szerintetek testkábel vagy gyújtáskábelek okozhatják azt, hogy hidegben, hidegen nem indul a kocsim? A +10 fok alatti hőmérséklet már hidegnek számít, ha a kocsimat kérdezem... :) Tavaly télen is ezt csinálta, elvittem villamosságishoz, kicserélte a bendixet, talán a csapágyakat az önindítóban, de két nap múlva ugyan azt csinálta... Indításkor kattan egyet, utána semmi, csak hallom, hogy forog az önindítómotor! Aztán egész nyáron semmi baja nem volt, de most télen, mikor beköszöntöttek a hidegek, megint csinálja... Szeretném Én megoldani a problémát, mert már két autóvillamossági szerelő leszerepelt nálam! Ötletek, vélemény? :D

Az én autóm ugyanezt csinálja. Mivel van egy kis szakmai tapasztalatom a dologban, az én véleményem az, hogy valószínűleg az önindító szabadonfutó része "csúszik" meg. Az enyém is "ezer" éves:-). Gondolom egy kicsit már meg vannak benne kopva a görgők, meg ki is van száradva, ezért télen a hideg, esetleg egy kis fagyás(pára) miatt nagy valószínűséggel "felakadnak" a görgők, ezért megcsuszik a szabadonfutó.

Tehát indításkor a bendix (behúzótekercs) behúz (tehát itt a katt), az önindító forgórésze elindul, összekapcsol a két fogaskerék, de meghajtás nem történik (a forgórész forog, de a kis fogaskerék már nem).

Bocs, ha szájbarágós voltam. Szerintem:-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.