Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Hali, csak meg szeretném köszönni mindenkinek aki segített. Már vagy 2 hete elkészült a kocsi. Nem volt komoly baja csak hengerfejes volt :sowwy:((

Mire odaértem a műhelybe, beszlopálta majd' az összes hűtőfolyadékot. Aztán amikor már ott voltam és kicsit odébb akartam parkolni, eltörött a gyújtáskapcsolóban a zárbetét, ami azért meglepő mert előtte nem volt vele semmi gondom. Végül is ha már tönkremegy akkor jobb helyen nem mehet tönkre, mint a szerelőnél. A lényeg hogy mostmár meg van javítva.

Link to comment
Megosztás:

Mellesleg az a felni polír engem is érdekelne, mivel lett csinálva.

-a lakkréteget kromofággal lemarattam;

-vizescsíszolás:kezdtem 230-al mert eléggé sóómarta volt a felület jött a 400,600,800,1000 és 1200 papír;

-lemostam,megszáradt és jöhetett a fílckorong, menetes csavarszárra felfogatva(25 cm a menetes szár) és bele eggy fordulatszámszabályzós fúrúpisztolyba,ez azért fontos mert ha magas fordulatonn pörög akkó ráégeti a pasztát act csókolom,ha mégis ráég akkór a friss paszta oldja és le lehet törűlni;

-kb. 3x políroztam körbe aminek ez az eredménye;

-szerintem eggy felni dúrvánn(figyelem csak PEREM-ről van szóó) mindennel eggyütt olyan 4-5 óra alatt van meg;

KÉPEK :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Öcsém, isten vagy, nem is kell megépítenem. De vajh a 4x4 bennevan?

Sztem ebben nemhogy 4x4 nincs (ennyi pénzér?), hanem semmiféle Frontera alkatrész sem. Ez egy módosított Kadett (mondjuk annak nem rossz), bár kétséges hogy mennyit javult ettől a terepjáróképessége.

Link to comment
Megosztás:

Sztem ebben nemhogy 4x4 nincs (ennyi pénzér?), hanem semmiféle Frontera alkatrész sem. Ez egy módosított Kadett (mondjuk annak nem rossz), bár kétséges hogy mennyit javult ettől a terepjáróképessége.

Nekem a 3cm hasmagasság emelés is sokat számított, addig folyton felakadt a akipufogóm, meg az olajdeknim. Na az azért ritkábban. De szép kis horpadás van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég csatlakoztam az Opel tulajdonosok táborába, mivel vásároltam egy 91-es Kadett E-t.

Még műszakiztatnom kell. Amúgy rendben van. Fapados változat.

9 éve nem volt autóm, amikor is eladtam a lerobbant Wartburgom. B)

Ha lesz valami majd kérdezek.

Apróságok hiányoznak még: letörött majréléc, szakadt váltószoknya, jobb napellenző, ilyenek.

Na azért egy kérdés: az elvetemedett kalaptartót hogyan lehetne visszaegyenesíteni?

Link to comment
Megosztás:

sajnos kb sehogy...anno próbálkoztam az asconámnál mindennel de nem jött össze :D

Közben kiderült, hogy inkább el van törve. Valami deszkával próbálták meg összefogni...

Inkább másik kéne.

Az autón amúgy se a küszöbnél se a kerékívnél nincs rozsda, csak a pótkerék alatt a csomagtartóban, mmost hajítottam ki nnan egy csomó rongyot.

Meg van pár apróság:

- a hátsó ablakmosó gumicsöve eltört, ezért nem célszerű használni, mert az utastér lesz vizes. B) Amint lesz alkatrész, a szerelőm majd megcsinálja.

- van egy törött majréléc (igaz csak egy oldalon tört ezért nem feltűnő, nem lóg)

- a fűtésszabályozó bowdent tartó pöcök vagy mi is eltört, gondolom teljes panel csere kell.

- jobb oldali napellenző nem jó (nem túl fontos)

- lehet majd gyűrűztetni kell a motort (nem biztos, meglátjuk, hogyan eszi az olajat)

--------------------------

Amit a szerelőm kicserélt:

- gumi fékcsövek

- kormánygumiharang

- olajteknőtömítés

- szelepfedél tömítés

- motorolaj

- gömbfejporvédő

- hátsó fékmunkahenger

- első fékbetétek

- olajszűrő

- elosztófedél

- rotor

Ennyi. B)

Hány literes a Kadett tankja?

Létezik cabrio Ascona? Sosem láttam.

Link to comment
Megosztás:

Valahonnan a 45 rémlik...

Hogyne volna, ott van a feletted levő hozzászólásban az élő példa.

Igen láttam, csak tényleg nem láttam még olyat. B)

A csajok jól néznek ki a képeden.

Egyik haverom is Calibrás volt. Nagyon szerette, de anyagi okok miatt el kellett, hogy adja. (Még én is vezettem.)

Most egy szakadt 80-as VW Poloval jár (édesanyjáé).

Én anno 93-ban D Kadetten tanultam meg vezetni, nagybátyámnak meg kettő is volt egy E-s 5 ajtós meg később egy sedan.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt kettő, onnan rémlik...

Autós pályafutásomat egy '80-as évjáratú 1.3SR-rel kezdtem, utána meg egy '85-ös 1.6Döbbenet szedánt koptattam majd' 3 évig.

Amúgy már én is csak voltam Calibrás...

Hát a D Kadett az oktatóautó volt, egy 1.6D, olyan hangja volt alapjáratom, mint egy traktornak.

Nekem 9 éve nem volt autóm. Azelőtt egy Wartburg 353 '72 tulajdonosa voltam, sajnos eléggé roncs volt, de jól ment terepen. B)

Link to comment
Megosztás:

Létezik cabrio Ascona? Sosem láttam.

azért sztem bátran állj neki te is szerelgetni -pl az ablakmosó gumicsövét - és megspórolsz pár forintot B)

sok sikert az autóhoz ;)

ascona cabrio létezik :D még mozog ;) az aláírásomra kattintva láthatsz bővebb infokat... B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.