Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

On 2016. 10. 03. at 16:36, zotya975 írta:

Jól néz ki, sosem láttam még belülről, csak úgy benézve az ablakon, így nem is tudtam milyen a tetőkárpit.

Köszi,így vettem 5 éve ,tavaly fényeztem át újra az udvaron matt fekete spray-vel (11 doboz :) ) csak azóta 2 x összetörték az oldalát most akarom újra fújni,mert lakatolva már meg van.

Ez meg a cabrió amire a hátsó lökös készült.d3mq4ur70h5zgnp3lq1u.jpg

Módosítva : Petya9
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, Petya9 írta:

Köszi,így vettem 5 éve ,tavaly fényeztem át újra az udvaron matt fekete spray-vel (11 doboz :) ) csak azóta 2 x összetörték az oldalát most akarom újra fújni,mert lakatolva már meg van.

Ez meg a cabrió amire a hátsó lökös készült.d3mq4ur70h5zgnp3lq1u.jpg

wpep4unicy2pqazgkxq9.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, spzoli írta:

MAE felnit raktak rajuk, keskin egy gyenge utanzat.

Az lehet mert a merciket nem is ismerem , nem is szeretem nagy valószínűséggel nem is fogok olyat venni,abban is lehet igazad van,hogy "gyenge" utánzat ezt sem tudom,de az ára az azért nem erre utal :) Most néztem meg amit írtál "MAE" még szarabbul is néz ki és nem vagyok elfogult mert annyira ez a felni nem tetszik nekem.

Módosítva : Petya9
Link to comment
Megosztás:

Üdv nektek! 
Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e javító elem bal hátsó lengéscsillapító felső rögzítési pontjához.
Nem tudom mi a pontos neve. 
Eddig nem találtam ide javító elemet már egyszer volt javítva de most újra kiszakadt, elég oxidált az a rész.

Itt egy link a képröl. Elnézést de csak ígytudtam betenni ide :)

https://1drv.ms/i/s!AioPFmkzZEhvkk6L87MUgeh_sqj5

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Sike írta:

Üdv nektek! 
Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e javító elem bal hátsó lengéscsillapító felső rögzítési pontjához.
Nem tudom mi a pontos neve. 
Eddig nem találtam ide javító elemet már egyszer volt javítva de most újra kiszakadt, elég oxidált az a rész.

Itt egy link a képröl. Elnézést de csak ígytudtam betenni ide :)

https://1drv.ms/i/s!AioPFmkzZEhvkk6L87MUgeh_sqj5

Úgy rémlik nincs, vagy kivágod bontóban ha találsz épet ( bár nem sok esély van rá) vagy újraalkotod lemezből. Nem olyan ritka amúgy hogy átszakad, mert a kárpit takarja, nem látni rá, aztán egyszer csak átjön. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Úgy rémlik nincs, vagy kivágod bontóban ha találsz épet ( bár nem sok esély van rá) vagy újraalkotod lemezből. Nem olyan ritka amúgy hogy átszakad, mert a kárpit takarja, nem látni rá, aztán egyszer csak átjön. 

Köszönöm 
Elég bonyololt forma de zajlik az alkotás, Apám astrájárol van szó, és én most láttam hogy mit faragnak, de pont ezért mert nem olyan ritka eset csodálkozom hogy nincs hozzá javító elem. Gondoltam megkérdezem tölletek mert ha létezik ilyen, itt tud rolla valaki :D 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Sike írta:

Köszönöm 
Elég bonyololt forma de zajlik az alkotás, Apám astrájárol van szó, és én most láttam hogy mit faragnak, de pont ezért mert nem olyan ritka eset csodálkozom hogy nincs hozzá javító elem. Gondoltam megkérdezem tölletek mert ha létezik ilyen, itt tud rolla valaki :D 

Hát valamiért nincs...első taposó sincs pedig az is gyakran átrohad.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Hát valamiért nincs...első taposó sincs pedig az is gyakran átrohad.

Azt már meghajtogatták volt egy küszöb javítás hátsó kerék járatok és környéke ,de még a hátsó lökhárító alatt is van egy luk. :D 92-es az autó egyszer már volt karosszériázva kb 5 év, most újra neki estek, de akkor össze csapták neki. Most rokon csinálja és elég alapos munkának néz ki... 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Sike írta:

Azt már meghajtogatták volt egy küszöb javítás hátsó kerék járatok és környéke ,de még a hátsó lökhárító alatt is van egy luk. :D 92-es az autó egyszer már volt karosszériázva kb 5 év, most újra neki estek, de akkor össze csapták neki. Most rokon csinálja és elég alapos munkának néz ki... 

Hát nehéz alapos munkát végezni, főleg üreges részeknél, ha már egyszer leégeted a hegesztéssel a festéket, és nem tudod pótolni ( küszöbnél belül stb) ott megint elkezd rozsdásodni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

43 perce, zotya975 írta:

Hát nehéz alapos munkát végezni, főleg üreges részeknél, ha már egyszer leégeted a hegesztéssel a festéket, és nem tudod pótolni ( küszöbnél belül stb) ott megint elkezd rozsdásodni.

Javaslom lakatoláskor a küszöb cserénél főleg, az új küszöb belső oldalát zsírtalanítani nitró hígítóval és Budaprimer rozsdagátló alapozóval kezelni legalább 2x,ez nitrós,tehát gyorsan szárad és hegeszthető,tehát a lakatos nem szülőzik majd,ennyit legalább a lelkiismeretünkért érdemes,mert az üregvédő nem biztos,hogy bejut mindenhová

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 perce, ftomi28 írta:

Sziasztok!

 

Tudnátok abban segíteni, hogy F astra első ajtó kárpitot honnan tudnék szerezni valami normális állapotút? Vagy bontókba keresgéljek?

 

Köszönöm

Bontóban...milyen kell? Van itthon asszem szürke meg fekete is. A szürke az enyém volt a feketét meg valamiért potyára vettem meg, de nem tudom milyen állapotban van. 

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, zotya975 said:

Bontóban...milyen kell? Van itthon asszem szürke meg fekete is. A szürke az enyém volt a feketét meg valamiért potyára vettem meg, de nem tudom milyen állapotban van. 

Szia, fekete kellene de nem mennék el érte Győrbe :) Köszi azért :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.