Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Jobb első ajtó elején a tükör alatt az ablak guminál látok némi festék púpozódást :huh:

Kérdezném, hogy a tükröt hogy tom levenni?

manuálisnál:

lehuzod a gumi fogantyút, aztán szép óvatosan kipattintod a 3szög műanyagot, ha jol tudom felfelé huzva könyebben lejön, de lehet a bolhák beperegnek az ajtóba... ha szerencséd van megáll a tetején és eléred, ha pechesebb akkor lemegy az aljára, akkor 3 csavar ki és ki tudod kaparni, ha nagyon peches vagy az egész kárpitot szedheted le.

aztán ha ezzel megvagy ott meglátod a 3 csillagfejű csavart, azt kitekered és le is jön, ha jol gondolom.

nekem egyik csavarnak elvan repedve a helye és lóg a tükröm, nyáron valami ragasztásos módszerrel javitanom kéne :S

Link to comment
Megosztás:

manuálisnál:

lehuzod a gumi fogantyút, aztán szép óvatosan kipattintod a 3szög műanyagot, ha jol tudom felfelé huzva könyebben lejön, de lehet a bolhák beperegnek az ajtóba... ha szerencséd van megáll a tetején és eléred, ha pechesebb akkor lemegy az aljára, akkor 3 csavar ki és ki tudod kaparni, ha nagyon peches vagy az egész kárpitot szedheted le.

aztán ha ezzel megvagy ott meglátod a 3 csillagfejű csavart, azt kitekered és le is jön, ha jol gondolom.

nekem egyik csavarnak elvan repedve a helye és lóg a tükröm, nyáron valami ragasztásos módszerrel javitanom kéne :S

Köcce ! :huh:

Az elrepedt kütyüre nem tudsz tenni nagy alátétet és csavar anyát? Bár most látatlanban kérdezeem, mert még nem láttam szétszedvee :lol:

Link to comment
Megosztás:

a csavar műanyagba megy bele és az van elrepedve.

Arra a műanyagra nem tudsz rátenni 1 rápasszoló alátétet, hogy összeszorítsa a széttartó műanyagot?

Én a mikró kapcsolóját csináltam meg így :huh: Kb 2 éve műxik :lol: Elfordult a kapcsoló fémrésze a szétrepedt műanyagban.

Link to comment
Megosztás:

az alátétre megmondom őszinténnem gondoltam, huzalt akartam körétekerni, de most hogy mondod :)

köccc

Most szettem le a tükröt, szóval úgy van, ahogy gondoltam :huh: A menetes műanyag külső részére simát rá lehet tenni az alátétet kb.:8-as rá is megy, ha löttyenne rajta vmi kis fémet tegyé még közé, de hidd el klasszul meg fogja nem engedi szétnyílni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem mert hideg van és még elpattan valami, meg 3 napja a kocsit se láttam, csak itt gépen :)

Jó kis mentség!! De nem inkább te fáztáál??

Nem lesz neki semmi baja :huh:

Én is lexedtem, a rozsdafoltot lekezeltem, le is festettem, majd visszatettem, semmi boja :lol:

Hova lett az ótód?

Link to comment
Megosztás:

házilag i slehet venni hozzájuk javító színt...

ez van spray ban illetve filctolszerűbe, karcoláshoz ez talán jobb...

hátránya: elüt kicsit a színtől, fakulás miatt, de legalább nem rozsdál ovább.

megtakaritod a rozsdátol, ha szerencséd van kijön pl higitós vagyí benzines ronggyal is, és aztán kihuzod afilcel, és valami polirozó anyaggal átmész azon a kasznielemen, vagy akár az egész autón..

a puposodást meg kell nézni nem rohadt e át a lemez teljesen, mert gyakori hogy ugy puposodik, és ha ugy van hagyd inkább, de ha nem igy van, akkor kicsiszolod, és belejavitasz, itttalán jobb a spray, de tökéletes végeredményre ne számíts...

polírozás itt is sokat segít, de szerintem azzal se lesz tökéletes, probálj ugy fujni, hogy élek mentén érjen véget a fujás, akkor annyir anem szembeötlő...

Link to comment
Megosztás:

házilag i slehet venni hozzájuk javító színt...

ez van spray ban illetve filctolszerűbe, karcoláshoz ez talán jobb...

hátránya: elüt kicsit a színtől, fakulás miatt, de legalább nem rozsdál ovább.

megtakaritod a rozsdátol, ha szerencséd van kijön pl higitós vagyí benzines ronggyal is, és aztán kihuzod afilcel, és valami polirozó anyaggal átmész azon a kasznielemen, vagy akár az egész autón..

a puposodást meg kell nézni nem rohadt e át a lemez teljesen, mert gyakori hogy ugy puposodik, és ha ugy van hagyd inkább, de ha nem igy van, akkor kicsiszolod, és belejavitasz, itttalán jobb a spray, de tökéletes végeredményre ne számíts...

polírozás itt is sokat segít, de szerintem azzal se lesz tökéletes, probálj ugy fujni, hogy élek mentén érjen véget a fujás, akkor annyir anem szembeötlő...

Majd ilyen filcet veszek a tecskóban, a karcolásnál nem kell a festék előtt vmi rozsdamaró rákenni, hogy en rohadjon el a festék alatt, mert azt ugye csiszolni nem tudom?!

Link to comment
Megosztás:

Majd ilyen filcet veszek a tecskóban, a karcolásnál nem kell a festék előtt vmi rozsdamaró rákenni, hogy en rohadjon el a festék alatt, mert azt ugye csiszolni nem tudom?!

hát én óvakodnék ettől, és inkább probáld meg higitóval ugy megdörzsölni, hogy lejöjjön, hátha sikerül.

én eddig ha rozsdaoldóztam pl a felnimen, utána olyan kirakódás keletkezett, amit ugyancsak csiszolni kellett :S

ha nagyon makacs, akkor vékony rétegben megprobálkozhatsz a rozsdaoldóval is, de szerintem azt ajánlott egyből törölgetni, miután kifejtette hatásást, és igy többször átkenni inkább...

filcet meg lehet autósboltba könnyebben kapsz, és jobban i fog passzolni

tescoba csak ki van rakva válogasson a parszt, és vagy sikerül vagy nem

Link to comment
Megosztás:

http://novotnik.gallery.extra.hu/gallery/u...10b3c475c09073a

gabi szerinted ez is jo az ajtóba a kárpit alá hő illetve zajszigetlésnek??

szerintem jonak kellene lennie, mert kimondottan hőfogónak volt kiirva a bricoba...

3mmes habszivacson van ilyen alufóliához hasonlo anyag, gondolom jo ez is.

Bár nem engem kérdeztél, de sztem ez túl vastag az ajóba, nemrég szedtem én is szét, és nagyon passzentos a helyzet, a bolhák nem biztos h bepattannak. vagy akkor nagyon bele kell szabni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

nagy kéréssel fordulnék hozzátok.

történt ma este, hogy mendegélek a sávomban, mikor észreveszem, hogy baloldalról egy lada indexel és húzódik is át. Az viszont elég gázos benne, hogy én a holtterében voltam, igy reflexből el is rántottam a kormányt, mert ha nem teszem úgy ahogy van belemegyek. Én ugye kisodródtam, patkára mentem és találkoztam egy útválasztó táblával. Ladásunk pedig gázralép és eltünik. duda,fénykürt persze nem lényeg..

Szóval, volt annyi eszem, hogy leolvassam a rendszámát: DRU882 és szürke lada volt.

Ezúton kérnék mindenkit, aki látja az utcán kérem irjon itt hol látta, és ott várok amig vissza nem tér egy nagy téglával a kezemben. De bártabbak nyugodtan belekarcolhatják, hogy Astra, Mompark. biztos tudja ki küldte.

Amúgy kocsinak bal lámpája kitört, lökhálitó jól elcsúfult (hála az égnek hogy még nem cseréltem ki újra) valamint amikor próbáltam beinditani akkor motorhibát irt, de 1órával később ment simán már motorhiba lámpa nem égett, futóműnek meg úgy semminek nem éreztem hibáját, de holnap reggel majd végignézem alaposan.

Utólag bánom már hogy nem mentem bele, mert legalább kifizethette volna a régebbi baleseti károkat. Bár ki tudja, lehet hogy még úgy is elhajtott volna, a lényeg hogy ha mázlim van megúszom egy balos lámpacserével plusszköltségnek..

Ja, rendőrségről meg annyit, megvan a rendszám, van tanú hogy elhajtott, gondolnám hogy nyert ügyem van, de nem, ha nem ismeri be akkor kb 1%esélyem van hogy kifizeti. Viszont a tárgyaláson megtudhatom a nevét és cimét.

Link to comment
Megosztás:

ez elég cumi, de az nem igaz hogy tanuval csak 1%

ha parkolóba meghuzol egy autot, és otthagyod, de látta valaki és az feljelent ugy megbüntetnek hogy csak nézel.

nincs rendőr ismerős?? ha szerencséd van meglehet keríteni azt a címet bíróság nélkül is :huh:

egy éve télen nekem is meglett :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

nagy kéréssel fordulnék hozzátok.

történt ma este, hogy mendegélek a sávomban, mikor észreveszem, hogy baloldalról egy lada indexel és húzódik is át. Az viszont elég gázos benne, hogy én a holtterében voltam, igy reflexből el is rántottam a kormányt, mert ha nem teszem úgy ahogy van belemegyek. Én ugye kisodródtam, patkára mentem és találkoztam egy útválasztó táblával. Ladásunk pedig gázralép és eltünik. duda,fénykürt persze nem lényeg..

Szóval, volt annyi eszem, hogy leolvassam a rendszámát: DRU882 és szürke lada volt.

Ezúton kérnék mindenkit, aki látja az utcán kérem irjon itt hol látta, és ott várok amig vissza nem tér egy nagy téglával a kezemben. De bártabbak nyugodtan belekarcolhatják, hogy Astra, Mompark. biztos tudja ki küldte.

Amúgy kocsinak bal lámpája kitört, lökhálitó jól elcsúfult (hála az égnek hogy még nem cseréltem ki újra) valamint amikor próbáltam beinditani akkor motorhibát irt, de 1órával később ment simán már motorhiba lámpa nem égett, futóműnek meg úgy semminek nem éreztem hibáját, de holnap reggel majd végignézem alaposan.

Utólag bánom már hogy nem mentem bele, mert legalább kifizethette volna a régebbi baleseti károkat. Bár ki tudja, lehet hogy még úgy is elhajtott volna, a lényeg hogy ha mázlim van megúszom egy balos lámpacserével plusszköltségnek..

Ja, rendőrségről meg annyit, megvan a rendszám, van tanú hogy elhajtott, gondolnám hogy nyert ügyem van, de nem, ha nem ismeri be akkor kb 1%esélyem van hogy kifizeti. Viszont a tárgyaláson megtudhatom a nevét és cimét.

Azzal csak az a baj, hogy ő is a tiédet. Tehát ha bevered az ablakát, félő, hogy visszakapod :huh: .

Link to comment
Megosztás:

Azzal csak az a baj, hogy ő is a tiédet. Tehát ha bevered az ablakát, félő, hogy visszakapod :huh: .

jaja és nevetve megcsinálja 5 ezerből te meg 20 alatt alig jössz ki...

én feljelentettem volna.

ha szerencséd van megijedt volna ésbeismerte volna egyből, meg ha nem?? akkor is legalább megprobáltad.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.