Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok,

Nemrég gondoltam rá, hogy beszerzek egy gsi hátsó szárnyat, ami kicsit feldobná a verdát hátulról. 5 ajtósom van, szóval elvileg passzolna rá, de szinte kizártnak tartom, hogy pont a megfelelő színben találok (lilás-sötétkék). A kérdés az, hogy át lehet-e fényezni a szárnyat, úgy hogy normálisan is nézzen ki? Mindegy, hogy milyen színű volt eredetileg?

Vagy esetleg tudtok pont egy ilyet eladót...? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nemrég gondoltam rá, hogy beszerzek egy gsi hátsó szárnyat, ami kicsit feldobná a verdát hátulról. 5 ajtósom van, szóval elvileg passzolna rá, de szinte kizártnak tartom, hogy pont a megfelelő színben találok (lilás-sötétkék). A kérdés az, hogy át lehet-e fényezni a szárnyat, úgy hogy normálisan is nézzen ki? Mindegy, hogy milyen színű volt eredetileg?

Vagy esetleg tudtok pont egy ilyet eladót...? :D

Fényezni biztosan lehet, de legjobb ha bepakolod a kocsiba, és elmész egy autófényezőhöz, hogy mit tud belőle kihozni. Szerintem az alapszín mindegy, nekem pölö fehér a hátsó lökösöm, aztán miután találkoztam a kapukitámasztóval :lol: kiderült, hogy eredetileg fekete volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nemrég gondoltam rá, hogy beszerzek egy gsi hátsó szárnyat, ami kicsit feldobná a verdát hátulról. 5 ajtósom van, szóval elvileg passzolna rá, de szinte kizártnak tartom, hogy pont a megfelelő színben találok (lilás-sötétkék). A kérdés az, hogy át lehet-e fényezni a szárnyat, úgy hogy normálisan is nézzen ki? Mindegy, hogy milyen színű volt eredetileg?

Vagy esetleg tudtok pont egy ilyet eladót...? :D

azért ennyire nem egyszerű, mert a gsi szárnyat több ponton kell rögzíteni. de ha megfúrod az ajtódat jó helyen, akkor felmegy, persze akkor rohadni fog meg minden...ált ajtót cserélnek.

Rattesid Dénes juzer lehet h tud neked segíteni ;)

Fényezni biztosan lehet, de legjobb ha bepakolod a kocsiba, és elmész egy autófényezőhöz, hogy mit tud belőle kihozni. Szerintem az alapszín mindegy, nekem pölö fehér a hátsó lökösöm, aztán miután találkoztam a kapukitámasztóval :lol: kiderült, hogy eredetileg fekete volt.

a műanyag fekete :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

azért ennyire nem egyszerű, mert a gsi szárnyat több ponton kell rögzíteni. de ha megfúrod az ajtódat jó helyen, akkor felmegy, persze akkor rohadni fog meg minden...ált ajtót cserélnek.

Rattesid Dénes juzer lehet h tud neked segíteni :D

Több rögzítési pont... erre eddig nem is gondoltam. :lol:

Dénesnek más témában már írtam, majd talán rákérdezek erre is.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Több rögzítési pont... erre eddig nem is gondoltam. :lol:

Dénesnek más témában már írtam, majd talán rákérdezek erre is.

köszi

a gsi szárny lentebb is csavarral van rögzítve.

de nem tuti100, hogy kötelező azt úgy rögzíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sőt, elég az a pár csavar, ami az eredetit is fogja. Ahol rásimul a csomagtartó ajtajára, kaphat egy kis szilikont, azt esetlegesen el is lehet távolítani.

a szilikont tuti :lol:

sziloplasztot akartál írni tuti 100 :D

egyformán gondolkoztunk ezen problémakörben :D

csak én nem mertem leírni, mert engem rögtön betámadnak, hogy ne sufnizzak má :lol:

Link to comment
Megosztás:

a szilikont tuti :D

sziloplasztot akartál írni tuti 100 :D

egyformán gondolkoztunk ezen problémakörben ;)

csak én nem mertem leírni, mert engem rögtön betámadnak, hogy ne sufnizzak má :lol:

szóval a felső csavarok helye egyforma?

alul meg lehet ragasztani.

Bár ez tényleg picit sufni, de legalább nem kell szétverni a fél hátulját egy szárny miatt :lol:

akkor ez így tuti? nem fog lobogni a szélben?

Link to comment
Megosztás:

szóval a felső csavarok helye egyforma?

alul meg lehet ragasztani.

Bár ez tényleg picit sufni, de legalább nem kell szétverni a fél hátulját egy szárny miatt :lol:

akkor ez így tuti? nem fog lobogni a szélben?

én nemtom, de sztem egyezika fenti felfogatás.

nemhiszem, hogy akkora sebessége el tudsz érni, ami egy ragasztót felszedne.

ne sziloplasztot használ, hanem akkor szélvédőragasztót :D

vagy más pl két K ragasztót

Link to comment
Megosztás:

A tükörben mit látsz? (a szárnyon kívül...) :D

Figyu!

Opel Vivaro-val járok 2 éve minden nap minimum 300 Km-t, ebből 200-at városba.

SZERINTED MENNYIT NÉZEK ÉN A BELSŐ TÜKÖRBE?????? :lol:

Tanuljatok meg külső tükörből tolatni, és nem lesz semmi baj!!!!!!! Nem fog zavarni a szárny!!!!! :D

Ha valakinek van esetleg a kritizálók közül felesleges királykék színű csomagtér ajtója, szívesen lecserélem a kedvéért!!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nemrég gondoltam rá, hogy beszerzek egy gsi hátsó szárnyat, ami kicsit feldobná a verdát hátulról. 5 ajtósom van, szóval elvileg passzolna rá, de szinte kizártnak tartom, hogy pont a megfelelő színben találok (lilás-sötétkék). A kérdés az, hogy át lehet-e fényezni a szárnyat, úgy hogy normálisan is nézzen ki? Mindegy, hogy milyen színű volt eredetileg?

Vagy esetleg tudtok pont egy ilyet eladót...? :lol:

A GSI "hátsószárny" szereléséről itt találsz némi infót. Igaz, ez eredetileg is GSI, de a képek alapján talán meg tudod itélni , hogy mit-merre-hogyan!?

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a Caravan nem tetszik, mégsem fikáztalak sosem érte! :D ( Most sem azért írom) ;)

De legalább bevágódsz a többieknél! :D

Ha ez titeket boldoggá tesz, csak tessék!! :lol:

:lol: :D nyugivan, itt mindenkit cseszegetni kell valamivel, :D Engem azért mert az offot is szétoffolom és mert a Ribi egy az egyes keverékben használja a vizet-olajat-gázolajat, Zolit azért mert borotválja a hangyákat olyan magas géppel jár, Novy saját nyelven ír, Zotyát azért mert (most hogy gondolkozom régen is volt az már ;)) zúzza a külső tükröt. stbstbstb. Neked maradt a szárny. Ne vedd komolyan, ez csak úgy van :) :P

Link to comment
Megosztás:

:lol: :D nyugivan, itt mindenkit cseszegetni kell valamivel, ;) Engem azért mert az offot is szétoffolom és mert a Ribi egy az egyes keverékben használja a vizet-olajat-gázolajat, Zolit azért mert borotválja a hangyákat olyan magas géppel jár, Novy saját nyelven ír, Zotyát azért mert (most hogy gondolkozom régen is volt az már :lol:) zúzza a külső tükröt. stbstbstb. Neked maradt a szárny. Ne vedd komolyan, ez csak úgy van ;) :D

téged a nőid miatt :D

40es buszmegállós :D

de am van gyerek mondókájában is igazság, tegyük már oda, hogy nekem nem tetszik, ne csak annyit, hogy ez hu deszar.

Sp nek nem tetszett az a lökös pár oldalal előbb, és ő azt mondta, hogy "nekem nem tetszik" én azt mondom, hogy nekem nem rossz

érzitek azé a különbséget ugye?

Link to comment
Megosztás:

téged a nőid miatt ;)

40es buszmegállós :lol:

de am van gyerek mondókájában is igazság, tegyük már oda, hogy nekem nem tetszik, ne csak annyit, hogy ez hu deszar.

Sp nek nem tetszett az a lökös pár oldalal előbb, és ő azt mondta, hogy "nekem nem tetszik" én azt mondom, hogy nekem nem rossz

érzitek azé a különbséget ugye?

Leszállni a buszmegállósról már. :D Mondtam hogy rossz szögből láttam ;) Amúgy meg van asszony, és nem 40, hanem 18, nem szőke hanem sötétbarna, és nem ijedtem meg tőle amikor megfordult, hanem imádom :D :D Különben meg dobáljatok meg amivel akartok, nekem tetszik az a disznyóvágó asztalka. Lehet hogy erős ízlésficam, meg az is hogy élőben annyira mégse tetszene, de nekem egész jónak tűnik :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Leszállni a buszmegállósról már. :lol: Mondtam hogy rossz szögből láttam ;) Amúgy meg van asszony, és nem 40, hanem 18, nem szőke hanem sötétbarna, és nem ijedtem meg tőle amikor megfordult, hanem imádom ;) :) Különben meg dobáljatok meg amivel akartok, nekem tetszik az a disznyóvágó asztalka. Lehet hogy erős ízlésficam, meg az is hogy élőben annyira mégse tetszene, de nekem egész jónak tűnik :D :lol:

Tényleg úgy van ahogy Novyy barátunk is megaszondta, tegyük oda, hogy "nekem ez és ez a véleményem"... Eddig nem szóltam, de már addig húzódik ez a cikizés, hogy én is megirom a véleményemet. :D A szárny nem rossz...csak egy sima Astrán szerintem :P nem néz ki sehogyan vagy inkább rosszul néz ki...ám, ha mondjuk egy "WRC ASTRA" lenne, vagyis ültetve, szélesitve, sportfutómű kiterpesztve...meg mittoménmifranc...na, akkor illene oda. Viszont izlések és pofonok! Nem vagyunk egyformák...hála a Jó Istennek! Ennyi az én véleményem. :D :D

...a szomszéd suhancnak a Skoda 120-on volt akkora szárny mint a dragstereken (épp ilyen), vagy mik azok amelyikeken hátul "úthengerek" mig elöl kisbicikli kerekek vannak és ejtőernyővel fékeznek...na, az is kinézett ám!

-----

szerk.: Tudom, hogy Off, de azért mégis itt egy Fábia példaként..mégha nincs is rajta szárny..brutális a közúti géphez képest....vagy egy másik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.