Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Azért nem maradok hétvégén autóbötykölés nélkül :D :

334362.jpg

334363.jpg

Még nem vettem be a reggeli felesem, kicsit remegett a kezem, nem mindíg oda sikerült a pötty ahova akartam. Nem tudom látszik-e? :) Igazából csak optikai javítás, mert a lyukon betapogatva, éreztem hogy végig kezdi kajolni a rozsda bellülről.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem maradok hétvégén autóbötykölés nélkül :D :

http://kep.psharing.com/334362.jpg

http://kep.psharing.com/334363.jpg

Még nem vettem be a reggeli felesem, kicsit remegett a kezem, nem mindíg oda sikerült a pötty ahova akartam. Nem tudom látszik-e? :) Igazából csak optikai javítás, mert a lyukon betapogatva, éreztem hogy végig kezdi kajolni a rozsda bellülről.

Nem is rossz. Ha érezted, hogy kajol a rozsda miért nem vágtad le az egész küszöböt?

Link to comment
Megosztás:

Nem is rossz. Ha érezted, hogy kajol a rozsda miért nem vágtad le az egész küszöböt?

Csatlakozom az előttem szólóhoz :D Küszöb csere ;) ;)

Majd, még azt sem tudom miből fizetem ki a szerelőt. :P Meg aztán ha megcsinálok minden most akkor mit fogok csinálni jövőre? Hmm....? :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, érdekesek.

Nekem pl nem volt alatta semmi, pedig kivűlről rozsdafoltos volt :)

Ahogy csiszoltam úgy lett mindíg kisebb a rozsdás rész, amikor elértem a fémig, tényleg csak egy tühegynyi lyuk volt befele. Most csak látsszatmegoldásként ki lett javítva epokittel. Szerintem úgyis lesz jövőre küszöbcsere. Meg láttam valami bibit a hátsó híd felfogatásánál is csak nem mertem piszkálni, nehogy nagyobb legyen, és a műszakinál kiszúrják, majd utánna tényfetáró vizsgálatot végzek. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A szélvédő bal felső sarkánál a guminál befolyik a víz. :) Láthatóan el is van válva a kasztnitól (kicsit felvan kunkorodva a gumi széle).

A kérdésem az lenne, hogy ha vennék szélvédőragasztót az a gumit odaragasztaná a kasztnihoz? Mert szilikonnal próbáltam de az nem fogta oda. :)

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A szélvédő bal felső sarkjánál a guminál befolyik a víz. :) Láthatóan el is van válva a kasztnitól (kicsit felvan kunkorodva a gumi széle).

A kérdésem az lenne, hogy ha vennék szélvédőragasztót az a gumit odaragasztaná a kasztnihoz? Mert szilikonnal próbáltam de az nem fogta oda. :)

Előre is köszi

Szerintem a gumit azt nem. Az enyémnél nyomnák oda pillanatragasztót. Ha ki kell cserélni a szélvédőt akkor már olyan mindegy. Persze előtte rendesen ki kell szárítani, meg odanyomni amíg megköt.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a gumit azt nem. Az enyémnél nyomnák oda pillanatragasztót. Ha ki kell cserélni a szélvédőt akkor már olyan mindegy. Persze előtte rendesen ki kell szárítani, meg odanyomni amíg megköt.

Hmmm..nem is rossz. De nem gond, hogy ott van már, úgynevezett vízelleni szigetelés gyanánt a korábban odanyomott és megszilárdult szilikon? Azaz a gumikédert a szilikonhoz vagy a kasztnihoz ragasszam?

Link to comment
Megosztás:

Hmmm..nem is rossz. De nem gond, hogy ott van már, úgynevezett vízelleni szigetelés gyanánt a korábban odanyomott és megszilárdult szilikon? Azaz a gumikédert a szilikonhoz vagy a kasztnihoz ragasszam?

A szilikont próbáld valahogy eltávolítani. Ha nem megy, akkor ahogy sikerül.

Link to comment
Megosztás:

A szilikont próbáld valahogy eltávolítani. Ha nem megy, akkor ahogy sikerül.

Azt teljesen el kell távolítani., Nem ahogy sikerül. Nekem mikor cserélték a szélvédőt, teljesen lekaparták. Imkább menjen a festékból is, de ne maradjon régi ragasztó. Aztán valami alapozóval végig kenték, és az uj ragasztó.

Link to comment
Megosztás:

Azt teljesen el kell távolítani., Nem ahogy sikerül. Nekem mikor cserélték a szélvédőt, teljesen lekaparták. Imkább menjen a festékból is, de ne maradjon régi ragasztó. Aztán valami alapozóval végig kenték, és az uj ragasztó.

na most szilikon vagy régi ragasztó nem mindegy.

az alapozó a szélvédőragasztóhoz jár.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Az autóm kisebb átalakítás előtt és teljes fényezés előtt áll....

Lenne egy kérdésem remélem tudtok rá vmi irányadó választ adni esetleg h kit keressek ez ügyben vagy felejtsem el az egészet!!

A következő lenne az elképzelés:

Hátsólámpa

A képek között a hátsó lámpa megoldását nézzétek!

Maga az autó nem tetszik de a hátsó lámpája nagyon!

Ahogy nézegettem én úgy gondolom h a ködlámpa helyére alulra rakhatta a féklámpát!+ én raknék fel az ablakra is gyárit!

Ezt a változtatást ezt vhol be kell jelentenem? Rendőr fog érte baszogatni? Műszakin ez mennyire húzós? Esetleg észre sem veszik?

Hallottam vmi forgalmiba való bejegyzésről ezt pontosan nem is tudom h micsoda és hogyan működik!

Válaszaitokat és segítségeiteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Az autóm kisebb átalakítás előtt és teljes fényezés előtt áll....

Lenne egy kérdésem remélem tudtok rá vmi irányadó választ adni esetleg h kit keressek ez ügyben vagy felejtsem el az egészet!!

A következő lenne az elképzelés:

Hátsólámpa

A képek között a hátsó lámpa megoldását nézzétek!

Maga az autó nem tetszik de a hátsó lámpája nagyon!

Ahogy nézegettem én úgy gondolom h a ködlámpa helyére alulra rakhatta a féklámpát!+ én raknék fel az ablakra is gyárit!

Ezt a változtatást ezt vhol be kell jelentenem? Rendőr fog érte baszogatni? Műszakin ez mennyire húzós? Esetleg észre sem veszik?

Hallottam vmi forgalmiba való bejegyzésről ezt pontosan nem is tudom h micsoda és hogyan működik!

Válaszaitokat és segítségeiteket előre is köszönöm!

Semmi über áthelyezés nincs ebben :) A hatchback lámpáját tette bele a szedánba mint Papp Norbi http://users.atw.hu/debreceniopeles/files/melak_1.jpg

Mivel gyári lámpa, minden ugyan úgy világít mint egy 3 vagy 5 ajtóson, minden szabályos. Hogy milyen formában van benne, arra meg nem szólhatnak be :)

Link to comment
Megosztás:

Az lehet, de én csak a debreceni srác autóját láttam :D :) (fúúúdecsúnye lökös volt rajta elöl :) )

Értem!

Szóval akkor ha én belerakom nem szólhat érte senki mivel gyári lámpa minden ott világít mint a gyárin mivel az, igaz nem azé az autó de na:D

Jól értem? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.