Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Sedan csomagtérajtó zárja elromlott. Két torx-szal kivettem a zárat és nem tudom, hogy hogy kellene jól működnie, de szerintem kell, hogy legyen egy rugó benne, ami a bronzszínű részt kötné össze a "zárnyelvvel".

Jól gondolom? (és ha nem, akkor mi lehet a baj?)

Mennyibe fáj egy új zár, ha ez a probléma?

Link a képhez

Jól gondolod!

Nekem is ugyan ez volt a problémám...Én bontóba vettem egy zárat...azt hiszem 4000HUF volt

Link to comment
Megosztás:

Jól gondolod!

Nekem is ugyan ez volt a problémám...Én bontóba vettem egy zárat...azt hiszem 4000HUF volt

Képzeljétek... ennek a zárnak 8ezer forint darabja újonnan... Megáll az eszem!

Van-e valakinek bontó körül árban ilyen alkatrésze? Vevő vagyok rá!

Link to comment
Megosztás:

Képzeljétek... ennek a zárnak 8ezer forint darabja újonnan... Megáll az eszem!

Van-e valakinek bontó körül árban ilyen alkatrésze? Vevő vagyok rá!

Előző hozzászólásom sztornózva, ugyanis kiváncsi voltam. A kiváncsiságomnak az lett az eredménye, hogy kihajtogattam a zár füleit és kiesett belőle az eltört rugó. Viszont csak a vége volt letörve, így hajtogattam neki új fület és visszaakasztottam. Fülek visszahajtogatva és visszakerült a helyére. Jól működik (kopp-kopp-kopp) Asszem 8ezret spóroltam most. Este megérdemlek egy sört :rolleyes: (vagy kettőt, mert egy sör nem sör ;))

Köszönöm gyors válaszaitokat!

Link to comment
Megosztás:

Előző hozzászólásom sztornózva, ugyanis kiváncsi voltam. A kiváncsiságomnak az lett az eredménye, hogy kihajtogattam a zár füleit és kiesett belőle az eltört rugó. Viszont csak a vége volt letörve, így hajtogattam neki új fület és visszaakasztottam. Fülek visszahajtogatva és visszakerült a helyére. Jól működik (kopp-kopp-kopp) Asszem 8ezret spóroltam most. Este megérdemlek egy sört ;) (vagy kettőt, mert egy sör nem sör :D)

Köszönöm gyors válaszaitokat!

Szívesen :D "Válaszaitokat".......Miért még ki válaszolt? :rolleyes: :D

Nos az csak jó pont ha megoldódott...Bárcsak mindennel működne ez a dolog!

Link to comment
Megosztás:

A Caravánom mosása közben nőgyógyászt játszottam, felnyúltam az üregekbe. Ne röhögjetek, kegyetlen sok sarat kapirgáltam elő.

A jobb hátsónál, a tanknyílás körül ért a meglepetés, felülről kb 5 deka rozsda potyogott le.Alul sem jobb a helyzet átüt a rozsda körben. Oda nem jutott már az alvázvédőből.

Vajon mennyiért lakatolják ki ezt az elemet? Vagy bontó és átlakkoztat azonos színűre? (Az egyszer tuti, hogy a tank lejön, csővel együtt- és akkor az alját is kicsit meg kell csinálni....hátsó ajtón is akad pár lyuk rejtve)

ne mán, spórolnom kell hogy meglegyen minden (vezérlés + szimmeringek, fölmerült, hogy picit hengerfejes.....pöfög hátul.....ennyi kondenzvíz nincs!!!! de akkor vissza is dolgozna a kipuff...)

Link to comment
Megosztás:

A Caravánom mosása közben nőgyógyászt játszottam, felnyúltam az üregekbe. Ne röhögjetek, kegyetlen sok sarat kapirgáltam elő.

A jobb hátsónál, a tanknyílás körül ért a meglepetés, felülről kb 5 deka rozsda potyogott le.Alul sem jobb a helyzet átüt a rozsda körben. Oda nem jutott már az alvázvédőből.

Vajon mennyiért lakatolják ki ezt az elemet? Vagy bontó és átlakkoztat azonos színűre? (Az egyszer tuti, hogy a tank lejön, csővel együtt- és akkor az alját is kicsit meg kell csinálni....hátsó ajtón is akad pár lyuk rejtve)

ne mán, spórolnom kell hogy meglegyen minden (vezérlés + szimmeringek, fölmerült, hogy picit hengerfejes.....pöfög hátul.....ennyi kondenzvíz nincs!!!! de akkor vissza is dolgozna a kipuff...)

50 ezer :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A Caravánom mosása közben nőgyógyászt játszottam, felnyúltam az üregekbe. Ne röhögjetek, kegyetlen sok sarat kapirgáltam elő.

A jobb hátsónál, a tanknyílás körül ért a meglepetés, felülről kb 5 deka rozsda potyogott le.Alul sem jobb a helyzet átüt a rozsda körben. Oda nem jutott már az alvázvédőből.

Vajon mennyiért lakatolják ki ezt az elemet? Vagy bontó és átlakkoztat azonos színűre? (Az egyszer tuti, hogy a tank lejön, csővel együtt- és akkor az alját is kicsit meg kell csinálni....hátsó ajtón is akad pár lyuk rejtve)

ne mán, spórolnom kell hogy meglegyen minden (vezérlés + szimmeringek, fölmerült, hogy picit hengerfejes.....pöfög hátul.....ennyi kondenzvíz nincs!!!! de akkor vissza is dolgozna a kipuff...)

Nem röhögök, sajna ismerem ;)

Én is időnként ki szoktam kapargatni onnan, mert tényleg kegyetlen mennyiségű sz.r megáll ott... :rolleyes: Dobbetét sokat segítene rajta, ha lesz zsém akkor kap nekem is. Meg egy kis "időhúzó" kezelgetést, mert belül elindult a tanksapi ajtó rögzítőfülénél a rozsda :D

Link to comment
Megosztás:

Semmi válasz az 50 ezerre? :rolleyes: ;)

Te is szedhetnál Ripedont.....meg az aláírásodnál szereplő helymegejelölést bámultam.

Nem sok az egy kicsit???????????????????Azér' már komplett motort is lehet venni, C14NZ-t...aztat ne kérdezd, hogy milyen lehet 50ért de azért a 3 centi rozsdáért, na mégis.

Nem röhögök, sajna ismerem sleep.gif

Én is időnként ki szoktam kapargatni onnan, mert tényleg kegyetlen mennyiségű sz.r megáll ott... dry.gif Dobbetét sokat segítene rajta, ha lesz zsém akkor kap nekem is. Meg egy kis "időhúzó" kezelgetést, mert belül elindult a tanksapi ajtó rögzítőfülénél a rozsda sad.gif

Ott a tartófüleknél már semmi sem fog maradni a végén.

Mi a fenntartó kezelés....alapozó+ bobi ??????

hátsó dobbetétre én is nézek egy árat

Link to comment
Megosztás:

Rendben!! :D

Fiatalság...Ne vicckelődjünk :D Airbrush-al beleírnám a monogramod....Elvégre minden művész szignózza a munkáját :D

Persze hogy nem csinálnám... Ha már csinálok valamit, akkor azt úgy csinálom, hogy az én nevemet adom hozzá. Ha tudom hogy nem tudom megcsinálni, akkor nem kezdem el. :rolleyes: Olyan igénytelen nem vagyok hogy sz.rt csináljak másnak ;)

Link to comment
Megosztás:

Te is szedhetnál Ripedont.....meg az aláírásodnál szereplő helymegejelölést bámultam.

Nem sok az egy kicsit???????????????????Azér' már komplett motort is lehet venni, C14NZ-t...aztat ne kérdezd, hogy milyen lehet 50ért de azért a 3 centi rozsdáért, na mégis.

Ott a tartófüleknél már semmi sem fog maradni a végén.

Mi a fenntartó kezelés....alapozó+ bobi ??????

Alámászás, nagy kitakarítás, csiszolás, rozsdamarós-átalakítós izével kenegetés, a bontott Tivetex extra maradékának elhasználása :rolleyes: aztán egy dobbetét a végére. Közel sem végleges, de nem lesz pénzem a közeljövőben arra hogy kivágassam az ívet, meg a tanksapka részt, és cseréljük-fényezzük. Arról nem is beszélve, hogy annyira mattult, "színtelen" az autó, hogy erre a színre fényezni ember nem tud, az egész autón rendbe kéne tenni a fényezést. Nah erre nem lesz pénzem idén, úgyhogy inkább próbálom minél jobban eltolni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.