Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Köszönöm szépen a választ, de az nekem nem felel meg, mert pénzhiány miatt, csináltassam meg és ne fizessem ki :wacko: Persze

Nagyon kedves vagy :wacko: azért mert neked van egy jó astrát, attól nem kellene ilyennek lenned sztem, neked biztos anyuci meg apuci megvesz mindent, de nálunk ez nem így van, úgy meg könnyü Alex :wacko:

Nem sértésként írom, csak visszaadom amit te adtál nekem, így legalább egyenlők leszünk

Nekem sem más vette.Se ezt,se másikakat.Én is beettem.De amúgy suli mellett én is melóztam eleget.Napi 19-20 órákat tekertem vegyesen,hogy pénzemnél legyek,de mondhatom,ha szar is,de az enyém....Gondolom nem én vagyok az egyetlen itt,aki nem apucin él... :D

Ezekért a támadásokért én is haragszom

Link to comment
Megosztás:

Ezeket a hibákat az előző tulajnak kellett volna megfogni...

Megfogta, legalább is fogott egy doboz kittet, és addig vajazta, míg nem látszott a rozsda. Kis javítófesték, és már mehet is a piacra. :D

Mindig akad hozzá nem értő, aki megveszi

Ez az állapot nem fél év eredménye!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem azért óvatosan az ilyesfajta hozzáállással...

Mindenki segíteni akar, de sehogysem akar összeállni a kép.

Pénz nélkül nem fog menni, nem és nem! Ha meg 2 évig lesz csak meg a kocsi, akkor meg miért nem hagyod a fenébe az egészet? Ezeket a hibákat az előző tulajnak kellett volna megfogni...

A sértegetés meg nagyon nagyon nem idevaló!!!

Sztem neked se tetszene Alex viselkedése, én a többieket nem bántom

Ha nem nyúlok hozzá és így hagyom szted 2 év múlva mi lesz, ha fél év alatt ilyen történhetett :D

Sajnos amikor megvettem akkor számoltam az átíratásra is, ami 80e ft-ot elvitt, azokat már elég sok hibát kijavitottam, kevés pénzből de hosszú távra

Most a karosszériát akarom szeptemberbe véglegesen megcsináltatni, az se lenne baj ha nem lenne lefestve csak legyen rendbe, ez ennyire nagy bün???

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem más vette.Se ezt,se másikakat.Én is beettem.De amúgy suli mellett én is melóztam eleget.Napi 19-20 órákat tekertem vegyesen,hogy pénzemnél legyek,de mondhatom,ha szar is,de az enyém....Gondolom nem én vagyok az egyetlen itt,aki nem apucin él... :D

Ezekért a támadásokért én is haragszom

Nincs mire haragudnod, mert ez rossz szóval se ejtettelek meg

Link to comment
Megosztás:

Bizony bizony! Nem vagy egyedül! A kétkezem munkája mindenem ami van, ezért is becsülök meg mindent annyira :wacko:

Így van.Vettem egy kocsit,kevés pénzből.Olyat amilyen.Csináltam rajta ezt-azt,olyan amilyen,de nekem is meg kellett vennem a holmikat hozzá,mert csak segítséggel és ötletekkel nem lesz megoldva semmi.

Hiába sírok,senki nem szán meg.Magamnak kellett a mocit megvennem bele.Se éjjelem,se nappalom nem volt,de megvan.Megy műszakira decemberben,addig kell apránként rendbe rázni,mert egyszerre sok.Sokmindent megoldok én magam is,de pl a fényezést,nem merem.

Megkérdezem Alexet és annyi lesz amennyi...Ki kell nyögni,másképp nem megy.Vagy,ha nagyon nem megy,el köll adni és megszűnik a gond.

Egy kocsit nem csak tankolni kell....

Ha gyereket vállalsz,azt sem csak megcsinálod és nesze...Durva hasonlat,de vannak közös elemei.

Törődés,odafigyelés és anyagi egyaránt.És ez nem kekec és haragtartás kérdése :D

Link to comment
Megosztás:

Én pont azon vagyok hogy milyen javitóíveket vegyek meg, nem úgy kérdeztem hogy lehetne szégányolni hogy jó legyen

Én is a saját pénzemből raktam le a jogsit 140e, saját pénzemből az autót 200e meg az átíratás ami 80e volt

Sokszor lógtam a suliból hogy tudjak menni 12 órázni napi 5e ftért

Link to comment
Megosztás:

Amikor megvettem csak pár rozsdafolt volt, és a túlságosan lesózott utakon, meg az autót mindig kint tároltam ez lett a következménye :/

Az enyém addig látott garázst amíg kivettük a motort, 10ezret tekertem le vele egy tél alatt de az alját végig nézheti bárki kiskalapáccsal :D át kéne lesni rendesen lakatossal, mert lesznek ott még meglepetések :wacko: Szarul megcsinálni felesleges, akkor kár hozzányúlni. Ha itt-ott foltozgatja az ember, azzal is csak tolni lehet a nagy szívást, ami a végére még nagyobb lesz. Végig kéne nézni, hozzáértővel, és a végére összeszámolni hogy mennyiből jönne ez ki. Ha ilyen darabok hullanak ki belőle akkor az sem biztos hogy megéri foglalkozni a géppel :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Haverom mondta, hogy van 2db Opel hátsó sárfogó gumija, mondtam neki, hamar adja csak nekem. :wacko:

De sajna nem egyforma (az egyik szerintem caraváné, vagy sedáné :wacko: )

Mindkettő: kép1 , kép2

Ez illene az enyémre pontosan kép 2 , kép3

Ez meg a másik.

Úgyhogy elszomorodtam, nah mindegy, majd nézek a bontóban. Szerintetek csak párban adják? :wacko:

Nem lehet, hogy az a másik egy jobb első sárfogó? Ha az, akkor érdekelne occsóért, ha nincs rá szükséged. :D

Link to comment
Megosztás:

Aljával nekem sincs van, amikor megvettük legelső az alváz volt megnézve és le volt festve alvázvédelemmel

Mindenképp megkell csináltani, mert nagyon csúnyán néz ki, ha meg nem tökéletesen van megcsinálva, ennél rosszabb nem lehet, persze nem összetákoljuk a szerelést, igényesen a legjobb tudás szerint lesz megcsinálva, mondom a ismerős már nem 1 autót javított fel és még nem halottam panaszt róla, de azt se mondom hogy olyan lett volna mint ha lakatos csinálta volna

Link to comment
Megosztás:

Én pont azon vagyok hogy milyen javitóíveket vegyek meg, nem úgy kérdeztem hogy lehetne szégányolni hogy jó legyen

Én is a saját pénzemből raktam le a jogsit 140e, saját pénzemből az autót 200e meg az átíratás ami 80e volt

Sokszor lógtam a suliból hogy tudjak menni 12 órázni napi 5e ftért

Értem,nem azért mondtam.Nincs ebből harag.Ha az ismerősöd megcsinálja,lelked rajt,kezdjetek neki.

Ha máshogy nem,de megnézetni vidd kasznishoz és ő megmondja mit kell venni...

Aztán onnét lehet lépni.Az enyém is itthon készült...Az egyik fele.A többi már így volt ahogy vettem.Én sem vagyok hülye mindenhez.Ott spórolok,ahol tudok.Engem átejtett a fószer akit mondtam,aztán beettem a dolgot.Lefújta úgy a kocsit,hogy meg sem csiszolta,csak letörölte oszt jó.Kifizettem a pénzt érte,igaz nem sokat,de egy sapka szar lett.Azért mondjuk ezeket,hogy ha mi hibáztunk is valahol,más okuljon belőle.Nézesd meg... :D

Link to comment
Megosztás:

Már megnézettem :D

Javitó lemezt+javitó ívet mondott (de sztem jobban járok ha bontóba szétnézzek)

Aztmodta hogy a dobbetéthez nem kell semmit se venni azt ő megoldja

Meg ha már csinálnánk akkor venni kell 2 küszöböt is, az nem drága

Ez okés is lenne csak 70e kérne a szerelési költségért, ezért gondoltam inkább ismerősőmmel

Link to comment
Megosztás:

Aljával nekem sincs van, amikor megvettük legelső az alváz volt megnézve és le volt festve alvázvédővel

Mindenképp megkell csináltani, mert nagyon csúnyán néz ki, ha meg nem tökéletesen van megcsinálva, ennél rosszabb nem lehet, persze nem összetákoljuk a szerelést, igényesen a legjobb tudás szerint lesz megcsinálva, mondom a ismerős már nem 1 autót javított fel és még nem halottam panaszt róla, de azt se mondom hogy olyan lett volna mint ha lakatos csinálta volna

Ápol s eltakar :D :wacko: Majdnem vettünk egy corsát nagyimnak, pár éve. Szépen le volt alvázvédve, nagyon jól nézett ki, csak aztán amikor megkopogtatta faterom a küszöböt, eltűnt az ujja az alvázvédőben :wacko: :wacko: Lehet hogy ha szereznél (akár másokkal összeállva közösben) külfődről egy donor autót, akkor jönnél ki a legolcsóbban. Abból ki is lehetne árulni ami nem kell, és elég szép darabokat lehet lőni onnan, annyiért amennyiből itthon egy kisebb lakatolás jönne ki.

Link to comment
Megosztás:

Már gondoltam erre :D Itt tölünk 10kmre árultak egy vectrát 40e-be karoszéria szép volt, motorhibás volt, papírok nélkül kivont forgalomból, de amikor mentünk vissza este megvenni akkor már nem volt meg pfff. Sötétkék volt tetszett az a autó

Link to comment
Megosztás:

Ápol s eltakar :wacko: :wacko: Majdnem vettünk egy corsát nagyimnak, pár éve. Szépen le volt alvázvédve, nagyon jól nézett ki, csak aztán amikor megkopogtatta faterom a küszöböt, eltűnt az ujja az alvázvédőben :wacko: :D Lehet hogy ha szereznél (akár másokkal összeállva közösben) külfődről egy donor autót, akkor jönnél ki a legolcsóbban. Abból ki is lehetne árulni ami nem kell, és elég szép darabokat lehet lőni onnan, annyiért amennyiből itthon egy kisebb lakatolás jönne ki.

Ott az ötlet.Én is gondoltam erre,valami nekünk valót behozni és szijjjjeee kapni. :D

Aztán elmaradt.Az enyémet amikor vettem,még fogott a javításokon a festék.Jobbos küszöböt,hátsó íveket cseréltél.Balos küszöböt csak festette,az első párás idő ki is robbantotta rajta a barna foltokat.De,ha belegondolok,hogy a többi már javitva van és ahogy megnéztem egész precízen,nem is jártam a kasznival annyira gázul.A többi más tészta. :D

Link to comment
Megosztás:

Már gondoltam erre :D Itt tölünk 10kmre árultak egy vectrát 40e-be karoszéria szép volt, motorhibás volt, papírok nélkül kivont forgalomból, de amikor mentünk vissza este megvenni akkor már nem volt meg pfff. Sötétkék volt tetszett az a autó

Pedig sok meló lett volna mire a veki dobbetét meg a küszöb bemegy az astra alá :wacko: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a választ, de az nekem nem felel meg, mert pénzhiány miatt, csináltassam meg és ne fizessem ki :D Persze

Nagyon kedves vagy :wacko: azért mert neked van egy jó astrát, attól nem kellene ilyennek lenned sztem, neked biztos anyuci meg apuci megvesz mindent, de nálunk ez nem így van, úgy meg könnyü Alex :wacko:

Nem sértésként írom, csak visszaadom amit te adtál nekem, így legalább egyenlők leszünk

Na idefigyelj!!! Nagy tévedésbe vagy, nem vesz meg anyuci meg apuci semmit! Megdolgozom érte....Diákként is megdolgoztam érte!!!! Mondok egy számodra ismeretlen kódolt szót: Munka!! Munkából pénz lesz, pénzből lehet spórolni, spórolásból lehet autót javíttatni!! Vágod?? Nem sír a szám, hogy nincs pénz nincs pénz. Nem írok hülyeségeket fórumon, ha mégis, nem lepődöm meg ha kiröhögnek!

Ha ku*vának állsz ne csodálkozz ha megb@sznak!!!! Most vagyunk egyenlőek! További hozzászólásaidat PÜ-be mert ez Kasznis fórum :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Na idefigyelj!!! Nagy tévedésbe vagy, nem vesz meg anyuci meg apuci semmit! Megdolgozom érte....Diákként is megdolgoztam érte!!!! Mondok egy számodra ismeretlen kódolt szót: Munka!! Munkából pénz lesz, pénzből lehet spórolni, spórolásból lehet autót javíttatni!! Vágod?? Nem sír a szám, hogy nincs pénz nincs pénz. Nem írok hülyeségeket fórumon, ha mégis, nem lepődöm meg ha kiröhögnek!

Ha ku*vának állsz ne csodálkozz ha megb@sznak!!!! Most vagyunk egyenlőek! További hozzászólásaidat PÜ-be mert ez Kasznis fórum :wacko:

Nabassz :D

Link to comment
Megosztás:

70e sok?

Nos 1 normális CO hegesztőgép min. 150e + palack (csak a csere 10e)

A rengeteg szerszám, nem tecsós flex 3e-ért.

Aknás garázs, az se olcsó.

Megfelelő áram, nem 230V meg 10A kitámasztott kismegszakítóval.

Ezekbe bizony komolyan be kell ruházni és a munkabérről nem is beszéltem.

Valamilyen megtérülési mutatóval kell dolgozni, különben kinek éri meg?

Link to comment
Megosztás:

Na idefigyelj!!! Nagy tévedésbe vagy, nem vesz meg anyuci meg apuci semmit! Megdolgozom érte....Diákként is megdolgoztam érte!!!! Mondok egy számodra ismeretlen kódolt szót: Munka!! Munkából pénz lesz, pénzből lehet spórolni, spórolásból lehet autót javíttatni!! Vágod?? Nem sír a szám, hogy nincs pénz nincs pénz. Nem írok hülyeségeket fórumon, ha mégis, nem lepődöm meg ha kiröhögnek!

Ha ku*vának állsz ne csodálkozz ha megb@sznak!!!! Most vagyunk egyenlőek! További hozzászólásaidat PÜ-be mert ez Kasznis fórum :wacko:

Igyál egy sört, és szúúszáá :wacko: Majd megnevelődik :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.