Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sztem jobban jársz, ha felkeresel egy-két bontót, és veszel alá egy jó állapotú hátsó hidat kompletten.

Ez jó ötlet, most kérdeztem aki csinálta, mondta vagy megveszem 25e darabját így az anyag 50e lenne vagy 40e megcsinálja ő ######án, hajtogat 3mm anyagból olyat, lebontja az egész futómüvet és megcsinálja rendesen

Bontóból mennyiért tudnám kb. elhozni?

Meg akkor ha már veszek, vehetek tárcsafékes hátsó hídat, vagy hogy van ez ?

Link to comment
Megosztás:

De nekem úgy mondja hogy nem a futóművel hanem a tartóval van a gond.

Szerk.: Pontos neve hátsó hossztartó nyúlvány ami szét rendesen rohadva

Én erre gondoltam, de írtad hogy a híd.. hát mondom még nem láttam olyat, de megeshet... Bontóbol azt a nyulványt szerintem nem érdemes megvenni...

Link to comment
Megosztás:

De nekem úgy mondja hogy nem a futóművel hanem a tartóval van a gond.

Szerk.: Pontos neve hátsó hossztartó nyúlvány ami szét rendesen rohadva

Melyik része van szétrohadva? Az első amin a rugótányér van vagy a hátsó? Az első valóban húzós, 20000 Ft/db, de a hátsó az 8000.

Viszont az elsőt képről elég bonyolultnak látom ahhoz, hogy csak úgy meghajtogassa bárki otthon 3-as lemezből... :excl:

------KLIKK IDE-----

Link to comment
Megosztás:

Melyik része van szétrohadva? Az első amin a rugótányér van vagy a hátsó? Az első valóban húzós, 20000 Ft/db, de a hátsó az 8000.

Viszont az elsőt képről elég bonyolultnak látom ahhoz, hogy csak úgy meghajtogassa bárki otthon 3-as lemezből... :excl:

------KLIKK IDE-----

Mér lufi-figurát sem tudok hajtogatni van akinek meg fél perc. :(

Link to comment
Megosztás:

Melyik része van szétrohadva? Az első amin a rugótányér van vagy a hátsó? Az első valóban húzós, 20000 Ft/db, de a hátsó az 8000.

Viszont az elsőt képről elég bonyolultnak látom ahhoz, hogy csak úgy meghajtogassa bárki otthon 3-as lemezből... :excl:

------KLIKK IDE-----

EZt több lemezből szokták összehegeszteni, és az oldalakat hajtogatják csak.

Link to comment
Megosztás:

Melyik része van szétrohadva? Az első amin a rugótányér van vagy a hátsó? Az első valóban húzós, 20000 Ft/db, de a hátsó az 8000.

Viszont az elsőt képről elég bonyolultnak látom ahhoz, hogy csak úgy meghajtogassa bárki otthon 3-as lemezből... :excl:

------KLIKK IDE-----

Az ami a képen van, a rugótányér is ezen van, ez teljesen szét van rohadva, a rugók is bele vannak nyomodva, ezért ül az autó.

40e akkor reális ár a csináltatásáért (mindkét oldal)? ő csinál ilyeneket, és felrakja mindkét oldalra, lekezeli így kerül annyiba.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Urak!

A következő a problémám. Az F Astra Caravánom (1997) utastere beázik. Pontosabban a csomagtérnél a hátsó ajtó bal sarkánál jelent meg egy jókora folt a tetőkárpiton. Gyanítom hogy a tetősín alatti lemezek illesztésénél szivárog be a víz. Kérdésem az hogy hogyan lehet a tetősínt kivenni a helyéből, hogy hozzáférhetővé váljon a vízelvezető csatorna? Köszi előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Urak!

A következő a problémám. Az F Astra Caravánom (1997) utastere beázik. Pontosabban a csomagtérnél a hátsó ajtó bal sarkánál jelent meg egy jókora folt a tetőkárpiton. Gyanítom hogy a tetősín alatti lemezek illesztésénél szivárog be a víz. Kérdésem az hogy hogyan lehet a tetősínt kivenni a helyéből, hogy hozzáférhetővé váljon a vízelvezető csatorna? Köszi előre is a válaszokat!

Kicsit olvass vissza! Néhány héttel ezelőtt Zotyával és Dáwiddal körbeírtuk itt a folyamatot alaposan. Szívesen leírnám mégegyszer, de már állok is föl a gép elől és rohanok dolgomra. Bocsi. De itt a karosszéria topicban megtalálod jó néhány oldallal korábban :excl:

Link to comment
Megosztás:

Kicsit olvass vissza! Néhány héttel ezelőtt Zotyával és Dáwiddal körbeírtuk itt a folyamatot alaposan. Szívesen leírnám mégegyszer, de már állok is föl a gép elől és rohanok dolgomra. Bocsi. De itt a karosszéria topicban megtalálod jó néhány oldallal korábban :excl:

Köszönöm az infót akkor megkeresem!

Link to comment
Megosztás:

Na, egy kis lökösjavítás?

Ilyen volt......ilyen lett. Majdnem teljesen sikerült kihúzni.

A lényeg most a horpi eltűntetése. A hosszú repedés csak a festék volt, de az úgyis mindegy.

Lesz még vele meló, de az eredményt bíztatónak látom. :excl:

Alex mester!

Elvileg ez gyári festett lökös, a javított, lecsiszolt részekhez ugyanúgy kell a müa alapozó, majd a füller? Csak a javított részre kell füller vagy az egészre?

Link to comment
Megosztás:

Na, egy kis lökösjavítás?

Ilyen volt......ilyen lett. Majdnem teljesen sikerült kihúzni.

A lényeg most a horpi eltűntetése. A hosszú repedés csak a festék volt, de az úgyis mindegy.

Lesz még vele meló, de az eredményt bíztatónak látom. :excl:

Alex mester!

Elvileg ez gyári festett lökös, a javított, lecsiszolt részekhez ugyanúgy kell a müa alapozó, majd a füller? Csak a javított részre kell füller vagy az egészre?

Ahol lement műanyagig ott kell műanyag alapozó és füller is, ha szépen elvéknyítod a füllert, akkor elég a javított részre, és véknyan körbefujva azt.

Link to comment
Megosztás:

Na, egy kis lökösjavítás?

Ilyen volt......ilyen lett. Majdnem teljesen sikerült kihúzni.

A lényeg most a horpi eltűntetése. A hosszú repedés csak a festék volt, de az úgyis mindegy.

Lesz még vele meló, de az eredményt bíztatónak látom. :excl:

Alex mester!

Elvileg ez gyári festett lökös, a javított, lecsiszolt részekhez ugyanúgy kell a müa alapozó, majd a füller? Csak a javított részre kell füller vagy az egészre?

Novy cartárs jól beszél! Ez pontosan milyen lökös is? Neked nem bordó színű az autód :( ?

Link to comment
Megosztás:

Novy cartárs jól beszél! Ez pontosan milyen lökös is? Neked nem bordó színű az autód :excl: ?

Az kizáró ok? :( Amúgy caravan hátsó.....

Szereztem egy másik lököst, mert úgy kényelmesebb dógozgatni rajta. :lol:

Szívem szerint az egészet füllerezném, mert kicsit viseltes, karcos. Nem ugyanaz a pp-s müa, mint a fényezetlen.

Link to comment
Megosztás:

Az kizáró ok? :( Amúgy caravan hátsó.....

Szereztem egy másik lököst, mert úgy kényelmesebb dógozgatni rajta. :lol:

Szívem szerint az egészet füllerezném, mert kicsit viseltes, karcos. Nem ugyanaz a pp-s müa, mint a fényezetlen.

ha visletes, akkor mehet rá egy vastagabb réteg, és majd azt visszacsiszolod szép simára :excl: Mennyiért sikerült venni??

Link to comment
Megosztás:

Az kizáró ok? :( Amúgy caravan hátsó.....

Szereztem egy másik lököst, mert úgy kényelmesebb dógozgatni rajta. :lol:

Szívem szerint az egészet füllerezném, mert kicsit viseltes, karcos. Nem ugyanaz a pp-s müa, mint a fényezetlen.

Azzal kárt nem csinálsz...sőt! :lol:

4500. Meg kaptam hozzá egy üccsit :lol:

Megvan minden füle, rögzítője, és nincs törve repedve.

Értem! De mi történt a gyári lökösel, hogy venni kellett :excl:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.