Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Hello!

Érdekelne ha valaki tudja hogy lehet az ötajtós f astra csomi ajtaját belső nyitásúvá átalakítani,

vagyis kívül semmi ne legyen rajta, :)

Összetett feladat, először is leszerelsz mindent ami nem tetszik a helyét befalazod, a lemezt behegeszted a fényező elintézi a többit. Majd beszerelsz bellülre egy mágnest ami meghúzza helyetted a nyitószerkezetet. Pölö egy ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Összetett feladat, először is leszerelsz mindent ami nem tetszik a helyét befalazod, a lemezt behegeszted a fényező elintézi a többit. Majd beszerelsz bellülre egy mágnest ami meghúzza helyetted a nyitószerkezetet. Pölö egy ilyet.

Neki csupán az a cél, hogy belőlről nyitható legyen :D :D

Én azon gondolkodtam,hogy sima bóvdenesre csinálnám meg a Caravan csomiajtó zárat.Aztán letettem róla,mert elég melós lenne és az se biztos,hogy működik.

Vagy bowdenes, vagy egy egyszerű központi zármotorral. Ki kell vágni a zárnyelvből egy darabot, volt már erről itt szó. :) A motor vagy a bowden meghúzza a ruadazatot, ami egy kattanást nyit a zárnyelven, de mivel ki lett vágva az a rész ami most beakadna, így nyithatóvá válik.

Link to comment
Megosztás:

Neki csupán az a cél, hogy belőlről nyitható legyen :D :D

Vagy bowdenes, vagy egy egyszerű központi zármotorral. Ki kell vágni a zárnyelvből egy darabot, volt már erről itt szó. :) A motor vagy a bowden meghúzza a ruadazatot, ami egy kattanást nyit a zárnyelven, de mivel ki lett vágva az a rész ami most beakadna, így nyithatóvá válik.

Mondjuk, ha már kpzármotor, akkor ne legyen olyan bonyolult egy kapcsolót betenni.... :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ja.Majd egyszer guberálok pár holmit és összeépítem.egyenlőre csak elméleti síkon evezek én is.Amikor a fényezéshez csiszoltuk a kocsit,elgondolkodtatott a látvány a csupasz csomi ajtóról.

Eszeltem a lefalazáson,de nincs kizárva,hogy egyszer megteszem.A rendszámot met belepattintom a lökösbe. :D

Az rohadt gusztustalanul néz ki. :)

Link to comment
Megosztás:

El van... :D Majd kitavaszodik rendesen és beszerzek pár holmit hozzá,hogy az optikai része ne legyen olyan gyárias.Valami jó lököst meg küszöb feltétet.Meg egy antettát,mert szerintem még mindig be-be ázik... :)

Lehet venni új tömítést az antenna alá, csak szar kicserélni. :D A gyárias optika pedig SZERINTEM a legjobb. :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet venni új tömítést az antenna alá, csak szar kicserélni. :) A gyárias optika pedig SZERINTEM a legjobb. :D

Miért olyan rossz kicserélni? Le kell venni a hátsó műanyagot, benyulni a kárpit alá, és lecsavarozni... szarabb lesz leszednem a tetőcsomagtartó tartóit :D

Vkinek nincs kép arról, hogy fest a kocsi elej felé lévő rögzítés belülről?? Mi van gyárilag a lyukak helyén?? Gumitömítéssel szilolaszttal tervezek csavarokat betenni a lyuk helyére, ez elég lehet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.