Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali!

A héten megvettem mindent a kocsi kikasznizásához, kérdés vettem hátra dobbetétet az unixnál.. mivel és hogy rögzítsük a kasznihoz, semmi leírás nincs csak adtak két fekete íves műanyagot:)

üdv

R.

Én is megejtettem azt az egy lyukat sárvédő faroknál meg az a három, kivan furva előre de egy se egyezet, a peremet pedig szigetelő szalaggal kihuztam, hogy ha kettő közé bejut a kosz és víz akkor se bántsa a peremet.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A héten megvettem mindent a kocsi kikasznizásához, kérdés vettem hátra dobbetétet az unixnál.. mivel és hogy rögzítsük a kasznihoz, semmi leírás nincs csak adtak két fekete íves műanyagot:)

üdv

R.

Én olyat vettem amin vannak kis műanyag elemek amik kapaszkodnak a perembe, ezután hátul a sárfogó gumi csavarjával is rögzítettem. Már ez is elég lett volna, de biztos ami biztos én a lengéscsillapító mögötti lemezhez is rögzítettem. Megfúrtam a lemezt alaposan lekezeltem majd odafogattam jó fajta lemezcsavarral(+alátét), majd ezt is vastagon alvázvédővel kezeltem.

Már 4 éve van így fent és nem rozsdásodik, semmi és zörgés és stabilan fogja.

(korábban volt fenn egy másik gagyibb dobbetét de abba párszor beleért a kerék és eldeformálódott)

Link to comment
Megosztás:

És...a sín melletti síntakarók azok lepattintva jönnek fel?

onnét nem lehet utánhúzni?

Én az egész tetőkárpitot ujrahúztam, a leceket fel lehet pattintgatni, de onnan nem lehet utánahúzni.

Igazábol egy óra leszedni, leszeded a napellenzőket, lámpát, kapaszkodókat, háló akasztókat, kédereket lehúzod, A oszlop, b oszlop burkolatát, és a hátsó üvegek körüli műanyagot, az sajnos szeret törni a középső patentjánál, és a hátsó múanyagot. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én az egész tetőkárpitot ujrahúztam, a leceket fel lehet pattintgatni, de onnan nem lehet utánahúzni.

Igazábol egy óra leszedni, leszeded a napellenzőket, lámpát, kapaszkodókat, háló akasztókat, kédereket lehúzod, A oszlop, b oszlop burkolatát, és a hátsó üvegek körüli műanyagot, az sajnos szeret törni a középső patentjánál, és a hátsó múanyagot. :D

20 perc alatt kicseréltem, majdnem egyedül :lol: (haver is ott volt, de állandóan telefonált, úgyhogy csak egy kézzel járult hozzá a történésekhez B) ) A csomagtartóban a két oldalsó burkolatot nem vettem le teljesen, csak a tetejénél, illetve a hátsó övek felső rögzítési pontját, aztán össze húztam őket középre, és így már simán elment fölötte a kárpit :D

Link to comment
Megosztás:

20 perc alatt kicseréltem, majdnem egyedül :lol: (haver is ott volt, de állandóan telefonált, úgyhogy csak egy kézzel járult hozzá a történésekhez B) ) A csomagtartóban a két oldalsó burkolatot nem vettem le teljesen, csak a tetejénél, illetve a hátsó övek felső rögzítési pontját, aztán össze húztam őket középre, és így már simán elment fölötte a kárpit :D

Én meg tök egyedül csináltam teljesen elsőre, úgyhogy egy óra jó idő :D :D

Lényeg, hogy megoldható, kiszedés nélkül nem lehet meghúzni azokat a csavarokat.

Link to comment
Megosztás:

Én meg tök egyedül csináltam teljesen elsőre, úgyhogy egy óra jó idő :lol: B)

Lényeg, hogy megoldható, kiszedés nélkül nem lehet meghúzni azokat a csavarokat.

Be tudom jelölni, hogy hol kell átfúrni a tetőkárpitot. Utána már simán meg lehet húzni dugókulccsal a kárpiton keresztül :D

Szerk.:

165172-20110201-gWUF0h.jpg

165173-20110201-Foq1Pm.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.