Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Ahogy néztem ragasztó kell hozzá, talán az egyik olyan dolog, amibe még én sem nyúlkálnék bele, főleg mert ha új, akkor gondolom csak úgy van gari ha ő rakja be.

Thx,akkor inkább zsebbe nyúlok,(megint... :D ),és berakatom valami okosabbal....

Csak előtte kiszedem a régit nagykalapáccsal... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Thx,akkor inkább zsebbe nyúlok,(megint... :D ),és berakatom valami okosabbal....

Csak előtte kiszedem a régit nagykalapáccsal... :lol:

15ezer körül raknak be egy szélvédőt, és másik 15 körül van egy szélvédő ára.

Elvileg otthon is betudod rakni, mert gyakorlatilag nem kell hozzá csak egy éles vágó, meg egy olyan kinyomó, amivel a sziloplastot is kinyomod, csak vmi masszívabb fajta. Mikor szervízbe dolgoztam, én is elsőre raktam be szélvédőt, és igazából csak szóban magyarázták el, hogy kell és annyi. Az viszont tény, hogy 15ezer ft nem sok egy ilyen melóért, ha azt nézed, hogy van a ragasztónak is ára pl, meg ha berakják, akkor tényleg van garancia a szélvédőre is, meg az esetleges hibára is, illetve kétemberes meló, otthon főleg, berakásnál tappancsokkal is ketten raktuk be.

Link to comment
Megosztás:

15ezer körül raknak be egy szélvédőt, és másik 15 körül van egy szélvédő ára.

Elvileg otthon is betudod rakni, mert gyakorlatilag nem kell hozzá csak egy éles vágó, meg egy olyan kinyomó, amivel a sziloplastot is kinyomod, csak vmi masszívabb fajta. Mikor szervízbe dolgoztam, én is elsőre raktam be szélvédőt, és igazából csak szóban magyarázták el, hogy kell és annyi. Az viszont tény, hogy 15ezer ft nem sok egy ilyen melóért, ha azt nézed, hogy van a ragasztónak is ára pl, meg ha berakják, akkor tényleg van garancia a szélvédőre is, meg az esetleges hibára is, illetve kétemberes meló, otthon főleg, berakásnál tappancsokkal is ketten raktuk be.

Igaz,15.000Ft nem összeg már a mai világban,csak dolgozni sokat kell érte.... :D

Valójában a kiszedéstől félek én egy kicsit,inkább hadd csinálja szaki... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igaz,15.000Ft nem összeg már a mai világban,csak dolgozni sokat kell érte.... :D

Valójában a kiszedéstől félek én egy kicsit,inkább hadd csinálja szaki... :lol:

15be benne van az is. Ha ez még az árfekvése a történetnek, érdeklődni kell több helyen.

Link to comment
Megosztás:

Igaz,15.000Ft nem összeg már a mai világban,csak dolgozni sokat kell érte.... :lol:

Valójában a kiszedéstől félek én egy kicsit,inkább hadd csinálja szaki... :D

15be benne van az is. Ha ez még az árfekvése a történetnek, érdeklődni kell több helyen.

Így van...Bízzuk csak szakemberre! ;) Ám egy normál karosszéria lakatosnak is megvannak a szerszámai szélvédőcseréhez :D Csak neki a műhely falára nem Szélvédőjavító műhely van írva, hanem karosszéria lakatos műhely. Ezért ő megcsinálja 8ezerért :) Kérdezősködj több helyen..... Olcsóbb nyer, csak a gari papír kitöltése legyen a feltétel :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Némi segítséget kérnék azoktól akik ráérnek :-)

Pár apróbb rozsdásodást szeretnék eltüntetni a kocsimról.

Hogyan tudnám kijavítani hogy tartós legyen? Felületi rozsdásodásról van szó.

Az addig rendben van hogy fémig csiszolom. Mi a folyamata és milyen anyagokat javasoltok?

Esetleg van a kereskedelemben Opel fehér spray festék?

Vagy kikeverik a szint és spray flakonba megvehető? Nem haragszom meg ha dedos, szájbarágos szöveggel magyarázzátok el :-)

Még sosem csináltam ezért ne röhögjetek ki :-)

Válaszotokat előre is köszönöm.

Nem ide tartozik de vettem 4 nyári gumit. Szerintetek rossz vétel volt? Ti milyen gumira esküdtök?

ENERGY SAVER

Gyártó MICHELIN

Méret 175/65R14

Súly index 82

Sebesség index T=190 km/h

Idény nyárigumi

Listaár 27349 Ft/db

Kedvezmény AkciósÁR %

Áfás ár 13990 Ft/db

Ingyen kiszállítással.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Némi segítséget kérnék azoktól akik ráérnek :-)

Pár apróbb rozsdásodást szeretnék eltüntetni a kocsimról.

Hogyan tudnám kijavítani hogy tartós legyen? Felületi rozsdásodásról van szó.

Az addig rendben van hogy fémig csiszolom. Mi a folyamata és milyen anyagokat javasoltok?

Esetleg van a kereskedelemben Opel fehér spray festék?

Vagy kikeverik a szint és spray flakonba megvehető? Nem haragszom meg ha dedos, szájbarágos szöveggel magyarázzátok el :-)

Még sosem csináltam ezért ne röhögjetek ki :-)

Válaszotokat előre is köszönöm.

Nem ide tartozik de vettem 4 nyári gumit. Szerintetek rossz vétel volt? Ti milyen gumira esküdtök?

ENERGY SAVER

Gyártó MICHELIN

Méret 175/65R14

Súly index 82

Sebesség index T=190 km/h

Idény nyárigumi

Listaár 27349 Ft/db

Kedvezmény AkciósÁR %

Áfás ár 13990 Ft/db

Ingyen kiszállítással.

A gumi nem vot rossz árba. Nekem is volt ilyen 165/70 r14be. Nem rosz. Akinek eladtam el van ájulva tőle. Mindenki másra esküszik. Én most falkeneket vettem 15colba 195/50be 13100ft-é.

A festést meg ilyesmit ha még nem csináltál bízd szakira. Sztem valahol lehet venni gyári javító festéket pl opel szalon. Vaagy valami jólmenő festék bóótba. Vagy ki keverteted. De van itt szaki aki majd elmagyarázza. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Némi segítséget kérnék azoktól akik ráérnek :-)

Pár apróbb rozsdásodást szeretnék eltüntetni a kocsimról.

Hogyan tudnám kijavítani hogy tartós legyen? Felületi rozsdásodásról van szó.

Az addig rendben van hogy fémig csiszolom. Mi a folyamata és milyen anyagokat javasoltok?

Esetleg van a kereskedelemben Opel fehér spray festék?

Vagy kikeverik a szint és spray flakonba megvehető? Nem haragszom meg ha dedos, szájbarágos szöveggel magyarázzátok el :-)

Még sosem csináltam ezért ne röhögjetek ki :-)

Válaszotokat előre is köszönöm.

Nem ide tartozik de vettem 4 nyári gumit. Szerintetek rossz vétel volt? Ti milyen gumira esküdtök?

ENERGY SAVER

Gyártó MICHELIN

Méret 175/65R14

Súly index 82

Sebesség index T=190 km/h

Idény nyárigumi

Listaár 27349 Ft/db

Kedvezmény AkciósÁR %

Áfás ár 13990 Ft/db

Ingyen kiszállítással.

A gumi szerintem is jó vétel volt! A javításról csak annyit írok, hogy olvasgass egy kicsit a fényezés topicba. F Astra topicon belül. Ha jól emlékszem már ezekre a kérdésekre egy párszor válaszoltam ott! :) :D

Vagy most bunkó voltam? :lol: :D Leírjam még egyszer?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tudna valaki küldeni egy képet v. linket a hűtőmaszk rögzítéséről az inexnél? A lakatos szétszedte az elejét, és mintha valami hiányozna, nincs meg a patent helye (vagy tartó lemezkéje), és már nem emlékszem, hogy is van.

Köszi előre is.

Igen, van ott egy L-alakú kis fül aminek egy téglalap alakú lyukas része néz előre abba megy bele a lámpák alá benyúló hűtőmaszk rész műanyag patentje. A képen is csak a helye látszik.

194654-20110315-bSGl90.jpg

Oda passzol bele egy lemezanyával amibe a sárvédőt tartó egyik csavar megy bele oldalról.

Link to comment
Megosztás:

"A gumi szerintem is jó vétel volt! A javításról csak annyit írok, hogy olvasgass egy kicsit a fényezés topicba. F Astra topicon belül. Ha jól emlékszem már ezekre a kérdésekre egy párszor válaszoltam ott!

Vagy most bunkó voltam? Leírjam még egyszer? "

Nem kell leírni :-)

Most hogy mondod hol keressem, meglesz :-)

Kösz a segítséget és a hozzászólást a gumihoz. Reméltem hogy nem választottam rosszat.

Link to comment
Megosztás:

Igen, van ott egy L-alakú kis fül aminek egy téglalap alakú lyukas része néz előre abba megy bele a lámpák alá benyúló hűtőmaszk rész műanyag patentje. A képen is csak a helye látszik.

Oda passzol bele egy lemezanyával amibe a sárvédőt tartó egyik csavar megy bele oldalról.

Köszi szépen, akkor majd az apróságok között megkeresem, remélem ott van... :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Újabb kérdéssel fordulok hozzátok. Van nékem egy olyan problémám, hogy most csináltattam meg jobb hátul az ívet, mert szellős volt egy kicsit :lol: Szeretném ezt minél tovább megőrizni és gondoltam be kéne tenni 1-1 műanyag dobbetétet hátulra. Azonban az autós alkatrészboltban azt mondták nekem, hogy csak akkor tudnak nekem ilyet adni, ha gyárilag is volt benne. Mondta, hogy lehet, hogy van valami után-gyártott amit be tudok szerelni, de náluk nincs és rendelni se tudnak. Kérdés: Ez tényleg így van vagy csak rossz helyen kérdeztem? Esetleg ha valaki tud valami megoldást akkor szívesen várok ötleteket, tapasztalatokat is akár :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Újabb kérdéssel fordulok hozzátok. Van nékem egy olyan problémám, hogy most csináltattam meg jobb hátul az ívet, mert szellős volt egy kicsit :D Szeretném ezt minél tovább megőrizni és gondoltam be kéne tenni 1-1 műanyag dobbetétet hátulra. Azonban az autós alkatrészboltban azt mondták nekem, hogy csak akkor tudnak nekem ilyet adni, ha gyárilag is volt benne. Mondta, hogy lehet, hogy van valami után-gyártott amit be tudok szerelni, de náluk nincs és rendelni se tudnak. Kérdés: Ez tényleg így van vagy csak rossz helyen kérdeztem? Esetleg ha valaki tud valami megoldást akkor szívesen várok ötleteket, tapasztalatokat is akár :D

Rossz helyen voltál :)

Sok utángyárival lehet szívni keményen, mert nincsenek meg a rögzítési furatok, csavarhelyek, vagy ha vannak akkor rossz helyen, de érdemes megküzdeni vele :lol: Patacsinál szokott lenni, de most csak elsőt találtam náluk.

Link to comment
Megosztás:

Rossz helyen voltál :D

Sok utángyárival lehet szívni keményen, mert nincsenek meg a rögzítési furatok, csavarhelyek, vagy ha vannak akkor rossz helyen, de érdemes megküzdeni vele :D Patacsinál szokott lenni, de most csak elsőt találtam náluk.

Kösz szépen, akkor még szétnézek máshol is, pl. neten :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tessék egy link javítófesték beszerzéshez:

http://www.delparts.hu/index.php?choice=te...00&motid=64

Sziasztok

Némi segítséget kérnék azoktól akik ráérnek :-)

Pár apróbb rozsdásodást szeretnék eltüntetni a kocsimról.

Hogyan tudnám kijavítani hogy tartós legyen? Felületi rozsdásodásról van szó.

Az addig rendben van hogy fémig csiszolom. Mi a folyamata és milyen anyagokat javasoltok?

Esetleg van a kereskedelemben Opel fehér spray festék?Vagy kikeverik a szint és spray flakonba megvehető? Nem haragszom meg ha dedos, szájbarágos szöveggel magyarázzátok el :-)

Még sosem csináltam ezért ne röhögjetek ki :-)

Válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Tessék egy link javítófesték beszerzéshez:

http://www.delparts.hu/index.php?choice=te...00&motid=64

Sziasztok

Némi segítséget kérnék azoktól akik ráérnek :-)

Pár apróbb rozsdásodást szeretnék eltüntetni a kocsimról.

Hogyan tudnám kijavítani hogy tartós legyen? Felületi rozsdásodásról van szó.

Az addig rendben van hogy fémig csiszolom. Mi a folyamata és milyen anyagokat javasoltok?

Esetleg van a kereskedelemben Opel fehér spray festék?Vagy kikeverik a szint és spray flakonba megvehető? Nem haragszom meg ha dedos, szájbarágos szöveggel magyarázzátok el :-)

Még sosem csináltam ezért ne röhögjetek ki :-)

Válaszotokat előre is köszönöm.

Szerintem nyomass rá valami rozsdagátló alapozót, pölö horganysrét, majd mehet a szín... Az a baj az Opel fehérrel, hogy ha beviszed pölö a tanksapkaajtót és megmondod milyen kocsi akkor van kártyájuk hozzá (ha eredeti a fényezés) egyből tudnak adni festéket , csak éppen ahol én néztem (több helyen is)már csak két komponensű anyaggal dolgoznak. Adnak hozzá edzőt, amit bele kell keverni , és mondjuk 2 órán bellül el kell használni. Flakonba is beletöltik, de ugyanez a baja, belekeverik az edzőt, ha nem használod el tönkremegy. Nekem ki kellett volna keverni a színt, mert már nem gyári, úgy rémlik 3500-4000forint lett volna asszem 2 deci kikeverve,edzővel flakonba töltve. Így aztán egyenlőre vettem ezer forintért sima fehéret, és lejavítottam azzal. Nem szép, de mégis szebb mint a fekete amivel lealapoztam.

Link to comment
Megosztás:

Kösz pebe, zotya975

Biztos vagyok benne hogy a szakik ezerszer szebben meg tudják csinálni mint én.

Ám ha már nincs megfelelő anyagim rá nem tudok mit tenni, neki állok én.

Abban biztos vagyok hogy a rozsdás foltnál szebbet csak összehozok :-)

Mellesleg egy sérülést ami kb 3 cm-es csík az ajtón az előző tulaj mintha hibajavítóval javította volna ki.

Színvak lehetett mert egyáltalán nem passzol a szín.

Eszméletlen fazon lehetett. Az ajtó kárpitot facsavarral rögzítette, a telefon tartót meg pillanatragasztóval ragasztotta fel a

közép konzol jobb oldalán a cd lejátszó magasságában a gyönyörű fekete takaróra. Barbár állat.

Van is képem róla.

371601613IMG_0052_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez a másik ami nagyon zavarja a szemem. Mennyiért tudok mondjuk bontóból hozzájutni a sérült alkatrészekhez?

Kb. érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Kösz pebe, zotya975

Biztos vagyok benne hogy a szakik ezerszer szebben meg tudják csinálni mint én.

Ám ha már nincs megfelelő anyagim rá nem tudok mit tenni, neki állok én.

Abban biztos vagyok hogy a rozsdás foltnál szebbet csak összehozok :-)

Mellesleg egy sérülést ami kb 3 cm-es csík az ajtón az előző tulaj mintha hibajavítóval javította volna ki.

Színvak lehetett mert egyáltalán nem passzol a szín.

Eszméletlen fazon lehetett. Az ajtó kárpitot facsavarral rögzítette, a telefon tartót meg pillanatragasztóval ragasztotta fel a

közép konzol jobb oldalán a cd lejátszó magasságában a gyönyörű fekete takaróra. Barbár állat.

Van is képem róla.

http://kepfeltoltes.hu/110317/371601613IMG...ltoltes.hu_.jpg

Ez a másik ami nagyon zavarja a szemem. Mennyiért tudok mondjuk bontóból hozzájutni a sérült alkatrészekhez?

Kb. érdekelne.

LOL. Ez azért durva. :D Enyémnél is van ilyen tákolmány.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.