Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát sztem 2 fajta is jo....van ez a zöld kerek dobozos ien sárga vayg fehér vagy mittom én milyen szinü kerek szivaccsal benne!nah ez az egyik ...a másik meg sima müanyag flakon lepattintható kupakkal...megnyomod oszt gyün a sav :) szal sztem szinte mind1....tescoban van egyébként a kerek dobozos tutira.....Jah majd járgányodrol pár szót pls hogy beazonosittasalak az ösmerösömmel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lacee!

nem vágom egy 5 perccel későbbi privát üzenetem korábban került át a kimenőböl az elküldöttbe mint az előző.... mondjuk nem tom, hogy te hogy kaptad meg, de az előző nélkül nem sok értelme van a következőnek, szal sorry ha olyan, lehet, hogy inkább ide kéne írnom, mások is azt teszik...

Link to comment
Megosztás:

Figy lehet hogy ezzel nem segitek de azért leirom: én ugy szoktam a kocsit mosni hogy gözbori utána sampon(szinte mind1 milyen csak autós sampon)+szivacs utána gözbori aztán a viz nagy részét vlmi vastag rongyal vagy törülközövel felszivom és utána puha rongyal vagy Szilviával(tod ez a törlö szalvéta bigyó) tök szárazra törlöm.na és ezután gyün a lényeg Turtle WaX!Nah ezt meg a waxolos móccerrel(szarvasbőrrel) "bele" kenem a karosszériába!alváznál ez nem hiszem hogy beválik de kivül tuti :)

csá

Meddig tart egy ilyen művelet?

knight: Dány innen sincs messze. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Meddig tart egy ilyen művelet?

knight: Dány innen sincs messze. :lol:

ja vágom, sőt tök közel van,

az engem is érdekelne, hogy waxolni meddig tart, mondjuk én mosással meg törölgetéssel is el tudok babrálni egy rakás időt.. pl. pénteken is, de nagyon szép lett, szal megérte...

Link to comment
Megosztás:

A gsi-ken az alsó-felső spoiler begyűjti a mocskot a hátsó ablakra?!?!?!

Múltkor, amikor mostam, annyi mocskot szedtem le a hátuljáról, hogy két omegán együtt nincs annyi!!!

Arról nem is beszélve, hogy tízszer gyorsabban mocskolódik a hátsó ablak, mint bármi más.

Link to comment
Megosztás:

A gsi-ken az alsó-felső spoiler begyűjti a mocskot a hátsó ablakra?!?!?!

Múltkor, amikor mostam, annyi mocskot szedtem le a hátuljáról, hogy két omegán együtt nincs annyi!!!

Arról nem is beszélve, hogy tízszer gyorsabban mocskolódik a hátsó ablak, mint bármi más.

Nem csak a gsi-ken :)

Link to comment
Megosztás:

no ma vettem turtlet, direkt metálra valót, majd ha lesz időm alkotok vele....

vettem festékjavító stiftet is, s az lenne a kérdésem, hogy olyan helyen, ahol picit le van jönve a festék, pl ajtó éle, s már barna, szal kezd rozsdásodni, ott a festék rányomása előtt mivel lenne célszerű azt a pici rozsdaréteget leszedni? mivel a mechanikai bevatkozás ugye kizárt, - a körülötte lévő festéket leszedné, meg tök kicsi is - ezért v.miféle rozsdamaró tűnne logikusnak, csak az félek túl durva és ártana..

szal azt kérdezném, hogy van-e v.mi cucc amit célszerű javítgatás előtt rákenni, vagy csak ártanék neki?

köszi

knight

Link to comment
Megosztás:

no ma vettem turtlet, direkt metálra valót, majd ha lesz időm alkotok vele....  

vettem festékjavító stiftet is, s az lenne a kérdésem, hogy olyan helyen, ahol picit le van jönve a festék, pl ajtó éle, s már barna, szal kezd rozsdásodni, ott a festék rányomása előtt mivel lenne célszerű azt a pici rozsdaréteget leszedni? mivel a mechanikai bevatkozás ugye kizárt, - a körülötte lévő festéket leszedné, meg tök kicsi is - ezért v.miféle rozsdamaró tűnne logikusnak, csak az félek túl durva és ártana..

szal azt kérdezném, hogy van-e v.mi cucc amit célszerű javítgatás előtt rákenni, vagy csak ártanék neki?

köszi

knight

Na ez engem is érdekelne.

Meg az is mennyiért szerezted be ezeket az anyagokat.

Link to comment
Megosztás:

A turtle 1 ropi körül mozog KB!szal megfizethető! Sztem a szarvasbőr a jó hozzá....az is egy 1000es kb...a fényezés javító meg megintcsak e körül mozog!én a 13 kerben vettem egy opeles fehér javító tubust és az volt 800 pénz....de sajnos olyan sokat nem segít mert látszik a javítás nyoma....bár a rozsda vagy ezüst folt helyett még mindig sokkal jobb!

Csá

Link to comment
Megosztás:

1400 volt a stift - metál, a sima az aszem olcsóbb...

a wax meg 1800, ezt gondolom meg lehetett volna venni olcsóbban is, de ez van, mosmá mindegy

viszon, most hogy nézem a stiftet, van benne egy lakktisztító is, ez gondolom azé van, ha netán megfolyna a cucc, de ha tévedek javítson ki valaki... mondjuk azt nem gondolnám, hogy ezzel kéne hígítani mer nem is írja, meg rajz sem utal rá, meg a Clear Lacquer-ből ez jön le

Link to comment
Megosztás:

Gondolom miután lekented a hibát festékkel, és megszáradt, utána le kell vele lakkozni.

Ha átnézed a kocsidat, tuti találsz rajta lakkmegfolyásokat, na az is átlátszó. Nekem az ajtó alatt van, mindig meg is szívat mert kocsimosás után azt is le akarom törölgetni szárazra. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.