Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sajna az egész fényezett, elöl, hátul, sőt még ahol rögzítve van a háromszöges része is....

Az úgy már nem gyere be.... Az már nagyon sufnitunyingos <_<

Én csak a tükörlapot vettem ki, és úgy adtam a fényezőnek.

Ezaz pepe!! Szopjon vele a fényező :P Vagy te is lefújattad kívül belül, mindenhol? :P

Sziasztok!

Kb 10 napja lettem kombi isu tulajdonos, de sajnos szétszedés utána követketzővel találkoztam:

2 küszöb szita

2 hátsó váznyúlvány szita

hátfel belső, külső szita

4 taposó szita

Van valakinek valamilyen tapasztalata már ezek javításában?

Láttam már hogy létezik utángyártott váznyúlvány (ez a legkínosabb bajom) de kb menniyért hegeszthetik be?

Egyszóval teljesen el vagyok szomorodva, de hát ez van. Valószínúleg megcsináltatom, de ha van rá olcsó megoldás, az érdekelne.

köszönöm

Nem olcsó mulatság, ha megakarod tartani, akkor keress egy jó lakatost, nem tudom merre laksz, de országosan számolhatsz azzal, hogy 50ezertől indul a számláló :angry: :P Gondolom nem ezt akartad hallani/olvasni, de ez van!

Másik megoldás: Megkapargatod, megcsiszolgatod lekenned fekete alvázvédővel, és keresel rá egy balekot aki ad érte annyit amennyit te adtál érte :P Tudom hogy nem vigasztal, de nem te vagy az első aki beleszaladt ilyenbe!

Srácok!(aki még tapasztalatlan) Jó pár autót vettem már, és hidjétek el, hogy nem szégyen felhúzni a szőnyeget, és megnézni hogy min tapossunk vezetés közbe. Minden autónál előfordulhat beázás, és mivel odafolyik a víz, a rohadás elkerülhetetlen!!! Még egy dolog: nem csecse ruhába kell menni autót nézni, és vásárolni....... alá kell feküdni meglámpázni stb! Persze most nem 100ezer forintos autóról beszélek!! Annyi pénzért az ember ne várjon Ferrarit :D

Link to comment
Megosztás:

Az úgy már nem gyere be.... Az már nagyon sufnitunyingos <_<

Ezaz pepe!! Szopjon vele a fényező :P Vagy te is lefújattad kívül belül, mindenhol? :P

Nem olcsó mulatság, ha megakarod tartani, akkor keress egy jó lakatost, nem tudom merre laksz, de országosan számolhatsz azzal, hogy 50ezertől indul a számláló :angry: :P Gondolom nem ezt akartad hallani/olvasni, de ez van!

Másik megoldás: Megkapargatod, megcsiszolgatod lekenned fekete alvázvédővel, és keresel rá egy balekot aki ad érte annyit amennyit te adtál érte :P Tudom hogy nem vigasztal, de nem te vagy az első aki beleszaladt ilyenbe!

Srácok!(aki még tapasztalatlan) Jó pár autót vettem már, és hidjétek el, hogy nem szégyen felhúzni a szőnyeget, és megnézni hogy min tapossunk vezetés közbe. Minden autónál előfordulhat beázás, és mivel odafolyik a víz, a rohadás elkerülhetetlen!!! Még egy dolog: nem csecse ruhába kell menni autót nézni, és vásárolni....... alá kell feküdni meglámpázni stb! Persze most nem 100ezer forintos autóról beszélek!! Annyi pénzért az ember ne várjon Ferrarit :D

Az állítómotort leragasztotta, meg a tükörtalpat is lemaszkolta, csak a burkolat lett fújva kívülről.

Link to comment
Megosztás:

Az úgy már nem gyere be.... Az már nagyon sufnitunyingos <_<

Ezaz pepe!! Szopjon vele a fényező :P Vagy te is lefújattad kívül belül, mindenhol? :P

Nem olcsó mulatság, ha megakarod tartani, akkor keress egy jó lakatost, nem tudom merre laksz, de országosan számolhatsz azzal, hogy 50ezertől indul a számláló :angry: :P Gondolom nem ezt akartad hallani/olvasni, de ez van!

Másik megoldás: Megkapargatod, megcsiszolgatod lekenned fekete alvázvédővel, és keresel rá egy balekot aki ad érte annyit amennyit te adtál érte :P Tudom hogy nem vigasztal, de nem te vagy az első aki beleszaladt ilyenbe!

Srácok!(aki még tapasztalatlan) Jó pár autót vettem már, és hidjétek el, hogy nem szégyen felhúzni a szőnyeget, és megnézni hogy min tapossunk vezetés közbe. Minden autónál előfordulhat beázás, és mivel odafolyik a víz, a rohadás elkerülhetetlen!!! Még egy dolog: nem csecse ruhába kell menni autót nézni, és vásárolni....... alá kell feküdni meglámpázni stb! Persze most nem 100ezer forintos autóról beszélek!! Annyi pénzért az ember ne várjon Ferrarit :D

Igen , sejtettem. Már megtartom, az biztos, mert holnap át kell írassam, meg hát nem vagyok az az átvágós figura ;)

A motor az elég szépen duruzsol. Sajnos ez a váznyúlvány ami kiakasztotta a biztosítékot.

Köszönöm még egyszer a hozzászólást, csak kíváncsi voltam ,hogy honnan indul. Az biztos hogy ledokumentálom. Hátha tudok majd segíteni vele majd valakinek.

Link to comment
Megosztás:

Én gondolkodtam elég sokat a tükör fényezésén, és vagy lefestem az egészet.. sztem még a talpat is, vagy megmarad feketén, de akkor az A és C oszlopk is mennek feketére, meg fólia :P

Nekem még fóliáztatni kellene az ablakokat és a hidrotőkéket kellene kicseréltetni. Ami igen húzós 16 db lévén :angry: Mennyi lehet a komplett fóliázás Caravanon? Már vagy 3 éve tervezgetem, de mindig van más, amit meg kell csinálni <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem még fóliáztatni kellene az ablakokat és a hidrotőkéket kellene kicseréltetni. Ami igen húzós 16 db lévén :P Mennyi lehet a komplett fóliázás Caravanon? Már vagy 3 éve tervezgetem, de mindig van más, amit meg kell csinálni :angry:

Lumar fóliával ami ajánlatokat kaptam, az olyan 20 (ákcijó) és 35 között voltak, B oszloptól hátra körbe sötéttel, a két első oldalablakon meg csak egy kicsit színezőssel. <_< Most hogy van egy fóliázós szponzor, bepróbálkozom majd a versenyautó összesen 5 fóliázandó ablaka között elrejteni 9 Caravan ablakot. Hátha nem veszik észre :P :P

Link to comment
Megosztás:

Viszont én vettem motoros fűtöttet, csak szegényke kék, a kocsim meg fehér. Amúgy én sem festegetném:)

Hogyé adták? Nekem a 2 új volt egy 10-es. Csak ki a régit, fel az újat és már láttam is hátra <_< És nem kellett kaparászni, csiszolgatni, festegetni. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Lumar fóliával ami ajánlatokat kaptam, az olyan 20 (ákcijó) és 35 között voltak, B oszloptól hátra körbe sötéttel, a két első oldalablakon meg csak egy kicsit színezőssel. <_< Most hogy van egy fóliázós szponzor, bepróbálkozom majd a versenyautó összesen 5 fóliázandó ablaka között elrejteni 9 Caravan ablakot. Hátha nem veszik észre :angry: :P

:P :P :P Nem ismerem a fóliákat, nem akarok valami gagyit. Legyen inkább a jobb minőség ami normális, csak ne csillagászati áron

Link to comment
Megosztás:

Nekem még fóliáztatni kellene az ablakokat és a hidrotőkéket kellene kicseréltetni. Ami igen húzós 16 db lévén :angry: Mennyi lehet a komplett fóliázás Caravanon? Már vagy 3 éve tervezgetem, de mindig van más, amit meg kell csinálni <_<

Nem biztos, hogy kell. Nekem is csak ki kellett mosni őket és csak kettőt kellett cserélni. Ebből az egyik az az ominózus darab. :P

Link to comment
Megosztás:

<_< :angry: :P Nem ismerem a fóliákat, nem akarok valami gagyit. Legyen inkább a jobb minőség ami normális, csak ne csillagászati áron

Hát a Llumar minden csak nem gagyi :P

Én tavaly február-március környékén csináltattam ( vmi akciót fogytam ki ) 31K 35helyett.

Műbizonylattal, 3-4órás munkaidővel, és még a helyén van hibátlanul.

szerk.: Bát kérdés h ki rakja fel, és hogyan. De Klikk ide

Link to comment
Megosztás:

Hogyé adták? Nekem a 2 új volt egy 10-es. Csak ki a régit, fel az újat és már láttam is hátra <_< És nem kellett kaparászni, csiszolgatni, festegetni. :angry:

10-ért 2 új motoros fűtött a kocsid színére fújt gömbölyű tükröt kaptál?

Amúgy az enyém olcsóbb volt, vettem hozzá sokmindent még...

Link to comment
Megosztás:

Srácok, tudom nem ide jár de épp egy jó témába csöppentem bele , van egy 2000 -es zafiram, és a bal elsö tükröm nem mükszik elektromosann (hibás) , ki lehet cserélni csak a belsejét, vagy az egéssz mindent cserélni kell , mivel a külsö része, sértetlen azt nem szeretném kicserélni,ha lehet......no meg gondolom nem utolsó sorbann olcsóbb is lenne csak a tükörlap meg a motoros szerkezet cseréje....???

Link to comment
Megosztás:

Srácok, tudom nem ide jár de épp egy jó témába csöppentem bele , van egy 2000 -es zafiram, és a bal elsö tükröm nem mükszik elektromosann (hibás) , ki lehet cserélni csak a belsejét, vagy az egéssz mindent cserélni kell , mivel a külsö része, sértetlen azt nem szeretném kicserélni,ha lehet......no meg gondolom nem utolsó sorbann olcsóbb is lenne csak a tükörlap meg a motoros szerkezet cseréje....???

Én F Astrán cseréltem tükröt és nem volt összedugva a csatlakozó. A kapcsoló jó?

Link to comment
Megosztás:

Srácok, tudom nem ide jár de épp egy jó témába csöppentem bele , van egy 2000 -es zafiram, és a bal elsö tükröm nem mükszik elektromosann (hibás) , ki lehet cserélni csak a belsejét, vagy az egéssz mindent cserélni kell , mivel a külsö része, sértetlen azt nem szeretném kicserélni,ha lehet......no meg gondolom nem utolsó sorbann olcsóbb is lenne csak a tükörlap meg a motoros szerkezet cseréje....???

Nem biztos, mert ha pl.: bontóban találsz (ne adj isten színben) akkor csak az egészet fogják odaadni, nem hiszem hogy szétszednék. (valószínű még így is olcsóbb lesz, mint csak a bele újban) Az hogy "hibás" az mit takar? Nem lehet javítani, hogy mindenképp cserélni akarsz valamit? Kábelek, bizti, kapcsoló rendben van? <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, mert ha pl.: bontóban találsz (ne adj isten színben) akkor csak az egészet fogják odaadni, nem hiszem hogy szétszednék. (valószínű még így is olcsóbb lesz, mint csak a bele újban) Az hogy "hibás" az mit takar? Nem lehet javítani, hogy mindenképp cserélni akarsz valamit? Kábelek, bizti, kapcsoló rendben van? <_<

Láttam is valahol újat 11000-ért. Ha van rá pénze...

Link to comment
Megosztás:

<_< :angry: :P Nem ismerem a fóliákat, nem akarok valami gagyit. Legyen inkább a jobb minőség ami normális, csak ne csillagászati áron

Ez 32 darab ezres volt: Klikk ide vagy Klikk ide vagy Klikk ideNem tudom melyik képen látszik jobban....igazából az anyaga, meg a minősége egyik képen se látszik :P :P Amúgy ez lesz a negyedik éve hogy fent van, és semmi gondom vele! Remekül szűri az UV-ét, nagyon jól taszítja a hőt.....Teszi a dolgát! Fémszálas 3M-es fólia! A Lumar is jó, de a 3M szerintem jobb :P

Srácok, tudom nem ide jár de épp egy jó témába csöppentem bele , van egy 2000 -es zafiram, és a bal elsö tükröm nem mükszik elektromosann (hibás) , ki lehet cserélni csak a belsejét, vagy az egéssz mindent cserélni kell , mivel a külsö része, sértetlen azt nem szeretném kicserélni,ha lehet......no meg gondolom nem utolsó sorbann olcsóbb is lenne csak a tükörlap meg a motoros szerkezet cseréje....???

Porter cartársnak adok igazat! Mielőtt futnál bontóba, meg bótókba...Előbb győződj meg róla, hogy valóban a tükör fosta össze magát......kapcsoló, bizti, stb stb Adjál a tükörnek egy pozitívot meg egy negatívot.... :D

Link to comment
Megosztás:

Ez 32 darab ezres volt: Nem tudom melyik képen látszik jobban....igazából az anyaga, meg a minősége egyik képen se látszik :P :P Amúgy ez lesz a negyedik éve hogy fent van, és semmi gondom vele! Remekül szűri az UV-ét, nagyon jól taszítja a hőt.....Teszi a dolgát! Fémszálas 3M-es fólia! A Lumar is jó, de a 3M szerintem jobb ;)

Porter cartársnak adok igazat! Mielőtt futnál bontóba, meg bótókba...Előbb győződj meg róla, hogy valóban a tükör fosta össze magát......kapcsoló, bizti, stb stb Adjál a tükörnek egy pozitívot meg egy negatívot.... ;)

Szép az ótód, Te fúttad? :D Teccik :angry: Nekem is ilyen felnim van ;) A 32-vel csak az a baj, hogy nekem caravan :P Kicsivel több az üveg felület. Gyűjtenem kell rá és nyáron jön a műszaki is :P Írtam Neked a fényezés topicba. Némi tanácsra volna szükségem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Szép az ótód, Te fúttad? :D Teccik :P A 32-vel csak az a baj, hogy nekem caravan :P Kicsivel több az üveg felület. Gyűjtenem kell rá és nyáron jön a műszaki is :P Írtam Neked a fényezés topicba. Némi tanácsra volna szükségem. <_<

Köszi! :angry: Nem, ez még gyári fényezés :P Válaszoltam rá! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.