Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GyIK - társalgó / minden off törlődik!


Sörös Sanyi

Recommended Posts

én pl mindig elől tudom felhúzni aztán hátul :)

nézegettem, az a gumikarika nekem is eléggé lóg... de nem zavaró az egész váltó lógása...

bár egy állítást lehet nekem is meg kellene ejteni, mert a ásodikat hidegem elég hülyén veszi :S

Már nekem is drasztikus az első két fokozat, melegen is. A többi pönge. :huh: Tehát várjuk a leírást a GyIK-be. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt hozzá kéne tenni a fékhez:

Amennyiben a kéziféklámpa villog kiengedett kézifékkel menetközben, annak a jele lehet az alacsony fékolajszint. Töltsünk utána, majd később ellenőrizzük, hogy nem-e csökkent a szint ismét. Ha igen, akkor lehetséges egy vagy több munkahenger meghibásodása és ereszti(k) a fékolajat vagy egy vagy több fékcső kirepedt esetleg még a fékolajtartály kupakjába csatlakozó vezetékek hibája is felmerülhet. Szakadás, kontakthiba.

A kéziféklámpa nagyon alacsony fékolajszintnél jelez be, ezért fokozottan ügyeljünk arra, hogy mindig legyen megfelelő mennyiségű fékolaj a rendszerben. Utántöltésre legalább DOT4-es fékolaj ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

Ezt hozzá kéne tenni a fékhez:

Amennyiben a kéziféklámpa villog kiengedett kézifékkel menetközben, annak a jele lehet az alacsony fékfolyadékszint. Töltsünk utána, majd később ellenőrizzük, hogy nem-e csökkent a szint ismét. Ha igen, akkor lehetséges egy vagy több munkahenger meghibásodása és ereszti(k) a fékfolyadékot, vagy egy, vagy több fékcső kirepedt, esetleg még a fékfolyadéktartály kupakjába csatlakozó vezetékek hibája is felmerülhet. Szakadás, kontakthiba.

A kéziféklámpa nagyon alacsony fékfolyadékszintnél jelez be, ezért fokozottan ügyeljünk arra, hogy mindig legyen megfelelő mennyiségű fékfolyadék a rendszerben. Utántöltésre legalább DOT4-es fékfolyadék ajánlott.

Annyit még ehhez, hogy van olyan műszeregység is, ahol külön lámpa van a fékfolyadékszint visszajelzésére, nem a kéziféklámpa villog.

Link to comment
Megosztás:

Váltókulissza szimering csere

Sokszor előforduló hiba, hogy a váltó tetején szinte úszni lehetne az olajban. Ez a hiba azonban könnyen orvosolható egy egyszerű szimering cserével.

Mint minden hibaelhárítást, ezt is érdemes a jó minőségű alkatrész beszerzésével kezdeni. Esetünkben ez áll a szimeringből,kép és egy, vagy két darab (attól függ, hogy milyen a rudazat) stiftből.kép

Kezdjük azzal, hogy letakarítjuk a váltó tetejét, hogy semmilyen szennyeződés ne kerüljön bele.kép Ezután a váltót üres állásba tesszük, és rögzítjük az autót a rögzítő-(kézi-)fékkel. Eltávolítjuk a stiftet (stifteket).kép Nekem nem ment másként, mint roncsolással, ezért is jó, ha előre megvesszük. Ezután kivesszük a 4 db csavart, ami a váltókulisszát tartja, majd felfelé mozgatva a fedelet kiemeljük azt. A fedelet még pozícionálja két db csap is.kép Figyeljük meg, hogyan állt a váltó belsejében a kiválasztó kar, mert ugyanabban a pozícióban kell majd visszatenni.kép Ezután kiütjük a tengelyen található csapot, ehhez egy kicsit el kell fordítani a tengelyt, mert a fedéltől nem fér el.kép Kihúzzuk a tengelyt, kifeszítjük a régi szimeringet,kép az újat bepréseljük,kép tengelyt vissza, az irányítótókaron keresztül, majd a csapot visszaütjük. Nagyon fontos, hogy az irányítókar ugyanabban a pozícióban kerüljön vissza a tengelyre, különben nem tudunk sebességet kapcsolni.kép Ezután, helyezzük vissza a fedelet. Ha a tömítés elszakadt, karton lapból vághatunk alá, de lehet használni a tömítőpasztát is. A visszaillesztéskor figyeljünk a kiválasztókar helyzetére. Tegyük vissza a 4 db csavart, illesszük a helyére a rudazatot, és tegyük be a stiftet (stifteket).kép Próbáljuk végig az összes fokozatot.

Link to comment
Megosztás:

Váltókulissza szimering csere

Sokszor előforduló hiba, hogy a váltó tetején szinte úszni lehetne az olajban. Ez a hiba azonban könnyen orvosolható egy egyszerű szimering cserével.

Mint minden hibaelhárítást, ezt is érdemes a jó minőségű alkatrész beszerzésével kezdeni. Esetünkben ez áll a szimeringből,kép és egy, vagy két darab (attól függ, hogy milyen a rudazat) stiftből. ide kéne egy kép a stiftről, nekem nincs

Kezdjük azzal, hogy letakarítjuk a váltó tetejét, hogy semmilyen szennyeződés ne kerüljön bele.kép Ezután a váltót üres állásba tesszük, és rögzítjük az autót a rögzítő-(kézi-)fékkel. Eltávolítjuk a stiftet (stifteket).kép Nekem nem ment másként, mint roncsolással, ezért is jó, ha előre megvesszük. Ezután kivesszük a 4 db csavart, ami a váltókulisszát tartja, majd felfelé mozgatva a fedelet kiemeljük azt. A fedelet még pozícionálja két db csap is.kép Figyeljük meg, hogyan állt a váltó belsejében a kiválasztó kar, mert ugyanabban a pozícióban kell majd visszatenni.kép Ezután kiütjük a tengelyen található csapot, ehhez egy kicsit el kell fordítani a tengelyt, mert a fedéltől nem fér el.kép Kihúzzuk a tengelyt, kifeszítjük a régi szimeringet,kép az újat bepréseljük,kép tengelyt vissza, az irányítótókaron keresztül, majd a csapot visszaütjük. Nagyon fontos, hogy az irányítókar ugyanabban a pozícióban kerüljön vissza a tengelyre, különben nem tudunk sebességet kapcsolni.kép Ezután, helyezzük vissza a fedelet. Ha a tömítés elszakadt, karton lapból vághatunk alá, de lehet használni a tömítőpasztát is. A visszaillesztéskor figyeljünk a kiválasztókar helyzetére. Tegyük vissza a 4 db csavart, illesszük a helyére a rudazatot, és tegyük be a stiftet (stifteket).kép Próbáljuk végig az összes fokozatot.

ezeket a csapokat csavarok nem helyettesíthetik?

Link to comment
Megosztás:

Zotyának van róla képe. Már nem is egyszer linkelte be.

Hát most pont nem találom, de ezen ne múljon, ha holnap iőben hazaérek kiveszem és csinálok róla egy képet, 2 perc. :huh:

Amúgy én amikor a stiftért mentem egy 6-os csavart raktam be a helyére, annak ellenére hogy az egyik fele 8-as a stiftnek egész jól működött. Megfordult a felyemben, hogy nem lenne-e érdemes felfúrni a másik felét is, és véglegesen egy 8-as csavart tenni bele. Vsak azért, mert amit vettem bele 650-ért már most látszik rajta a kopás, pedig meg lett kenve.

Link to comment
Megosztás:

Hát most pont nem találom, de ezen ne múljon, ha holnap iőben hazaérek kiveszem és csinálok róla egy képet, 2 perc. :)

Amúgy én amikor a stiftért mentem egy 6-os csavart raktam be a helyére, annak ellenére hogy az egyik fele 8-as a stiftnek egész jól működött. Megfordult a felyemben, hogy nem lenne-e érdemes felfúrni a másik felét is, és véglegesen egy 8-as csavart tenni bele. Vsak azért, mert amit vettem bele 650-ért már most látszik rajta a kopás, pedig meg lett kenve.

JÁÁÁJJ!!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát most pont nem találom, de ezen ne múljon, ha holnap iőben hazaérek kiveszem és csinálok róla egy képet, 2 perc. :huh:

Amúgy én amikor a stiftért mentem egy 6-os csavart raktam be a helyére, annak ellenére hogy az egyik fele 8-as a stiftnek egész jól működött. Megfordult a felyemben, hogy nem lenne-e érdemes felfúrni a másik felét is, és véglegesen egy 8-as csavart tenni bele. Vsak azért, mert amit vettem bele 650-ért már most látszik rajta a kopás, pedig meg lett kenve.

ilyesmin gondolkoztam én is

mi az oka anak, hogy ott csapszeg van és nem csavar tudja vki?

Link to comment
Megosztás:

Első tippem az, hogy szétnyírná a menetet és csak roncsolással tudnád kivenni a csavart.

Szerintem egyszerűen így csinálták azért. Nálunk az ajtóstiftet csak ki kell húzni, 2 perc cserélni, a renault 19-nél meg menetes, torx a feje, és ha be van rohadva nem tudod kivenni, csak ha levágod a fület a kasztniról. De szerintem ezt nem itt kéne. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.