Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GyIK - társalgó / minden off törlődik!


Sörös Sanyi

Recommended Posts

.....

Ennek igy kell kinéznie? Én meg úgy raktam össze hogy az az állitó izé, lapos hajlitgatott lemez, amit alulról rugó feszit, nem úgy "lóg" mint a képen hanem fent van a fogazott állitócsavarnál...mert az a másik lemez, amelyik az emlitett állitócsavar alatt van, nekem kifelé van forditva és annak támaszkodik neki az az először emlitett izé. Érted? <_< Mentségemre legyen, hogy én úgy raktam vissza ahogy volt, vagyis előttem már valaki elcseszhette, vagy mi a szösz...igy, az enyémen akkor nem is működik az automatikus utánállitás? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ennek igy kell kinéznie? Én meg úgy raktam össze hogy az az állitó izé, lapos hajlitgatott lemez, amit alulról rugó feszit, nem úgy "lóg" mint a képen hanem fent van a fogazott állitócsavarnál...mert az a másik lemez, amelyik az emlitett állitócsavar alatt van, nekem kifelé van forditva és annak támaszkodik neki az az először emlitett izé. Érted? <_< Mentségemre legyen, hogy én úgy raktam vissza ahogy volt, vagyis előttem már valaki elcseszhette, vagy mi a szösz...igy, az enyémen akkor nem is működik az automatikus utánállitás? :lol:

Hát szerintem fent kell lennie a logó lemez végének az állítócsavaron, a keresztben lévő felső rugónak kéne odahúznia. Nem is értem, hogy a képen hogyan állt meg ott.

Link to comment
Megosztás:

Az utánállító lemez nem jól áll. Az a része, ami lefelé"lóg", annak az állító anyán kéne feküdni. A másik fele meg a kf tolórúd végén kéne elhelyezkedjen.

Egyszóval a tiétek van jól összerakva.

Akkor ez egy feladvány volt a J0hnny részéről? <_<

Link to comment
Megosztás:

Miért ne lenne rajta? Erre már csak a külső dob meg a koronásanya kell. :lol:

és a csapággyal mi a hello van??

meg ha a dobot leszedem nekem van egy "korong" ami ugye forog, mert alatta van a csapágy, és arra tolom rá a dobot, és abban van a kerék csavaroknak is a helye.

Azért ez szégyenteli,hogy nem tudod milyen gépé... <_<

nekem erről egyébként, a csupasz csonk miatt a renaultok jutottak eszebe, mert az ilyen, hogy a dob az magában foglalja az agy külső részét is, és a dobba vannak benne a csapágyak is.

szégenyteli... talán mert nekem eddig még így nem kellett szétbontani, nekem eddig csak így kellett:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=60f290914...&aid=150223

szerintem így picit másképpen néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Pedig nem sokban különbözik,ha a felfogató tárcsa alá nézel.

igen azóta megnéztem a képeket, de ha nem látsz vmit, akkor arról nem tudod megállapítani tökre tutira, ezért inkább kérdezek.

a kupak alatt csak egy koronás anya van, és egybe le leht akkor húzni a csapágyakkal együtt a dobot??

legközelebb akkor így szedem le a dobot is.

a kerékka nagyobb erőt tudok kifejteni.

leszedema nayg csavart, és kerékkel együtt veszem le a dobot.

na meg utna könnyebb is szétbontani a fék további részeit.

Link to comment
Megosztás:

igen azóta megnéztem a képeket, de ha nem látsz vmit, akkor arról nem tudod megállapítani tökre tutira, ezért inkább kérdezek.

a kupak alatt csak egy koronás anya van, és egybe le leht akkor húzni a csapágyakkal együtt a dobot??

legközelebb akkor így szedem le a dobot is.

a kerékka nagyobb erőt tudok kifejteni.

leszedema nayg csavart, és kerékkel együtt veszem le a dobot.

na meg utna könnyebb is szétbontani a fék további részeit.

Maga a fékrendszer hasonló.

Link to comment
Megosztás:

Nem különös egy kicsit,hogy én nem vagyok autószerelő és ezeket tudom? <_<

szerintem abszolút nem.

mielőtt autószerelő sulit elvégeztem, azelőtt is tudtam olyat, amit már egyszer megcsináltam. :lol:

de ah ennyire nehezedre esik akkor nem kell megmondani.

nehéz kérdés volt???

felteszem mégegyszer hátha nem látad rendesen:

ha leveszem a nagy csavart, akkor a csapágyak lejönnek a csonkról, és bennemaradnak az agyban?

Link to comment
Megosztás:

szerintem abszolút nem.

mielőtt autószerelő sulit elvégeztem, azelőtt is tudtam olyat, amit már egyszer megcsináltam. <_<

de ah ennyire nehezedre esik akkor nem kell megmondani.

nehéz kérdés volt???

felteszem mégegyszer hátha nem látad rendesen:

ha leveszem a nagy csavart, akkor a csapágyak lejönnek a csonkról, és bennemaradnak az agyban?

Láttam és válaszoltam,csak nekem úgy tünik,mint amikor a pék megkérdezi,hogy kell-e a kenyérbe liszt.

Nem téged minősítelek ezzel,hanem az oktatási rendszert,mert akit autószerelőnek neveznek,annak szerintem azért illik tudni,hogy épül fel egy hátsó dobfék...bár lehet én gondolom akkor rosszul.

Link to comment
Megosztás:

Láttam és válaszoltam,csak nekem úgy tünik,mint amikor a pék megkérdezi,hogy kell-e a kenyérbe liszt.

Nem téged minősítelek ezzel,hanem az oktatási rendszert,mert akit autószerelőnek neveznek,annak szerintem azért illik tudni,hogy épül fel egy hátsó dobfék...bár lehet én gondolom akkor rosszul.

még most se feleltél, de értelek.

meg szerintem meg is válaszoltam a kérdésemet.

a dobfék felépítése, és a dobok kialakítása márkánként eléggé eltérő lehet.

így van ez a renaulttal is meg az opellel is vagy a seat egyes tipusaival is.

megtudom oldani persze, de én megszoktam kérdezni, hátha van vkinek vmi építő jellegű hozzászólása, az az tanácsa.

egyébként amikor néztem, akkor nekem eszembe se jutott, hogy kivegyen a csapágyazást, meg a komplett agyat, megoldható úgy is.

igaz jóval könyebb, ha leveszem.

az oktatási rendszerről sztem nem kell ujat mondani, de az hogy van egy papírom, hogy elvégeztem az autószerelő szakmát, nem jelenti azt hogy mindenféle autót láttam már, és tudok mindent.

erre van a gyakorlatszerzési idő, ami már sulin túl, egy nálam tapasztaltabb mester keze alatt zajlana....

mint mikor te meg udi szereltek.

Link to comment
Megosztás:

még most se feleltél, de értelek.

meg szerintem meg is válaszoltam a kérdésemet.

a dobfék felépítése, és a dobok kialakítása márkánként eléggé eltérő lehet.

így van ez a renaulttal is meg az opellel is vagy a seat egyes tipusaival is.

megtudom oldani persze, de én megszoktam kérdezni, hátha van vkinek vmi építő jellegű hozzászólása, az az tanácsa.

egyébként amikor néztem, akkor nekem eszembe se jutott, hogy kivegyen a csapágyazást, meg a komplett agyat, megoldható úgy is.

igaz jóval könyebb, ha leveszem.

az oktatási rendszerről sztem nem kell ujat mondani, de az hogy van egy papírom, hogy elvégeztem az autószerelő szakmát, nem jelenti azt hogy mindenféle autót láttam már, és tudok mindent.

erre van a gyakorlatszerzési idő, ami már sulin túl, egy nálam tapasztaltabb mester keze alatt zajlana....

mint mikor te meg udi szereltek.

Értelek,csak nekem pl van bizt tech szerelői papírom és azért én nem kérdezek olyat mi az a DEOL bekötés egy érzékelőnél. :lol:

Mondjuk vicces volt 4év tapasztalattal beülni a padba és olyanok előadásait hallgatni,akik életükben csak papíron láttak ilyet... :lol:

Rönóét én sem láttam még,de pl 120-as skodáé szinte ua mint az opelé.

A csapágyakat miért akarod kiszedni? <_<

Link to comment
Megosztás:

Értelek,csak nekem pl van bizt tech szerelői papírom és azért én nem kérdezek olyat mi az a DEOL bekötés egy érzékelőnél. :lol:

Mondjuk vicces volt 4év tapasztalattal beülni a padba és olyanok előadásait hallgatni,akik életükben csak papíron láttak ilyet... :lol:

Rönóét én sem láttam még,de pl 120-as skodáé szinte ua mint az opelé.

A csapágyakat miért akarod kiszedni? :lol:

Mi az a DEOL? :lol: :lol: Na-na, a Skodáé? Én amikor megláttam ezt a sok ilyen-olyan darabkát, rugót rendesen megijedtem <_< ..hát még amikor az apám kezében szétugrott és még nem memorizáltam hogy hogyan is volt.. :lol: Ja, vagy te nem a fékszerkezetre gondoltál hanem az agyra!?

Link to comment
Megosztás:

Mi az a DEOL? :lol: :lol: Na-na, a Skodáé? Én amikor megláttam ezt a sok ilyen-olyan darabkát, rugót rendesen megijedtem <_< ..hát még amikor az apám kezében szétugrott és még nem memorizáltam hogy hogyan is volt.. :lol: Ja, vagy te nem a fékszerkezetre gondoltál hanem az agyra!?

Én a fékre gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.