Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Sztem 250-300e körül kezdődik kb.

Igen, de pontos árat is lehet mondani, ha az előbb feltett kérdésekre választ is kap az ember. Tavaly novemberbe csináltam egy caravant....Bal első sárvédő új, jobb hátsó javítóív új, a motorháztetőn volt egy kicsi sérülés, meg a bal első ajtón. Gyári metál színre, teljes külső fényezés anyaggal 347ezer volt a végösszeg.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de pontos árat is lehet mondani, ha az előbb feltett kérdésekre választ is kap az ember. Tavaly novemberbe csináltam egy caravant....Bal első sárvédő új, jobb hátsó javítóív új, a motorháztetőn volt egy kicsi sérülés, meg a bal első ajtón. Gyári metál színre, teljes külső fényezés anyaggal 347ezer volt a végösszeg.

:P az igen, na mostanában asszem nem lesz festve az enyém sem :rolleyes: annyiért szinte veszel olyat, amin jó a festék, és még be is íratod ennyi pénzből :D

miért kerül ennyibe? a festék ilyen drága? vagy a munkabér?

Link to comment
Megosztás:

:lol: az igen, na mostanában asszem nem lesz festve az enyém sem :rolleyes: annyiért szinte veszel olyat, amin jó a festék, és még be is íratod ennyi pénzből :D

miért kerül ennyibe? a festék ilyen drága? vagy a munkabér?

Hát sokminden kerül ennyibe. Szét kell szedni az autót, ha van rajta karosszéria munka, ahhoz javítóelem, plusz munka, aztán a fényezőnek sem 2 perc míg lecsiszol mindent, előkészít, gitt, fényezés, stb....rengeteg anyag, rengeteg meló...és a végén mindent össze kell rakni. :P

Link to comment
Megosztás:

Hát sokminden kerül ennyibe. Szét kell szedni az autót, ha van rajta karosszéria munka, ahhoz javítóelem, plusz munka, aztán a fényezőnek sem 2 perc míg lecsiszol mindent, előkészít, gitt, fényezés, stb....rengeteg anyag, rengeteg meló...és a végén mindent össze kell rakni. :P

huh, biztos özön munka lehet vele.... de egy ilyen értékű autónál.... :rolleyes: 2x is meggondolja az ember ebbe a mai válságban :D

Link to comment
Megosztás:

huh, biztos özön munka lehet vele.... de egy ilyen értékű autónál.... :rolleyes: 2x is meggondolja az ember ebbe a mai válságban :D

És gondolj bele milyen f@sza dolog ekkora felületeket több alkalommal teljesen becsiszolni. Én mikor BW előtt a lökhárítóm csináltam, azaz 1x felcsiszoltam, hát elég fárasztó. És izzadtam mint a ló közben.

Link to comment
Megosztás:

Metál, vagy Akril? Rohad? Kasznizni is kell? Elem csere? Szín csere, vagy marad az eredeti színe?

Hát Akril festékkel szeretném, maradna az eredeti színe, bal első sárvédőn egy tenyérnyi horpadás, bal hátul úgyszintén, csomagtér ajtón kb 5-6 rozsda folt, mind 2 hátsó sárvédő ív is erősen rozsdás. Ennyi sz összes hibája :rolleyes: Ez kb. mennyibe kerülne összesen?

Link to comment
Megosztás:

:P az igen, na mostanában asszem nem lesz festve az enyém sem :rolleyes: annyiért szinte veszel olyat, amin jó a festék, és még be is íratod ennyi pénzből :D

miért kerül ennyibe? a festék ilyen drága? vagy a munkabér?

Ahogy Invictus cartárs is mondta nem két napos munka. A szétszerelés, és a kasznizás külön meló, az nincs benne az árba :lol: De ha gondolod mondok egy-két árat...pl egy doboz kitt 3ezer, egy doboz füller 6ezer, csiszolópapír darabja 200 forint, és nem 5 darab kell belőle....maszkoló papír, maszkoló szalag...stb. No most jöhet a festék: Ha sima akril, az olcsóbb: 1dl 1300-2000Ft-ig. De a metál megüti a 2500Ft-is ha gyöngyház akkor még több. Sőt minden fényezőnek át kellett térni a vízbázisú anyagokra, így az még emeli a költségeket, mivel a fényezőkamra levegőztetése még egyszer annyi időbe telik mint az oldószeresnek. Egy átlagos autóra, ami nem caravan, hanem egy sima 5 ajtós.... 2-3liter festék kell, ha metál akkor lakk is kell: 1dl 1800 forint. Észre se veszi az ember, és máris 200ezernél járunk, és akkor még a fényező munkadíja sehol.....

Link to comment
Megosztás:

Hát Akril festékkel szeretném, maradna az eredeti színe, bal elején egy tenyérnyi horpadás, bal hátul úgyszintén, csomagtér ajtón kb 5-6 rozsda folt, mind 2 sárvédő ív is erősen rozsdás. Ennyi sz összes hibája :rolleyes: Ez kb. mennyibe kerülne összesen?

No: Először is el kell vinned egy karosszéria lakatoshoz. Az majd kihúzatja a horpadásokat, le kezeli a rozsda foltokat, kicseréli a két hátsó ívet, és szét szedi festésre! Lámpák, lökhárítók, ajtókárpit, díszlécek, kilincsek...stb ha ez meg van, akkor vagy a kasznisnak van saját fényezője akinek dolgozik, vagy te beszélsz egy fényezővel, és elviszed hozzá. Az ár sok mindentől függ, pl milyen a kasznis munka, vannak e rejtett hibák amit a lakatos nem vett észre...stb. Nem tudok konkrét árat mondani amíg nem látom kilakatolva, de szerintem 200-ból meg van a fényezés :D

Link to comment
Megosztás:

No: Először is el kell vinned egy karosszéria lakatoshoz. Az majd kihúzatja a horpadásokat, le kezeli a rozsda foltokat, kicseréli a két hátsó ívet, és szét szedi festésre! Lámpák, lökhárítók, ajtókárpit, díszlécek, kilincsek...stb ha ez meg van, akkor vagy a kasznisnak van saját fényezője akinek dolgozik, vagy te beszélsz egy fényezővel, és elviszed hozzá. Az ár sok mindentől függ, pl milyen a kasznis munka, vannak e rejtett hibák amit a lakatos nem vett észre...stb. Nem tudok konkrét árat mondani amíg nem látom kilakatolva, de szerintem 200-ból meg van a fényezés :rolleyes:

Köszi szépen a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Invictus cartárs is mondta nem két napos munka. A szétszerelés, és a kasznizás külön meló, az nincs benne az árba :P De ha gondolod mondok egy-két árat...pl egy doboz kitt 3ezer, egy doboz füller 6ezer, csiszolópapír darabja 200 forint, és nem 5 darab kell belőle....maszkoló papír, maszkoló szalag...stb. No most jöhet a festék: Ha sima akril, az olcsóbb: 1dl 1300-2000Ft-ig. De a metál megüti a 2500Ft-is ha gyöngyház akkor még több. Sőt minden fényezőnek át kellett térni a vízbázisú anyagokra, így az még emeli a költségeket, mivel a fényezőkamra levegőztetése még egyszer annyi időbe telik mint az oldószeresnek. Egy átlagos autóra, ami nem caravan, hanem egy sima 5 ajtós.... 2-3liter festék kell, ha metál akkor lakk is kell: 1dl 1800 forint. Észre se veszi az ember, és máris 200ezernél járunk, és akkor még a fényező munkadíja sehol.....

persze, minden drága :rolleyes: sajnos...

és özön meló van vele, azzal is tisztában vagyok.

köszi a felvilágosítást, kezdem átérezni, mennyi minden kell egy ilyen festéshez :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!

Mivel ki van szerelve a motor az automból gondoltam, hogy ujra is festem a motorteret mert már elég rozsdás helyenként.

A kérdésem az lenne,hogy milyen szinü alapozót használjak??

Az autó kék szinü E 273, kosmosblau.

Köszönet.

Gondolom a saját színére akarod lefesteni. Igaz? Én azt javaslom, hogy csiszold meg alaposan,(főleg ahol rozsdás) tisztítsd meg még alaposabban, zsírtalanítsd...és fújd le sima BODYFILL 305-el. Vagy sima füller-el(szóró kitt) Ezek általában szürke színűek. Száradás után, alapos vizes csiszolás, zsírtalanítás és mehet rá a szín!

Link to comment
Megosztás:

Azért mert amatőr vagy! Én simán kiflexeltem volna a darabot amit fényezni kel, és nem kell papirozni semmit! :D :D

Szerintem teljesen jó. Munka közben tudsz olvasgatni, és amit már olvastál, azt már összefújhatod :lol: :lol:

Mire jók a barátok, ha nem arra, hogy jó tanácsokkal lássák el az embert :( :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a legkevesebb! :lol: Szólj bátran ha kell még segítség! Én is foglak zaklatni ha kihegesztem a kocsit. :(

Csak a Te viszel hozzá papírt a maszkoláshoz akkor vigyázz, nehogy Hűha-lapot vigyél, mert akkor arra fog figyelni és utána megnézheted az autódat :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez a legkevesebb! :D Szólj bátran ha kell még segítség! Én is foglak zaklatni ha kihegesztem a kocsit. :D

Oké! Csak bátran :lol:

Csak a Te viszel hozzá papírt a maszkoláshoz akkor vigyázz, nehogy Hűha-lapot vigyél, mert akkor arra fog figyelni és utána megnézheted az autódat :D :D

Hűha lap? :lol: :lol: Áááá semmi nem terelheti el a szikla szilárd figyelmem :( :D

Link to comment
Megosztás:

szilárd micsodád? :lol:

am ilyenkor mikor lefujod.

az ajtó alattugye bemegy a festékpor

azzal mit szoktál csinálni??

polírozás??

mert nekünk ugyhagyták, hát szép is volt egy darabig, aztán lekopott mosás, meg egy kis rábeszélés segítségével.

Link to comment
Megosztás:

szilárd micsodád? :lol:

am ilyenkor mikor lefujod.

az ajtó alattugye bemegy a festékpor

azzal mit szoktál csinálni??

polírozás??

mert nekünk ugyhagyták, hát szép is volt egy darabig, aztán lekopott mosás, meg egy kis rábeszélés segítségével.

Ez még nem a színre fújás..még csak a poliésztert fújom rá.....Színre fújás az kamrába történik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.