Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Általában szürke! De van bézs színben és fehérben is. A füllert 5 féle színben lehet kapni így a fedő színéhez optimálisan lehet a színét kiválasztani. B)

Pezsgőmetálhoz??

MEg ami nekem van, ami hasonlít sp vagy dita kocsijának színéhez, ahhoz is kell kamu szín?

Link to comment
Megosztás:

Pezsgőmetálhoz??

MEg ami nekem van, ami hasonlít sp vagy dita kocsijának színéhez, ahhoz is kell kamu szín?

Nem kell ezek a bázis anyagok már 10 esetből 8-szor jól takarnak. Így teljesen mindegy, hogy milyen színű a füller. De azért vannak kivételek: pl Breki bordója B)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell ezek a bázis anyagok már 10 esetből 8-szor jól takarnak. Így teljesen mindegy, hogy milyen színű a füller. De azért vannak kivételek: pl Breki bordója :D

Na ja. Az enyém tényleg nem takar. Sajnos kell a kamu alá, ami majdnem drágább...... :)

Jut eszembe, lassan szeretném lefújni a hátsó lököst, így megnézegettem a festékeket. Kicsit besűrűsödött mindkettő. Tegyek bele egy kis higítót, vagy mit csináljak vele. Jó lenne, ha kibírná az akcióig..... B)

Link to comment
Megosztás:

Akkor tehetsz hozzá fél deci hígítót! De ha a szín sacc/kb 3 deci, akkor a hígító is sacc/kb fél deci legyen. Nem tudom érted e, hogy mire gondolok? Elég szarul tudom kifejezni magam :D

Értem. A festék sűrűsége nem számít? Most olyan mézszerű, de még folyik. B)

Link to comment
Megosztás:

Értem. A festék sűrűsége nem számít? Most olyan mézszerű?

De de számít.... Igazából viszkozitás kéne mérni B) Nem egyszerű mert 3 deci festékkel nem csinálhatsz próba fújást. Most jut eszembe..... Ha 1.4-es a düznid és HVLP-és a pisztolyod akkor nem is kell fél deci elég a 3 cent :) Gondolom van 3 centes poharad? :D Ha kevés a 3 cent,(úgy látod meg ha pöttyöket köpköd) fújás közbe még hígíthatsz.

Link to comment
Megosztás:

De de számít.... Igazából viszkozitás kéne mérni B) Nem egyszerű mert 3 deci festékkel nem csinálhatsz próba fújást. Most jut eszembe..... Ha 1.4-es a düznid és HVLP-és a pisztolyod akkor nem is kell fél deci elég a 3 cent :) Gondolom van 3 centes poharad? :D Ha kevés a 3 cent,(úgy látod meg ha pöttyöket köpköd) fújás közbe még hígíthatsz.

Fél lityis van.....de mércés :) 5 decit kevertettem, abból lefújtam az elsőt 2× (elsőre nem volt fenn vízleválasztó), így lecsiszoltam, újrafújtam. Megmaradt kb. a fele. Egy kis higítóval még több is, mint kéne :(

Link to comment
Megosztás:

Hi all,kérdés:

Szerintetek,(nagy vonalakban),mennyibe állna meg egy F Astra újra fényezése,kompletten??

Láttam,írkálnak ide fényező kisiparosok,elsősorban tőllük érdeklődnék...:D

Annyi meló lenne előtte,hogy a két hátsó sárvédőbe beheggeszteni a javítóívet,aztán lehetne újra fújni az autót.

Más lakatos munka nem akad rajta. B) Meg persze a síma műanyag lökhárítókat is színre kellene fújni...

Most piros az autó,(itt a bal oldali kép),matt feketére lenne jó átvarázsolni...:)

Link to comment
Megosztás:

Hi all,kérdés:

Szerintetek,(nagy vonalakban),mennyibe állna meg egy F Astra újra fényezése,kompletten??

Láttam,írkálnak ide fényező kisiparosok,elsősorban tőllük érdeklődnék...:D

Annyi meló lenne előtte,hogy a két hátsó sárvédőbe beheggeszteni a javítóívet,aztán lehetne újra fújni az autót.

Más lakatos munka nem akad rajta. B) Meg persze a síma műanyag lökhárítókat is színre kellene fújni...

Most piros az autó,(itt a bal oldali kép),matt feketére lenne jó átvarázsolni...:)

Felejtsd el. Olcsóbban, és jobb végeredménnyel kijössz belőle, ha veszel gyárilag színes lököst, és azt fújatod magadnak színre. Amúgy olvass vissza, mert elég sokszor volt már kérdés a teljes fújás, vannak árak is.

Link to comment
Megosztás:

Dáwid pajtás igazat szólt...a lökössel kapcsolatba! És igen, olvass vissza, találsz árakat... Leírhatom újra ha szeretnéd, én is lusta vagyok sokszor visszaolvasni, főleg hogy pár óra alatt a srácok írnak vagy 3 oldalt! Szóval leírhatom újra, de előre szólok nem fog tetszeni! B)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Vizezd be a felületet, fogj egy függöny darabot, kézmosó ultra derm-et tegyél kis vízbe, jól habozzon, majd sikáld meg alaposan! Utána öblítsd le bő vizel, majd miután megszáradt, puha rongyara tegyél egy kis 95-ös benzint (ne tocsogjon benne). Töröld át a ronggyal, majd újra öblítsd le sima autósamponnal!

Írd meg, hogy mire jutottál...Kíváncsian várom a végeredményt B) !

sziasztok!

Csak most olvasgattam mi volt a téma.A cif-es mosásról hallott már valaki?Állítólag az is menő főleg az autókereskedők használják.

Link to comment
Megosztás:

Dáwid pajtás igazat szólt...a lökössel kapcsolatba! És igen, olvass vissza, találsz árakat... Leírhatom újra ha szeretnéd, én is lusta vagyok sokszor visszaolvasni, főleg hogy pár óra alatt a srácok írnak vagy 3 oldalt! Szóval leírhatom újra, de előre szólok nem fog tetszeni! B)

Alex,megköszönném,ha leírnád nekem,jó lesz pm-ben is...:)nincs mindig időm több száz kommentet elolvasgatni... :D

Thx.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Csak most olvasgattam mi volt a téma.A cif-es mosásról hallott már valaki?Állítólag az is menő főleg az autókereskedők használják.

Cif? A citrus illatú súrolószer jut az eszembe :D :) Gondolom rossz helyen kapiskálok..... B)

Alex,megköszönném,ha leírnád nekem,jó lesz pm-ben is...:)nincs mindig időm több száz kommentet elolvasgatni... :)

Thx.

Leírom szívesen..... Egy teljes külső akril fényezés 175-200ezer forint körül mozog! Láthatatlanba! Ha a két hátsóív cserélve lesz, akkor inkább a 200ezer felé görbül a mutató. Anyaggal munkadíjjal együtt! Ebben nincs benne a szétszerelés, összerakás! Azt karosszériás csinálja, vagy te magad! Szétszerelésen nem azt értem, hogy leveszed a 4 kilincset, meg a négy lámpát :( :)

Link to comment
Megosztás:

Cif? A citrus illatú súrolószer jut az eszembe :D :) Gondolom rossz helyen kapiskálok..... B)

Leírom szívesen..... Egy teljes külső akril fényezés 175-200ezer forint körül mozog! Láthatatlanba! Ha a két hátsóív cserélve lesz, akkor inkább a 200ezer felé görbül a mutató. Anyaggal munkadíjjal együtt! Ebben nincs benne a szétszerelés, összerakás! Azt karosszériás csinálja, vagy te magad! Szétszerelésen nem azt értem, hogy leveszed a 4 kilincset, meg a négy lámpát :( :)

ilyenor darabokra szedeted, fújod kívül belül??

Link to comment
Megosztás:

ilyenor darabokra szedeted, fújod kívül belül??

Ha teljes külső belsőt kérnek akkor igen! Kocsiszekrényig lebontatom! Ha csak külsőt kérnek akkor a belső maradhat, de a kárpitokat akkor is le kell szedni, és mi fényezők szeretjük ha a szélvédők is kikerülnek! A kasznisok már kevésbé! B)

Link to comment
Megosztás:

Ha teljes külső belsőt kérnek akkor igen! Kocsiszekrényig lebontatom! Ha csak külsőt kérnek akkor a belső maradhat, de a kárpitokat akkor is le kell szedni, és mi fényezők szeretjük ha a szélvédők is kikerülnek! A kasznisok már kevésbé! B)

aham... hát szélvédőt még nem láttam kiszedni, de tény az, hogy úgy lehet szépen lefesteni

Link to comment
Megosztás:

Ha teljes külső belsőt kérnek akkor igen! Kocsiszekrényig lebontatom! Ha csak külsőt kérnek akkor a belső maradhat, de a kárpitokat akkor is le kell szedni, és mi fényezők szeretjük ha a szélvédők is kikerülnek! A kasznisok már kevésbé! B)

Szia kerestem a választ de nincs.......na mindegy..Azt viszont olvastam hogy Füreden dolizol.Az tök jó mert én sokat járok le mivel fater füredi.PARKOLÓŐR!!!!!!!!!!!!Mikuláscsomi nem probléma... :)Rögtönzött minitali???

Link to comment
Megosztás:

aham... hát szélvédőt még nem láttam kiszedni, de tény az, hogy úgy lehet szépen lefesteni

Bizony ritka is mikor a lakatos kiszedi.... B)

Szia kerestem a választ de nincs.......na mindegy..Azt viszont olvastam hogy Füreden dolizol.Az tök jó mert én sokat járok le mivel fater füredi.PARKOLÓŐR!!!!!!!!!!!!Mikuláscsomi nem probléma... :)Rögtönzött minitali???

Ment PÜ-be a válasz! Benne vagyok a taliba, kérdés hogy mikor.... Az elkövetkező 2hétbe elég húzós a napjaim, sietek haza mert maszek meló vár itthon!

Link to comment
Megosztás:

Egyik kolléga vett sprayt tecóba, és lefújta a lököseit vele, és most vagy hazudik, vagy nem, de olyan jol sikerült, hogy ha egy picit jobban előkészíti a lökösöket, akkor olyan minőségben még én is feltenném a sajátomra azonos színben persze. Ilyen bordó színű a kocsi, de tényleg jol sikerült, persze kérdéses meddig marad rajta neki, de most jól néz ki.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Az enyém épp tegnap lett kész leljes lakatolás, teljes fényezés metál bordóra + a teteje mattfekete.

Darabokban van még ugyan, a szétszedést és az összerakást magam csinálom a fújás megállt 70e-be (és nem fojt meg sehol, nem narancsos) , az anyag megállt 60e-ben + a két új lökős 35-ben a lakatolást megcsinálta fater a teljes alvázvédelmet megcsináltam én.

Ha ezt mind összeszámoljuk kb 170e van! Egy két elfogult emberke (nem akarok megbántani senkit) 200 ezer alatt szóba sem áll velem és nem biztos hogy szebb munkát végez mint aki egy elemet 6000 Ft-ért csinál! Van sok kis maszek aki 5-6e-ért fújja és lehet hogy jobb munkát végez mint aki 15-16 csinálja. Az én tanácsom gondolja meg mindenki hol fújatja le a kocsiját! Ezért azt mondom hogy nézzen mindenki alaposan körül aki fel akarja újjítani az autóját! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.