Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Tisztelt festőmester!

Egy gépháztetőt menyibe szoktál lefujni most bordórol kéne sötét zöldmetálra van rajta

oolyan 1ftos méretű lepattanás de az se fémig. Amúgy hibátlan a fényezése.itt nálunk 35e kemény ftra mondja a fényező.

Ez a méret sajnos már nem létezik. A jelenleg hatályban lévő mértékegységgel kifejezhető méretmeghatározás, a festéklepattogzás kiterjedésére vonatkozóan az "egy/ötöd 5forintos" :D :rolleyes: ;) :D

(Asszem el kéne mennem kajálni, mert teljesen meghülyülök :D :D )

Link to comment
Megosztás:

Ez a méret sajnos már nem létezik. A jelenleg hatályban lévő mértékegységgel kifejezhető méretmeghatározás, a festéklepattogzás kiterjedésére vonatkozóan az "egy/ötöd 5forintos" :D ;) :D :D

(Asszem el kéne mennem kajálni, mert teljesen meghülyülök :D :D )

Ja. :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

halló ;)

elkezdtem foltozni a kicsikét, bal küszöb rohadását (elég csúnya volt, + középküszöbön is kellet kicsit dolgozni) 10ezerért megcsinálták, egész szép lett, viszont csak egy fekete alap vlmit fújtak rá, ne a sima fém legyen szabadon.

adott a kérdésem, mivel tudnám lefújni ezt a részt? mert a fényezés a többi helyen szép állapotba van, csak ezt kéne. garázsom van, de semmi gépem nincs amivel tudnám fújni. vigyem el vlhova aki lefújja? ez sokba fájna? vagy létezik vlmi spray módszer? :D vagy ahhoz hogy lefújjam, mikéne? (biciklimet fújtam régen, de már idejét se tom xD )

ha esetleg lett volna ilyen kérdés már, akkor sry :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

halló ;)

elkezdtem foltozni a kicsikét, bal küszöb rohadását (elég csúnya volt, + középküszöbön is kellet kicsit dolgozni) 10ezerért megcsinálták, egész szép lett, viszont csak egy fekete alap vlmit fújtak rá, ne a sima fém legyen szabadon.

adott a kérdésem, mivel tudnám lefújni ezt a részt? mert a fényezés a többi helyen szép állapotba van, csak ezt kéne. garázsom van, de semmi gépem nincs amivel tudnám fújni. vigyem el vlhova aki lefújja? ez sokba fájna? vagy létezik vlmi spray módszer? :D vagy ahhoz hogy lefújjam, mikéne? (biciklimet fújtam régen, de már idejét se tom xD )

ha esetleg lett volna ilyen kérdés már, akkor sry :rolleyes:

Hát ugye vagy elviszed fényezőhőz, aki megcsinálja, és (remélhetőleg) meg sem látszik a javítás, vagy leveszed a tanksapkafedelet, elmész valahova ahol kevernek szint, beletöltik szóróflakonba, és lefújod magad. Aztán vagy jó lesz, vagy tűrhető, tökéletes valószínű nem. Modjuk egy küszöb azért szerencsére nincs annyira szem előtt, főleg ha sáros. Végülis lehet próbálkozni a zárhídon található színkóddal is, csak nem tudom mennyit fakult a kocsi, ezért mondom, hogy a tanksapka ajtót el lehet vinni és ahhoz lehet színt keverni. Legalábbis én ezt fogom tenni.

Link to comment
Megosztás:

halló :D

elkezdtem foltozni a kicsikét, bal küszöb rohadását (elég csúnya volt, + középküszöbön is kellet kicsit dolgozni) 10ezerért megcsinálták, egész szép lett, viszont csak egy fekete alap vlmit fújtak rá, ne a sima fém legyen szabadon.

adott a kérdésem, mivel tudnám lefújni ezt a részt? mert a fényezés a többi helyen szép állapotba van, csak ezt kéne. garázsom van, de semmi gépem nincs amivel tudnám fújni. vigyem el vlhova aki lefújja? ez sokba fájna? vagy létezik vlmi spray módszer? :D vagy ahhoz hogy lefújjam, mikéne? (biciklimet fújtam régen, de már idejét se tom xD )

ha esetleg lett volna ilyen kérdés már, akkor sry :D

A Zafira küszöböt fújtuk már palackból. Mötál, sötétkék. Valami 3500 körülért kevertek ki festéket, és 2-ért adtak hozzá lakkot, ha jól emlékszem. Ha érdekel az eredmény akkor kimegyek lefényképezem, csak fölösbe nem akarok megázni ;) :D

Hát ugye vagy elviszed fényezőhőz, aki megcsinálja, és (remélhetőleg) meg sem látszik a javítás, vagy leveszed a tanksapkafedelet, elmész valahova ahol kevernek szint, beletöltik szóróflakonba, és lefújod magad. Aztán vagy jó lesz, vagy tűrhető, tökéletes valószínű nem. Modjuk egy küszöb azért szerencsére nincs annyira szem előtt, főleg ha sáros. Végülis lehet próbálkozni a zárhídon található színkóddal is, csak nem tudom mennyit fakult a kocsi, ezért mondom, hogy a tanksapka ajtót el lehet vinni és ahhoz lehet színt keverni. Legalábbis én ezt fogom tenni.

És ha esetleg kocsival mennél oda, és nem csak a darabjait vinnéd? :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

A Zafira küszöböt fújtuk már palackból. Mötál, sötétkék. Valami 3500 körülért kevertek ki festéket, és 2-ért adtak hozzá lakkot, ha jól emlékszem. Ha érdekel az eredmény akkor kimegyek lefényképezem, csak fölösbe nem akarok megázni ;) :D

És ha esetleg kocsival mennél oda, és nem csak a darabjait vinnéd? :rolleyes: :D

És bejárok a caravannal a festékosztályra, második emelet balra hátra? :D

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt festőmester!

Egy gépháztetőt menyibe szoktál lefujni most bordórol kéne sötét zöldmetálra van rajta

oolyan 1ftos méretű lepattanás de az se fémig. Amúgy hibátlan a fényezése.itt nálunk 35e kemény ftra mondja a fényező.

Köszönöm a megszólítást, de a fényezőnek jobban örülök...vagyis tök mindegy! :D Sajna mivel metál én sem tudom sokkal olcsóbban kihozni...Max mondjuk 28-30ezer között :rolleyes: Sajnos nagyon drága a metál fény, és amit alá kell rakni, az se 2 forint :D

halló :D

elkezdtem foltozni a kicsikét, bal küszöb rohadását (elég csúnya volt, + középküszöbön is kellet kicsit dolgozni) 10ezerért megcsinálták, egész szép lett, viszont csak egy fekete alap vlmit fújtak rá, ne a sima fém legyen szabadon.

adott a kérdésem, mivel tudnám lefújni ezt a részt? mert a fényezés a többi helyen szép állapotba van, csak ezt kéne. garázsom van, de semmi gépem nincs amivel tudnám fújni. vigyem el vlhova aki lefújja? ez sokba fájna? vagy létezik vlmi spray módszer? :D vagy ahhoz hogy lefújjam, mikéne? (biciklimet fújtam régen, de már idejét se tom xD )

ha esetleg lett volna ilyen kérdés már, akkor sry ;)

Zotya cartárs ismét jól beszélt :D , ha szép munkát akarsz, akkor fényező művek......Ha csak szint akarsz rá, akkor Zotya féle módszer :D

Link to comment
Megosztás:

Eddig minden autófestékes ahol voltam, a földszinten volt :rolleyes: (Nem szerették volna, a hordókat felhordani :D :D )

Milyen hordókat ;) :D :D Zircen is az egyik festékbolt az emeleten van...igaz van egy raktáruk lent. De színkeveréshez, mindig lépcsőznöm kell, és bízza én is mindig tanksapkaajtóval megyek. Ugyanis nem szokásom furikázni a kuncsaft autójával..... :D

Link to comment
Megosztás:

Eddig minden autófestékes ahol voltam, a földszinten volt :rolleyes: (Nem szerették volna, a hordókat felhordani ;) :D )

Na jó, lehet hogy a földszinten van, de pont a tulsó sarokban. :D Aztán vagy kiballag a csákó a színkártyával, vagy nem, jobb ha beviszem a tanksapiajtót.

Link to comment
Megosztás:

Milyen hordókat :D :D :D Zircen is az egyik festékbolt az emeleten van...igaz van egy raktáruk lent. De színkeveréshez, mindig lépcsőznöm kell, és bízza én is mindig tanksapkaajtóval megyek. Ugyanis nem szokásom furikázni a kuncsaft autójával..... :D

Egy rendes ember... :rolleyes:

Van ismerősöm akinek a szerelő törte rommá az autóját, mert elment vele alkatrészért... :D (amikor benáztek a hátuljába, akkor lett feltűnő hogy ráadásul még csak nem is ahhoz az autóhoz, hanem 3 másikhoz... )

Mindegy, küszöbfújásra szerintem jó lett a kevertetett, palackos anyag. Legalábbis faterét nagyon eltalálták. De persze igény függő, hogy melyik tetszik neki ;)

Link to comment
Megosztás:

Egy rendes ember... :rolleyes:

Van ismerősöm akinek a szerelő törte rommá az autóját, mert elment vele alkatrészért... :D (amikor benáztek a hátuljába, akkor lett feltűnő hogy ráadásul még csak nem is ahhoz az autóhoz, hanem 3 másikhoz... )

Mindegy, küszöbfújásra szerintem jó lett a kevertetett, palackos anyag. Legalábbis faterét nagyon eltalálták. De persze igény függő, hogy melyik tetszik neki ;)

Na pont ezért.....Meg aztán nekem ne pattogjon utána, hogy nem ennyi Km-t volt az autóban! Az ördög nem alszik szépen kitöltjük az autó adatlapját(saját készítésű formanyomtatvány :D ), odaadom a forgalmit, és viszlát... csörizzek ha jöhet érte :D

Link to comment
Megosztás:

az ilyen A-ból B-be kocsi nekem ;) (meg zenehallgatós :D ) bőven jó a palackos módszer :D sajna a fizu nem igazodik a kocsihoz :rolleyes:

szentendre környékén (vagy budapesten) tudtok olyan helyet ahol kikeverik nekem ? amúgy bordó (asszem metál, eléggé csillogós napfénybe), az a klasszikus opelos bordó :D

Link to comment
Megosztás:

az ilyen A-ból B-be kocsi nekem :D (meg zenehallgatós :D ) bőven jó a palackos módszer :P sajna a fizu nem igazodik a kocsihoz :D

szentendre környékén (vagy budapesten) tudtok olyan helyet ahol kikeverik nekem ? amúgy bordó (asszem metál, eléggé csillogós napfénybe), az a klasszikus opelos bordó :D

Kékem van még egy palack ha érdekel ;) :D :D Amúgy Újpesten, az Árpádúti felüljáró tövénél, a víztorony melletti sarkon van egy ilyen festékes. Mi oda jártunk. :rolleyes:

47.562878,19.108611 koordináták :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok már egy ideje olvasgatom a fórumot de csak most regisztráltam.

Egy 93-as astrám van, amin most lesz cserélve a két hátsó ív.

Azt kérdezném, hogy mivel fessem le az íveket belül hogy ne rozsdásodjon hamar.

'A régit' alvázvédővel kentem le, de az előző tulaj a jobb oldalát sziloplaszttal nyomta ki.

Mi lenne a leghatásosabb?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok már egy ideje olvasgatom a fórumot de csak most regisztráltam.

Egy 93-as astrám van, amin most lesz cserélve a két hátsó ív.

Azt kérdezném, hogy mivel fessem le az íveket belül hogy ne rozsdásodjon hamar.

'A régit' alvázvédővel kentem le, de az előző tulaj a jobb oldalát sziloplaszttal nyomta ki.

Mi lenne a leghatásosabb?

Hát nem a sziló. ;) Megzabálja a fémet, és viszonylag rövid időn belül visszajön a probléma. Nekem Ezzel van lekenve az egész alulról, és egy rozsdafolt nem volt rajta amíg meg nem törtem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok már egy ideje olvasgatom a fórumot de csak most regisztráltam.

Egy 93-as astrám van, amin most lesz cserélve a két hátsó ív.

Azt kérdezném, hogy mivel fessem le az íveket belül hogy ne rozsdásodjon hamar.

'A régit' alvázvédővel kentem le, de az előző tulaj a jobb oldalát sziloplaszttal nyomta ki.

Mi lenne a leghatásosabb?

Mindegy mivel, csak a besorolása kifejezetten alvázvédő legyen. Én Olvikor-t használok. Olcsó, és nagyon tartós......Bitumen, és kaucsuk tartalmú fekete nagy fedőképeségü festék ;) Átlagosan 1,350Ft/1Liter :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok már egy ideje olvasgatom a fórumot de csak most regisztráltam.

Egy 93-as astrám van, amin most lesz cserélve a két hátsó ív.

Azt kérdezném, hogy mivel fessem le az íveket belül hogy ne rozsdásodjon hamar.

'A régit' alvázvédővel kentem le, de az előző tulaj a jobb oldalát sziloplaszttal nyomta ki.

Mi lenne a leghatásosabb?

Meg persze rakhatsz bele dobbetétet is. Sokat számítt.

Link to comment
Megosztás:

Mindegy mivel, csak a besorolása kifejezetten alvázvédő legyen. Én Olvikor-t használok. Olcsó, és nagyon tartós......Bitumen, és kaucsuk tartalmú fekete nagy fedőképeségü festék ;) Átlagosan 1,350Ft/1Liter :rolleyes:

Köszönöm a válaszokat.

Van egy ajtóm ami a nap miatt kissé matt ("közép piros"), ez polírozással javítható, hogy ne üssön el annyira?

Vagy csak a festés segíthet rajta?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Alex mester!

Tudni szeretném, hogy a tolató radar érzékelőit lehet-e fényezni és ha igen mik a kritériumok. Köszcsi

Bár nem engem kérdeztél, de úgy tudom van fényezhető kivitelü érzékelő is meg olyan is amit nem lehet fösteni.

Infóba oda szokták írni a radarokhoz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.