Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Igazság szerint a lakk-fekete belső műanyagokra is rá voltam buzulva eddig, de most hogy láttam is, már simán csak tetszik, de nem folyik a nyálam tőle :D Viszont a tető az retekül bejövős.

Szép az a belső is, de hiába nem munkásautó az enyém, nem merném lefesteni, mert tuti összebarmolnám :S

Link to comment
Megosztás:

Az attól függ, hogy ki mit ért alvázvédelem alatt! 15-20ezer-ért szoktam vállalni alvázvédelmet. Elviszem a kocsit a Bakony volán telepre, ahol aknán, magasnyomáson lemosom az alját. Kiszáradás után drótkoronggal átszaladok rajta, ha van valahol lepattogzódás, durva sérülés, homok szórni szoktam azon a helyen, zsírtalanítok, lemaszkolom a kipufogót, a fékcsöveket, és egyéb sallangokat, letakarom az autót fóliával, két réteg Olvikor alvázvédőt fújok rá, és a végén az üregeket kifújom olajjal. F astránál, csináltam olyat is, hogy a szerelő barátommal leengedtük a hátsó hidat, hogy a rúgótányérok alá is be tudjak fújni....tipikus Astra betegség miatt! De mind ezt csak múltidőbe, mert ahol eddig csináltam, beszart a csápos emelő, és a tulajdonosának nem éri meg megcsináltatni. Nekem se, mert annyi alvázfestést nem csinálok!

Ha valaki sokallná az árat, csak úgy érdekességképp: Maga a gőzborotvás mosás 3500Ft, anyagok: Alvázvédő festék, olaj, ragszalag, autófólia, stb 6-7000Ft tehát jó esetbe marad rajta 5-6000Ft-om! :D

Szia Alex!

Köszönöm szépen a segítséget! Nem sokallom az árat, sőt ahogy leírtad mennyi mindent csinálsz vele, még a több se lenne sok. Esetleg Budaörs vagy Budapest környékén nem ismersz valakit, aki olyan precizitással és odafigyeléssel megtenné ezt a műveletet, mint te szoktad?

Link to comment
Megosztás:

Szia Alex!

Köszönöm szépen a segítséget! Nem sokallom az árat, sőt ahogy leírtad mennyi mindent csinálsz vele, még a több se lenne sok. Esetleg Budaörs vagy Budapest környékén nem ismersz valakit, aki olyan precizitással és odafigyeléssel megtenné ezt a műveletet, mint te szoktad?

Sajnos nem! Esetleg ők Róluk már hallottam hogy precízen dolgoznak, és nem túl drágán..... De nem hiszem hogy vállalnak alváz, üregvédelmet is! De hívd fel, és kérdezd meg! Próba cseresznye! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem, ha nem, kérem moderáljátok!

Egy '99-es F Astrán megjelentek a rozsdafoltok. 6-7 darab, 50 Ft-os nagyságú.

Tudtok ajánlani Dél-Budán, Budaörs környékén olyan fényezőt/karosszériajavítót, aki alaposan és megbízhatóan ki tudja ezeket javítani?

Akár privátban is jöhet!

Köszönöm előre is,

szabop27

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem, ha nem, kérem moderáljátok!

Egy '99-es F Astrán megjelentek a rozsdafoltok. 6-7 darab, 50 Ft-os nagyságú.

Tudtok ajánlani Dél-Budán, Budaörs környékén olyan fényezőt/karosszériajavítót, aki alaposan és megbízhatóan ki tudja ezeket javítani?

Akár privátban is jöhet!

Köszönöm előre is,

szabop27

Esetleg ők! Igaz nem Dél-Buda, nem is Budaörs, de nincs messze :D

Link to comment
Megosztás:

Szuper! Muti meg! :D

most így hirtelen feldobok 2 képet, amin még a "maszkolás" látható, illetve a végeredmény :D

P250411_16.18_02__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

úgy ahogy a nagykönyvben megvan írva csak szórógitt nélkül, mert számomra nem volt fontos a sima felület, amit már ügye egyszer beszéltünk :)

Link to comment
Megosztás:

most így hirtelen feldobok 2 képet, amin még a "maszkolás" látható, illetve a végeredmény :D

úgy ahogy a nagykönyvben megvan írva csak szórógitt nélkül, mert számomra nem volt fontos a sima felület, amit már ügye egyszer beszéltünk :D

a koptatót minek fújtad le? :)

Link to comment
Megosztás:

most így hirtelen feldobok 2 képet, amin még a "maszkolás" látható, illetve a végeredmény :D

http://kepfeltoltes.hu/110528/P250411_16.1...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110528/Image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

úgy ahogy a nagykönyvben megvan írva csak szórógitt nélkül, mert számomra nem volt fontos a sima felület, amit már ügye egyszer beszéltünk :D

Hát igen....Tetszik, és dicséretre méltó hogy neki fogtál, és megcsináltad saját magad! De ha megengedsz egy pár észrevételt: Nem értek egyet a füller kihagyással, és ami nagyon, de nagyon nem tetszik, a maszkolás!! Ami időt elbactál a maszkolással( a papírszalagról ne is beszéljek) annyi időből 2-szer leveszed, és visszarakod...Nem kell félni egy kis szereléstől, nem olyan bonyolult azt leszedni B) . Kihangsúlyoznám, hogy a te autód...neked kell megfelelni a többi le van...... :)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen....Tetszik, és dicséretre méltó hogy neki fogtál, és megcsináltad saját magad! De ha megengedsz egy pár észrevételt: Nem értek egyet a füller kihagyással, és ami nagyon, de nagyon nem tetszik, a maszkolás!! Ami időt elbactál a maszkolással( a papírszalagról ne is beszéljek) annyi időből 2-szer leveszed, és visszarakod...Nem kell félni egy kis szereléstől, nem olyan bonyolult azt leszedni :) . Kihangsúlyoznám, hogy a te autód...neked kell megfelelni a többi le van...... :D

tisztában vagyok vele hogy nem ez volt a legcélszerűbb, ezért is írtam a maszkolást idézőjelben, de mivel saját célra készült, így nekem ez volt az egyszerűbb, tudom magamról hogy nem csak összebarmolni tudom, így hozzáfogtam, a maszkolás jól sikerült, még ha így képről nem is látszik, az a lényeg nincs összebarmolva meg össze-vissza fújkálva, aránylag jó lett, megvagyok vele elégedve ... szép lett.

persze lehetne benne találni hibát, mint pl a koptatót sem lett volna kötelező lefújni, de az legyen a legnagyobb baj :D

Link to comment
Megosztás:

tisztában vagyok vele hogy nem ez volt a legcélszerűbb, ezért is írtam a maszkolást idézőjelben, de mivel saját célra készült, így nekem ez volt az egyszerűbb, tudom magamról hogy nem csak összebarmolni tudom, így hozzáfogtam, a maszkolás jól sikerült, még ha így képről nem is látszik, az a lényeg nincs összebarmolva meg össze-vissza fújkálva, aránylag jó lett, megvagyok vele elégedve ... szép lett.

persze lehetne benne találni hibát, mint pl a koptatót sem lett volna kötelező lefújni, de az legyen a legnagyobb baj :D

Ha valami óudis beszól az autóra akkor megkérdezheted hogy " Azt színre-fújt koptató van e a sz.rodon " :D :)

Nekem tetszik B)

Link to comment
Megosztás:

most így hirtelen feldobok 2 képet, amin még a "maszkolás" látható, illetve a végeredmény :D

http://kepfeltoltes.hu/thumb/110528/P25041...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/thumb/110528/Image_...ltoltes.hu_.jpg

úgy ahogy a nagykönyvben megvan írva csak szórógitt nélkül, mert számomra nem volt fontos a sima felület, amit már ügye egyszer beszéltünk :)

Gratulálok!!!!

Nekem is nagyon tetszik!! B)

Még én is megcsinálnám, de az enyém full kék (még a koptató is az volt valamikor teljesen :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.