Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Ez egy jó kérdés, próbáld ki mindkettő benzinest, és amelyik neked jobb, azt vedd meg. Nekem elég lenne az 1,4 T is.

Az új 1,6 turbó, ami diesel az már kijött, már angol újságok tesztelték is. Persze hivatalosan mikortól rendelhető, azt nem tudom.

1,6 CDTI,

66 kW és 77 kW-os verzió, lesz ecoflex is mindkettőből. 5 és 6 sebeséges váltó

Opel Combo lesz kapható először vele,

105 Le /4000 és 290 Nm/1500

1470 kg

fogyasztás: 6,7/4,7/5,4 (város/kívül/vegyes)

Link to comment
Megosztás:

Sajna az 1.6t vel nem nagyon tudok tesztet menni alig van teszt autóban. Esetleg tudsz linkelni egy 1.6 cdti tesztet? Bár abból is a benzines lesz az érdekes majd

Ez egy jó kérdés, próbáld ki mindkettő benzinest, és amelyik neked jobb, azt vedd meg. Nekem elég lenne az 1,4 T is.

Az új 1,6 turbó, ami diesel az már kijött, már angol újságok tesztelték is. Persze hivatalosan mikortól rendelhető, azt nem tudom.

1,6 CDTI,

66 kW és 77 kW-os verzió, lesz ecoflex is mindkettőből. 5 és 6 sebeséges váltó

Opel Combo lesz kapható először vele,

105 Le /4000 és 290 Nm/1500

1470 kg

fogyasztás: 6,7/4,7/5,4 (város/kívül/vegyes)

Link to comment
Megosztás:

Sajna az 1.6t vel nem nagyon tudok tesztet menni alig van teszt autóban. Esetleg tudsz linkelni egy 1.6 cdti tesztet? Bár abból is a benzines lesz az érdekes majd

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_j/opel_astra_j_gtc_1.6_t_sport_alkalmi_ajanlat-6206858

Elvileg ezt ki lehet próbálni, ha meg akarnád venni, maximum a végén azt mondod szedán mellett döntöttél...:)! A tesztek szerint elég bele az 1.4 T, az 1.6 T valamivel erősebbnek érződik, de jóval többet fogyaszt...

Link to comment
Megosztás:

Srácok, nagyon variálok Astra sedan ráncfelvarrott verzió lenne a választás. Nem tudok dönteni, hogy 1.6T kell hozzá vagy elég az 1.4T vagy adott esetben várjak az új 1.6 -os turbókra?

A mostani 1.6T t nem ajánlja senki jó szivvel.Én sem.Az 1.4 T t viszont abszolút.

Link to comment
Megosztás:

urak, koszonom a valaszokat:) tegnap egy mokka an kiprobaltam az 1.4t t meggyozott.. nagyon meggyozott. azt hiszem nem lesz hianyerzetem az astrabn sem. jovo heten erkezik a csaladba egy astra sedan cosmo

Gratula a géphez,a motor és cosmo felsz. szint választáshoz./Elég ingerszegény az enjoy meg a selection szint/

Link to comment
Megosztás:

Sztm azert mert az 1.6T nem keveset fogyaszt :D

A gyári adatok szerint egy literrel eszik többet,mint az 1.4T,de úgy ahogy az sem 7.9-et eszik városban ez sem 8.9-et.

Most a mínuszokban,odalépve neki rendesen- csak város!-11lit.,ami 1.4T-nél sem lehet nagyon 10 alatt,hacsak nem tolják.

Úgyhogy ki-ki döntse el megéri-e a plusz 1liter a 30% erőtöbletet,ami -1mp gyorsulásban és nagyobb rugalmasságban jelentkezik.

Nekem igen,valakinek nem,de ez így van rendjén.

Mivel újonc vagyok itt elnézést,ha szemtelenségnek tűnik,de remélem Astrát nem csak azért veszünk(tisztelet a kivételnek),hogy megdöntsük a fogyasztási rekordot,hanem másért is szeretjük pld.vezetni,használni,utazni stb.

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés srácok: A nyári 215/50 r17. Milyet vennétek télire 205/60 vagy /55?

Szerintem is az olcsóbbat vedd,ha valóban több téli gyári méret van megadva,a különbözetet meg jobb márkára költeném(bár nem biztos,hogy érdemes egy pld.Michelinre kiadni plusz 5-10 ezret/db arra a 4 hónapra míg fenn van(hacsak nem megy az ember tízezreket egy tél alatt)

Link to comment
Megosztás:

A gyári adatok szerint egy literrel eszik többet,mint az 1.4T,de úgy ahogy az sem 7.9-et eszik városban ez sem 8.9-et. Most a mínuszokban,odalépve neki rendesen- csak város!-11lit.,ami 1.4T-nél sem lehet nagyon 10 alatt,hacsak nem tolják. Úgyhogy ki-ki döntse el megéri-e a plusz 1liter a 30% erőtöbletet,ami -1mp gyorsulásban és nagyobb rugalmasságban jelentkezik. Nekem igen,valakinek nem,de ez így van rendjén. Mivel újonc vagyok itt elnézést,ha szemtelenségnek tűnik,de remélem Astrát nem csak azért veszünk(tisztelet a kivételnek),hogy megdöntsük a fogyasztási rekordot,hanem másért is szeretjük pld.vezetni,használni,utazni stb.

A motortalk .de n az Astra J tocsikot naponta látogatom.Sok hsz van a fogyiról is.Amit ott is megállapitanak,hogy az 1.4 T motor városban jelentős fogyival bir,az 1.6T pedig brutálissal,néhány posztoló pl. 250 lovas autóval kevesebbel eljár városban.....Szóval nem egy városi lóti futi autónak való.Országúti fogyi viszonylag OK.

Ami az 1.6T gyorsulását illeti max átlagos a 8.5 s,180 lóhoz pedig hát......Előző benya turbósom-Bravo tjet-150 lóval 8,2s alatt futja a 100at....

A városi fogyija a usereknek Bp.n 8,5 körül.Nekem az országúti-szinte csak ott autózok 100-110 el 5,5-6.1 körül volt.Az 1,4t aut.Astra 6.2-6.4 max.6.6 volt bejáratósanViszont az a sok vas :icon1: és egyéb cucc ami miatt ilyen qrva nehéz az Astra a futáskultúránál észrevehető.Nekem a Cosmo van Agr ülésekkel nyáron 17 es felnivel.Az előző autóm ami szintén kultúrált gép volt, ehez képest egy lom :unsure: ami a kényelmet,csendes futást illeti.Múltkor ültem egy H Astrában az pedig nagyon más világ... Igaz,egy 2.0D Insignia volt nálunk 2 napig,az durva volt......Gyönyörű fehér ötajtós 19 es gurigákkal.De vezetve brutál csalódás volt,olyan traktorzaj volt benne,hogy egy F Astra nagyobb élvezet esküszöm.Ráadásul baromi drága autó.

Tegnap fordult a km óra 20 e km re.Pont 10 hó alatt.Továbbra is elégedett vagyok a választásommal.

Link to comment
Megosztás:

A motortalk .de n az Astra J tocsikot naponta látogatom.Sok hsz van a fogyiról is.Amit ott is megállapitanak,hogy az 1.4 T motor városban jelentős fogyival bir,az 1.6T pedig brutálissal,néhány posztoló pl. 250 lovas autóval kevesebbel eljár városban.....Szóval nem egy városi lóti futi autónak való.Országúti fogyi viszonylag OK.

Ami az 1.6T gyorsulását illeti max átlagos a 8.5 s,180 lóhoz pedig hát......Előző benya turbósom-Bravo tjet-150 lóval 8,2s alatt futja a 100at....

A városi fogyija a usereknek Bp.n 8,5 körül.Nekem az országúti-szinte csak ott autózok 100-110 el 5,5-6.1 körül volt.Az 1,4t aut.Astra 6.2-6.4 max.6.6 volt bejáratósanViszont az a sok vas :icon1: és egyéb cucc ami miatt ilyen qrva nehéz az Astra a futáskultúránál észrevehető.Nekem a Cosmo van Agr ülésekkel nyáron 17 es felnivel.Az előző autóm ami szintén kultúrált gép volt, ehez képest egy lom :unsure: ami a kényelmet,csendes futást illeti.Múltkor ültem egy H Astrában az pedig nagyon más világ... Igaz,egy 2.0D Insignia volt nálunk 2 napig,az durva volt......Gyönyörű fehér ötajtós 19 es gurigákkal.De vezetve brutál csalódás volt,olyan traktorzaj volt benne,hogy egy F Astra nagyobb élvezet esküszöm.Ráadásul baromi drága autó.

Tegnap fordult a km óra 20 e km re.Pont 10 hó alatt.Továbbra is elégedett vagyok a választásommal.

Hát igen,egy szépséges,fehér és nem is rossz árú fullos Insignia 2.0T-t én is majdnem megvettem,de belegondolva a fenntartási költségekbe...

na annak már űberbrutál a fogyija,úgyhogy az én fele város fele o.út használatomhoz már túlzás lett volna,de még egy szimpla gumicsere is a duplája az Astráénak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.