Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Szevasztok!

1.4t ,140Le verdám van. Kb 1 hónapja voltam vele gyári visszahíváson, ahol elvileg a motorvezérlő szoftverét frissítették. Azóta reggeli hidegindításnál többször előfurdult, hogy a motor beindulása után nem egyenletesen, magasabb fordulaton, hanem ingadozó fordulaton, rángatózva jár a motor kb20-30 másodpercig, vagy az első gázadásig.

Jelentkezett már másnál is ez a hiba?

Nálam volt olyan hiba, hogy autó leállítása után (garázsban, nem zártam le), majd később visszamenve néha világított a középkonzolon minden, ez eddig úgy néz ki megszűnt. Annyi még a változás, hogy az eddigi 1100 km helyett 1200at megy az autó. Remélem negatív dolog nem történt, eddig nem vettem észre.

Link to comment
Megosztás:

Na nekem is van problémám. Mégpedig, hogy február óta random időszakonként bedobja a sárga lámpát az autó de 1-2 nap után kialszik. Kiolvastuk a hibakódot, P1101 - Intake Air Flow System Performance. Szervízben megnézték, persze akkor nem világított a lámpa. Akkor azt mondták, ha újra előjön, akkor cserélik a légtömegmérőt. Ezt pénteken megtették, vasárnap újra jelenkezett a lámpafelvillanás. Keddre elaludt. Most az autó a szervízben, kíváncsian várom mit találnak, mert mikor visszavittem a légtömegmérő csere után, eléggé vakarták a fejüket.

Esetleg ha vki közületek járna mostanában szervízben, rákérdezne az ottaniaknál, hogy volt-e náluk ilyen hibajelenség?

Link to comment
Megosztás:

Na nekem is van problémám. Mégpedig, hogy február óta random időszakonként bedobja a sárga lámpát az autó de 1-2 nap után kialszik. Kiolvastuk a hibakódot, P1101 - Intake Air Flow System Performance. Szervízben megnézték, persze akkor nem világított a lámpa. Akkor azt mondták, ha újra előjön, akkor cserélik a légtömegmérőt. Ezt pénteken megtették, vasárnap újra jelenkezett a lámpafelvillanás. Keddre elaludt. Most az autó a szervízben, kíváncsian várom mit találnak, mert mikor visszavittem a légtömegmérő csere után, eléggé vakarták a fejüket.

Esetleg ha vki közületek járna mostanában szervízben, rákérdezne az ottaniaknál, hogy volt-e náluk ilyen hibajelenség?

Na most a helyzet annyival változott, hogy dobtak rá egy szoftver frissítést, de rá 2 napra újra előjött a hibakód. Pénteken délután bent voltam, akkor egy hosszas telefonbeszélgetés után arra jutottak a hibagyűjtő központtal, hogy lebontják a szívósort, kitakarítják, mert valószínű be van kokszolódva. Most alkatrészre várunk, mert nincs tömítésük hozzá raktáron, eddig ilyen gond nem volt.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet h mar volt szo rola, vegigolvastam par oldalt de en nem talaltam... :(
Astra J-men kicserelnem a rendszamtabla megvilagitst ledes egokre... Can bus LED-et tettem a regi izzo helyere, es megis a szamitogep kiirja h a rendszamtabla megvilagitas meghibasodott. Hiba az tokeletesen mukodik.
Lattam neten 35-40euroert lehet venni egesz foglalattal eggyutt ledes vilagitast, de azert az kicsit borsos ar. Hogy lehet megoldani, van valakinek tippje milyen LEDet es hol keressek?

Koszonom elore is, Udv, Tamas!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet h mar volt szo rola, vegigolvastam par oldalt de en nem talaltam... :(

Astra J-men kicserelnem a rendszamtabla megvilagitst ledes egokre... Can bus LED-et tettem a regi izzo helyere, es megis a szamitogep kiirja h a rendszamtabla megvilagitas meghibasodott. Hiba az tokeletesen mukodik.

Lattam neten 35-40euroert lehet venni egesz foglalattal eggyutt ledes vilagitast, de azert az kicsit borsos ar. Hogy lehet megoldani, van valakinek tippje milyen LEDet es hol keressek?

Koszonom elore is, Udv, Tamas!

Én ebayről 3 különbözőt végigpróbáltam 3 különböző eladótól, de mindet küldtem vissza, mert mindnél írta, hogy ki van égve az izzó. Így én feladtam a keresést.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek 1.4 T Cosmo Sports Tourer-e gyári levehető vonóhoroggal???

Ha igen, akkor hány kg van beleírva a forgalmijába?? MEnnyit vontathat???

Segítségeteket előre is köszönöm!

Illetve még egy kérdés:

Van e valakinek olyan hibája hogy esős időben az első radar megbolondul??? Folyamatosan sípol! Utána magától helyreáll!

Üdv:

Andrew

Link to comment
Megosztás:

Urak :

Shell 100 as benyáva, alapon: 142 / 217

Chip után: 165 / 298

Érzés: fúú bmeg :)

Árat szabad tudni, ha nem titok?

Én tavaly aug-ban voltam teljesítménymérésen. Sima 95ös benzin 150,9 LE-t mértek sport szűrővel és teljesen cserélt kipufogóval.

Link to comment
Megosztás:

130 . Kaptam 10e kedvezményt, mert a második autó volt. Nem sok, de legalább van :)

No igen, valszeg a szűrő meg a rendszer még dobna rajta, de gari alatt nem cserélném , meg hát családi autó jó ez így :)

A nyomaték meg igen korrekt lett és kb ez a lényeg.

Árat szabad tudni, ha nem titok?
Én tavaly aug-ban voltam teljesítménymérésen. Sima 95ös benzin 150,9 LE-t mértek sport szűrővel és teljesen cserélt kipufogóval.

Link to comment
Megosztás:

130 . Kaptam 10e kedvezményt, mert a második autó volt. Nem sok, de legalább van :)

No igen, valszeg a szűrő meg a rendszer még dobna rajta, de gari alatt nem cserélném , meg hát családi autó jó ez így :)

A nyomaték meg igen korrekt lett és kb ez a lényeg.

Na most eléggé kíváncsivá tettél. Asszem idén én is meglépem vmikor.

Családi autó :) csak jó, mikor meglepetéseket okoz és az emberek meg pislognak. ;)

Link to comment
Megosztás:

Na most eléggé kíváncsivá tettél. Asszem idén én is meglépem vmikor.

Családi autó :) csak jó, mikor meglepetéseket okoz és az emberek meg pislognak. ;)

Szűrűből meg rendszerből neked mi van alatta? :) és árban mit jelentett? :)

Link to comment
Megosztás:

Szűrűből meg rendszerből neked mi van alatta? :) és árban mit jelentett? :)

Szűrőből K&N direktszűrő van, de találtam múltkor másikat, ami nem direkt, de sokan dícsérik.

http://www.dbilas-shop.com/Products/FlowMasterKit/Opel-Vauxhall/Astra/Astra-J/FlowMaster-Kit-for-Opel-Vauxhall-Astra-J-also-GTC-A14NEL-A14NET::42.html

Kipufogó meg egy 60as rozsdamentes rendszer középdob nélkül dupla csővel. Német import, itthon biztos, hogy olcsóbban is megcsináltatható, csak nekem nincs szabad 2-3 autómentes hétköznapom, hogy csöveket ráhajlítsák az autóra. Így az egész ~120ban volt DPD-s futárral Németországból. A K&N szűrőnek nem tudom az árát, mert az meg az USA-ból jött másfél évvel ezelőtt ebayon. :)

http://img.carstyling.hu/usercars/00/07/05/17/70517_1339259821.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/07/05/17/70517_1326729368.jpg

Link to comment
Megosztás:

Óóhhogy csesszétek meg,teljesen meghülyítitek az embert.

Egy hónapja még eszembe sem jutott se csip,se más,most meg már azon gondolkodok mikor jön össze rá a zsozsó.

Csak azt nem tudom mi lesz utána,mert már így is állandóan a traffikat kémlelem,és nem előre nézek.

Link to comment
Megosztás:

Óóhhogy csesszétek meg,teljesen meghülyítitek az embert.

Egy hónapja még eszembe sem jutott se csip,se más,most meg már azon gondolkodok mikor jön össze rá a zsozsó.

Csak azt nem tudom mi lesz utána,mert már így is állandóan a traffikat kémlelem,és nem előre nézek.

Az lesz, hogy nem sietsz és kevesebbet fogsz fogyasztani :)

Link to comment
Megosztás:

Én nem sietnék,de hát mit tegyek,a paripa néha megbokrosodik. :icon1:

Amúgy majd megírhatnád ,hogy mennyivel eszik így kevesebbet a géped-már ha meg bírod állni,hogy ne nyomd neki-,mert ha csak fél literrel,már az is valami,2-3 év alatt még az árát is behozhatja a tuningnak.

Link to comment
Megosztás:

Óóhhogy csesszétek meg,teljesen meghülyítitek az embert.

Egy hónapja még eszembe sem jutott se csip,se más,most meg már azon gondolkodok mikor jön össze rá a zsozsó.

Csak azt nem tudom mi lesz utána,mert már így is állandóan a traffikat kémlelem,és nem előre nézek.

Ha egyszer elkap a hév, nehéz leállni. Már sokszor megfogadtam én is, hogy véget vetek a dolognak, de mindig találok vmit, ami izgatja a fantáziám. Most számoltam össze, hogy ~˙800E lenne, ami így most hirtelenjében eszembe jutott. :) :)
Link to comment
Megosztás:

Ha egyszer elkap a hév, nehéz leállni. Már sokszor megfogadtam én is, hogy véget vetek a dolognak, de mindig találok vmit, ami izgatja a fantáziám. Most számoltam össze, hogy ~˙800E lenne, ami így most hirtelenjében eszembe jutott. :) :)

Velünk is megoszthatod :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.