Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

hja hát az E85 valahol 200 körül lenne értelmes alternatíva, csak hát ugye miután "lakossági" körökben is kaphatóvá vált, szépen megemelték a jövedéki adóját (2x), és máris bukó volt a dolog.

én spec az e85-öt a magasabb oktánszám (105 környéke) és a kompressziótűrése miatt használom, de ehhez nem "csak" felprogramozni kellett az autót, bár az emelt töltőnyomás miatt ígyis-úgyis bekerültek a nagyobb injektorok és benzinpumpa.de kétséget kizáróan e85-tel nagyobb a nyomaték a 100ashoz képest közel 70 Nm-rel, és kb 50 lóerővel is többet ad le ugyanakkora töltőnyomásnál, valamivel alacsonyabb fordulaton.

mondjuk arra kíváncsi lennék, ha valaki a gyári Borg-Warner KKK03s turbót kiszedné - ami akkora, mint egy teniszlabda - az Astra-ból, és helyette betenne valami értelmes méretűt, mekkora nyomaték/lőerő pluszt kapna az autó. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

most kaptam hivatalos papírt visszahívásról, érintett még valaki ebben ? állítólag valamit programoznak rajta (majd súgok nekik, hogy akkor már egy turbónyomást is emeljünk, meg esetleg írjunk már egy normál mapot 100as benzinre :D )

Én nem. A17DTR 2012/08

Link to comment
Megosztás:

myopel-es papírt én is kaptam, hogy regisztráljak és ott nekem is kidobta, hogy egy visszahívás kampányban érintett az autóm

Felhívtam az opel gyulait (szimpatikusabb csapat mint a wallis), kapásból annyit mondott a szervizes, hogy amiről tud az, hogy ha van nyomásszenzor a kerekekben akkor annak a konfigurálását elérhetővé teszi egy frissítés a computerben (config alatti beállításoknál).

Miután mondtam, hogy nekem nincs ilyen extrám, így elkérte az alvázszámot és az alapján a hűtőventillátor vagy annak a csatlakozója lehet hibás, így be kell menni és ha a problémás alkatrész van a kocsimban akkor (ingyen) cserélik is.

turbónyomás emelés.. :D lehet az egekig.. nem biztos örül neki a horror fordulattal együtt a kicsi turbó :D ugye nem a nyomás oszt szoroz, hanem a szállított levegőmennyiség, ezért ad nagyobb kraftot egy nagyobb turbo (lehet tolni 10bar-t egy szívószál keresztmetszeten, valószínű fulladós is lenne a gép :D ), a hűtőtől kezdve sokminden ki van centizve ebben (és az összes modern) a vasban...(nem véletlen, hogy egy nagyrakás alakatrész az 1.6T-s motornál különbözik = nem csak a blokk más, így nincsenek túlméretezések az 1.4T-ben, hogy szabadságot adna egy kis játékra) a fene tudja, hogy reagál akár egy éves távlatra egy minimális, izzadva kicsikart teljesítmény többletre, akár a hajtásrendszer, a hűtőrendszer, tengelyek, csapágyak stb.. első lépcsőben ha piszkálni akarja valaki, szerintem érdemes a kipuft és a beszívó oldalt szabadabbá - nyitottabbá tenni, ez hozhat egy kis pluszt nagy rizikó nélkül max hangosabb lesz a kocsi.. ez után lehetne próbálkozni chipel, de a teljesítmény sosem lesz ingyen.. ha az nagyobb, az üa mennyiség is nagyobb lesz (persze, ha bírják az injektorok és az AC)

(erőlködve lehet, hogy sikerül elérni egy kis teljesítmény pluszt, és azt, hogy hozza majd az 1.6T fogyasztását :D ellenben sosem fog úgy menni.. )

Jó példa a szénné tuningolt pénznyelő szívó benzin 1.4 tuningok, amiket a gyári 1.6-os szívók odavernek.. :)

Link to comment
Megosztás:

myopel-es papírt én is kaptam, hogy regisztráljak és ott nekem is kidobta, hogy egy visszahívás kampányban érintett az autóm

Felhívtam az opel gyulait (szimpatikusabb csapat mint a wallis), kapásból annyit mondott a szervizes, hogy amiről tud az, hogy ha van nyomásszenzor a kerekekben akkor annak a konfigurálását elérhetővé teszi egy frissítés a computerben (config alatti beállításoknál).

Miután mondtam, hogy nekem nincs ilyen extrám, így elkérte az alvázszámot és az alapján a hűtőventillátor vagy annak a csatlakozója lehet hibás, így be kell menni és ha a problémás alkatrész van a kocsimban akkor (ingyen) cserélik is.

turbónyomás emelés.. :D lehet az egekig.. nem biztos örül neki a horror fordulattal együtt a kicsi turbó :D ugye nem a nyomás oszt szoroz, hanem a szállított levegőmennyiség, ezért ad nagyobb kraftot egy nagyobb turbo (lehet tolni 10bar-t egy szívószál keresztmetszeten, valószínű fulladós is lenne a gép :D ), a hűtőtől kezdve sokminden ki van centizve ebben (és az összes modern) a vasban...(nem véletlen, hogy egy nagyrakás alakatrész az 1.6T-s motornál különbözik = nem csak a blokk más, így nincsenek túlméretezések az 1.4T-ben, hogy szabadságot adna egy kis játékra) a fene tudja, hogy reagál akár egy éves távlatra egy minimális, izzadva kicsikart teljesítmény többletre, akár a hajtásrendszer, a hűtőrendszer, tengelyek, csapágyak stb.. első lépcsőben ha piszkálni akarja valaki, szerintem érdemes a kipuft és a beszívó oldalt szabadabbá - nyitottabbá tenni, ez hozhat egy kis pluszt nagy rizikó nélkül max hangosabb lesz a kocsi.. ez után lehetne próbálkozni chipel, de a teljesítmény sosem lesz ingyen.. ha az nagyobb, az üa mennyiség is nagyobb lesz (persze, ha bírják az injektorok és az AC)

(erőlködve lehet, hogy sikerül elérni egy kis teljesítmény pluszt, és azt, hogy hozza majd az 1.6T fogyasztását :D ellenben sosem fog úgy menni.. )

Jó példa a szénné tuningolt pénznyelő szívó benzin 1.4 tuningok, amiket a gyári 1.6-os szívók odavernek.. :)

Milyen motor van a kocsidan, évjárat? Tedd be aláírásba, akkor nem kell megkérdeznem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem az, bekereteztem igaz a képen nem látszik de ott van mögötte kb 25-30 centi mélyen a nagynyomású szivattyú oldalán. Sima ronggyal áttöröltem meg megfújkáltam.

822780.jpg

Robbantott ábra:

822781.jpg

http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-j/engine/engine_control_and_fuel_system_1.7l_diesel_(lpl_or_lpv)/repair_instructions/fuel_injection_pump_metering_valve_replacement_1.7l_diesel_lpl_and_lpv/

Sajnos nem javul meg egy alapos tisztítás során(60km bírt) ezért muszáj volt kicserélni. Denso szelep 43.000 Ft-ba fájt de megoldja a problámát.

Link to comment
Megosztás:

első lépcsőben ha piszkálni akarja valaki, szerintem érdemes a kipuft és a beszívó oldalt szabadabbá - nyitottabbá tenni, ez hozhat egy kis pluszt nagy rizikó nélkül max hangosabb lesz a kocsi..

Én ezzel kezdtem. Van egy 63,5-es rendszer az autó alatt. Ilyen

11769_0.jpg

Volt K&N direktszűrő is, de problémás és macerás volt állandóan tisztogatni, aztán 1 év után inkább visszatettem a gyári szűrőt. Így mértek padon 151 LE-t.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én ezzel kezdtem. Van egy 63,5-es rendszer az autó alatt. Ilyen

Volt K&N direktszűrő is, de problémás és macerás volt állandóan tisztogatni, aztán 1 év után inkább visszatettem a gyári szűrőt. Így mértek padon 151 LE-t.

Profi :)

Leömlő és katalizátor is cserés lett?

Vagy csak a közép - hátsó dobok és a csövezés 10LE-t folytana a gyári rendszer esetében? Ha igen ez elég horror.. a legnagyobb folytást a helyszűkében (és hővédelem miatt) általában nem optimálisan hajtogatott leömlő és katalizátor szokta jelenteni.

(jól látom, hogy a középdob helyett egy cső maradt?)

A focusomon (2.0 benzin) volt komplett kipuf rendszer (70-es), de leömlő és sport katalizátor is része volt. A csere után mintha egy más autóba ültem volna, olyan nyomatékos lett :)

(óra szerint megfutotta így a végét - 220-ig volt skálázva az óra :) gps-el mérve a valós sebesség 207-212 között ingázott, érzésre még ment is volna, de nem volt 6.-ik.. :) )

Link to comment
Megosztás:

Profi :)

Leömlő és katalizátor is cserés lett?

Vagy csak a közép - hátsó dobok és a csövezés 10LE-t folytana a gyári rendszer esetében? Ha igen ez elég horror.. a legnagyobb folytást a helyszűkében (és hővédelem miatt) általában nem optimálisan hajtogatott leömlő és katalizátor szokta jelenteni.

(jól látom, hogy a középdob helyett egy cső maradt?)

A focusomon (2.0 benzin) volt komplett kipuf rendszer (70-es), de leömlő és sport katalizátor is része volt. A csere után mintha egy más autóba ültem volna, olyan nyomatékos lett :)

(óra szerint megfutotta így a végét - 220-ig volt skálázva az óra :) gps-el mérve a valós sebesség 207-212 között ingázott, érzésre még ment is volna, de nem volt 6.-ik.. :) )

Nem, a leömlő még nincs cserélve. Ilyet lehet hozzá szerezni:

41246.jpg

Mikor cserélték a kipufogót, mintha azt mondta volna a szaki, hogy ez 2 katalizátoros, mert hogy a gyári leömlő így néz ki

D.p.Corsa-OPC-euro5_1.jpg

és valahol még van egy másik katalizátor az autó alján a csőrendszer elején, a motorérből kifordulás után.

Amúgy igen, az új rendszerben csak hátsó dob van, középdob helyett csak egy cső. :)

Link to comment
Megosztás:

Camaron: Írtad hogy használsz ültető rugót,leírnád a tapasztalataidat hogy milyen gyártótól érdemes venni. (Elég sok gyártó van és szerinted melyik az aki megfelel ár és használhatóság szerint. Gyárihoz képest mennyire romlott a konfort érzet és a használhatóság? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Camaron: Írtad hogy használsz ültető rugót,leírnád a tapasztalataidat hogy milyen gyártótól érdemes venni. (Elég sok gyártó van és szerinted melyik az aki megfelel ár és használhatóság szerint. Gyárihoz képest mennyire romlott a konfort érzet és a használhatóság? Köszi.

Valóban sok gyártó van. Én a vásárlás előtt több fórumot végig olvastam, kérdeztem fészbúk csoportokban, hogy kinek mi vált be, melyik gyártótól érdemes venni.

Nekem KW van, szép sárga :D

Német fészbúk csoportokban lehetett olvasni Eibachról meg H&R-ről, ami még ajánlott volt.

Komfort érzetet nem tudom mihez hasonlítani nagyon, mert a J előtti G Astra alatt állítható futómű volt, az is rázott és hozzászoktam már az óvatosabb vezetéshez és az úthibák fürkészéséhez. De az biztos, hogy jobban meg lehet érezni az úthibákat illetve az ilyen úton keresztbe menő javítások esetén, ha a folt be van süllyedve, akkor jobban üt a futómű.

Mint írtam korábban, én nem vagyok kibékülve, hogy a kipufogó hátsó dobja a hátsó híd mögött függőlegesen áll és lelóg a híd alá (bár ez lehet csak nálam van így a saválló dob miatt, mert az nehezebb), és így vannak néha félelmeim, hogy valahol fennakadhat.

Ha nem lenne annyira húzós ára az állítható futóműnek, tuti beruháznék rá, de a jelenlegi 1099 eurós ára sztem sok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Most lettem ˇJˇ_tulajdonos, lehet állítani a szélvédő mosó fúvókáját,és hogy?

Nekem sajnos nem jó helyre megy a mosópermet!

Előre is köszi a választ,Sziasztok!

Speciális szerszám kell hozzá. Lehet gyártani is, vagy kereskedésben beállítják...

Kérdés, az ablakmosó tartálynak mennyi a kapacitása?

Link to comment
Megosztás:

Speciális szerszám kell hozzá. Lehet gyártani is, vagy kereskedésben beállítják...

Kérdés, az ablakmosó tartálynak mennyi a kapacitása?

Pontos űrméretet nem tudok, de az biztos >4 liter, viszont nekem van gyári fényszórómosóm.

Fényszórómosó nélkül biztos, hogy kisebb. Tippre azt mondanám, hogy 2,5-3 liter körül lehet.

Link to comment
Megosztás:

Pontos űrméretet nem tudok, de az biztos >4 liter, viszont nekem van gyári fényszórómosóm.

Fényszórómosó nélkül biztos, hogy kisebb. Tippre azt mondanám, hogy 2,5-3 liter körül lehet.

Ha teljesen üres, akkor közel 4 liter is van. Legalább is majdnem sikerült annyit bele töltenem.

Link to comment
Megosztás:

Én is csak találgatok. Ritkán várom meg hogy jelezzen, mert általában autómosás előtt után szoktam tölteni.

Novemberben megvártam hogy nagyjából elfogyon belőle a nyári és akkor töltöttem bele 2x2 liter télit és nem lett teljesen tele úgy hogy még volt benne egy kis nyári is! :D

Link to comment
Megosztás:

Én is csak találgatok. Ritkán várom meg hogy jelezzen, mert általában autómosás előtt után szoktam tölteni.

Novemberben megvártam hogy nagyjából elfogyon belőle a nyári és akkor töltöttem bele 2x2 liter télit és nem lett teljesen tele úgy hogy még volt benne egy kis nyári is! :D

Miért jelez ha kevés van benne? (Nekem 2012-es cosmo van, az is tudja? :O )

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

5 év után elöször jelzett az autó, hogy alacsony az olaj szint. kb 1 óra állás idő után megnéztem mennyi is van benne és a pálca szerint közép szint felett volt.

ma reggel munkába jövet ismét jelzett, hogy kevés. (1,6 benzin 148.000km)

Valakinek hasonló tapasztalat, ötlet hogy mitől lehet?

köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

5 év után elöször jelzett az autó, hogy alacsony az olaj szint. kb 1 óra állás idő után megnéztem mennyi is van benne és a pálca szerint közép szint felett volt.

ma reggel munkába jövet ismét jelzett, hogy kevés. (1,6 benzin 148.000km)

Valakinek hasonló tapasztalat, ötlet hogy mitől lehet?

köszi

Szia!

Biztos az alacsony olajszintre panaszkodik? (szintet nem is tudom mér-e, nem-e csak olajnyomást néz ez a kocsi is)Nem amiatt szól, hogy elérte a csereperiódust az olaj?

A középszintnél nem szabadna gondnak lennie, esetleg a megviselt olaj miatt nehezebben épül fel indítás után az olajnyomás és ezt jelezheti még be.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.