Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

néztem az autómániát én is, de ÉN nem hiszem akkor sem.

Bár ha a riporter, azalatt a 2 perc alatt meg tudta állapítani az autó súlyát, akkor elég profi... :rolleyes:

Érkezik a 3 ajtós....

amugy meg jön a caravan is: Megtekintés

(mondjuk ez is tőletek van ;) , te voltál kinn 2 hete lurdynál?)

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve az autó súlyához nézzétek meg az autómánia legfrissebb videoját és kiderűl hogy a J Astra 1390 kg az 1.6 a másik a dizel 1.7 pedig 1400kg felletti de nem akarom reklámozni! :rolleyes:

Nemsokára hozzánk is ellátogat egy Astra J tesztautó, és akkor korrekt mérésekkel (zaj, tömeg, teljesítmény, gyorsulás, oldalgyorsulás), valamint egy mindenre kiterjedő teszttel tudunk majd szolgálni.

Addig is olvassatok minket! www.autopult.hu

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdvözlet mindenkinek!

első sorban a segítségeteket kérném, mégpedig kartámasz ügyében.

mi is nemrég újítottunk egy szép kis J astrát (enjoy 1.6, enjoy csomag, ülésfűtés, 17" kerekek, flex ride..stb),

viszont egy dolog amit nagyon hiányolok az a kartámasz. Valaki esetleg tudnál hol lehet hozzá beszerezni

és mennyiért?

másodsorban hozzászólnék a "súlyos" kérdéshez.

Nekem corsa D-m volt amivel sajnos karamboloztam. (egy suzukis keresztbe fordult előttem télen, miután

megelőzte a szemből közlekedő kamiont). elég csúnya csatt volt, de én és a kollégám is élünk.

ezután döntöttünk (továbbra is) egy biztonságos autó mellet. és ha a biztonságot nézem, akkor semmi képpen

nem hátrány a nagyobb tömeg. az én esetemben a régi suzuki kb 900kg és a corsa majd 1200 kg volt.

(a suzuki sofőrje nem volt olyan szerencsés, mint mi) Jelenleg az átlag ebben a kategóriában, ahol a J astra

is képviselteti magát jelenleg 1200 kg. Ehhez képest az astra majd 1400.

Mindenki gondolja át és mérlegeljen mikor az autó súlyával foglalkozik.

További minden jót és balesetmentes közlekedést!

ui.: azért a kartámaszt ne felejtsétek el

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem: most szeretnék rendelni egy 1.6 turbós autómatát. Nagyon fontos lenne, hogy akinek van 1.6 sima motorosa, annak menyit fogyaszt városban! Nagyon fontos lenne a válasz mert nagyon sok mende-mondát hallottam már, pl. azt, hogy simán megeszik 11 litert is...

Nagyon köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem: most szeretnék rendelni egy 1.6 turbós autómatát. Nagyon fontos lenne, hogy akinek van 1.6 sima motorosa, annak menyit fogyaszt városban! Nagyon fontos lenne a válasz mert nagyon sok mende-mondát hallottam már, pl. azt, hogy simán megeszik 11 litert is...

Nagyon köszi előre is!

Heló!

Rákerestem a www.spritmonitor.de-n: http://www.spritmonitor.de/en/overview/35-...model=astra%20j, lehet szemezgetni, igaz nem sok van....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem: most szeretnék rendelni egy 1.6 turbós autómatát. Nagyon fontos lenne, hogy akinek van 1.6 sima motorosa, annak menyit fogyaszt városban! Nagyon fontos lenne a válasz mert nagyon sok mende-mondát hallottam már, pl. azt, hogy simán megeszik 11 litert is...

Nagyon köszi előre is!

nekem 1.6 van <_<

a fogyasztás leginkább a lábam súlyától függ. pl az 1.2-es D Corsa után volt külömbség és ha már megy az ember hajtja is.

én jórészt városon kívül használom, de a következő tapasztalataim vannak: - városon kívül: 100km/h-val: ~ 6,3 - 6,5 l

- autópályán: 140km/h-val: ~ 7,1 l

- városban: ~ 7,5 l

azért azt hangsúlyoznám, hogy könnyen el tud mozdúlni felfele ha szereted érezni hogy gyorsul az autó. nekem normális vezetés mellett ezek az értékek jöttek ki. eddig 3700 km alapján.

ui: azért szívesen kipróbálnám, hogy legyen összehasonlítási alapom :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nekem 1.6 van <_<

a fogyasztás leginkább a lábam súlyától függ. pl az 1.2-es D Corsa után volt külömbség és ha már megy az ember hajtja is.

én jórészt városon kívül használom, de a következő tapasztalataim vannak: - városon kívül: 100km/h-val: ~ 6,3 - 6,5 l

- autópályán: 140km/h-val: ~ 7,1 l

- városban: ~ 7,5 l

azért azt hangsúlyoznám, hogy könnyen el tud mozdúlni felfele ha szereted érezni hogy gyorsul az autó. nekem normális vezetés mellett ezek az értékek jöttek ki. eddig 3700 km alapján.

ui: azért szívesen kipróbálnám, hogy legyen összehasonlítási alapom :rolleyes:

Hú ez nagyon fontos infó! Nem adnád meg a számodat? Elbeszélgetnék veled egy kicsit a kocsiról! Nagy választás előtt vagyok: vagy az Astra 1.6 automata vagy a VW GOLF 1.4 TSI DSG között kellene választanom. Nem mindegy, hogy az elkövetkező jópár évben mind kényelem, illetve fogyasztás, stb. miben ülök... A számod (ha lehet), kérlek küld a majestict@hotmail.com e-amilre.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Halihó.

Sorban megyek.

Kartámasz: hát van a gyári asszem 45e-ért. Ezt túl is tárgyaltuk sztem -_- Szóval elvileg létezik utángyártott olyan 15e körül. Amin viszont rossz hir, hogy cseh/szlovák és lengyel oldalakon érdemes nézelődni, ott már szinte minden van az autóhoz.

Fogyasztás: Az előttem szólót tudom megerúsíteni, hogy láb függő a dolog. Nálunk főleg városi használat van, átlagban 7-7,5 liter (első, az sok tempomattal). Várososn kivül 6,5-7 liter. Az utolsó telitank és a fedélzeti szerint 6,3-ra jött ki az átlag. Azt fontos azért megemliteni, hogy kb mindenhol tempomatozunk, sarki boltba leugrom (kb 800 m) akkor is tempomat :rolleyes:

Astra vs Golf: igazándiból, teljesen mindegy melyiket veszed, mindkettőben van ami jó, és ami furcsa (lehet rossz). Ha rám hallgatsz egy kicsit, akkor keresel egy olyan helyet, ahol a 2 szalon egymás mellett van. Beülsz mindkettőbe, kipróbálod 1-sok tesztkörön át, végig nyomkodod a gombokat a műszerfalon. Utána keresel 2 másik szalont, és ott is elkezdesz alkudozni a 2 kocsira. A végén el kell jutnod addig, hogy amennyiért kb te szeretnéd elvinni a kocsit. Utána még elmész pár teszt körre, hagyod magad meggyőzni (barátnő, asszony, szülők, barátok...stb), majd veszel egy autót. Viszont 1,6 turbo automatát kb esélytelen lesz kipróbálni, 1,4 T még akad kb 5 db az országban, de automata nem hiszem <_<

Link to comment
Megosztás:

Halihó.

Sorban megyek.

Kartámasz: hát van a gyári asszem 45e-ért. Ezt túl is tárgyaltuk sztem :D Szóval elvileg létezik utángyártott olyan 15e körül. Amin viszont rossz hir, hogy cseh/szlovák és lengyel oldalakon érdemes nézelődni, ott már szinte minden van az autóhoz.

Fogyasztás: Az előttem szólót tudom megerúsíteni, hogy láb függő a dolog. Nálunk főleg városi használat van, átlagban 7-7,5 liter (első, az sok tempomattal). Várososn kivül 6,5-7 liter. Az utolsó telitank és a fedélzeti szerint 6,3-ra jött ki az átlag. Azt fontos azért megemliteni, hogy kb mindenhol tempomatozunk, sarki boltba leugrom (kb 800 m) akkor is tempomat :rolleyes:

Astra vs Golf: igazándiból, teljesen mindegy melyiket veszed, mindkettőben van ami jó, és ami furcsa (lehet rossz). Ha rám hallgatsz egy kicsit, akkor keresel egy olyan helyet, ahol a 2 szalon egymás mellett van. Beülsz mindkettőbe, kipróbálod 1-sok tesztkörön át, végig nyomkodod a gombokat a műszerfalon. Utána keresel 2 másik szalont, és ott is elkezdesz alkudozni a 2 kocsira. A végén el kell jutnod addig, hogy amennyiért kb te szeretnéd elvinni a kocsit. Utána még elmész pár teszt körre, hagyod magad meggyőzni (barátnő, asszony, szülők, barátok...stb), majd veszel egy autót. Viszont 1,6 turbo automatát kb esélytelen lesz kipróbálni, 1,4 T még akad kb 5 db az országban, de automata nem hiszem -_-

Akkor én is sorjában:

1. Nagyon köszi a kimerítő válaszokat!

2. Kartámasz Astra J-hez itthon: http://kartamasz.com/index.php/cimlap?page...;category_id=88 Nekemem ilyen van a Corsámban, tökéletesen jó, egy dolog van vele, hogy nem lehet tehénkedni rá mert ügye ez azért nem gyári és nem lehet nagyon terhelni...

3. A fogyasztás nagyon fontos nekem, mert mindig (szinte) városban (Budapesten, annak is az egyik legforgalmasabb részén) járok be dolgozni minden nap. A 7,5 liter 1.6 motorral nem sok, de sajna erre tuti rádob 1-1,5 litert az automata és legalább ugyanennyit állítólag a turbo (bár ezt az utóbbit erősen cáfolják az Opelnél). Azért lenne jó ha valaki, akinek automata van 1.6-ban tudna írni tapasztalatot, mert ugye az még sem egy elfogult info (mint ahogy az a márkakereskedő esetében van).

4. Kipróbáltam mindkét kocsit manuális váltóval: a Golf VI 122 LE-s messze jobban gyorsúl, nincs mit szépítgetni. Az Asztra kinézetben (kívűl, belül) kenterbe veri a Golfot, de nagyon... A baj az, hogy nekem a gyorsulás nagyon fontos, mert bár nem sokszor megyek városon kívűl, de akkor aztán nagyon <_< Előzésnél életet jelenthet és ugye az automatánál nem te váltasz vissza, hanem ő teszi helyetted, tehát nem mindegy, hogy azt hogy teszi és milyen erővel húz...

Azt hiszem, hogy mivel a páromnak az Astra vizuálisan ver mindent (ami persze elérhető számunkra), nem sokat fogok rajta gondolkodni....

Link to comment
Megosztás:

2. Kartámasz Astra J-hez itthon:

Köszi.

....és legalább ugyanennyit állítólag a turbo (bár ezt az utóbbit erősen cáfolják az Opelnél). Azért lenne jó ha valaki, akinek automata van 1.6-ban tudna írni tapasztalatot, mert ugye az még sem egy elfogult info (mint ahogy az a márkakereskedő esetében van).

Persze hogy cáfolják, mert el akarják adni neked. Viszont, ha nem használod ki a turbós mivoltát, akkor nem lesz több 1-2 literrel <_<

Astra G topicban (chat vagy nem tudom) érdeklődj, ha jól emlékszem ott van egy autós, akinek 1,6 automata-ja van igaz G-ben. Nem tudom segít-e? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.