Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Meséld már el avtómatnál ezt hogyan lehet kivitelezni ? :rolleyes:

Elvileg a nyomod és elveszed a gázt lépne fel, de nem tudom, az elektronika, ezt hogyan érzékeli.

Nem tudom hol tölt be rendesen,....

1,4 és 1,6 T: 2200-tól 1/min

Dieselek: 1800-tól

Link to comment
Megosztás:

S.O.S. Valaki!

elérkezett az első olajcsere és gondoltam az ajánlásnak megfelelően kicseréltetem az olajat 5000 km-nél

mivel ezért nem szeretném a szalonba elvinni, így maszek szerelőhöz viszem és én szerzem be az olajat meg a szűrőt.

DE! most ebbe szűrő vagy szűrőbetét kell?

köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sztem csak olyan helyre vidd el, ahol ismerik már a típust., de, vidd el a maszek szervízbe, és kérdezgess tőlük 1-2 dolgot, aztán vagy ott hagyod vagy nem.

Viszont én ezt az 5000 km-es dolgot nem értem. Nálunk 1500 km-nél kellett elvinni, és a következő szervíz látogatás meg 15000 km-nél lesz. Mocitetőt felnyitod, és a zárszerkezet mellett kell lennie egy matricának, azon minden le van irva. Ha jól emlékszem Castrol motorolajat kaptunk.

Kérdésedre, ennyire részletesen nem kérdeztem, de nekem azt mondta a csávó, hogy minden szürőt kicseréltek. (akár lehet betét is)

Link to comment
Megosztás:

A legrosszabb az, hogy két szervíz két infó. Egyik azt mondta szűrős a másik hogy betétes.

Mivel a márka szervizek se nagyon ismerik, ezért kicsit tanácstalan vagyok.

Van egy ismerős szerelő ő csak kitudja cserélni az olajat.

A másik dolgog, biztos tudjátok, hogy változott egy EU-s rendelet (2010.06.01.-től) miszertint nem kötelező

márkaszervízbe vinni az autód hogy megőrizze a garanciáját.

Na de! melyik maszek szervíz rendelkezik a gyári jóváhagyással, hogy később ne legyen belőle pereskedés

ha mégis garanciális javításra kerülne a sor.

Jut eszembe! Ki milyen olajat használ?

Sok rosszat hallani a Gm olajokról

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Én azt nem értem, hogy egyáltalán minek az első normál szervíz elött olajcserét csinálni? Ennyire szarok az Opel motorok? Nekem azt mondták, hogy az új Astrába javasólják 2500 KM-nél az olajcserét és utánna vagy 1 év elteltével vagy 15000 KM után a "normális" olajcserét... Ez nekem nagyon furcsa. Egyetlen kocsimnál sem volt korábban ilyen javaslat. Nem lehet, hogy ez amolyan Opeles lehúzási trükk?

Link to comment
Megosztás:

A legrosszabb az, hogy két szervíz két infó. Egyik azt mondta szűrős a másik hogy betétes.

Mivel a márka szervizek se nagyon ismerik, ezért kicsit tanácstalan vagyok.

Van egy ismerős szerelő ő csak kitudja cserélni az olajat.

A másik dolgog, biztos tudjátok, hogy változott egy EU-s rendelet (2010.06.01.-től) miszertint nem kötelező

márkaszervízbe vinni az autód hogy megőrizze a garanciáját.

Na de! melyik maszek szervíz rendelkezik a gyári jóváhagyással, hogy később ne legyen belőle pereskedés

ha mégis garanciális javításra kerülne a sor.

Jut eszembe! Ki milyen olajat használ?

Sok rosszat hallani a Gm olajokról

Köszi

Én inkább elvinném márka szervizbe.

milyen moci van benne.(motorkód)

Gm olaj teljesen jó,na jó ,a félszintes 10w40 talán annyira nem.

Nekem 5w30 gm olaj van benne.

Mert ez való bele.

Neked szerintem dexos 2 kell bele,

mint nekem a következő cserekor :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én inkább elvinném márka szervizbe.

milyen moci van benne.(motorkód)

Gm olaj teljesen jó,na jó ,a félszintes 10w40 talán annyira nem.

Nekem 5w30 gm olaj van benne.

Mert ez való bele.

Neked szerintem dexos 2 kell bele,

mint nekem a következő cserekor :rolleyes:

Ez a bajom. A márka szervízek mondtak 2 különbözőt!!!

A harmadik helyen nézte meg nekem az akivel telefonáltam.

Odament a kocsihoz és megnézte, hogy tuti biztos, hogy filteres.

ezzel megint csak az a baj, hogy ilyen autóval nem foglalkoztak még

Az olajcserével kapcsolatban:

Előző autnk Corsa D volt. Ott is annó ajánlották, hogy 5000-nél legyen

cserélve az olaj. Nem kötelező csak ajánlott. A szervízt tette bele mindig az olajat.

Gondolom GM volt.

Úgy vagyok vele, hogy ártani nem árt ha kicseréljük. Szeretnénk sokáig használni.

Így most kap Castrol Edge 0W-30-t. Rendelkezik a GM minősítésével.

Amugy a Corsán is meg most az Astrán is 1 év vagy 30.000 km a csereperiódus.

Link to comment
Megosztás:

Ez a bajom. A márka szervízek mondtak 2 különbözőt!!!

A harmadik helyen nézte meg nekem az akivel telefonáltam.

Odament a kocsihoz és megnézte, hogy tuti biztos, hogy filteres.

ezzel megint csak az a baj, hogy ilyen autóval nem foglalkoztak még

Az olajcserével kapcsolatban:

Előző autnk Corsa D volt. Ott is annó ajánlották, hogy 5000-nél legyen

cserélve az olaj. Nem kötelező csak ajánlott. A szervízt tette bele mindig az olajat.

Gondolom GM volt.

Úgy vagyok vele, hogy ártani nem árt ha kicseréljük. Szeretnénk sokáig használni.

Így most kap Castrol Edge 0W-30-t. Rendelkezik a GM minősítésével.

Amugy a Corsán is meg most az Astrán is 1 év vagy 30.000 km a csereperiódus.

Szerintem keresd meg privibe Uhuhu-t.Ő tud segíteni neked olaj cserében is.

Azért mondják,hogy 2500 vagy 5000 nél legyen cserélve ,mert új a motor és ilyenkor még nagyobb az igénybevétel.

Tehát elhasználódik az olaj.

Illik cserélni.

Nem hiszem ,hogy neked kellene az 0w olaj.

Van neki dexos 2 minősitése?

Ha meg írod mi a motorkód akkor megmondom ,hogy milyen szűrő van benne.

Az megint egy dolog ,hogy 30e km a csere periódus ,de ha tényleg sokáig akarod használni akkor 15e-nél csere vagy 1év.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem keresd meg privibe Uhuhu-t.Ő tud segíteni neked olaj cserében is.

Azért mondják,hogy 2500 vagy 5000 nél legyen cserélve ,mert új a motor és ilyenkor még nagyobb az igénybevétel.

Tehát elhasználódik az olaj.

Illik cserélni.

Nem hiszem ,hogy neked kellene az 0w olaj.

Van neki dexos 2 minősitése?

Ha meg írod mi a motorkód akkor megmondom ,hogy milyen szűrő van benne.

Az megint egy dolog ,hogy 30e km a csere periódus ,de ha tényleg sokáig akarod használni akkor 15e-nél csere vagy 1év.

Motorkód: A16XER

szervízfüzete szerint: SAE 0W-30, 0W-40, 5W-30 vagy 5W-40 olajok használhatóak

az olaj minősítése: GM-LL-A-025 és ACEA-A3 ahogy a szervízfüzete írja

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rendeltem egy Astra J Cosmo-t első és hátsó parkolóradarral. Az eladó azt mondta, hogy csak hangjelzéssel jelez a parkolásnál a szokásos modón: egyre gyorsabban sípol ahogy közeledünk az akadályhoz és nincs semmilyen grafikus kijelzés sem a nagyképernyős kijelzőn se pedig máshol. Ezzel az a gondom, hogy miből tudja az ember, hogy a kocsi eleje vagy hátúlja közelít az akadályhoz? Ezt csak úgy lehet maximum elképzelni (de ez sem lenne igazán jó megoldás), hogy az első érzékelőknek más hangtónusuk van mint a hátsóknak és ebből derül ki, hogy hol az akadály.

A kérdésem ezzel kapcsolatban (főleg azokhoz, akiknek van ilyen rendszerük), hogy hogyan is működik e a dolog. A neten sehol egy info ebben a témában.

A másik kérésem pedig arra irányúlna, hogy tud-e valaki PDF formátumban angol vagy netán magyar nyelvű kezelési útmutatót az Astra J-ről. A szalonban azt mondták, hogy még nem jelent meg. De hát ez lehetettlen, akkor hogy lehet ilyet eladni????

Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rendeltem egy Astra J Cosmo-t első és hátsó parkolóradarral. Az eladó azt mondta, hogy csak hangjelzéssel jelez a parkolásnál a szokásos modón: egyre gyorsabban sípol ahogy közeledünk az akadályhoz és nincs semmilyen grafikus kijelzés sem a nagyképernyős kijelzőn se pedig máshol. Ezzel az a gondom, hogy miből tudja az ember, hogy a kocsi eleje vagy hátúlja közelít az akadályhoz? Ezt csak úgy lehet maximum elképzelni (de ez sem lenne igazán jó megoldás), hogy az első érzékelőknek más hangtónusuk van mint a hátsóknak és ebből derül ki, hogy hol az akadály.

A kérdésem ezzel kapcsolatban (főleg azokhoz, akiknek van ilyen rendszerük), hogy hogyan is működik e a dolog. A neten sehol egy info ebben a témában.

A másik kérésem pedig arra irányúlna, hogy tud-e valaki PDF formátumban angol vagy netán magyar nyelvű kezelési útmutatót az Astra J-ről. A szalonban azt mondták, hogy még nem jelent meg. De hát ez lehetettlen, akkor hogy lehet ilyet eladni????

Előre is köszi a válaszokat.

Itt nézted már? Klikk!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rendeltem egy Astra J Cosmo-t első és hátsó parkolóradarral. Az eladó azt mondta, hogy csak hangjelzéssel jelez a parkolásnál a szokásos modón: egyre gyorsabban sípol ahogy közeledünk az akadályhoz és nincs semmilyen grafikus kijelzés sem a nagyképernyős kijelzőn se pedig máshol. Ezzel az a gondom, hogy miből tudja az ember, hogy a kocsi eleje vagy hátúlja közelít az akadályhoz? Ezt csak úgy lehet maximum elképzelni (de ez sem lenne igazán jó megoldás), hogy az első érzékelőknek más hangtónusuk van mint a hátsóknak és ebből derül ki, hogy hol az akadály.

A kérdésem ezzel kapcsolatban (főleg azokhoz, akiknek van ilyen rendszerük), hogy hogyan is működik e a dolog. A neten sehol egy info ebben a témában.

A másik kérésem pedig arra irányúlna, hogy tud-e valaki PDF formátumban angol vagy netán magyar nyelvű kezelési útmutatót az Astra J-ről. A szalonban azt mondták, hogy még nem jelent meg. De hát ez lehetettlen, akkor hogy lehet ilyet eladni????

Előre is köszi a válaszokat.

Szerintem kell hozzá egy kis tapasztalat és menni fog kijelző nélkül is :rolleyes: BMW-ben egyre jobban csipog és utánna átvált folyamatos sipolássá.

Gondolom, folyamatosnál megvan az érték, hogy akkor már x-y cm között van valami a kocsitól. Amúgy biztos van hozzá leírás.

Link to comment
Megosztás:

adnak hozzá kezelésíi leirást

csak mivel tavaly még a megjelenés előtt írták, ezért a füzet végén lévő dolgok nem teljesen felelnek meg a valóságnak. (milyen motorok vannak...stb)

parkolóradar: hát ha tolatsz, akkor értelemszerűen hátul kerülsz közel valamihez......berakod 1-be, majd előre fele mész, akkor elől lesz sípolás.

Kb, minden dologra azt lehet mondani, hogy érdemes az Astra H-t vennék topicot olvasni, és/vagy tőlük kérdezgetni. Felszereltségben elég hasonló maradt az előzőhöz képest, müködés terén is, csak megjelenésben van különbség.

Link to comment
Megosztás:

adnak hozzá kezelésíi leirást

csak mivel tavaly még a megjelenés előtt írták, ezért a füzet végén lévő dolgok nem teljesen felelnek meg a valóságnak. (milyen motorok vannak...stb)

parkolóradar: hát ha tolatsz, akkor értelemszerűen hátul kerülsz közel valamihez......berakod 1-be, majd előre fele mész, akkor elől lesz sípolás.

Kb, minden dologra azt lehet mondani, hogy érdemes az Astra H-t vennék topicot olvasni, és/vagy tőlük kérdezgetni. Felszereltségben elég hasonló maradt az előzőhöz képest, müködés terén is, csak megjelenésben van különbség.

A sípolás az ok, de az nem egészen igaz, hogy ha tolatsz akkor a hátad mögötti akadályhoz kerülhetsz közel: ahogy fordítod a kormányt, az eleje is ütközhet bele valamibe. Pl. ha két kocsi közé parkolsz hosszában...

Link to comment
Megosztás:

persze ütközhet az eleje is......de ha ütközik az eleje, akkor kicsi volt a hely -_-

Gondolom csak teszt körök voltak vele, majd ha meglesz a kocsi, akkor utána pár héttel írd le, hogy mennyit tolatgatsz vele :D :rolleyes:

Sztem tolatóradar ide vagy oda, elég nehéz vele tolatni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hali srácok!

Volt szerencsém kipróbálni egy "J" Astra-t 1.6os motorral, amíg nem nyomtam be a Sport gombot azt hittem az én 1.2esemben ülök, utánna sem lett sokkal jobb a helyzet. Szóval elég gyenge ez a motor ehhez a kasztnihoz.

Ez volna az a bizonyos autó, én maradok a jó kis G astránál, tőle okosabb van, de számomra szebb nincs!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Hali srácok!

Volt szerencsém kipróbálni egy "J" Astra-t 1.6os motorral, amíg nem nyomtam be a Sport gombot azt hittem az én 1.2esemben ülök, utánna sem lett sokkal jobb a helyzet. Szóval elég gyenge ez a motor ehhez a kasztnihoz.

Ez volna az a bizonyos autó, én maradok a jó kis G astránál, tőle okosabb van, de számomra szebb nincs!

Üdv!

Hát én is vezettem ilyet: csak igazolni tudom amit írtál, az a motor gyenge ehhez a kasztnihoz! Ezért rendeltem egy 1.6 Turbosat!

Link to comment
Megosztás:

Hát én is vezettem ilyet: csak igazolni tudom amit írtál, az a motor gyenge ehhez a kasztnihoz! Ezért rendeltem egy 1.6 Turbosat!

Ha már itt tartunk, amíg kint voltam gyakorlaton a nyár folyamán (majd egy hónapig) egy ilyen 1.6os turbo astra "J"-t 3*-r hoztak vissza, legutóbb turbócső csere miatt. A tulaj álandó vendég a márka szervízünknél .

Amúgy grat az astrádhoz!

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt tartunk, amíg kint voltam gyakorlaton a nyár folyamán (majd egy hónapig) egy ilyen 1.6os turbo astra "J"-t 3*-r hoztak vissza, legutóbb turbócső csere miatt. A tulaj álandó vendég a márka szervízünknél .

Amúgy grat az astrádhoz!

Hát ez nem nagyon biztató....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.