Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

On 2015. 12. 16. at 23:31, roob5 írta:
On 2015. 12. 16. at 20:57, imy írta:

Nem egészen. Ennél kicsit komplikáltabb. ;)

Nézi, hogy mennyiszer indítottad el, milyen gyakran meg a koromszűrő tisztítás, felmelegszik-e az olaj....

A motorolaj élettartam ellenőrző
rendszer információt nyújt arról, hogy
mikor kell motorolajat és olajszűrőt
cserélni. A vezetési körülményektől
függően a szükséges motorolaj- és
olajszűrőcserék közötti intervallum
jelentősen eltérő lehet.

 

Nekem most fog lejárni az 1 év és a % szerint is (még 4% van vissza). Mi van akkor, ha tovább megyek az olajjal, mert km csak 12000 van benne, csak azért, hogy elérjem a 120 ezret a nagy szervizig?

Az idézetért bocsi nem találtam a visszavonást az elsőre.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 27. at 13:39, roob5 írta:

Nekem most fog lejárni az 1 év és a % szerint is (még 4% van vissza). Mi van akkor, ha tovább megyek az olajjal, mert km csak 12000 van benne, csak azért, hogy elérjem a 120 ezret a nagy szervizig?

Az idézetért bocsi nem találtam a visszavonást az elsőre.

Az autógyártó kitalál valamit, hogy növelhesse a csereperiódust "a mi autónk jobb mert csak 30.000km után kell olajat cserélni" így eladhatóbb.

Az olajgyártó belemegy a marketingbe ezért lesz dexos2 olaj GM logóval 30.000-es csereperiódussal.

A Mobil olajak között is van dexos2 megfelelőségű olaj de ott csak 15.000 km a csereperiódus. Akkor ez most hogy is van a GM dexos2 jobb mint a Mobil olaj :)

biztosan ezért is harmada az ára mert jobb.

Tanuljuk meg csodák nincsenek! már csak 4% maradt? vess keresztet! cserélj olajat 10-15.000 km után és aludj nyugodtan. Ez a % kijelző egy számítógépes program azt jelzi ami a szerviznek és a marketingnek jó!

másik megközelítésben van egy sok milliós autód és egy 15-20 ezer forintos olajcsere nem lehet a spórolás tárgya. A technikának lelke van tessék karbantartani, meghálálja!

Amikor megvettem a J-t 6500 km után cseréltem olajat csörgött csattogott minden hangja volt már, utána 17 ekm-nél megint mert amikor lejöttem az autópályáról jött a csattogás. Ekkor Mobil olajat kapott és most 24ekm van benne 60% körül irkál a kvarc játék de csattogás nincs az olaj kenőképessége megfelelő.

érdekes hogy a GM olajjal is mindkét cserénél olyan 60-65% körül mutogatott :)

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 31. at 8:59, tomi023 írta:

Az autógyártó kitalál valamit, hogy növelhesse a csereperiódust "a mi autónk jobb mert csak 30.000km után kell olajat cserélni" így eladhatóbb.

Az olajgyártó belemegy a marketingbe ezért lesz dexos2 olaj GM logóval 30.000-es csereperiódussal.

A Mobil olajak között is van dexos2 megfelelőségű olaj de ott csak 15.000 km a csereperiódus. Akkor ez most hogy is van a GM dexos2 jobb mint a Mobil olaj :)

biztosan ezért is harmada az ára mert jobb.

Tanuljuk meg csodák nincsenek! már csak 4% maradt? vess keresztet! cserélj olajat 10-15.000 km után és aludj nyugodtan. Ez a % kijelző egy számítógépes program azt jelzi ami a szerviznek és a marketingnek jó!

másik megközelítésben van egy sok milliós autód és egy 15-20 ezer forintos olajcsere nem lehet a spórolás tárgya. A technikának lelke van tessék karbantartani, meghálálja!

Amikor megvettem a J-t 6500 km után cseréltem olajat csörgött csattogott minden hangja volt már, utána 17 ekm-nél megint mert amikor lejöttem az autópályáról jött a csattogás. Ekkor Mobil olajat kapott és most 24ekm van benne 60% körül irkál a kvarc játék de csattogás nincs az olaj kenőképessége megfelelő.

érdekes hogy a GM olajjal is mindkét cserénél olyan 60-65% körül mutogatott :)

Én GM olajat bele sem töltöm, és Eneost használok (G-nél a GM olajat ette, majd az Eneost nem... :blush: )

Én úgy vagyok vele az előírt 30e az sok, de igyekszem 12-15e között cserélni, mikor hogyan jön ki. Illetve most a J-t majd minden 2. olajcserére viszem szervizbe, hogy azért legyen bejegyzés, nálam az kb 14-16 hónap. Akkor cseréltetem az üzemanyag szűrőt is (diesel).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Közeleg az Astra J 1,6-os autóm 2. kötelező szervize. ( Az elsőnél még nem én voltam a gazda.) Valaki átesett mostanában ezen a procedúrán? Csongrád közelében hová érdemes vinni és kb mennyibe kerül? km óra állás 37000

üdv. és BUÉK mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Az olajtémához: a dexos 2 egy sor minősített licenct takar, milyen minőségű, milyen kenőanyagot tartalmazó, milyen motorhoz alkalmazható stb stb.

Olvasnivaló: http://www.gmdexos.com/

Lista a használható olajokról: http://www.centerforqa.com/dexos-brand2/

Az opelekhez (tudtommal minden 2010 utánihoz), kizárólag dexos2 és(!!!) GM által is jóváhagyott bilétát is kapott olaj használható. Ha becsületes a márkaszerviz, rá is kéne írnia a munkalapra, hogy a vevő saját felelőségére ment más olaj a kocsiba, ha olyat vitt amin ez nem szerepel.

Lehet itt összeesküvéseket gyártani, de ez szimplán a gyártói - mérnöki ajánlás, mert ez való a motorhoz. (jó példa az etanol téma, lehet felesbe, harmadával járni, hosszútávon viszont nem kell meglepődni, ha idő előtt kidől pár alkatrész.. ac pumpa)

(az előző autómnál, pl próbálkoztunk más olajjal is mikor 13 éves korában elkezdte enni és bizony 0 fok körül nyomott egy kis füst pamacsot 5-10 másodpercig, mivel nem ahhoz a motorhoz lett kitalálva és hiába voltak jobb tulajdonságai, hidegen ahhoz a motorblokk típushoz nem biztosított olajfilm képződést és leégette.. ment is vissza a gyári előírásoknak megfelelő olaj.. megjegyzem ez dieseles és részecskeszűrős autóknál lehet, hogy nem is látszódik mert a dpf elnyeli)

Nekem is aktuális az olajcsere, és a hangosodást én is észrevettem a GM olajnál így - majdnem egy év után (pedig még 10ezret sem tettem bele az előző csere óta).

Most januárban még cseréltetem is, és én is olajat váltok, a MOTUL SPECIFIC DEXOS 2 5W-30 olajat néztem ki.

"Teljesen szintetikus, közepes SAPS tartalmú ACEA C3 és API SM/CF szabványú motorolaj kimondottan a GM Europe Euro 4-es és Euro 5-ös követelményeket teljesítő, benzines és diesel motorjaival szemben támasztott követelmények kielégítésére került kifejlesztésre.Minden olyan járműhöz használható, ahol a gyártók Opel, Vauxhall és Saab - a "GM Opel dexos2TM" motorolajat írják elő. A termék az Opel GM LL-A/B-025 kenőanyagot is helyettesíti és mindenféle üzemanyaggal - benzin, gázolaj, biodiesel, bioethanol E85, LPG és CNG - használható."

Nyilván annak sem fog tönkremenni a motorja, aki egy más - ezeket a szabványokat nem támogató olajat használ az autójába, de ezzel változik pár dolog a kenést illetően leginkább.. akár az égést és a károsanyag kibocsátást illetően is. (más az olajleválási tulajdonság, iszaposodás és.. bizony még a koromképződés is, ami részecskeszűrős autók esetén korai DPF halálozáshoz vezethet) Turbós kocsik esetén pedig nem nagy titok, hogy mit okoz a nem megfelelő olaj, hisz szerencsétlen turbó is ezt kapja..

Tehát, az olajoknál nem elég, hogy rajta van, hogy dexos2, ott kell lennie, hogy Opel dexo2TM így a GM LL-A/B-025 jelzésnek is.

Azonban, ha csak a GM LL-A/B-025 jelzés van rajta dexos2 jelölés nélkül, az a 2010 előtti autókhoz használható, tehát pl. a J astrához nem.

(a computer százalékról pedig.. nálam 40% felett ír.. és tavaly februárban volt olajcsere, tehát ennyit arról, ez csak egy valamilyen szinten kalkulált százalék, de az olaj minőségét nem méregeti.. :) ) Évente, vagy 10ezrenként (max 15. ha hosszútávokon megy a kocsi, ha sok a rövidtáv, akkor szigorúan 10e - mivel nem tud regenerálódni az olaj normálisan a tartós üzemi hőmérséklet nélkül, így hígul és kokszolódik) olajcsere turbós kocsinál.

Döntsön mindenki szíve szerint. (nem opel és gm bérenc vagyok, csak segíteni szeretnék ;) )

Módosítva : Alientwo
Link to comment
Megosztás:

Tud esetleg valaki olyan boltot vagy helyet, ahol olcsóbban lehet gyári ablaktörlőt vásárolni? Meriva B-hez szeretnék első+hátsót. Vagy a gyári helyett érdemes Bosch-ban gondolkodnom? Eddig ahogy érdeklődtem a gyári szett első+hátsó olyan 14 ezer, míg a bosch 12 ezer.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, sulep írta:

Tud esetleg valaki olyan boltot vagy helyet, ahol olcsóbban lehet gyári ablaktörlőt vásárolni? Meriva B-hez szeretnék első+hátsót. Vagy a gyári helyett érdemes Bosch-ban gondolkodnom? Eddig ahogy érdeklődtem a gyári szett első+hátsó olyan 14 ezer, míg a bosch 12 ezer.

Én az olajmezo.hu oldalon vettem bosch-t 9950 Ft volt a pár, 999 Ft a szállítás és 2 nap alatt megkaptam.

Link to comment
Megosztás:

El tudja valaki magyarázni az autóban lévő "két vezetős" fogyasztás, ill. megtett km számláló működését? Én úgy értelmezem, hogy külön-külön kellene mérnie a megtett km-rt, de - függetlenül attól, hogy melyik vezető van kiválasztva - mind a két vezetőhöz tartozó érték növekszik.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Megérkezett az autóm, pénteken vehettem át. Nagyon tetszik, bár meg kell szoknom az eggyel nagyobb kategóriát, de mint mondják, a jót könnyű megszokni :)

Egyelőre ismerkedem vele, miközben felmerült néhány kérdésem:

1) az üléshuzat bőr/szövet kombináció. mennyire érzékeny, tartós ez a huzat? a gyereküléssel, hétköznapi használattal nem töredezik, vagy szakad ki könnyen? nem szívesen takarnám el trikóval, mert iszonyú jól néz ki, az előző autóm 9 évig volt meg (Fabia), kissé kikopott az üléshuzat, de nem nagyon.

2) szeretném kormányról vezérelni a telefonhívásokat, de a telefon párosítása után, ha röviden nyomom meg a hívásgombot a kormányon, akkor azt írja, hogy ezen a nyelven nem elérhető a hívásfunkció. elvileg a telefonkönyvet kellene behozni a nem? Sajnos észrevettem, hogy a tekerhető gomb, ekkor is a rádióállomásokat váltogatja, nem a telefonmenüben lépked. Szóval a telefonomon az s voice van (galaxy alpha), ami nem támogatja a magyar nyelvet. lehet más módon kezelni a telefont/hívást a kormányról?

3) Van olyan androidos alkalmazás, ami összegyúrható a cd 600-al? Elméletileg a drivesync-et lehetne, de nem jelenik meg a menüben a telefon kapcsolódása után...

Köszönöm, ha valaki tud segíteni!

(még egy apróság: nem világos ez a kettős reteszelésű zár. ha egyszer nyomom meg a lezárást a távirányítón, akkor 30 mp múlva bekapcsol a riasztó, ha kétszer nyomom meg egymás után, akkor bekapcsol a riasztó azonnal, és zár a reteszelő is. jól gondolom? egyébként a központi zár vezérlője a bal hátsó ajtóban elég nyöszörgő hangot tud adni, ettől eltekintve minden oké )

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Átértékelődött a fontossági sorrend az előző hsz óta :)

Rájöttem, hogy bal oldalt hátul a lökhárító magasságában hallom a nyöszörgő hangot, ami olyan, mint amikor behúznak egy hagyományos kéziféket. Hallatszik a hang, amikor kioldom a központi zárat, illetve amikor lezárom, vagy kinyitom a csomagtartót. Ez mi lehet, illetve lehet e tenni valamit ellene? (Azaz lehet e olajozni vagy valami, vagy vigyem be és cseréljék)

A másik, hogy egyetlen dolog hiányzik belőle (ez a Fabia utáni szokatlanság, a méretből adódóan) az a tolatóradar. A kérdésem, hogy, ha beszerzek egy tolatókamerát

http://www.powertuning.hu/1039-jarmuspecifikus-kamerak/1100-abm-jarmuspecifikus-tolatokamera-opel-tipusokhoz-corsa-d-astra-h/j-meriva

akkor azt ár lehet e utólag kötni a 7"-os Intellilinkes cd600-ra?

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Melan írta:

Átértékelődött a fontossági sorrend az előző hsz óta :)

Rájöttem, hogy bal oldalt hátul a lökhárító magasságában hallom a nyöszörgő hangot, ami olyan, mint amikor behúznak egy hagyományos kéziféket. Hallatszik a hang, amikor kioldom a központi zárat, illetve amikor lezárom, vagy kinyitom a csomagtartót. Ez mi lehet, illetve lehet e tenni valamit ellene? (Azaz lehet e olajozni vagy valami, vagy vigyem be és cseréljék)

A másik, hogy egyetlen dolog hiányzik belőle (ez a Fabia utáni szokatlanság, a méretből adódóan) az a tolatóradar. A kérdésem, hogy, ha beszerzek egy tolatókamerát

http://www.powertuning.hu/1039-jarmuspecifikus-kamerak/1100-abm-jarmuspecifikus-tolatokamera-opel-tipusokhoz-corsa-d-astra-h/j-meriva

akkor azt ár lehet e utólag kötni a 7"-os Intellilinkes cd600-ra?

Egy ilyesmi interface kell hozzá! Közvetlenül nem lehet rákapcsolni.

De ha tolatókamerát akarsz pl az ebay-en jóval olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Sztaricsnaja írta:

Egy ilyesmi interface kell hozzá! Közvetlenül nem lehet rákapcsolni.

De ha tolatókamerát akarsz pl az ebay-en jóval olcsóbb.

Akkor nem lesz ilyenem ;) A kamerát én is az ebay-en néztem ki... marad a tolatóradar, bár mire beszerzem, meg is szokom szerintem. Egyelőre most a nyöszörgő hang zavar, meg is nézetem amint tudom.

(A kormányról indított hívást sikerült megoldani a smart voice assistant-al)

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam bent a szervízben, és meghallgattattam a zörejt. Úgy tűnik, hogy az elektromos kézifék egyik reléje az, a központi zár nyitásakor áram alá helyezi a kocsi, ezért a hang. A csomagtér lezárásakor meg a szellőzőfedél kopog, amint kiáramlik a levegő alul. Sajnos nem tudtuk kipróbálni másik autón a kézifékes dolgot, mert nem volt bent csak karos kézifékes autó...

Link to comment
Megosztás:

MA mentem az autóval először hosszabb úton, illetve autópályán. Őszintén szólva aggodalommal töltött el, hogy milyen hangos az 1.6-os motor, mintha kellene neki még egy 6. sebesség. Valamint ezt megelőzően pár nap óta folyamatosan van egy magasabb, búgó hang, ami a motortérből hallatszik. Kb 40 km után a motor hangja szelídült, de a Fabia 1.4-es motorja után kezdetben elég hangosnak tűnt, bár lehet, hogy már nem emlékszem jól :)

A kérdésem, hogy kb mennyi km után áll be a fogyasztás és a motorhang? Vagy manapság már ezeket a motorokat nem kell bejáratni?

 

Link to comment
Megosztás:

A könyvében kellene megnézni, hogy írják-e. G-nél még benne volt, az első 1000 km-en kell kímélni (persze utána se árt), kerülni a padlógázas gyorsítást, túl magas fordulatszámot, ilyesmi. Amúgy melyik 1.6-ost vetted? A 116 lovas? Mennyit forog 5. fokozatban 130-nál? Kíváncsi leszek arra is, hogy fog alakulni a fogyasztás, ha bejáratódott.

Módosítva : retfirD
Link to comment
Megosztás:

Akinek van gyári parkolóradar az autóban illetve magas szintű kijelző a km óránál, annak mit jelez ki a kijelző ha be van kapcsolva a radar? Nekem csak csipog semmi kijelzés nincsen, ennek ilyennek kell lennie? Nekem Meriva B van de gondolom ugyan ez van J Astránál is.

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, retfirD írta:

A könyvében kellene megnézni, hogy írják-e. G-nél még benne volt, az első 1000 km-en kell kímélni (persze utána se árt), kerülni a padlógázas gyorsítást, túl magas fordulatszámot, ilyesmi. Amúgy melyik 1.6-ost vetted? A 116 lovas? Mennyit forog 5. fokozatban 130-nál? Kíváncsi leszek arra is, hogy fog alakulni a fogyasztás, ha bejáratódott.

1.6-os 115 lovas motorom van, 5 fokozatú váltóval. Ma kipróbáltam bemelegített motor után, és 130km/h-nál 3500 volt a fordulatszám, azonban ekkor a navi 112 km/h-t jelzett.

A hangjáról annyit, hogy 110 után kezd hangosodni, valamint sebességtől függetlenül jobb oldali irányból hallom a búgó hangot, mintha a ventillátor lenne vagy nem tudom. Persze lehet, hogy ez normális, és ilyen a hangja :)

A motorhang szerintem halkulni fog, mert hosszú úton enyhült. Kíváncsi leszek, hogy ha meglesz a 2000km-es olajcserém, utána fog e változni...

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Melan írta:

1.6-os 115 lovas motorom van, 5 fokozatú váltóval. Ma kipróbáltam bemelegített motor után, és 130km/h-nál 3500 volt a fordulatszám, azonban ekkor a navi 112 km/h-t jelzett.

A hangjáról annyit, hogy 110 után kezd hangosodni, valamint sebességtől függetlenül jobb oldali irányból hallom a búgó hangot, mintha a ventillátor lenne vagy nem tudom. Persze lehet, hogy ez normális, és ilyen a hangja :)

A motorhang szerintem halkulni fog, mert hosszú úton enyhült. Kíváncsi leszek, hogy ha meglesz a 2000km-es olajcserém, utána fog e változni...

Nekem is ilyen motorosom van, 0W40-es olajjal már második alkalommal, ha csere után nem lett halkabb a motorod, később sem lesz már...

A sebesség amit mutat nagyjából jó talán egy kicsit kevés. Gyári naviról van szó vagy mobil?

A hanggal kapcsolatban, állítsd át belső levegő keringetésre a zsalut és úgy hallgasd meg ekkor elszigeteli az utastértől a ventilátort, ha így halkabb akkor valóban az, ha nem akkor más adja ki, lehet van egy kavics a gumidban, vagy nem jó a nyomás, stb.

Link to comment
Megosztás:

29 minutes ago, Davee írta:

Nekem is ilyen motorosom van, 0W40-es olajjal már második alkalommal, ha csere után nem lett halkabb a motorod, később sem lesz már...

A sebesség amit mutat nagyjából jó talán egy kicsit kevés. Gyári naviról van szó vagy mobil?

A hanggal kapcsolatban, állítsd át belső levegő keringetésre a zsalut és úgy hallgasd meg ekkor elszigeteli az utastértől a ventilátort, ha így halkabb akkor valóban az, ha nem akkor más adja ki, lehet van egy kavics a gumidban, vagy nem jó a nyomás, stb.

Sajnos leginkább városban, rövidtávon megyek vele, emiatt sem a melegedés, sem a motorkenés nem az igazi. A szombati kiruccanásom során azonban 100 km után javult a helyzet valamelyest, ezért vagyok bizakodó.

Az óracsalásra lehet rájöttem: a téligumim kicsit kisebb, mint a gyári - 205/55-ös, így a kerékátmérő 3%-al kisebb... a váltóméret kalkulátor szerint, amikor 100-at mutat az óra, valójában csak 96.8 a sebességem. NAmost ez kb 4 km/h, ha hozzáveszem, hogy minden óra csal egy kicsit, akkor helyben is vagyok. Majd meglátom a nyári 17"-al, azzal jónak kell lennie. A navi mobilos egyébként, az előző autómnál nagyjából jól mért, bár ott is fölé mért a kmóra kb 5-6 egységgel.

A tippet a belső keringetésre köszönöm, reggel kipróbálom (kavics nemigen lehet, mert álló autónál is hallom)!

Módosítva : Melan
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.