Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Amúgy azt furcsállom, hogy egyik led sem ég. Mert még ha 1-2 nem égne de egyik sem. Amúgy megpróbáltam egybe van vele a hátsó mosófolyadék adagoló fuvóka, az működik. Meg csavar sincs hogy leszerelhetném és belekukkanthatnék így valószínű el kell vinnem  opel szervízbe.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 05. at 12:41, gabesz76 írta:

Sziasztok!

 

Kollégám vett egy J Astrát. Navigáció kellene neki illetve pontosabban sd-kártyás európa térkép. Navi 600-a van.

Ami gyárilag benne van, Benelux államok térképe.

Szolnokon illetve közelben tudna-e segíteni valaki? Köszönöm előre is.

Megoldódott.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, tompikati írta:

Sziasztok!

Érdeklödni szeretnék,hogy astra j-m van nincs gyári navi beépitve,utolagossan ez megoldható?

Köszi a válaszokat.

Gyári navigáció beépítése? Biztosan, de nem lesz olcsó. Az új is ha gyárba teszik bele ha jól emlékszem +250e. Olyat kellett volna venni amiben benne van. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, imy írta:

Gyári navigáció beépítése? Biztosan, de nem lesz olcsó. Az új is ha gyárba teszik bele ha jól emlékszem +250e. Olyat kellett volna venni amiben benne van. ;)

Való igaz a gyári navigáció 250.000 Ft-ért rendelhető új autó vásárlásakor, annyit meg nem ér egy alacsony térkép lefedettségű, mondhatni pontatlan navigáció.

Nem beszélve arról, hogy körülményes a térképfrissítés, és vagy nincs (nem friss). 

100-150 ezerért plug and play utángyártott teljesen gyári kinézetű médiák szerezhetők be, nem csak navival felszerelve. Az az jobban jársz, ha nincs benne Navi600 900 950, csak cd300 vagy cd400, mert azt szívfájdalom nélkül lehet messzire hajítani.

Vagy ha a gyári megoldások szimpatikusak akkor a cd600 lehet jó választás - ehhez 100 e-ért vl2-DVD900 videointerface+ mirrorlink - és az okostelefonod minden

eszközét tudod élvezni a gyári kijelzőn.

 

 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, flali írta:

Való igaz a gyári navigáció 250.000 Ft-ért rendelhető új autó vásárlásakor, annyit meg nem ér egy alacsony térkép lefedettségű, mondhatni pontatlan navigáció.

Nem beszélve arról, hogy körülményes a térképfrissítés, és vagy nincs (nem friss). 

100-150 ezerért plug and play utángyártott teljesen gyári kinézetű médiák szerezhetők be, nem csak navival felszerelve. Az az jobban jársz, ha nincs benne Navi600 900 950, csak cd300 vagy cd400, mert azt szívfájdalom nélkül lehet messzire hajítani.

Vagy ha a gyári megoldások szimpatikusak akkor a cd600 lehet jó választás - ehhez 100 e-ért vl2-DVD900 videointerface+ mirrorlink - és az okostelefonod minden

eszközét tudod élvezni a gyári kijelzőn.

Nekem benne van a gyári navigáció.

Egy előnye van, hogy mindent kiír, amit a kocsiról tudni kell. Én így nem dobom ki. :)

A térképek nekem 2012-esek, nem a legfrissebb, de eddig mindenhova odataláltam vele.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, imy írta:

Nekem benne van a gyári navigáció.

Egy előnye van, hogy mindent kiír, amit a kocsiról tudni kell. Én így nem dobom ki. :)

A térképek nekem 2012-esek, nem a legfrissebb, de eddig mindenhova odataláltam vele.

Csatlakozom az előttem szólóhoz. :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, imy írta:

Nekem benne van a gyári navigáció.

Egy előnye van, hogy mindent kiír, amit a kocsiról tudni kell. Én így nem dobom ki. :)

A térképek nekem 2012-esek, nem a legfrissebb, de eddig mindenhova odataláltam vele.

Természetesen nem azt mondtam, hogy dobd ki Navi-s fejegységet (CD300, CD400 ról volt szó) - és igaz, hogy "mindent kiír",

mert egyben az a központi kijelző a gépkocsi konfigurálásához.

Én csak a navigációs szoftverről beszéltem és beszélek, na az mint navigáció katasztrófa.

Tény, hogy a gyári fejegységek navigációja - márkától függetlenül - finoman szólva sem nevezhető korszerűnek.

Nem véletlen a "carplay" funkció térhódítása, mellyel ezt a hiányosságot az okostelefonok tudásával igyekeznek pótolni.

 

Ha 2012-es a térkép (ami valójában ~ 1 évvel korábbi adatbázisú),

akkor pláne pontatlan, hisz azóta rengeteg új út épült, tehát nem igazán hagyatkoznék ilyen navigációra.

(Az vicces tud lenni - ismeretlen helyen, amire használni szeretném -, hogy a megadott úticélt a szembe oldalon kb. 150 m-re lévő mellékutcába teszi,

Navteq Here térkép köztudottan még a google-nél is pontatlanabb)

És évi 40-50 ezer Ft lenne a térképfrissítés (ami viccesen pontatlan) - azaz ár érték arányában nagyon gagyi.

Tény, hogy nagyon jól mutat az autóban, azonban aki napi szinten szeretné használni a munkája során jobban jár ha vesz

egy PNA-t (20 e.-ért), rátesz egy feltört iGO-t NNG térképpel - és élvezi a 2016-os "utca házszám" szintű pontos navigációt.

Persze, ha benne van az autóban tök jó - de 250 ezerért venni? butaság szerintem - sőt utólag beszereltetni még többért - egyenesen orvosi eset.

 

Módosítva : flali
Link to comment
Megosztás:

Hali!!

Én autómban is van navi 600.Érdeklődnék hogyan lehet bele magyarország térkepet tenni. Márkaszervíz az ára miatt meg a fentebb említett ár érték arány miatt nem játszik. Nincsen vkinek eladó magyarországot tartalmazó működő SD je??

 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

14 órája, _Robi_ írta:

Hali!!

Én autómban is van navi 600.Érdeklődnék hogyan lehet bele magyarország térkepet tenni. Márkaszervíz az ára miatt meg a fentebb említett ár érték arány miatt nem játszik. Nincsen vkinek eladó magyarországot tartalmazó működő SD je??

 

Köszönöm!

@gabesz76 -ot kérdezd:icon13:

Link to comment
Megosztás:

Ennél olcsóbban nem valószínű:

http://www.ebay.com/itm/LATEST-Map-Europe-2016-Navi-900-Navi-600-SD-Card-for-Opel-Vauxhall-Chevrolet-/262519522587?hash=item3d1f62051b:g:M9MAAOSw1DtXIHoU

De sokat ne várj tőle Magyarország viszonylatban....:brooding:

Most látom, hogy van 2017-es térkép is - na ez tényleg vicces.....

http://www.ebay.com/itm/OPEL-Cascada-Mokka-Europa-Europe-SD-Karte-Update-2016-2017-Navi-600-900-Navteq-/381083639962?hash=item58ba5ae09a:g:O~8AAOSw0fhXiMNl

 

Módosítva : flali
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Ha távirányítóval kinyitom a kocsit, vagy ha az ajtót kinyitom akkor egy ideig valami hang jön a motortérből. Igaz mióta nálam van. Mintha valami motor menne. Egy idő után elhallgat. Majd ha kinyítok valamit, akkor megint, vagy ha bezárom. Csak az érdekel, hogy mi lehet, biztos, hogy nem hibája. :)

Kocsi: Astra J 2012 A17DTR ST

Link to comment
Megosztás:

10 órája, imy írta:

Ha távirányítóval kinyitom a kocsit, vagy ha az ajtót kinyitom akkor egy ideig valami hang jön a motortérből. Igaz mióta nálam van. Mintha valami motor menne. Egy idő után elhallgat. Majd ha kinyítok valamit, akkor megint, vagy ha bezárom. Csak az érdekel, hogy mi lehet, biztos, hogy nem hibája. :)

Kocsi: Astra J 2012 A17DTR ST

Az nem a motortérből jön, hanem a középkonzol környékéről, és valószínűleg a zsalu állító motor búgását hallod.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. augusztus 27. at 10:11, Davee írta:

Az nem a motortérből jön, hanem a középkonzol környékéről, és valószínűleg a zsalu állító motor búgását hallod.

De a motortérből, mert már felnyitottam a motorháztetőt is, és onnan jött. ;) Amúgy onnan hallatszik, csak hogy mi, és miért?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne 2010-es az autóm a szűkitett műszerfal kijelzővel szerelve ami frissítéssel sem tudja a fogyasztást és a többi dolgot kijelezni.

Az órát kell kicserélni ahoz,hogy tudja ezeket a dolgokat vagy a kijelzőt is lehet külön cserélni középpen?

 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Faceboy írta:

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne 2010-es az autóm a szűkitett műszerfal kijelzővel szerelve ami frissítéssel sem tudja a fogyasztást és a többi dolgot kijelezni.

Az órát kell kicserélni ahoz,hogy tudja ezeket a dolgokat vagy a kijelzőt is lehet külön cserélni középpen?

 

A legalapabb kijelző is tudja a fogyasztást kijelezni (pillanatnyi, átlag)... Vagyis amit majdnem megvettem, abban az volt, és fel tudták programozni.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, imy írta:

A legalapabb kijelző is tudja a fogyasztást kijelezni (pillanatnyi, átlag)... Vagyis amit majdnem megvettem, abban az volt, és fel tudták programozni.

Ez tegnap lett frissítve és nem tudja a program bővítést sem bekapcsolni,ezért tettem fel a kérdést,milyen lehetőség van még.

Egyszerűen csak kicserélem nagykijelzősre az órát és ennyi vagy ennél azért bonyolultabb?

És persze ha lehet akkor magyarosítani is jó lenne.

Ha már benne vagyunk a tempomatot utólag be bírom szerelni?

Módosítva : Faceboy
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

  Van egy  2010-es évjáratú Astra J 1.7 CDTi *125LE - A17DTR* gépsárkánom. Anno vettem Opelos kolléga segítségéven egy Op-Com v1.64 firmware-s diagnosztikai kábelt. Az általa ajánlott tört kínai programmal nem igazán boldogultam. Majd megpróbáltam a Vaux-Com programot, ami már kecsegtetőbb volt (hibakiolvasás ment), de sajna a lényeg nem működik. Megpróbáltam a kijelzőn több funkciót megjeleníteni, de amikor az "Enable" beállítást menteném, hibával kidob a programból. Szeretném pl. megnézni a befecskendező értékeit, de ezt sem tudom...nem látható. Utoljára 2 hónapja foglalkoztam ezzel, tehát aszem elölről kellene nekiállnom a történetnek....ehhez kérnék tőletek segítséget, hogy merre az arra....kicsit szájbarágósan...netán letöltési linkekkel. :) 

  Előre is köszönöm! Üdv. kobert

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

sziasztok!

cd600 as fejegység van a kocsiban. mirrorlink megoldáson töröm a fejem, hogy a telefonon futó naviprogram képe legyen a kocsi lcd kijelzőjén.

próbált már ilyet valaki? én ezt néztem: https://www.aliexpress.com/item/Mirror-link-car-support-online-navigation-mirror-link-wifi-for-IOS9-Android-mirror-link-car-original/32662912442.html?spm=2114.01020208.3.85.5MKw3R&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10056_10065_10068_10055_9982_10054_10069_10059_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_1&btsid=6e475464-5766-43e4-80e3-57c9605437e0

köszi a segítséget.

Módosítva : sub71
Link to comment
Megosztás:

Hello!

 

Kocsi a minap elkezdte dobálni az üzeneteket, hogy látogassam meg a szervizt, ahol azt mondták cserélni kell az izzítás vezérlőt. Gyakorlatilag izzít, csak a műszerfalon nincs meg a visszajelzés (órában a sárga tekercs). megrendelték, 21e-be fog fájni. Volt már valakinek hasonló tapasztalata, vagy járt már így valaki? Esetleg lehet mástól is ez a hiba?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.