Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Papplan

Ez egy full korrekt válasz volt, kb ezt vártam, köszönöm.
Amit leírtál az érthető, bár javarészt a gyorsításra vonatkozik és az ott fellépő kenés hiányára, amit egyébként így ahogy leírtad, nem tudtam. Érdemes volt ma is felkelnem.
De ha 60 km/h-nál 6.-ban - gyorsítás nélkül - haladok (pl. az M3 kivezetőn, bár ott tudom, hogy többel is lehet, de maradjunk a példánál) akkor ez a sebesség és fordulat nem kártékony a motornak, ugye?! Viszont feltételezem, hogy az alacsonyabb fordulatszám kisebb fogyasztást is eredményez. Gyorsításnál vissza 4. be és a kb. 2000 fordulatnál már rendelkezésemre áll a teljes 200 Nm nyomaték, hatásos a kigyorsítás.
A példát azért is tettem fel, mert éppen ez az a sebességtartomány 60 és 70 km/h, amelyet sokszor használok tartósan, de sík utakon, ahol nem szükséges kigyorsítanom, vagy épp lelassítanom, fogyasztásban viszont szerintem nem mindegy. Azt a fordulatszámot lenne jó tudnom, ami még nem káros a motornak tartós, egyenletes, de minimális sebességű haladás esetén. Ez a pont hol van ? Vagy ez nem egzakt ?!

A váltóáttételeket azért is kérdeztem, mert abból kiszámítható, hogy mely sebességnél érdemes 6.-at egyáltalán használni ?! Ha tudnám, hogy az 5. és a 6. között átlagban mennyi a fordulatkülönbség, akkor ki lehetne számolni, hogy ha pl. 5-ben 2200-as fordulatnál már megyek 120 km/-h-val, akkor érdemes áttenni 6.-ba a váltót, mert a felváltással is még megtartom az 1800 fordulat feletti tartományt, ahol rendelkezésemre áll a 200 Nm csúcsnyomaték. Ez azt jelentené, hogy 120 km/h alatt viszont nem érdemes 6. sebességi fokozatot kapcsolnom, mert a fordulatszámom annyira alacsony, hogy onnan még nem húz a motor és gyorsításkor - ahogy írtad- kenés nélkül forog a főtengely.
Gondoltam megkérdezek itt másokat is, akik 1.4 T-vel járnak, hogy ők hol kapcsolják a 6-at ?!
De természetesen, amint lesz alkalmam, meg fogom nézni, hogy 5.-ben mekkora az a sebesség, ahol ha felváltok 6-ba, még az 1800-as fordulat fölé eséik vissza a fordulat, és így rendelkezésemre áll a csúcsnyomaték.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Bocs ha OFF de nem tudom hogy hol kèrdezzem meg. Èn most lettem egy 2012 Opel Meriva B tulaja. A kèrdèsam az lenne hogy elvileg az autóban van telefonos kihangosìtàs de nem tudok ràjönni hogyan tudok összekapcsolòdni a telefonommal. A hasznàlati utasìtàs szerint kène lennie egy telefon menüpontnak a Configban de nem talàlom. Ha valaki tud segìtsen. Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Norbi80 írta:

De ha 60 km/h-nál 6.-ban - gyorsítás nélkül - haladok (pl. az M3 kivezetőn, bár ott tudom, hogy többel is lehet, de maradjunk a példánál) akkor ez a sebesség és fordulat nem kártékony a motornak, ugye?! Viszont feltételezem, hogy az alacsonyabb fordulatszám kisebb fogyasztást is eredményez. 

Írtam, hogy nem engedném 1500 1/min alá a fordulatot. De egyszerű példa a soksebességes kerékpár. Nagyon szar a legkisebb áttételen tekerni, nagy erőt kifejtve, kis sebességgel. Te is rosszul érzed magadat, a motor is. Eltudod hajtani, a motor is bírja, de nem esik jól. Mivel nem esik jól a motornak sem, nem fog keveset fogyasztani, csak azért mert alig pörög. Az 5.6. fokozatot nem kell mindenáron használni, mert ott van, csak, ha eljött az ideje. A 100 méterenkénti oda-vissza váltásoknak nincs sok értelme.

Azt tudni kell, hogy a sebességfokozatok között nem feltétlenül egyforma a fordulatszám ejtés. Pl.: 1,2,3,4 között 800 az esés, lehet, hogy 4,5,6 között csak 500.(ez csak feltételezés, mindenki tapasztalja meg saját maga a kocsiján). És akkor még nem játszottunk 8 sebességessel. A sok sebességfokozat nem feltétlenül azt jelenti, hogy a 8. alacsonyabb fordulatot eredményez, mint egy 6 sebességesnél a 6., csak több fokozat van elosztva a tartományban.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 15. at 21:33, Papplan írta:

Írtam, hogy nem engedném 1500 1/min alá a fordulatot. De egyszerű példa a soksebességes kerékpár. Nagyon szar a legkisebb áttételen tekerni, nagy erőt kifejtve, kis sebességgel. Te is rosszul érzed magadat, a motor is. Eltudod hajtani, a motor is bírja, de nem esik jól. Mivel nem esik jól a motornak sem, nem fog keveset fogyasztani, csak azért mert alig pörög. Az 5.6. fokozatot nem kell mindenáron használni, mert ott van, csak, ha eljött az ideje. A 100 méterenkénti oda-vissza váltásoknak nincs sok értelme.

Azt tudni kell, hogy a sebességfokozatok között nem feltétlenül egyforma a fordulatszám ejtés. Pl.: 1,2,3,4 között 800 az esés, lehet, hogy 4,5,6 között csak 500.(ez csak feltételezés, mindenki tapasztalja meg saját maga a kocsiján). És akkor még nem játszottunk 8 sebességessel. A sok sebességfokozat nem feltétlenül azt jelenti, hogy a 8. alacsonyabb fordulatot eredményez, mint egy 6 sebességesnél a 6., csak több fokozat van elosztva a tartományban.

De érezni is, hogy 1500rpm alatt nem szereti a kocsi, az felett kell/érdemes tartani.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 22. at 9:30, Zimankó írta:

Sziasztok!

Az normális, ha a diesel részecskeszűrő tisztítás 1 hónapon belül, kb. 350 km megtétele után újra elindul?

Ez ügye napi 10 km. Messze van az üzemi hőmérséklet eléréséhez szükséges km. Benzinesnek is kevés, hogy hosszú távon ne legyen majd valami probléma.Teszi a dolgát a compi ez viszont fontos.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Papplan írta:

Ez ügye napi 10 km. Messze van az üzemi hőmérséklet eléréséhez szükséges km. Benzinesnek is kevés, hogy hosszú távon ne legyen majd valami probléma.Teszi a dolgát a compi ez viszont fontos.

Én munkába használom a kocsit, és az 12km. Az alatt ha nem fűtök, akkor megy fel éppen 90 fokig a víz hőmérséklete. (sötétben, 70-el közlekedve, -5 fokban) De nappal ha tudok 100-110-el menni, akkor korábban eléri a víz az üzemi hőmérsékletet... Szerintem kellene neki 20km, hogy átmelegedjen rendesen. (országút, nem város)

Link to comment
Megosztás:

 Tartós üzemi hőmérséklet kell ahhoz, hogy ne legyenek lerakódások. Ez nem km-ben mérhető, hanem órákban.

Ja és azt elfelejtettem, hogy nem biztos, hogy befejezi a tisztítást a rendszer. Ami még jobban fokozza az önpusztítást. Ilyen igénybevétel mellett ajánlott havonta egy autópályakör.

 

Módosítva : Papplan
Link to comment
Megosztás:

21 órája, imy írta:

Én munkába használom a kocsit, és az 12km. Az alatt ha nem fűtök, akkor megy fel éppen 90 fokig a víz hőmérséklete. (sötétben, 70-el közlekedve, -5 fokban) De nappal ha tudok 100-110-el menni, akkor korábban eléri a víz az üzemi hőmérsékletet... Szerintem kellene neki 20km, hogy átmelegedjen rendesen. (országút, nem város)

Hogyan tudom a fűtést kikapcsolni (hogy a nagy vízkör ne keringjen és hamarabb elérje a 90 fokot a víz)? Ez lehet, hogy blőd kérdés, de nem látok a kikapcsoló gombot.

Link to comment
Megosztás:

Korábban volt már szó a nagy kijelző fényerejéről. Az esti fényerőt tudom csökkenteni megfelelő módon, sajnos a kormányon levő gombok fényereje is elmegy vele párhuzamosan. A nappali fényerő, ami sokkal zavaróbban (valóban, mint egy reflektor) világítja szemközt az embert, hogyan lehetne tompítani? Van valamilyen gyári módja? 

Olvastam a könyvében (astra J infotainment), hogy jpg képet lehet a kijelző hátterének feltölteni. Arra gondoltam ,hogy sötét vagy fekete közeli képet, ha feltöltök, akkor az megoldhatja a mindenen átsütő kijelző világítás gondomat, ill másét is. Sajnos ez idáig valamiért nem sikerült a feltöltés, vagy sikerült, de nem látszik vagy kell még állítanom mást is. Az usb-n látja a *.jpg képet, ok gombra kiírja, hogy feltöltés sikeres, de az eredmény elmarad. Próbálta már valaki ezt a funkciót? Működhet ez? 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Norbi80 írta:

Nem arul itt valamelyikotok 16" vagy 17" gyari alufelnit Astrara ?! Vagy akar 16" lemezfelnit ? Nem igazan talalok a neten sehol hasznaltban eladot, ezert megkerdezem itt is. Persze gumi nelkul erdekelne...

Újan sem túl drága. 4db kell? Ilyenkor télen szokott akció lenni, hogy 50%-os áron adják a felniket? 

De Itt van 15e-ért /db ennyiért szerintem nem drága.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Norbi80 írta:

Nem arul itt valamelyikotok 16" vagy 17" gyari alufelnit Astrara ?! Vagy akar 16" lemezfelnit ? Nem igazan talalok a neten sehol hasznaltban eladot, ezert megkerdezem itt is. Persze gumi nelkul erdekelne...

Racing bazáron hirdetnek nem keveset.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy volt-e már téma, de most volt alkalmam hosszabb távon közlekedni a számomra új astra-val és a km óra csalást most tapasztaltam először. A helyzet röviden a következő:

Androidos és IOS-es telefonra is letöltöttem a sebességmérő alkalmazást, mert furcsállottam a Hondám után az Opel által kiírt sebességértékeket. Azt tapasztaltam, hogy a kiírt sebesség (mind a fedélzeti komputeren, mind a km órán) 50-65 km/h között 5 km/h-t csal pluszban, 65-115 km/h között kb. 10 km/h-t pluszban, míg 130 km/h-nál már 15 km/h-t. Ez azt jelenti, hogy a kiírt sebesség 130 km/h, de ténylegesen csak 115 km/h. Más is tapasztalt esetleg ilyet?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Zimankó írta:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy volt-e már téma, de most volt alkalmam hosszabb távon közlekedni a számomra új astra-val és a km óra csalást most tapasztaltam először. A helyzet röviden a következő:

Androidos és IOS-es telefonra is letöltöttem a sebességmérő alkalmazást, mert furcsállottam a Hondám után az Opel által kiírt sebességértékeket. Azt tapasztaltam, hogy a kiírt sebesség (mind a fedélzeti komputeren, mind a km órán) 50-65 km/h között 5 km/h-t csal pluszban, 65-115 km/h között kb. 10 km/h-t pluszban, míg 130 km/h-nál már 15 km/h-t. Ez azt jelenti, hogy a kiírt sebesség 130 km/h, de ténylegesen csak 115 km/h. Más is tapasztalt esetleg ilyet?

Igen, a Ford Fiestanal is ez van csak ott 130 az igazából 121 a 140 az 130, a 60 az csak 53 km/h

Link to comment
Megosztás:

On 12/26/2016 at 21:29, Kefear írta:

Sziasztok,

Január elején kapom meg a nekem új, amúgy 4 éves Sport Curer-em :) az lenne a kérdésem, hogy mindegyikben pirossal világít a közép konzol és a kilincsek? vagy az felszereltség függő? 

Köszi Üdv Laci

erre senki? :)

 

 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Zimankó írta:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy volt-e már téma, de most volt alkalmam hosszabb távon közlekedni a számomra új astra-val és a km óra csalást most tapasztaltam először. A helyzet röviden a következő:

Androidos és IOS-es telefonra is letöltöttem a sebességmérő alkalmazást, mert furcsállottam a Hondám után az Opel által kiírt sebességértékeket. Azt tapasztaltam, hogy a kiírt sebesség (mind a fedélzeti komputeren, mind a km órán) 50-65 km/h között 5 km/h-t csal pluszban, 65-115 km/h között kb. 10 km/h-t pluszban, míg 130 km/h-nál már 15 km/h-t. Ez azt jelenti, hogy a kiírt sebesség 130 km/h, de ténylegesen csak 115 km/h. Más is tapasztalt esetleg ilyet?

Nekem az F Astra is csalt, ami most van off-os autó az is csal valamennyit. Ha jól tudom, de nem biztos, akkor talán direkt vannak így hogy csalnak valamennyit mínuszba a valóshoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.