Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

O.K., lemérem. De én (a sajátom tekintetében) soknak találom kicsit a fogyasztást. Persze azzal tisztában voltam a vásárláskor, h nem japán autót veszek, de azért mégis...

Remélem, hogy az első olajcserekor, ahogy mc-elek írta, vmi szoftverfrissítést is történik, bízom a bevált német szervizben, ahova vinni szoktam. Én már közben 7250 körül tartok, úgyhogy a csere nagyon is időszerű, ha igaz, amit mc-elek ír. Azt nem értem, h a mellékelt gyári karbantartási útmutató erről miért nem ír semmit. A service-plan szerint ha jól emlékszem 15.000 km, ill. egy év szerepel első olajcserére. Vagy 30 000, ill. két év, amelyik előbb bekövetkezik.

Városban 1.6 115le-s H is eszi a tizeket manuál váltóval is szóval ezen nincs mit szégyelni a gyártónak

Link to comment
Megosztás:

Városban 1.6 115le-s H is eszi a tizeket manuál váltóval is szóval ezen nincs mit szégyelni a gyártónak

Egyetértek, sőt! Szerintem az, hogy az én 1.6 automata turbómmal is lehet (igaz nagyon vigyázva, kimondottan a fogyasztásra utazva) 9 litert fogyasztani manuális módban városban, az szerintem kimondottan jó fogyasztásnak számít. Mint korábban írtam: ha autómata üzemmódban megyek (városban) akkor is 10 liter. Ha meg nyomom neki rendesen, akkor eszik meg 11 litert.

Link to comment
Megosztás:

Városban 1.6 115le-s H is eszi a tizeket manuál váltóval is szóval ezen nincs mit szégyelni a gyártónak

Lehet, de azért ennél jóval mesésebb adatokat ígértek a műszaki adatok gyári leírásában. Jó, persze nem hittem el, de ha hozzáadok 1 litert, még akkor is messze van a beígértektől. Az előző 1.6-os H ennél jóval kevesebbet fogyasztott.

Link to comment
Megosztás:

Akkor én most elrontom mindenki kedvét :o

A16XER 115 Le

Nekünk városban 7,5 L/100 km

országúton 6,4 - 7 L/100 km (6,4 tempomattal)

autópálya 8,5 L/100 km (kéne egy 6. fokozat) (tempomat nélkül)

11.000 km fölött vagyunk kicsivel. Utolsó 2700 km szerint 7,4 L/100 km-re jött ki az átlag, aminek nagyrésze város.

szerk: csütörtök

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Szerintem is több benne a lehúzás, mint a ráció. Soha semmilyen kocsimnál nem javasoltak ilyen korai olajcserét CSAK az Opelnél... Nem akarom elhinni, hogy az Opel olyan szar motorokat gyárt, hogy a bejáratás miatt kellene lecserélni az olajat ilyen kevesett futott km után!

Ha kint élsz Németországban, akkor szerintem DIRREKT kérdezz rá erre telefonon egy márkaszervízben, szerintem ez csak ithon "divat" (mármint a korai olajcsere javaslat).

Hahó, Majestic, ismét új adataim vannak (fogyasztás) és egy új infó is olajcserével kapcsolatban. Bementem a kedvelt német szervizbe, és mondtam, h olajat szeretnék cseréltetni. Fickó kérdezte, mikori az autó, mondom 2010. augusztusi, 8000 km van benne. Hülyének nézett szerintem, hogy mit akarok. Mondta, h semmi szükség rá, majd az első nagyszerviznél. Úgy kellett erőszakoskodnom, h cserélje már le nekem akkor is, fizetem. Szombaton le is lett cserélve, bent voltam a műhelyben (hagyták), dumáltam a szerelő sráccal. Saját szememmel is meggyőződhettem arról, hogy stop&go ide vagy oda, bejáratás ide vagy oda, valószínűleg TÉNYLEG semmi szükség nem volt erre az olajcserére még, a leengedett olaj színe alig volt koszosabb, mint a beletett újé. A barnásfeketétől még jó félúton se lehetett. Ártani talán nem ártottam neki, bár megjegyzem, az állítólagos Castrol 0W-30-as olaj egy falbaépített pisztolyról jött, tehát nem győződhettem meg róla, h mi van valójában a tartályban, valóban az említett Castrol vagy egy esetleg rosszabb minőségű, olcsóbb olaj. Ahhoz sem értek, h ehhez a motorhoz melyik a jobb olaj (az eredeti gyári GM vagy ez a Castrol).

Nézzük a fogyasztást: téligumival, full város (stop&go): 8,9 l.

Tiszta autópályát egyelőre nem tudok mondani, majd vmikor jövő tavasszal talán.

Link to comment
Megosztás:

eredeti gyári GM vs Castrol

ha teljesíti a GM követelményeit, akkor ugyanaz.

Viszont kérdéseim:

- Fékezéskor (ugye) villog a 3. féklámpa. Ezt mi idézi elő (adott erő vagy sebesség vagy...)?

- Nincs tetőablak, világítás rész mögött lévő műanyag izé rezeg.

Kormány szintén ad ilyen hangot. Sőt az öv tartója is, bár az olyan 90 km/h körül. Valakinek ötlet a csendre?

- Kuplung pedál lenyomásakor fura kattanó hang, nem mindig. Ennek vajon köze lehet a rossz tempomathoz?

Link to comment
Megosztás:

Villogás: a vészfékezést jelzi a mögötted állónak, hasznos (elvileg erősebb fékezésnél villog)...

Csend: tömd ki filccel ill. ragassz rá, vagy csapj rá, paskold meg hátha csak kicsit elmozdult valami, persze ne törd be:)

Kuplung:

Volt visszahívási akció a szar tempomatokra, ha jól olvastam korábban itt... Vidd vissza, megnézik, ha meg rossz a kapcsolód, ki is cserélik gariban....

Ugyanúgy teljesíti a gyári követelményt az olaj, csak drágább:)

eredeti gyári GM vs Castrol

ha teljesíti a GM követelményeit, akkor ugyanaz.

Viszont kérdéseim:

- Fékezéskor (ugye) villog a 3. féklámpa. Ezt mi idézi elő (adott erő vagy sebesség vagy...)?

- Nincs tetőablak, világítás rész mögött lévő műanyag izé rezeg.

Kormány szintén ad ilyen hangot. Sőt az öv tartója is, bár az olyan 90 km/h körül. Valakinek ötlet a csendre?

- Kuplung pedál lenyomásakor fura kattanó hang, nem mindig. Ennek vajon köze lehet a rossz tempomathoz?

Link to comment
Megosztás:

Hahó, Majestic, ismét új adataim vannak (fogyasztás) és egy új infó is olajcserével kapcsolatban. Bementem a kedvelt német szervizbe, és mondtam, h olajat szeretnék cseréltetni. Fickó kérdezte, mikori az autó, mondom 2010. augusztusi, 8000 km van benne. Hülyének nézett szerintem, hogy mit akarok. Mondta, h semmi szükség rá, majd az első nagyszerviznél. Úgy kellett erőszakoskodnom, h cserélje már le nekem akkor is, fizetem. Szombaton le is lett cserélve, bent voltam a műhelyben (hagyták), dumáltam a szerelő sráccal. Saját szememmel is meggyőződhettem arról, hogy stop&go ide vagy oda, bejáratás ide vagy oda, valószínűleg TÉNYLEG semmi szükség nem volt erre az olajcserére még, a leengedett olaj színe alig volt koszosabb, mint a beletett újé. A barnásfeketétől még jó félúton se lehetett. Ártani talán nem ártottam neki, bár megjegyzem, az állítólagos Castrol 0W-30-as olaj egy falbaépített pisztolyról jött, tehát nem győződhettem meg róla, h mi van valójában a tartályban, valóban az említett Castrol vagy egy esetleg rosszabb minőségű, olcsóbb olaj. Ahhoz sem értek, h ehhez a motorhoz melyik a jobb olaj (az eredeti gyári GM vagy ez a Castrol).

Nézzük a fogyasztást: téligumival, full város (stop&go): 8,9 l.

Tiszta autópályát egyelőre nem tudok mondani, majd vmikor jövő tavasszal talán.

Hali!

Köszi az infókat:

1. Olajcsere: felhívtam egy budapesti márkakereskedő alkatrész részlegét, rendeltem egy csomó cuccot (olajszűrő, légszűrő, stb.) majd a végén megkérdeztem, hogy szerinte mikor cseréljem le az olajat. Eleinte azt hitte, hogy nem olvastam azt, ami a szervízkönyvbe bele van írva. Amikor elmagyaráztam, hogy mindenki azt javasolja, hogy 2500-5000 km között "javasolt" az olajcsere akkor elmosolyodott a telefonba és azt mondta, hogy lehúzás az egész! Felesleges, nem árt persze (sőt ha hetente cserélnéd, az lene a legjobb a motornak :-)), de felesleges. Az Opel (mint minden korszerű márka) már KIZÁRÓLAG bejáratos motorokat forgalmaz. Soha nem írnák oda, hogy 30000 vagy 1 év. Ha hamarabb javasolt lenne hiszen akkor ők szívják meg a garanciális javításnál (jelenleg 5 év garit adnak itthon az Astrára). Szóval én is megnéztem most hétvégén az olajamat és ugyan kicsit barnás (átvételkor teljesen átlátszó volt), de messze nem sötét barna vagy netán fekete! Most igaz ugyan, hogy csak 2000 km van benne de akkor is.

2. Fogyaztás: mint ahogy írtam neked korábban: városban nekem (automata váltóval, 1.6-os turbo) 10-10,5 l/100km, amennyiben az ActivSelect módban használom (mechanikusan váltok), akkor 9-9,5 l/100km között megúszom normál vezetésnél.

OK, akkor várom a tavaszi országúti fogyasztási adatokat!

Addig is balesetmentes közlekedést és sok élvezetet a kocsikához!

Link to comment
Megosztás:

eredeti gyári GM vs Castrol

ha teljesíti a GM követelményeit, akkor ugyanaz.

Viszont kérdéseim:

- Fékezéskor (ugye) villog a 3. féklámpa. Ezt mi idézi elő (adott erő vagy sebesség vagy...)?

- Nincs tetőablak, világítás rész mögött lévő műanyag izé rezeg.

Kormány szintén ad ilyen hangot. Sőt az öv tartója is, bár az olyan 90 km/h körül. Valakinek ötlet a csendre?

- Kuplung pedál lenyomásakor fura kattanó hang, nem mindig. Ennek vajon köze lehet a rossz tempomathoz?

Neked is J-Astrád van? :excl:

Nálam is van néha egy érdekes hang a kuplungpedál erős benyomásakor, de én ezt inkább egy kábel megfeszülésének betudható "húrpengetős" hangnak hallom. Nem ilyesmi neked is? Nekem nincs köze a tempomathoz, soha nem azzal összefüggésben jött elő, de egyáltalán nem zavart eddig.

Egy másik hang jobban zavar, ezt tücsökciripeléshez tudnám hasonlítani, és a klíma ventillátorai adhatják, ui. amint egész gyengére vagy 0-ra állítom, megszűnik. Egyelőre ezzel sem foglalkozom. Minden autónak vannak "tipikus" hangjai, kis zajai. Ettől még szuper.

A tiédben hány km van most?

Link to comment
Megosztás:

ugyanezt.

A dobozon, vagy pl az olajgyártó programjában szerepel egy számsor, hogy mit teljesít, ők ez alapján választanak olajat. Persze meg aki többet fizet, vagy akivel szerződést kötnek az évre.

Alábbi képen egy 2002-ből származó Aral cd 1 oldala látható (nekem ez van meg)

olaj.jpg

Link to comment
Megosztás:

és igen, J astra van a családban közel 18000 km-rel.

A rejtélyes hang meg inkább kattanás. Lehet összefüggésben van a tempomat hibával, de majd következő szervízkor csak kiderül.

Nem mondtam, hogy rossz, csak nagyon zavaró tud lenni ez a sok kis zörgő szar :excl:

Képek

Link to comment
Megosztás:

eredeti gyári GM vs Castrol

ha teljesíti a GM követelményeit, akkor ugyanaz.

És ha azt kérdezem, hogy Castrol 0W-30 vs ugyanez Mobilból, arra mit mondanál?

Nekem azt mondták a szervíben, hogy a Castrol Edge 5-35W tökéletes választás. Azt vettem az olajshop-ban és viszem majd a saját olajat a szervíbe...

Link to comment
Megosztás:

castrol-t kapott, nem tudom milyet.

Előtte a G is mindig olyat kapott, ami volt opel szervízben garancia idő végéig, utána meg egy opelhez közeli szervízbe jártunk. Ott is olyat, amit vittek az opelnek.

Én bizok bennük.

Bízzál (ha barát vagy ismerős). De sajnos nekem egyik sem, utcáról látogatom őket, és ahogy Sztálin elvtárs is megmondta: "Jó dolog a bizalom, de még jobb az ellenőrzés." Én szeretek róla meggyőződni (amennyire csak tudok), h nem verik át a fejemet. Bár így is átverik néha. Mert hogy másik klasszikust idézzek (Tony Montanát, A Scarface-ből): "A kapitalizmus arról szól, hogy átb*nak." Már nem írok több idézetet, megígérem.

Link to comment
Megosztás:

mindkét helyen volt/van ismerős.

Hogy még tisztább legyen a dolog. Reggel jött a srác, elvitte a J-t, helyette oda adta a saját H 1,7D caravant, este hozta vissza. Matrica a mocihoz, pecsét a szervízkönyvbe.

DE, felőlem mindenki oda viszi, ahova akarja.

Link to comment
Megosztás:

mindkét helyen volt/van ismerős.

Hogy még tisztább legyen a dolog. Reggel jött a srác, elvitte a J-t, helyette oda adta a saját H 1,7D caravant, este hozta vissza. Matrica a mocihoz, pecsét a szervízkönyvbe.

DE, felőlem mindenki oda viszi, ahova akarja.

######ikám, fogd már fel, hogy én is vinném szívesen haverhoz, ha lenne. De mivel külföldön élek egy ideje, itt még nincs szervizes ismerős, ezért NEM TUDOM ismerőshöz/baráthoz vinni. (Hogy még tisztább legyen a dolog).

Link to comment
Megosztás:

(1. opel gemec szekszárd (apám tanítványa volt)

2. frontautó (osztálytárs-é)

3. opel kalocsa (szintén tanítvány) )

külföldön, én vakon biznék a gyári szervízben......

szia colin! köszi, h nem kaptad fel a vizet, és köszi a tippeket is. Amúgy én hat éve élek külföldön, és hidd el, itt is lehúzzák és átverik az embert a szervizben néha, ha csak úgy ismeretség nélkül, utcáról szambázik be valamelyikbe. nem csak velem fordult már elő több ilyen történet (pl. a régebbi (H)-Astrám legelső nagyszervize után a következő történt: egy tökéletes, hibátlan autót vittem be, majd visszakaptam egy nyikorgó, csak nagyon fent fogó kézifékes autót (fogalmam sincs, mit csináltak vele a fiúk), és a számlán olyan pitiáner kis tételek voltak feltüntetve pluszban az amúgy 700 eurós nagyságrendben, amiket előtte nemrég saját magam cseréltem ki, illetve töltöttem fel benne. A pumpa nem is emiatt a piti szélvédőfolyadék-feltöltés (egy napja töltöttem fel épp, mielőtt bevittem) leszámlázás miatt ment fel bennem, ez már csak a pofátlanság tetejét jelentette számomra. Viszont az, hogy visszakapsz egy olyan autót, ami rosszabb állapotba kerül, mint ahogy előtte bevitted, na az már több a soknál és gondolom, nálad is keverné a biztosítékot. Több kollégám is hasonló dolgokat tapasztalt náluk sajnos. Szóval itt is résen kell lenni. A kézifék dolgot persze utólag kénytelenek voltak kijavítani ingyen (addig vertem a tamtamot). De előtte tényleg semmi baja nem volt és tökéletesen fogott. Az országon belül más szerviznél is volt szintén rossz tapasztalatom (előre adott árajánlathoz képest jóval magasabb összeg a számlán a végén), ezért elkezdtem a szomszédos "olcsóbb" országba vinni az autót. de már ott is kezdenek elkurvulni sajnos...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nem tudom miért de több oldalt megnéztem és fikázzák az 1.4 és az 1.6-os túrbó motorokat hogy elég gyengék !Hát sajnos ebben tényleg el vagyunk maradva a konkurenciától még motorok terén van hová fejlődni mint erőben mint pedig fogyasztásban!A 2000 dízel meg jó biztos csak hát ott is sok a fogyasztás álittolag! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.