Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

ja, jövőre lesz kapható J GTC, zafira, és ampera is :lol:

Úgy tudom start-stop rendszert kapnak a motorok, ez lesz a legfőbb változtatás.

Keress cikkeket a zafira-ról (most mutatták be frankfurtban), angol újságokban, interneten is akad róla cikk. Ami a zafira motorjában lesz, az lesz az Astra-ban is.

Egyre több tuningcég kinálatába kerül bele, mind optikai és motor terén is.

Mondjuk ha már megrendelted, akkor neked mindegy :lol:

Link to comment
Megosztás:

ja, jövőre lesz kapható J GTC, zafira, és ampera is :D

Úgy tudom start-stop rendszert kapnak a motorok, ez lesz a legfőbb változtatás.

Keress cikkeket a zafira-ról (most mutatták be frankfurtban), angol újságokban, interneten is akad róla cikk. Ami a zafira motorjában lesz, az lesz az Astra-ban is.

Egyre több tuningcég kinálatába kerül bele, mind optikai és motor terén is.

Mondjuk ha már megrendelted, akkor neked mindegy :lol:

hát én annyi optikai tuningot nem találtam még hozzá, ami esetleg jól is néz ki. :lol: na de legyen neked igazad. nekem megjött a steinmetz első lökös toldat, jövőhéten fényezés majd hétvégén felbarkácsolom. Kíváncsi leszek az összhatásra, mert a iLine csomagban lévő első toldat nekem annyira nem hozta a várt optikai hatást. :D

Link to comment
Megosztás:

A 2012-es modellév hoz-e valamilyen újdonságot?

Kerestem információt a neten, de nem nagyon találtam. :D

Konkrétan a

Opel Astra J Sports Tourer Cosmo 1.4T újdonságaira lennék kíváncsi.

( Mivel tegnap rendeltem meg. :lol: )

Szerintem sok újdonság nem lesz, max. az említett start-stop. majd talán 2 év múlva :lol:

had kiváncsiskodjak már egy kicsit. most mit mondanak, mennyi a várakozási idő?

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu nem tudod véletelnül, hogy hogy lehet leimádkozni a J Astra első lökhárítóját?

Van 6 csavar motortér felől felül, 3-3 a kerékjáratban, 2-2 alul és ilyen műanyag vmik 4db szintén alul. De még mindig nem jön le és nem tudom, hogy hol van még vhol csavar vagy műanyag fogóka.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

a hűtőfolyadék fogyással kapcsolatban:

mint azt említettem a termosztát alatti részen cseréltek tömítést. nos a problémát nem oldotta meg, továbbra is tapasztalható

a fogyás. visszavittem és tömítő pasztával is bekenték ugyan ott. mikor összeszerelték és feltöltötték a rendszert ismét tapasztalható volt

hűtőfolyadék szivárgás. szerencsére a szerelő srác még a szervizben észrevette. szóval úgy néz ki, hogy a termosztát volt a ludas, illetve

az abban lévő tömítés. most kicserélve, eddig jó. remélem így is marad.

Link to comment
Megosztás:

a hűtőfolyadék fogyással kapcsolatban:

mint azt említettem a termosztát alatti részen cseréltek tömítést. nos a problémát nem oldotta meg, továbbra is tapasztalható

a fogyás. visszavittem és tömítő pasztával is bekenték ugyan ott. mikor összeszerelték és feltöltötték a rendszert ismét tapasztalható volt

hűtőfolyadék szivárgás. szerencsére a szerelő srác még a szervizben észrevette. szóval úgy néz ki, hogy a termosztát volt a ludas, illetve

az abban lévő tömítés. most kicserélve, eddig jó. remélem így is marad.

Köszi az infót! Fontos lehet, mert nálas is jelentkezett ez a probléma.

Link to comment
Megosztás:

még megjegyezném, hogy a kiegyenlítőtartály és a termosztát is visszahívásban csere volt

Most megyek a szervízbe az első éves szervízre és jeleztem a hűtővíz kiegyenlítő tartály dolgot meg azt, hogy szökik valahol a hűtővíz. Azt mondta az ürge, hogy NINCS semmiféle visszahívás, de javítani fogják a dolgot. Na kiváncsi vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Most megyek a szervízbe az első éves szervízre és jeleztem a hűtővíz kiegyenlítő tartály dolgot meg azt, hogy szökik valahol a hűtővíz. Azt mondta az ürge, hogy NINCS semmiféle visszahívás, de javítani fogják a dolgot. Na kiváncsi vagyok.

motorszám alapján tudják megmondani. lehet a tied már alapból javítva volt. az én autóm 2009 decemberi gyártás tehát eléggé első szériás.

mint mondtam akkor kevésnek mutatta a folyadék szintet pedig volt benne és a szenzort csak tartállyal együtt tudják cserélni.

halkan jegyzem meg, hogy még mindig fogy a hűtővíz igaz már kisebb mértékben, de azért ....

Link to comment
Megosztás:

motorszám alapján tudják megmondani. lehet a tied már alapból javítva volt. az én autóm 2009 decemberi gyártás tehát eléggé első szériás.

mint mondtam akkor kevésnek mutatta a folyadék szintet pedig volt benne és a szenzort csak tartállyal együtt tudják cserélni.

halkan jegyzem meg, hogy még mindig fogy a hűtővíz igaz már kisebb mértékben, de azért ....

Kicserélték a kiegyenlítő tartályt és el is ismerték, hogy ami benne volt, abban hibás volt a szintjelző adója és állítólag némelyik eresztett is az illesztéseknél... Állítólag az Opel már más beszállítótól rendeli ezeket. Na majd meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

Kicserélték a kiegyenlítő tartályt és el is ismerték, hogy ami benne volt, abban hibás volt a szintjelző adója és állítólag némelyik eresztett is az illesztéseknél... Állítólag az Opel már más beszállítótól rendeli ezeket. Na majd meglátjuk.

pontosan melyik illesztésnél, mert mint mondtam nekem még most sem szünt meg teljesen a folyadék vesztés

Link to comment
Megosztás:

pontosan melyik illesztésnél, mert mint mondtam nekem még most sem szünt meg teljesen a folyadék vesztés

Azt mondta a hapsi, hogy a tartály összeillesztésénél valahol, pontosan nem mutatta meg. Menj vissza szerintem és cseréltesd ki megint. Kérdeztem tőle, hogy esetleg máshol nem ereszthet-e a rendszer, erre ő végignézte a cső utját és nem talált szivárgásra utaló nyomokat. Kizárásos alapon (szerinte) maradt hát a tartály. Várnom kell, hogy nálam nem szivárog-e tovább, ha lesz fejlemény, jelzek.

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap voltam a szervízben (lásd fentebb) de most derült ki, hogy valamit elcsesztek a tempomattal, ugyanis nem működik... Holnap megyek vissza egy jókora leb..ással.

Megjöttem: mindössze rosszúl frissítették a szoftvert, ennyi de nekem 30km és másfél óra...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.