Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

az nagyon drága.

én is kaptam egy Z18XER motoros Zafira B re, arra 235.000 Ft ot mondtak.

nem tudom elképzelni, hogy az Astra J ennyivel drágább legyen.... ( bár a Turbo motor okozhat ekkora árkülönbséget??? )

Kérjél több helyről árajánlatot!!!

Opel-infos.de-n meg nincsenek is rajta az uj turbos blokkok, de azok nem direktbefecskendezesesek egeszen veletlenul? Az sokad dobhat a rendszer aran!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy kis segitségre lenne szükségem elsősorban fogyasztás ügyében( persze más tényezők is), autócsere előtt állok jelenleg G astra...

J astra 1,6 benzin vagy 1.7 dizel (Németo-ban élek adó és egyebek miatt sem mindegy, éves km kb 25000km....)

Esetleg Insignia ...segítséget előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Fogyasztás: (50e+ van benne)

Szekszárd - Pécs: 6,5 L/100 km (tempmat 90-120km/h)

Szekszárd - Pécs: 4,5 - 5 L/100 km (tempomat 70km/h)

Szekszárd - Pécs: 6,5 - 7 L/100 km (90-120km/h)

(Szd-on, kb 6 km városi forgalom, majd egy 50 km országút és kb 10 km Pécsi városi forgalom.)

Most így tél felé, inkább 7L/100 km

Milyen más tényezőkre gondolsz? (G-hez képest)

- csomagtartó kicsit kisebb,

- belül szép nagy tágas, műszerfal nagyon szép, könnyen kezelhető

- önsúlya 1300 kg.

- váltó áttételezés elég hasonló, kb 1 fokozattal van minden eltolva (ami eddig 5-ösben 30km/h 1000 ford, az most 4-esben)

- negatívum, hogy nekünk minden szar zörög benne.

Kérdésem, mi az ami zöröghet egy autóban (két első ajtónál, kesztyűtartónál, és a belsőlámpa körül) ?

Ne mondjátok, hogy majd bekopik, mert 50e km felett járunk.....

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem, mi az ami zöröghet egy autóban (két első ajtónál, kesztyűtartónál, és a belsőlámpa körül) ?

Ne mondjátok, hogy majd bekopik, mert 50e km felett járunk.....

tapasztalatom 47e után : / röviden műanyagok :lol: /

- nálam nem az ajtóknál, hanem a B oszlopnál a biztonsági öv körüli műanyag zörög néha

- a kesztyűtartó felől érkező kopogó hang: a sárvédő dob betét kopogott ( egy mű.a bolha hiányzott )

- a belső lámpa előtt az egyik mű.a elem zörög

Link to comment
Megosztás:

tapasztalatom 47e után : / röviden műanyagok :lol: /

- nálam nem az ajtóknál, hanem a B oszlopnál a biztonsági öv körüli műanyag zörög néha

- a kesztyűtartó felől érkező kopogó hang: a sárvédő dob betét kopogott ( egy mű.a bolha hiányzott )

- a belső lámpa előtt az egyik mű.a elem zörög

a biztonsági öv a fülem mellett nálam is nyöszörög néha

meg nekem ami zörgött az első ajtóban az ajtóbehúzó fogantyú műanyag díszbetéte

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Erősen gondolkodom egy 1.4 140 pacis automata Astra megrendelésén,sőt már szerződés aláirása előtt állok.Próbáltam Tourerben ezt a konfigot,tetszett a váltó,szebben dolgozik mint az Insigniában és a kocsi is igényesebb mint az.Kicsit harmatos volt a jelenlegi autómhoz képest-Fiat bravo tjet-de gondolom ez a nehéz kasztninak is köszönhető.Olvasok hideget meleget az Astra fogyijáról és egyáltalán nem mindegy mi a stájsz ezzel kapcsolatban......Én országúti használatra venném,városban szinte nem is használom a mostanit sem.Az is benzines turbós és ált. 100as tempóban hajtva stabilan max. 6 lityit fogyaszt.

Jó lenne ha ezt az Astra is tudná....Kérném a véleménmyeteket.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

6 liter :lol:

sztem felejtsd el ezt az adatot, ha számít a fogasztás, akkor ott az 1,7 cdti.

Kérdezz rá ilyenekre, hogy START-STOP rendszer van-e benne? Ha még nincs, akkor várd meg míg lesz (elvileg már van) mert az javít valamenyit.

A dizel felejtős.....Csak azért kérdeztem,mert a gyári fogyiadatok alapján az 1.4 140 országúti fogyija 4.7-az egyik teszt szerint 5-5,5 o.úton- az automatásé 5,3.Az 1.6 osé 5,1.

http://www.a5.hu/cikkek/3/42809.shtml

A Bravomis turbóbenyás,a gyári adat 5.6L és 6 ból ki is jön.Országúton.Az Astra 2000nél 105 el gurul 6ikban,a Bravo 2500at forog 100nál 6ikban.Azért gondoltam,hogy az Astra sem papizhat sokkal többet.Hangsúlyozom,országúton.A városi forgalom más,nálam az nem játszik.

Az 589.sz hsz edben 6,5l es fogyiról irsz 90-120 között.tehát az bőven 6 alatt lenne ha 100 tempomattal gurulsz.A turbós pedig takarékosabb mint az 1.6 sima.Országúton.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Erősen gondolkodom egy 1.4 140 pacis automata Astra megrendelésén,sőt már szerződés aláirása előtt állok.Próbáltam Tourerben ezt a konfigot,tetszett a váltó,szebben dolgozik mint az Insigniában és a kocsi is igényesebb mint az.Kicsit harmatos volt a jelenlegi autómhoz képest-Fiat bravo tjet-de gondolom ez a nehéz kasztninak is köszönhető.Olvasok hideget meleget az Astra fogyijáról és egyáltalán nem mindegy mi a stájsz ezzel kapcsolatban......Én országúti használatra venném,városban szinte nem is használom a mostanit sem.Az is benzines turbós és ált. 100as tempóban hajtva stabilan max. 6 lityit fogyaszt.

Jó lenne ha ezt az Astra is tudná....Kérném a véleménmyeteket.

Üdv.

Az automata váltó feltétlenül szükséges?

Kiérsz a városból 6-ik ... és tempomat.

Nincs még hosszabb tapasztalatom ( 1 hét icon6.gif ) de úgy láttam, hogy ezzel a tempóval 5,5-5,9 van a fogyasztás.

Maga a kocsi pedig: ;) :lol: icon12.gif

Link to comment
Megosztás:

Az automata váltó feltétlenül szükséges?

Kiérsz a városból 6-ik ... és tempomat.

Nincs még hosszabb tapasztalatom ( 1 hét icon6.gif ) de úgy láttam, hogy ezzel a tempóval 5,5-5,9 van a fogyasztás.

Maga a kocsi pedig: ;) :lol: icon12.gif

Igen,kizárólag azzal veszem,ha veszem. A próbaút alapján kultúrált a 6 gangos egység.Tehát ha jól értem neked is egy új 140 es turbód van és tetszik

Milyen tempóval hajtva papizik ennyit,ja és téligumival?/milyen méretű?/

Link to comment
Megosztás:

Igen,kizárólag azzal veszem,ha veszem. A próbaút alapján kultúrált a 6 gangos egység.Tehát ha jól értem neked is egy új 140 es turbód van és tetszik

Milyen tempóval hajtva papizik ennyit,ja és téligumival?/milyen méretű?/

http://www.michelin.hu/autogumi/michelin-alpin-a4

Ezt adták hozzá téli gumi gyanánt.

A méret 205/55/R16

És ezt a fogyasztást 95-102 km/h sebességnél mutatja tempomattal...

DE mint írtam, NAGYON frissek a tapasztalataim.icon13.gif

Link to comment
Megosztás:

http://www.michelin.hu/autogumi/michelin-alpin-a4

Ezt adták hozzá téli gumi gyanánt.

A méret 205/55/R16

És ezt a fogyasztást 95-102 km/h sebességnél mutatja tempomattal...

DE mint írtam, NAGYON frissek a tapasztalataim.icon13.gif

Köszi a választ.Ez egy 1 hetes,bejáratós autónál egyáltalán nem rossz fogyi.Sőt....Tehát akkor a 6 l alatti országúti fogyi nem utópia. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.