Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Kérem ezt csak az olvassa, akinek van erős idegrendszere, ugyanis elég láma kérdés következik :D

Légkondival kapcsolatos. Amit rendeltünk autót, abban digitális a klíma. A mostaniban kézi vezérlésű (de nem használjuk). Az lenne a kérdésem, hogy ha bekapcsolom a klímát, akkor az állandó teljesítményen hűt, és ha melegebbet akarok fújatni (mondjuk 25 fokot), akkor alacsonyabb teljesítményre kapcsol, vagy ugyanúgy megy maximumon, csak kever hozzá kinti levegőt? Vagyis fogyasztás szempontjából mindegy, hogy 18 vagy mondjuk 23 fokos levegőt kell neki befújni?

Link to comment
Megosztás:

Kérem ezt csak az olvassa, akinek van erős idegrendszere, ugyanis elég láma kérdés következik :D

Légkondival kapcsolatos. Amit rendeltünk autót, abban digitális a klíma. A mostaniban kézi vezérlésű (de nem használjuk). Az lenne a kérdésem, hogy ha bekapcsolom a klímát, akkor az állandó teljesítményen hűt, és ha melegebbet akarok fújatni (mondjuk 25 fokot), akkor alacsonyabb teljesítményre kapcsol, vagy ugyanúgy megy maximumon, csak kever hozzá kinti levegőt? Vagyis fogyasztás szempontjából mindegy, hogy 18 vagy mondjuk 23 fokos levegőt kell neki befújni?

szerintem mindegy :)

a hűtés teljesítménye inkább csak motor fordulattól függ

Link to comment
Megosztás:

a fedélzetit beprogramozni utólag elméletileg belehet, csak hibakódokat fog dobálni.. - feltehetőleg...

Mi nemrég beprogramoztunk egyet, és folyamatosan megjelent a csókának az alacsony motorolajszint, alacsony ablakmosó és az alacsony hütőviz hiba, mivel gyárilag nincs ezekben benne a jeladó . szóval belelehet, de tök felesleges :P

Viszont tempomatot nem lehet beletenni utolag.

nem lehet programozni.

Link to comment
Megosztás:

.....hogyha bezárom az autót, akkor behajtsa a tükröket is, mint azt már elég sok autónál megteszi a központizár.

Erre sikerült valamilyen megoldást találni erre?

A cég ahol dolgozom most vett két új Octáviát azok sem zárják be automatice. Nyomni kell hosszan a távirányítón a zárógombot.

Nálam ilyen eseteben csak az ablakokat húzza fel a H Astra.

Link to comment
Megosztás:

Erre sikerült valamilyen megoldást találni erre?

A cég ahol dolgozom most vett két új Octáviát azok sem zárják be automatice. Nyomni kell hosszan a távirányítón a zárógombot.

Nálam ilyen eseteben csak az ablakokat húzza fel a H Astra.

és elektromosan behajtható a tükröd? akkor elméletileg be kellene hajtania a tükröket....

Link to comment
Megosztás:

a fedélzetit beprogramozni utólag elméletileg belehet, csak hibakódokat fog dobálni.. - feltehetőleg...

Mi nemrég beprogramoztunk egyet, és folyamatosan megjelent a csókának az alacsony motorolajszint, alacsony ablakmosó és az alacsony hütőviz hiba, mivel gyárilag nincs ezekben benne a jeladó . szóval belelehet, de tök felesleges :P

Viszont tempomatot nem lehet beletenni utolag.

nem lehet programozni.

Nekem szólt, nagyon köszönöm. :) Rendben, akkor ezt mondjuk úgy, hogy feladtam. Tempomat amúgy van benne, egyelőre működik, ahogy kell.

A tanulság az, hogy legközelebb ha autót veszek, naív feltételezések helyett az utolsó csavarig rákérdezek mindenre, a nyomorult kereskedőnél, hogy van -e benne. Még arra is, hogy ugye négy kereke van -e, és azok kerek kerekek -e, és ugye gurulnak? Franc aki megette... Kicsit anakronisztikus megoldás lesz, a trabantos korszakomat fogja idézni, de veszek egy kisebb benzines kannát, hogy ne kelljen folyton saccolgatnom, hogy vajon meddig elég még a benya, nem fog -e leállni a gép amíg eljutok a következő kútig... :( Pár évet gurulok ezzel aztán jöhet a csere...

Köszi mégegyszer!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Nekem szólt, nagyon köszönöm. :) Rendben, akkor ezt mondjuk úgy, hogy feladtam. Tempomat amúgy van benne, egyelőre működik, ahogy kell.

A tanulság az, hogy legközelebb ha autót veszek, naív feltételezések helyett az utolsó csavarig rákérdezek mindenre, a nyomorult kereskedőnél, hogy van -e benne. Még arra is, hogy ugye négy kereke van -e, és azok kerek kerekek -e, és ugye gurulnak? Franc aki megette... Kicsit anakronisztikus megoldás lesz, a trabantos korszakomat fogja idézni, de veszek egy kisebb benzines kannát, hogy ne kelljen folyton saccolgatnom, hogy vajon meddig elég még a benya, nem fog -e leállni a gép amíg eljutok a következő kútig... :( Pár évet gurulok ezzel aztán jöhet a csere...

Köszi mégegyszer!

Üdv.

?????

szerintem a benzinszintmérőt azért beleszerelték.... :P

Link to comment
Megosztás:

és elektromosan behajtható a tükröd? akkor elméletileg be kellene hajtania a tükröket....

Igen elektronyos a tükörbehajtás. De pl az ablakot sem húzza fel, pedig láttam és ki is próbáltam a szalonban egy olyat, ami szintén 2 elektromos ablakos volt és az felhúzta az ablakot a zár gomb hosszan nyomvatartására. a különbség annyi volt, hogy az dizel volt és Enjoy én meg benzines vagyok és Sport.

Link to comment
Megosztás:

és elektromosan behajtható a tükröd? akkor elméletileg be kellene hajtania a tükröket....

Igen elektromosan behajtható fűthető tükröm van, az ablakokat felhúzza ha nyomom a záró gombot. (igaz utólag lett felprogramozva, lehet hogy rosszul :icon14: )

Link to comment
Megosztás:

?????

szerintem a benzinszintmérőt azért beleszerelték.... :P

Ja, azt be. (hurrá hurrá...) Csak az a szívás, hogy csak Shell kútnál tudok tankolni (arra van céges kártyám), és ha a következő kút 147 km-re van, akkor úgy saccperkábé kéne eldöntenem, hogy vajon már csak 130-ra elegendő a benya, vagy 160-ra, és mennyire nyomhatom neki. Ez mondjuk a praktikus része a történetnek. Az idegesítő meg az, hogy ott van egy teljes funkcionalitású indexkarom, menüvel, menüváltóval, amit akarsz, és az összes dolog, amire jó, hogy átválthatom vele a kijelzőt km-ről mérfőldre ezen az ebben a formában nem kis túlzással "Vezetői Információs Rendszernek" csúfolt középső kijelzőn. És ez lenne a "vezetői információk kijelzése, továbbfejlesztett" funkcionalitás. Hát kacag a májam... Nem tudom, mi lesz a következő marketing fogás. Talán odaírják a konfigurátorban, hogy "továbbfejlesztett sebességváltó technika", aztán kihagyják a hatodik sebességet, mert azt nem kértem külön. De a sebváltón azért ott lesz a hatodik fokozat, még ha nincs is benne, csak, hogy lásd, hogy kérhetted volna. Utólag meg persze nem lehet majd beszerelni, azaz be lehet, csak néha hatos helyett kettesbe vált... :blink: Ne mindegy, asszem ezt túlbeszéltük...

Link to comment
Megosztás:

szerintem mindegy :)

a hűtés teljesítménye inkább csak motor fordulattól függ

Köszi!

Azt hittem, hogy kevesebb hűtés, kevesebb fogyasztás. Mert valahol azt olvastam, ha már lehűlt a belső levegő, akkor érdemesebb azt keringetni, minthogy a kintit hűtse. Azt gondoltam, hogy energiatakarékossági (fogyasztás miatti) okokból javasolják.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Azt hittem, hogy kevesebb hűtés, kevesebb fogyasztás. Mert valahol azt olvastam, ha már lehűlt a belső levegő, akkor érdemesebb azt keringetni, minthogy a kintit hűtse. Azt gondoltam, hogy energiatakarékossági (fogyasztás miatti) okokból javasolják.

A digit klímánál a kompresszor teljesítménye állítható, így melegebbre állítva, vagy a benti, már lehűtött levegőt keringtetve kevesebbet fogyaszt. Amúgy a teljesítményváltozást a pill. fogyasztás alapjén is lehet látni, alapjáraton bekapcsolt kompresszor mellett a hőfokot letekerve megugrik a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Aut. légkondinál a kompresszor, addig megy amig az utastér eléri a beállitott hőfokot,utána lekapcsol addig amig ismét nem kell hűtenie.Kézi klimánál ugyebár mindig megy,tehát többet is kér a motor teljesitményéből-fogyi nagyobb-magam télen-nyáron-5fok felett-bekapcsolt kondival megyek,belső keringetéssel,igy nem jön be a dizelkorom és a kondi is kevesebbet dolgozik.Fogyiban-o.úton használva-láthatatlan a növekmény,6.4l nekem mostanában vegyes forgalomban.Tiszta o.úti forgalom cca. 6L/tényleges/

Link to comment
Megosztás:

Ritka jó motorú gép lehet.... A gyári speckó:

http://www.opel.hu/g...or.html#/engine

A 1.6 XER, 85 kW / 115 LE, 5-sebességes manuális 147 6,3

Hengerek száma 4 Gyorsulás 0-100 km/h (s) 11,7 Hengerűrtartalom 1598 Maximális sebesség (km/h) 188 Elaszticitás 80-120 km/h (s) 17,9 Kibocsátási norma Euro5 Kompresszió 10,8 : 1 Üzemanyagfogyasztás városon kívül (l/100 km) 5,1 Maximális teljesítmény (kW(LE)/min-1) 85 (115) / 6000 Üzemanyagfogyasztás városban (l/100 km) 8,3 Maximális nyomaték (Nm/min-1) 155 / 4000 Átlagos üzemanyagfogyasztás (l/100 km) 6,3

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.