Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Meglett az első tankolási eredményem. Az autó egy 1.7 cdti ecoflex, 110 lovas. Normál használat (95-100, néha 110), viszonylag kevés rövid út, légkondi max 3 alkalommal kipróbálás erejéig ment, kb 970km, 48 liter gázolaj csurgott bele. A sebességmérő órát lemértem gps-szel, 90nél mutat 95-96 között, a computer szerint 4.2-es átlagra jöttem ki, de a valós adat 5 liter. Kérdés, hogy ki vert át? az opel a megadott 3.7 literes átlagfogyasztással, a computer a 4.2-vel, vagy a kút a 48 literrel? A tankmérő éppen a piros szélét érte el, szóval a liter az kb reális lehet. És 3.7et a vegyesre írja, 3.4 az országúti, városban pedig nem használtam (bár oda is 4.3-at ír).

Link to comment
Megosztás:

Meglett az első tankolási eredményem. Az autó egy 1.7 cdti ecoflex, 110 lovas. Normál használat (95-100, néha 110), viszonylag kevés rövid út, légkondi max 3 alkalommal kipróbálás erejéig ment, kb 970km, 48 liter gázolaj csurgott bele. A sebességmérő órát lemértem gps-szel, 90nél mutat 95-96 között, a computer szerint 4.2-es átlagra jöttem ki, de a valós adat 5 liter. Kérdés, hogy ki vert át? az opel a megadott 3.7 literes átlagfogyasztással, a computer a 4.2-vel, vagy a kút a 48 literrel? A tankmérő éppen a piros szélét érte el, szóval a liter az kb reális lehet. És 3.7et a vegyesre írja, 3.4 az országúti, városban pedig nem használtam (bár oda is 4.3-at ír).

a prospektus adatnak nem szabad hinni. a computer és a valós számolás közötti 5-10% hibahatár meg elfogadható. én is jártam már úgy a benzinessel, hogy 650km megtétele után 6.2-es fogyasztás volt aztán az utolós 150km-t városban tettem meg, az átlag felment 6.3-ra, de a valós számítás szerint meg 6.6 volt.

Link to comment
Megosztás:

Ez akkor is túlzás, 4.2 és 5 között már majdnem 20% van. A prospektus és a valós között pedig 35%! Pedig én elég óvatosan bánok a pedállal.

a prosi az kamu sztem. én az 5-10%-ot a BC által mutatott érték és a tankolás után számolt tankoltmennyiség/megtettkm*100-ra értettem.

Link to comment
Megosztás:

Ez akkor is túlzás, 4.2 és 5 között már majdnem 20% van. A prospektus és a valós között pedig 35%! Pedig én elég óvatosan bánok a pedállal.

Ha tanácsolhatok esetleg valamit: ne bánj óvatosan a pedállal, fürgén gyorsíts, de ne padlógázon, persze ne is forgasd feleslegesen sokáig, sok motorféket használj és próbáld meg egyenletesen tartani a sebességet, ne ingadozz...:)

Az 5 liter egyébként nem rossz, bár reálisan nézve ennek le kéne menni 4.5 literre párezer km múlva... Azzal én már elégedett lennék...

Az eltérő BC adat lehet egy hibás codeindex beállítás eredménye, bár J Astrában ez nem tudom mennyire jellemző, H-ban még az volt... Nekem legutóbb 6.8 helyett 6.6-ot mutatott, ezt megbocsájtom:)!

Link to comment
Megosztás:

Ha tanácsolhatok esetleg valamit: ne bánj óvatosan a pedállal, fürgén gyorsíts, de ne padlógázon, persze ne is forgasd feleslegesen sokáig, sok motorféket használj és próbáld meg egyenletesen tartani a sebességet, ne ingadozz... :)

Az 5 liter egyébként nem rossz, bár reálisan nézve ennek le kéne menni 4.5 literre párezer km múlva... Azzal én már elégedett lennék...

Az eltérő BC adat lehet egy hibás codeindex beállítás eredménye, bár J Astrában ez nem tudom mennyire jellemző, H-ban még az volt... Nekem legutóbb 6.8 helyett 6.6-ot mutatott, ezt megbocsájtom:)!

Igen ezt én is észtrevettem, hogy ha csak simogatom a pedált gyorsítás közben, akkor ok, hogy 8-10l pillanatnyit ír csak, de egy teljes tank ilyen városi járkálás során magasabb átlag jött ki, mint mikor úgy gyorsítottam ahogy Te is leírtad. relatív gyorsan elérni az adott sebességet és ha a forgalom engedi rögtön be a tempomat.

Link to comment
Megosztás:

Még tanulok, szívóbenzineshez vagyok szokva :)

Most hétvégén leugrottunk Balatonra, 3 személy, 120km oda, helyi járkálások úgy 50-60km összesen (rövid utak), haza is 120, de akkor már jobban jöttünk, így jött ki gép szerint megintcsak 4.2-re, valóságban 4.7-re. Igaz, még csak 1300 km van összesen az autóban. Első tankolás mol kúton (az 5 liter), második oil kúton. Azóta mentünk 110km-t 2 személlyel hepehupás úton, de úgy vettem észre, hogy a kis dombokon-lejtőkön jobban szereti ha nincs bekapcsolva a tempomat, mert akkor gyorsít-fékez, hanem lábbal tartottam egy bizonyos sebességet, így most 3.8-at ír a computer, de nem álltam be a kútra megmérni :) Majd kiderül. Ja, eco módot kikapcsolom, mert mire kijárok a garázsból, 3x leáll (a kapu kinyitása-becsukása miatt). A könyve azt írta, amíg hideg, nem állítja le. Dehogynem... Elindítom, kijárok (kb 6 másodperc), már állítja is lefele. Jópofa a fokozatváltó ikon is, bár néha kicsit korán írja a felváltást, de hozzá lehet szokni. A távolságot majd bemérem gps-szel, ha ott nem csal, akkor igazából nem érdekes a sebesség (majd rászámolom), meg a fogyasztási adat sem (utánaszámolok), csak ne csaljon ott is 10%-okat.

Link to comment
Megosztás:

Még tanulok, szívóbenzineshez vagyok szokva :)

Most hétvégén leugrottunk Balatonra, 3 személy, 120km oda, helyi járkálások úgy 50-60km összesen (rövid utak), haza is 120, de akkor már jobban jöttünk, így jött ki gép szerint megintcsak 4.2-re, valóságban 4.7-re. Igaz, még csak 1300 km van összesen az autóban. Első tankolás mol kúton (az 5 liter), második oil kúton. Azóta mentünk 110km-t 2 személlyel hepehupás úton, de úgy vettem észre, hogy a kis dombokon-lejtőkön jobban szereti ha nincs bekapcsolva a tempomat, mert akkor gyorsít-fékez, hanem lábbal tartottam egy bizonyos sebességet, így most 3.8-at ír a computer, de nem álltam be a kútra megmérni :) Majd kiderül. Ja, eco módot kikapcsolom, mert mire kijárok a garázsból, 3x leáll (a kapu kinyitása-becsukása miatt). A könyve azt írta, amíg hideg, nem állítja le. Dehogynem... Elindítom, kijárok (kb 6 másodperc), már állítja is lefele. Jópofa a fokozatváltó ikon is, bár néha kicsit korán írja a felváltást, de hozzá lehet szokni. A távolságot majd bemérem gps-szel, ha ott nem csal, akkor igazából nem érdekes a sebesség (majd rászámolom), meg a fogyasztási adat sem (utánaszámolok), csak ne csaljon ott is 10%-okat.

Ezt a mondatot annyira nem vágom. :icon1: mert hát ha dombon mész fel, akkor lábbal is jobban kell nyomnod, hogy a tempo konstans maradjon, a tempomat is ezt csinálja. ha meg lejtőn mész, akkor meg csak gurulsz, mivel a tempomat nem fékez, csak a motorfék és a lábad is u.ezt teszi, nem nyomod a gázt hanem csak gurulsz, vagy lábbal fékezel. max lendületet vesztesz, ha közben fékezel és a kövi dombnál több gáz kell.

én nagyjából mindenhol belövöm a tempomatot, ahol a forgalom ritmusa engedi, mert az elektronika csinjábban bánik a gázzal mint az ember lába.

Link to comment
Megosztás:

Jogos, kicsit furcsán fogalmaztam. A lényeg: ha tempomattal megyek dombnak felfelé, akkor nyomja a gázt, hogy pl 80 maradjon, lefelé meg elveszi, talán még fékez is, ezt nem tudom. Viszont ha én szabályozom, akkor tartom a pedált egy bizonyos helyzetben. Lehet, hogy domb tetejére 75 lesz, de a domb aljára érve felgyorsul 80ra. Vagyis lábbal nagyobb kilengéseket adok meg. Ez csak személyes tapasztalat, kéretik nem szentírásnak venni :)

Tegnap kicsit jobban meghajtottam, már engedtem 2500as fordulatra is menni (1400km van benne), és intenzívebb gyorsításra is rábírtam a kocsit. Ahhoz képest, hogy csak 20 LE-vel több, viszont kb 550 kilóval nehezebb az előző autónál (1.4 16V Astra G), érzésre ugyanannyira gyorsul, vagy egy kicsit jobban.

Link to comment
Megosztás:

.... lefelé meg elveszi, talán még fékez is, ezt nem tudom.....

és szerinted miért hívják a tempomatot sebbességtartó automatikának?

(már bocs a hülye kérdésért)

Amúgy, igen a tempomat gyorsít és lassít is értelemszerűen, max 0,3"g" -vel.

A pontos értéket nem mondják ki, mert az titok, hogy melyik motornak mi a legjobb, meg sztem tök mindegy, hogy 2,865437328468 vagy 2,875321239 :)

A fogyasztásról amit írtok az érdekes, nekünk nincs ilyen baj vele, 6,5-t eszik, ennyit is ír a BC.

Ha valakit érdekel, fék csere 83.000 km-nél most volt, tehát ennyit kibir biztosan.

Link to comment
Megosztás:

A fogyasztásról amit írtok az érdekes, nekünk nincs ilyen baj vele, 6,5-t eszik, ennyit is ír a BC.

Ha valakit érdekel, fék csere 83.000 km-nél most volt, tehát ennyit kibir biztosan.

Valószínű te ezt a 6.5ös fogyasztást úgy éred el, hogy a teljes tank benzint ilyen fogyasztási értékkel fogyasztod el. ez elég hülyén hangzik ahogy leírtam. :) na a lényeg, hogy nálam akkor van eltérés a BC és a számolás között, mikor a tank 4/5-éig hosszabb távokon közlekedek és mondjuk ott produkál 6.2es fogyasztást. de a maradék benyát meg csak városban mászkálom, ahol akár 7.5 is lenne ha a teljes tankot ott pöfögöm ki.

Nem tudom, hogy hogyan számolja a BC. pl. h mentem 600km-t az átlag 6.2l ez azt jelenti h ~37l benya fogyott. aztán 720km-nél tankoltam ~49l-t. akkor ez arra a 120km-re 10l benzinfogyással 8,3l-es átlag. összességében 720km-re 49l az 6,8-as átlag lenne, de a BC meg csak 6.4et mutat.

Link to comment
Megosztás:

Milyen acélkerék való a J-re téligumival? 5x100? ET szám? Most a nyári gumi 225/50R17, télire jó a 205/60R16?

A körosztás 5x105 (csak 1.4Eco, 1.4Turbo, 1.6Eco és 1.3CDTi modellekhez) vagy 5x115 (csak 1.6Turbo, 1.7CDTi és 2.0CDTi modellekhez) motortól függően. A téligumit meg tudod nézni gumis oldalon ha megnézed a váltóméretét. De a 205/60R16 az is egy lehetőség. Az ET szám is függ a motortól. Az 5x105höz ET39 ha minden igaz, az 5x115-höz meg ET41. De ezekben nem vagyok 100%ig biztos.

Link to comment
Megosztás:

A körosztás 5x105 (csak 1.4Eco, 1.4Turbo, 1.6Eco és 1.3CDTi modellekhez) vagy 5x115 (csak 1.6Turbo, 1.7CDTi és 2.0CDTi modellekhez) motortól függően. A téligumit meg tudod nézni gumis oldalon ha megnézed a váltóméretét. De a 205/60R16 az is egy lehetőség. Az ET szám is függ a motortól. Az 5x105höz ET39 ha minden igaz, az 5x115-höz meg ET41. De ezekben nem vagyok 100%ig biztos.

Köszönöm!

1.7 cdti ecoflex 110lovas a motor. Ha megnézem a mostani alufelni méretét (gondolom bele van valahova vésve), akkor az ET szám akkor is stimmel, ha az acélfelni keskenyebb? Megnéztem egy gumis oldalon a váltóméreteket, de ezt találtam hozzá a legmegfelelőbbnek, mert kerestem 195/65 R16-osat is, de ritkaság (vagy drága), 195/70R15-öt nem találtam, és nem vagyok benne biztos, hogy a 15ös rámenne. Megnézem akkor milyen kerék van most rajta (ha van bele ütve valami méret a kerékbe).

Más: az enyém sima szürke ecoflex feliratos, de láttam már nem 1 olyat, amiben az eco zöld volt. Az miben másabb? 5 ajtósnál a hátsóablaktörlő nektek sem felemelhető? Kb 5 centire jön el az ablaktól, onnantól nem lehet továbbhúzni (mosásnál jól jönne)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

1.7 cdti ecoflex 110lovas a motor. Ha megnézem a mostani alufelni méretét (gondolom bele van valahova vésve), akkor az ET szám akkor is stimmel, ha az acélfelni keskenyebb? Megnéztem egy gumis oldalon a váltóméreteket, de ezt találtam hozzá a legmegfelelőbbnek, mert kerestem 195/65 R16-osat is, de ritkaság (vagy drága), 195/70R15-öt nem találtam, és nem vagyok benne biztos, hogy a 15ös rámenne. Megnézem akkor milyen kerék van most rajta (ha van bele ütve valami méret a kerékbe).

Más: az enyém sima szürke ecoflex feliratos, de láttam már nem 1 olyat, amiben az eco zöld volt. Az miben másabb? 5 ajtósnál a hátsóablaktörlő nektek sem felemelhető? Kb 5 centire jön el az ablaktól, onnantól nem lehet továbbhúzni (mosásnál jól jönne)

Nekem a kereskedésben azt javasolták, hogy 16os bőven elég. Nekem 17es a téli kerekem is, mert ezt tudtam boltolni.

A más kérdésedre itt lehet a válasz

http://www.vezess.hu/hirek/opel_astra_4_literes_fogyasztassal/28533/vezetunk/elj_gyorsan_halj_meg/30611/

Link to comment
Megosztás:

Nekem a kereskedésben azt javasolták, hogy 16os bőven elég. Nekem 17es a téli kerekem is, mert ezt tudtam boltolni.

A más kérdésedre itt lehet a válasz

http://www.vezess.hu...halj_meg/30611/

Tehát akkor ezek 1.3 ecoflexek még régebbről, mert most nem látom az opel listájában ecoflexként az 1.3-ast, az 1.7 ecoflex pedig 3.7 liter/100 km papíron, ami 3 decivel jobb az 1.3-asnál. Most akkor az 1.7esekre kéne a zöld :) Persze csak papíron, mert nekem az a 3.7 az 4.7 :)

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztásra, a 6,5 úgy jön ki, hogy hetente elugrik 1 telitank benya, tehát ja, nem nullázgatom minden reggel. :)

Felni: 15-ös nem megy fel rá értelmes méretben. Első fék az 1,6 szívó esetén 276mm. Tehát a gyári ET 4x körüli érték nem megy rá, egy ET33-mal már lehet felugrik, de úgy meg a kerék fog kilógni.....

16-os simán. Sőt belefér esetleg más osztókör is kupos csavarral. (pl 5x112 vagy 5x108)

De mintha szervízkönyvben láttam volna váltóméretet

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztásra, a 6,5 úgy jön ki, hogy hetente elugrik 1 telitank benya, tehát ja, nem nullázgatom minden reggel. :)

Felni: 15-ös nem megy fel rá értelmes méretben. Első fék az 1,6 szívó esetén 276mm. Tehát a gyári ET 4x körüli érték nem megy rá, egy ET33-mal már lehet felugrik, de úgy meg a kerék fog kilógni.....

16-os simán. Sőt belefér esetleg más osztókör is kupos csavarral. (pl 5x112 vagy 5x108)

De mintha szervízkönyvben láttam volna váltóméretet

Tegnap nem volt időm kijárni, így nem néztem meg a kerék belsejét. A szervizkönyvet viszont megnézem, az mégiscsak egyszerűbb, mint kereket le és visszaszerelni. Holnap előfordul, hogy lesz egy BP-i út. Kíváncsi leszek a hosszú utas fogyasztásra... (tőlünk úgy 160km)

Azért nem semmi áruk van ezeknek a "nagy" gumiknak. 35-40-től felfelé per darab, és gondolom a kerék sem egy olcsó dolog.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap nem volt időm kijárni, így nem néztem meg a kerék belsejét. A szervizkönyvet viszont megnézem, az mégiscsak egyszerűbb, mint kereket le és visszaszerelni. Holnap előfordul, hogy lesz egy BP-i út. Kíváncsi leszek a hosszú utas fogyasztásra... (tőlünk úgy 160km)

Azért nem semmi áruk van ezeknek a "nagy" gumiknak. 35-40-től felfelé per darab, és gondolom a kerék sem egy olcsó dolog.

Acélfelni úgy 13-17 közötti/db ha jól emlékszem a tavalyi árakra.

Link to comment
Megosztás:

acélfelnire kérj árajánlatot több szervízből. 2 éve mikor vettem az enyámre 8.900Ft-ért megkaptam. Kb így szept elején. később mikor októberbe bejött az "akció" akkor már 26e/db volt és az akció keretében kettőt ajándékba adnak :D ergo 13e/db. Szezon előtt meg tudtam venni 8.9 veszprémben

Link to comment
Megosztás:

acélfelnire kérj árajánlatot több szervízből. 2 éve mikor vettem az enyámre 8.900Ft-ért megkaptam. Kb így szept elején. később mikor októberbe bejött az "akció" akkor már 26e/db volt és az akció keretében kettőt ajándékba adnak :D ergo 13e/db. Szezon előtt meg tudtam venni 8.9 veszprémben

Mekkora méretet és ET számút vettél rá?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.