Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

100km/h tempomattal = 5.5l/100km

140km/h tempomattal = 7.5l/100km

Varosba = 8.5l/100km

Irhatnek en is ide csoda 4litres fogyasztasokat de sajnos nem annyira jo az auto nagy onsulya miat. Jartam par honapot 1.7 H Astraval es annak 1l jobb volt a fogyasztasa akar palyan akat varosba, igaz nem volt tobb mint 1300kg.

Nem rosszindulatból írok, de ezeket az adatokat simán hozom a benzines Astrámmal, ami erősebb egy kicsit.

Kötelező szervizeken kívül nem kellett semmit sem rákölteni és minden időben szépen indul.

Ezért nem cseréltem le dízelre, pedig évi 25-30 ezer kilométert megyek.

Most nézegetem én is a J Astrákat, valószínűleg megint benzines lesz a következő.

Link to comment
Megosztás:

Vans nagyon jol teszed, nekem is ez az elso sajat dieselem es ezt se szivesen vettem, de sajnos a hasznalt piacon a dieseleknek jobban esik az aruk az elso par evben mert azokba sok km nyomnak. Nekem sajnos csak 10000 euro volt kerett es ezert nem kaptam tavaly benzines J Astrat jo felszereltseggel. En 4 evett dokgoztam szervizben es az ottani tapasztalatok alapjan allitom ha nem mesz evi 40000km nem eri meg a diesel semikep, foleg hogy az uj dieselek tul vannak elektronikazva ami mindig behal. Egy jo szivos benzinesnel nincs jobb auto maganszemelynek, flota cegesnek mehet a turbo diesel. Almaim autoja lehetne ez a J Astra ha nem az 1.7 diesel lenne 6-os valtoval."Diesel auto draga kincs jo ha van de jobb ha nincs(0761) 326 600 Dragos popesti"

Módosítva : kakas19
Link to comment
Megosztás:

Ma reggel egyből látszódott a hatása waxolásnak. Konkrétan az összes autóra az utcán oda volt fagyva az ónos eső, de az Astrán nem: https://picasaweb.google.com/107340154269799151341/OpelAstraNotchback2014?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLDs3uq78My5zgE&feat=directlink

Ezt nekem is csinálta egy ideig akkor az volt a bibi, hogy váltogattam a kulcsokat. Akkor csináltam teljes resetet az infotainment rendszeren és mindkét kulcsra beprogramoztam ugyanazokat a kedvenceket. Azóta nem jelentkezett ez a hiba.

nem váltogatom a kulcsokat, viszont azt nem néztem, hogy hogyan menti el személyre szabott beállításokat (egyáltalán elmenti ? :blush: )

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy egy korábbi izzócsere következménye, én törölném a hibát utána megpróbálnám újra.

Halihó!

Nos, lehet nagyon elkerülte valami a figyelmem miként lehet, de nem sikerült törölni a hibát. A kezelési útmutató szerint csak nyugtázni lehet. Ezt meg is tettem, amire kiírta a Code18 -at. :-D Persze továbbra is működik minden fény...

Egy másik kérdés: az autóban középszintű kijelző van és nincs BC. Rá lehet venni valahogy, hogy az alapnál egy kicsit több információval szolgáljon?

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Nos, lehet nagyon elkerülte valami a figyelmem miként lehet, de nem sikerült törölni a hibát. A kezelési útmutató szerint csak nyugtázni lehet. Ezt meg is tettem, amire kiírta a Code18 -at. :-D Persze továbbra is működik minden fény...

Egy másik kérdés: az autóban középszintű kijelző van és nincs BC. Rá lehet venni valahogy, hogy az alapnál egy kicsit több információval szolgáljon?

Diagnosztikán gondoltam, hogy kiütni, OP-com vagy TECH2.

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Nos, lehet nagyon elkerülte valami a figyelmem miként lehet, de nem sikerült törölni a hibát. A kezelési útmutató szerint csak nyugtázni lehet. Ezt meg is tettem, amire kiírta a Code18 -at. :-D Persze továbbra is működik minden fény...

Egy másik kérdés: az autóban középszintű kijelző van és nincs BC. Rá lehet venni valahogy, hogy az alapnál egy kicsit több információval szolgáljon?

Nekem lehetett az 1.7D-t (2011)

http://www.opelforum.hu/topic/1592-egyeb-cseveges/?p=1011864

Link to comment
Megosztás:

Igen, olvastam. Szuper! :-) Ezek szerint Neked is ilyen a kijelződ? Mondjuk ezeknél az autóknál már nem a kijelzőn múlik minden. Mennyiért oldanak meg egy ilyen "nagy feladatot"?

Én márkaszervizben veszem használtként, és ott mondtam meg kellene csinálni, s megcsinálták.

De szombaton már nálam kellett volna hogy legyen a kocsi, de még sincs nálam, mert az egyik adagoló behalt. Ma tisztították Szfehárváron, így talán szerdán este megkapom....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én márkaszervizben veszem használtként, és ott mondtam meg kellene csinálni, s megcsinálták.

De szombaton már nálam kellett volna hogy legyen a kocsi, de még sincs nálam, mert az egyik adagoló behalt. Ma tisztították Szfehárváron, így talán szerdán este megkapom....

Bizom benne, hogy mihamarabb kézhez kapod az autód és falhatod a km-eket!

Létezik, hogy ebben az autóban nincs tükörfűtés? :-o

Ebben az időben borzasztó, hogy mennyire nem látom körbe az autót. Araszolgatásnál ráadásul még az oldalüvegen is úgy tapad meg az esővíz, hogy még a maradék élesebb kontúrok is eltűnnek. Így időnként az ablak le-fel húzásával és a tükör "simogatásával" igyekszem javítani a vezetés élményét.

Link to comment
Megosztás:

Bizom benne, hogy mihamarabb kézhez kapod az autód és falhatod a km-eket!

Létezik, hogy ebben az autóban nincs tükörfűtés? :-o

Ebben az időben borzasztó, hogy mennyire nem látom körbe az autót. Araszolgatásnál ráadásul még az oldalüvegen is úgy tapad meg az esővíz, hogy még a maradék élesebb kontúrok is eltűnnek. Így időnként az ablak le-fel húzásával és a tükör "simogatásával" igyekszem javítani a vezetés élményét.

Énis. :) Már mennék vele, mert most nincs kocsim, csak egy Corsa C dodzsem :)

http://opel.kiss-gerencser.hu/getImage?path=Downloads/country_1327495806128/doc_1413460963378_hu_astra_i_2014_10_15.pdf

Még a selectionban is elektromos állítású és fűthető a tükör. ;)

Link to comment
Megosztás:

Bizom benne, hogy mihamarabb kézhez kapod az autód és falhatod a km-eket!

Létezik, hogy ebben az autóban nincs tükörfűtés? :-o

Ebben az időben borzasztó, hogy mennyire nem látom körbe az autót. Araszolgatásnál ráadásul még az oldalüvegen is úgy tapad meg az esővíz, hogy még a maradék élesebb kontúrok is eltűnnek. Így időnként az ablak le-fel húzásával és a tükör "simogatásával" igyekszem javítani a vezetés élményét.

Üdv,

Nekem a tükör fűtést a hátsó ablak fűtés gombbal lehert bekapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

Kiderül az astrának a gondja, amit lefoglalóztam. A 3-as én 4-es hengerben a kompresszió elment... Megegyeztem a kereskedővel, visszaadta a foglalót, és megvette tőlem a kocsit, ami még nem is volt nálam...

Tegnap egy COSMO 1.7D-t (125Le) foglalóztam le.

Íme pár kép:

8901621171_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

4781148513_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

6_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

7410388522_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EGYÉB:

Nem LED-es a menetfény, de ez legálisan használható tompított helyett, ugye? AUTOMATA állásban szoktátok használni a fényszórókat?

Link to comment
Megosztás:

Imy, szép az autó!????

Amit én használok, abban nincs menetfény és nem is automata a világítás, így ehhez most érdemben nem tudok hozzászolni.

Viszont ismét egy észrevétel/kérdés: Az mennyire normális, hogy a kuplung kinyomásával a tempomat nem kapcsol ki?

Link to comment
Megosztás:

Imy, szép az autó!????

Amit én használok, abban nincs menetfény és nem is automata a világítás, így ehhez most érdemben nem tudok hozzászolni.

Viszont ismét egy észrevétel/kérdés: Az mennyire normális, hogy a kuplung kinyomásával a tempomat nem kapcsol ki?

Köszi! ;)

Miért, hogyhogy nincs J-ben? :)

Attól függ, hogy meddig nyomod ki, így fogalmaz a használati utasítás:

Jtempomat_www.kepfeltoltes.hu_.png

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi! ;)

Miért, hogyhogy nincs J-ben? :)

Attól függ, hogy meddig nyomod ki, így fogalmaz a használati utasítás:

Jtempomat_www.kepfeltoltes.hu_.png

???? hát kispórolták, lehet..

A tempomat részt átugrottam a kézikönyvben. Ki gondolta volna, hogy e témában kérdésem lehet ... és tényleg: kuplungot kinyomva egy picit tartja a fordulatot, majd leengedi 500-zal. Pár másodperc után megy alapjáratra és vált zöldről fehérre a tempomat visszajelző.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.