Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Bosch generátorom van.

Mintha azt olvastam volna itt valahol, hogy ehhez lehet felujitó készletet kapni. Mi van abban, kb. mennyibe kerül? Házilag szerelhető e?

Köszi.

Attól függ mit akarsz/kell benne cserélni!

Csapágy és kefék nem drágák hozzá,de ha diódasor kell,akkor készülj...

Link to comment
Megosztás:

Szóval erre a hozzászólásomra van valakinek ötlete, hogy azt a műanyag bigyót honnan tudnám beszerezni? Gondolom bontót mondanátok legtöbben, de ott szinte biztos az egész szerkezetet meg kell venni, nem? :sowwy:

Vagy ha elég ügyes vagy fabrikálsz magadnak,de egyszerűbb a bontó.

Link to comment
Megosztás:

Ma kicseréltem a generátor szénkeféket, és fesz. szabályzót.

ÁÁ nem volt tul forro a turbó :sowwy: :lol: Égett a szőr és a bőr a karomon. :lol:

Elvileg jó, gyakorlatilag nem tudtam megmérni a töltést, mert nincs műszerem. Ha valakinél esetleg lesz Vadkerten, megkérném hogy mérje majd meg nekem.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Ma kicseréltem a generátor szénkeféket, és fesz. szabályzót.

ÁÁ nem volt tul forro a turbó :sowwy: :lol: Égett a szőr és a bőr a karomon. :lol:

Elvileg jó, gyakorlatilag nem tudtam megmérni a töltést, mert nincs műszerem. Ha valakinél esetleg lesz Vadkerten, megkérném hogy mérje majd meg nekem.

Üdv.

Megmérjük. :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tegnap megtettem esőbe a benzintyúkommal kb 160 km-t. Jól elvoltunk, beszélgetünk, simogattam a kormányt, stb (mint bárki más itt a fórumba :lol: ) aztán mondtam neki valami rosszat, és...

kb 80km/h -nál történt, kigyulladt az "OLAJNYOMÁS JELZŐ" lámpa egy másodpercre, és közbe dobott egyet a kocsin. Mintha hírtelen nem kapott volna gyújtást. Majd ezt mégegyszer eljátszotta. Később is, de akkor nem égett az oljanyomásjelző lámpája (tehát semmi jel, csak hallottam a hangján hogy kihagy a fordulat). Olyan érzésem volt mintha dobott volna a kocsin valami egyet, de a lámpák rendesen világítottak, minden rendben volt. Beázott volna valami? Megijedtem :sowwy:

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Ez mekkora :sowwy: . Biztos a szívére ... vagyis a motorjára vette :lol: .

Hogyhogy világítottak a lámpák?

Gondolom ha beázik valami trafó, akkor nincs áram, és nincs lámpa sem, de a lámpák világítottak. De ne mondtam neki semmi rosszat, hogy csak a "roncstelepre ezzel a xar ablaktörlővel". :lol: Motorjára vette volna?

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ha beázik valami trafó, akkor nincs áram, és nincs lámpa sem, de a lámpák világítottak. De ne mondtam neki semmi rosszat, hogy csak a "roncstelepre ezzel a xar ablaktörlővel". :lol: Motorjára vette volna?

Csak vicceltem :sowwy: . Amikor nekem rántott néha egyet, akkor a trafó alatt volt kontaktos egy vezeték, egy fekete csatlakozóban. Azt megmozgatva leállt a motor. Adtam neki WD-40-et meg megkaparásztam, azóta nem csinált ilyet. Mondjuk 3 hónap alatt rántott összesen 5-öt, mindentől függetlenül, mire egyszercsak le is állt... De akkor mindegyik visszajelző világított, úgy, mint mikor ráadjuk a gyújtást. Rántásnál nem vettem észre, hogy felvillant volna valamelyik, bár nem is volt rá időm, hogy odanézzek. Majd valaki okosabb biztos tud mondani valamit neked az olajnyomás jelzőre :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Csak vicceltem :sowwy: . Amikor nekem rántott néha egyet, akkor a trafó alatt volt kontaktos egy vezeték, egy fekete csatlakozóban. Azt megmozgatva leállt a motor. Adtam neki WD-40-et meg megkaparásztam, azóta nem csinált ilyet. Mondjuk 3 hónap alatt rántott összesen 5-öt, mindentől függetlenül, mire egyszercsak le is állt... De akkor mindegyik visszajelző világított, úgy, mint mikor ráadjuk a gyújtást. Rántásnál nem vettem észre, hogy felvillant volna valamelyik, bár nem is volt rá időm, hogy odanézzek. Majd valaki okosabb biztos tud mondani valamit neked az olajnyomás jelzőre :lol: .

Te figyi, a Te kocsid nem lány? Mert arra gondoltam hogy lehet hogy a kocsink ikrek :lol: (egypeté... vagymi eggyártójú ikrek)

megnézem ezt az eloxidált vezetéket, köszi :lol:

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Te figyi, a Te kocsid nem lány? Mert arra gondoltam hogy lehet hogy a kocsink ikrek :lol: (egypeté... vagymi eggyártójú ikrek)

megnézem ezt az eloxidált vezetéket, köszi :lol:

Üdv!

Az enyém fiú. Murphy :lol: . Amúgy mintha mások írták volna, hogy a jobb első kerék felveri nekik a vizet valahova. Lehet, hogy neked is felverte valami elektromos részhez, bár akkor szerintem nem csak egy rántást csinálna. Meg mondjuk az, hogy az olajnyomást jelző pilács felvillant, nem tűnik jó dolognak... De járó motornál mozgasd meg a vezetékeket, próbaképp. Gyertyakábeleket ne nagyon piszkáld :sowwy: . Ja, olaj van benne elég?

Link to comment
Megosztás:

Az enyém fiú. Murphy :lol: . Amúgy mintha mások írták volna, hogy a jobb első kerék felveri nekik a vizet valahova. Lehet, hogy neked is felverte valami elektromos részhez, bár akkor szerintem nem csak egy rántást csinálna. Meg mondjuk az, hogy az olajnyomást jelző pilács felvillant, nem tűnik jó dolognak... De járó motornál mozgasd meg a vezetékeket, próbaképp. Gyertyakábeleket ne nagyon piszkáld :sowwy: . Ja, olaj van benne elég?

Olajszint megfelelő. Én aszittem a Murphy az vezeték név:( Állítólag az olajszint állandó, és ha kigyulad a piros, akkor elfogyott, nem nagyon van átmentet. Ez igaz?

Link to comment
Megosztás:

Olajszint megfelelő. Én aszittem a Murphy az vezeték név:( Állítólag az olajszint állandó, és ha kigyulad a piros, akkor elfogyott, nem nagyon van átmentet. Ez igaz?

Hát annyira nem vágom ám ezt a témát, de olyan is van, hogy van benne olaj, csak nem elég a nyomás. De ez nekem inkább olyasminek tűnik, mint amit az enyém is csinált...

Link to comment
Megosztás:

Ma kicseréltem a generátor szénkeféket, és fesz. szabályzót.

ÁÁ nem volt tul forro a turbó :sowwy: :lol: Égett a szőr és a bőr a karomon. :lol:

Elvileg jó, gyakorlatilag nem tudtam megmérni a töltést, mert nincs műszerem. Ha valakinél esetleg lesz Vadkerten, megkérném hogy mérje majd meg nekem.

Üdv.

Kb. 1600 forintért kaphatsz egy digitális univerzális műszert Tecsóban, OBI-ban, Osan-ban stb, stb...amivel feszültséget, áramerősséget, zárlatot, vagy szakadást, mellesleg ellenállást mérhetsz. Ennyi beruházást talán megér, hamár szétbombáztad a fél elektromos rendszeredet?

Link to comment
Megosztás:

Kb. 1600 forintért kaphatsz egy digitális univerzális műszert Tecsóban, OBI-ban, Osan-ban stb, stb...amivel feszültséget, áramerősséget, zárlatot, vagy szakadást, mellesleg ellenállást mérhetsz. Ennyi beruházást talán megér, hamár szétbombáztad a fél elektromos rendszeredet?

Ennek kicsit több, mint a feléért is :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.