Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

:rolleyes: Még a helye sincs meg??? Ezzel azt akarod mondani,hogy nincs lyuk a B oszlop aljában és a hátsó ajtóban se??

hát ő kettő is van a B oszlopban, de az oldalrol van me egészen lent

és azajtoban meg ilyen trapézos formájú

ezek lennének a gyári helyei??

Link to comment
Megosztás:

dede ilyenem van de én azt hittem ez csak ilyen szervizelési luk üregvédelemre stb

elég szar helyre van téve egyébként, mert ha kinyillik az ajto tökre, akkor eléggé furán hajlik a cső

neked ez gyári??

azon gondolkozok ha tényleg oylan drágán adják, meg valszin nem is lesz akkor valami más kocsibol kiszedem és ráragasztom a gumikupakokra és csumi:D

Link to comment
Megosztás:

asszem jol jártama bontósbéli ismerettséggel:D

vettem egy komplett hátsólámpa panelt egy kesztyűtartó világítást és a két gumigecit mindössze 500 Ft ért

és mellé csoreltem pár patentot az ajtoba meg egy helyzetjelző foglalatot:D

szal asszem abszolut jóáron jutottam hozzá és igy lesz kesztyűtartó világításom ködfényes féklámpán és a központi beszerelésének se sok akadálya van már:D

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Mindenkinek!

Egy kis segítség kellene 1.4-es 16V ecotec-motoros Astrához:A hiba a következő:Kb.5km megtétele után a sárgalámpa világít,aztán nem tudom fordulattól függően-e,de elalszik,aztán újból világít!A lámpa már önmagában is idegesítő,de hozzávéve,hogy ilyenkor megszűnik az alapjárat is létezni,az már agyrém!Kiolvasattam ennek kapcsán,sőt még ki is villogtattam a hibakódokat,és mindkét esetben ugyanaz az eredmény: sebességjeladó hiba és mapszenzor hiba!Irány a bontó,Map-szenzorcsere,de a hiba ezek után ugyanúgy fennáll!

Ezért kérnék segítséget,először is hol találom a Motorvezérlő egységet,másodsorban pedig,hogyan tudom nagyobb szétbontás nélkül kiszerkeszteni a km-órát,mert ebben a van a sebességjeladó!Lehet,hogy valamelyik csatlakozó szórakozik?Előre is köszi a segítséget szép hétvégét mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet hogy rosszul olvastad ki a kódokat?

Mert ez nagyon AGR szelep hibának tűnik számomra... <_<

Milyen kódokat adott szám szerint?

Egyébként a műszeregységet könnyű kinyerni, csak a bowden okozhat először némi

fejtörést, de majd ráérzel. :rolleyes:

Az ECU az anyós oldali A oszlop aljában van a műanyag burkolat alatt.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az egyik 105,a másik pedig 500 volt úgy emlékszem,de most nincs nálam,valahova felírtam,de hivatalos műszerrel is ezeket jelezte!Az AGR-szelepet bonyolult egyébként kipucolni?Mert ezt még ennek ellenére megtenném!Esetleg tudsz valami becsületes,hozzáértő elektromos szakit javasolni,aki otthon van a témában?Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az egyik 105,a másik pedig 500 volt úgy emlékszem,de most nincs nálam,valahova felírtam,de hivatalos műszerrel is ezeket jelezte!Az AGR-szelepet bonyolult egyébként kipucolni?Mert ezt még ennek ellenére megtenném!Esetleg tudsz valami becsületes,hozzáértő elektromos szakit javasolni,aki otthon van a témában?Köszi a segítséget!

500 az alapjárati motor hibakódja

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

http://www.autodiagnosztika.com/obd2_hibakodok.html

E szerint nem!Az AGR-szelep kipucolásáról tudnál valami tanácsot adni?

Köszi!

Ez valami univerzális tábla, nem kell neki mindent elhinni. Opel Simtec vezérlők (és az újabb

Multec vezérlők) hibakódlistáján az 500 az alapjárati motor hibakódja.

AGR szelep pucolása: kiveszed, beáztatod brigéciolba, vagy féktisztítóval átfújód bőven, kipucolod,

visszarakod. :rolleyes: Ha el van kopva a tengelye, akkor rövidesen újabb hiba lesz, megoldás a csere,

vagy a lezárás (bizonyos vezérlők ezt néha sárga lámpával tolerálják, viszont nem lesz rángatás).

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Kipucoltam az AGR-szelepet,a tengely lazán mozog benne,/már a rugó ellenében/,egyébként nem volt drasztikusan koszos.Sajnos a problémám nem változott semmit!Ettől függetlenül lehet ludas az AGR-szelep?Ja megnéztem a motorvezérlőt /DELCO ELECTRONICS 16202329/,csatik rendben,úgyszintén a KM-óránál is.

Üdv.: bátyus

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.