Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

gondolom leszakadt az alsó peremezett cső.

emiatt nincs is kontakt az antennában.

és a vétel meg emiatt nem king.

ezt így ebben a formájában nem használják, és ha te mondanád nekik csak néznének így: ;)

használd helyette a cool kifejezést :D

mármint Brezso?

írtam már, eddig nem jelezte, hogy nem érti miről lenne szó -_-

Miről is van szó, http://www.youtube.com/watch?v=JErVP6xLZwg? Ki a király!? ;) ;) :P

Link to comment
Megosztás:

én nem csiszoltam semmit a ledeken, egyszerűen a gyári izzó foglalatába beraktam a ledet a ellenállással és kész! Teljesen egyenletes fényük van a mutatóknak! :lol: :lol:

ácsiácsiácsi. Neked ezek a tekert cumók csak a mutatókat világítják nem? Maga a számlap, meg a háttér, az sokledes hidas cuccal van összecsinálva neked is asszem... Nekem sem a mutatók foltosak, hanem a számlap kábé 80 és 130 között <_< Ha lesz kis időm akkor befejezem én is a hidas órámat, és akkor meglátjuk mi a foltos meg mi nem :) :lol: :lol: (holnap is elmarad, mert megyünk tökölre gumiszagolni :lol: :D ) majd jövőhéten vmikor csak elkészül :lol:

Link to comment
Megosztás:

ácsiácsiácsi. Neked ezek a tekert cumók csak a mutatókat világítják nem? Maga a számlap, meg a háttér, az sokledes hidas cuccal van összecsinálva neked is asszem... Nekem sem a mutatók foltosak, hanem a számlap kábé 80 és 130 között <_< Ha lesz kis időm akkor befejezem én is a hidas órámat, és akkor meglátjuk mi a foltos meg mi nem :lol: :lol: :lol: (holnap is elmarad, mert megyünk tökölre gumiszagolni :lol: :lol: ) majd jövőhéten vmikor csak elkészül :lol:

Igen, tényleg a felső részen halványabb egy kicsit a sebességjelző ha gyári izzók helyére teszel ledeket, de csak egy kicsit. Inkább csak akkor veszed észre, ha keresed a hibát. Asszem rendelek megint ledet, és újrakezdem a projektet.

Link to comment
Megosztás:

Igen, tényleg a felső részen halványabb egy kicsit a sebességjelző ha gyári izzók helyére teszel ledeket, de csak egy kicsit. Inkább csak akkor veszed észre, ha keresed a hibát. Asszem rendelek megint ledet, és újrakezdem a projektet.

tökéletes megoldás csak eza hidas, vagy a saját gyártású panelos.

én azt fogom kipróbálni, hogy minden szám vagy minden 2. szám közzé!! rakok ledet.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A ledes témához szeretnék szólni. én úgy oldottam meg, hogy barkácsáruházban kapható előregyártott foglalatos ledet tettem be a gyári izzók helyére (4db-ot). mint az sokan tapasztalták, így foltos lett, ezért egy törött notebook-kijelzőből kiszedtem a polarizáló fóliákat (ez 3 db fólia, adott sorrendben egymásra rakva), ezeket formára vágtam, és becsúsztattam a számlap alá közvetlenül. sajnos képet nem tudok róla mutatni, de nagyon szép, egyenletes fénye van.

üdv!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A ledes témához szeretnék szólni. én úgy oldottam meg, hogy barkácsáruházban kapható előregyártott foglalatos ledet tettem be a gyári izzók helyére (4db-ot). mint az sokan tapasztalták, így foltos lett, ezért egy törött notebook-kijelzőből kiszedtem a polarizáló fóliákat (ez 3 db fólia, adott sorrendben egymásra rakva), ezeket formára vágtam, és becsúsztattam a számlap alá közvetlenül. sajnos képet nem tudok róla mutatni, de nagyon szép, egyenletes fénye van.

üdv!

hello

ezt valaki régen írta már...

kár hogy nincs róla kép...

meg nincs törött laptopunk :lol: <_<

Link to comment
Megosztás:

igen, kb 1 éve írta valaki, ha jól emlékszem, én tavaly nyáron csináltam meg, törött kijelzőt úgy szereztem, hogy bementem egy számtech boltba, megkérdeztem, hogy van-e ilyen törött cucc, a srác hátrament a raktárba és adott egyett. képet azért nem tudok felrakni, mert valami állat betörte a hátsó ajtón az üveget, és el kellett vinnem egy zárt udvarba, amíg ki nem cserélem.

Link to comment
Megosztás:

szerintem ez nem plazma, itt lehet kapni, én már gondolkodtam rajta, hogy lehetne ilyet csinálni, csak nem tudom, leírható-e nyílvános fórumokon, mivel ha jól tudom ez a srác Magyarországon az egyedüli, aki ilyet csinál, és lehet , hogy ez valami üzleti titka neki vagy mi, de ha valakit érdekel, akkor priviben lírhatom, hogy szerintem hogy csinálja

Link to comment
Megosztás:

én is láttam már többfélét, ami nyomtatva van...de akkor az eredeti számlap erre van lecserélve nem?

mondjuk avilágítás az érdekelne hogy oldják meg...

bár ha fehér ledes megvilágítást biztosítva van akkor amilyen színűre festik a számlaot úgy fog világítani.

Link to comment
Megosztás:

Odaírták, hogy a gyári műszervilágítás nem világítt átt rajta. Hát aki nem képes kiszedni 4 db nyomi izzót a műszeregységből, az ne álljon neki kocsit szépítgetni. <_< :lol:

Csak ha kiveszed az izzókat nem világítanak a mutatók. Az előző autómban a fehér számlapos volt, csak azt 4e-ért vettem lepusztítva ( leszakították róluk a vezetékeket ) A fehér számlap hátránya, hogy sötétben nem látszanak a fehér mutatók ezért mindenképp színesíteni kell őket.

Egyébként a 60-160 közötti sötétebb szakaszt én kivilágítottam +2 leddel. Egyszerűen fúrtam 2 5-ös lyukat a házba és benyomtam a ledeket rajta. Az előtétellenállást viszont fel kellett emelni 2.5kohm-ra mert túl világosak voltak.

Egész jól látszik a képen +led nélkül és +leddel. Homorú fehér ledeket használtam a kijelzőbe is. A kép napsütésben készült nyitott tetőablakkal.

Link to comment
Megosztás:

Csak ha kiveszed az izzókat nem világítanak a mutatók. Az előző autómban a fehér számlapos volt, csak azt 4e-ért vettem lepusztítva ( leszakították róluk a vezetékeket ) A fehér számlap hátránya, hogy sötétben nem látszanak a fehér mutatók ezért mindenképp színesíteni kell őket.

Egyébként a 60-160 közötti sötétebb szakaszt én kivilágítottam +2 leddel. Egyszerűen fúrtam 2 5-ös lyukat a házba és benyomtam a ledeket rajta. Az előtétellenállást viszont fel kellett emelni 2.5kohm-ra mert túl világosak voltak.

Egész jól látszik a képen +led nélkül és +leddel. Homorú fehér ledeket használtam a kijelzőbe is. A kép napsütésben készült nyitott tetőablakkal.

elég szép lett így is.

sztem ez az erősen átvilágítás, ami a +2ledes képen is látszik 160nál, az azért van, mert direktbe kapja egyből a számlap a fényt.

de szép tetszik

Link to comment
Megosztás:

elég szép lett így is.

sztem ez az erősen átvilágítás, ami a +2ledes képen is látszik 160nál, az azért van, mert direktbe kapja egyből a számlap a fényt.

de szép tetszik

Csak a képen látszik ilyennek élőben teljesen egyenletes, de valóban odébb kellett volna fúrni, csak útban van a stekker

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.