Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Az elektromos tükörnek biztos hogy 5 érintkezős a csatija. 2vastagabb, és 3 vékonyabb drót megy bele.

Igaz hogy a tükör csatija 5vezetékes de az amit a tükörre dugsz. a csipogók mögött. A káűbelkorbácsban ugyanis eggy 9Pines kis sárgás fehéres csati van ami magát a gombot kezeli szal ez eggyiksem a tüköré azt alá támasztom. Nemrég szereltema tükröt be és hasonló csati nincs a tükrön. ÜDV

Link to comment
Megosztás:

óhh micsoda komfort fokozatot mutatott Breki

nem kell relézni stb stb, max egy kapcsoló, hogy ne mindig húzza fel, de egyszerűbb, mint relézni :)

de am ezt honnan tudod??

Pl. a vekiben használják. Eredetiben valahogy úgy van megoldva, hogy mikor kulccsal zárod az ajtót, teljesen jobbra fordított állapotnál felhúzza az ablakokat és a bezárja a tetőablakot :D Arra a 6-os lábra ad a kulcs testet ami az astrákon általában nincs bekábelezve

akkor nyomoztam ki mikor bekerült a tetőablak motorja és rajzot kerestem hozzá, hogy mi az a + láb amit még a lengyel oldalon se tudtak

am ezzel a típussal tuti müxik, nekem is ilyen van benne :D

Link to comment
Megosztás:

Jó eséllyel, ill. az a kis termobizti, ami az ellenállásra van ráépítve.

Valószinű igen, de általában akkor az 1-2-3 tűnik el, mert 4 az direkt. De úgy tudom csak a fűtőmotor-ellenállásban elég az ellenállásokat cserélni, nem kell az egészet.

Köszönöm a segítséget! Nem nekem van gondom, hanem az egyik haveromnak. Csak megkérdem, mielőtt hülyeséget mondani neki, mert én még nem találkoztam ilyennel! :) Nem tudom rávenni, hogy regeljen be ide és írja le ő a kínjait! :D

Link to comment
Megosztás:

ez 4 fokozatú!

akkor kapcsoló ellenállás...

de rá lehet nézni arra a hőbiztire is.

más

SE-t megépítőktől kérdezném az immo probléma megoldását.

elvileg az SE motorokhoz ritka az immo

ha nincs, akkor elvileg szervízben hozzá kell tanítani a kulcshoz a ecut.

ha van benne immo, akkor mitkell cserélni?

van a kulcsban a jeladó, van adobozka a gyujtáskapcsolónál, és van az eCU

na most ha marad a gyári gyujtáskapcsoló, akkor ugye a kulcs is

ilyenkor mit kell cserélni??

vagy nem kell semmit, mert a doboz azonosítja a kulcsot, és egyből indítási jelet küld az ECUnak?

vagy _??

Link to comment
Megosztás:

van a kulcsban a jeladó, van adobozka a gyujtáskapcsolónál, és van az eCU

na most ha marad a gyári gyujtáskapcsoló, akkor ugye a kulcs is

ilyenkor mit kell cserélni??

vagy nem kell semmit, mert a doboz azonosítja a kulcsot, és egyből indítási jelet küld az ECUnak?

vagy _??

Nincs vagy. Igen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Xenon szakertokhoz lenne kerdesem.Jon a tel hamar sotetedik stb. Es dontottem bedobok egy szettet. Kapott uj lampakat nyaron ugy is most kap bele jo kis xenont is . Lenne par kerdesem.

1. Gyarilag motoros a lampam , ez ugye valtozni fog de mindegy annyira nem zavar eddig se hasznaltam az a motort.

2. Ha jol informalodtam H4 Bi-Xenon szettre lesz szuksegem. el is kezdtem nezelodni de annyi fele fajta van hogy nem tudom melyiket valasszam szoval ebben kernek nemi kiindulasi segitseget.

3. Trafó !!! Akiknek van hova dugták el ???? Valami jo hely tipp érdekelne, utasterig nem szivesen kabeleznek ki...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Xenon szakertokhoz lenne kerdesem.Jon a tel hamar sotetedik stb. Es dontottem bedobok egy szettet. Kapott uj lampakat nyaron ugy is most kap bele jo kis xenont is . Lenne par kerdesem.

1. Gyarilag motoros a lampam , ez ugye valtozni fog de mindegy annyira nem zavar eddig se hasznaltam az a motort.

2. Ha jol informalodtam H4 Bi-Xenon szettre lesz szuksegem. el is kezdtem nezelodni de annyi fele fajta van hogy nem tudom melyiket valasszam szoval ebben kernek nemi kiindulasi segitseget.

3. Trafó !!! Akiknek van hova dugták el ???? Valami jo hely tipp érdekelne, utasterig nem szivesen kabeleznek ki...

az állítás miért változik?

oda lehet a lámpa mellé, aksi mögött mellett van hely.

minek elrejteni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Xenon szakertokhoz lenne kerdesem.Jon a tel hamar sotetedik stb. Es dontottem bedobok egy szettet. Kapott uj lampakat nyaron ugy is most kap bele jo kis xenont is . Lenne par kerdesem.

1. Gyarilag motoros a lampam , ez ugye valtozni fog de mindegy annyira nem zavar eddig se hasznaltam az a motort.

2. Ha jol informalodtam H4 Bi-Xenon szettre lesz szuksegem. el is kezdtem nezelodni de annyi fele fajta van hogy nem tudom melyiket valasszam szoval ebben kernek nemi kiindulasi segitseget.

3. Trafó !!! Akiknek van hova dugták el ???? Valami jo hely tipp érdekelne, utasterig nem szivesen kabeleznek ki...

ezek a lámpák amikbe a xenont tennéd ugye nem a gyári, üveg, bordázott fényszóróbúrával? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Xenon szakertokhoz lenne kerdesem.Jon a tel hamar sotetedik stb. Es dontottem bedobok egy szettet. Kapott uj lampakat nyaron ugy is most kap bele jo kis xenont is . Lenne par kerdesem.

1. Gyarilag motoros a lampam , ez ugye valtozni fog de mindegy annyira nem zavar eddig se hasznaltam az a motort.

2. Ha jol informalodtam H4 Bi-Xenon szettre lesz szuksegem. el is kezdtem nezelodni de annyi fele fajta van hogy nem tudom melyiket valasszam szoval ebben kernek nemi kiindulasi segitseget.

3. Trafó !!! Akiknek van hova dugták el ???? Valami jo hely tipp érdekelne, utasterig nem szivesen kabeleznek ki...

Xenonról csak annyit tudok mondani, hogy nem igazán jó ötlet egy eredetileg izzóhoz készült lámpabúrába tenni, szórni fogja a fényt mindenfelé, elvakítasz vele mindenkit magad előtt. Inkább egy extra erős izzót tennék bele. De ha ez nem szempont...

Mivel a rendőrök szólnak érte, sztem célszerűbb olyan színhőmérsékletűt választani, ami nem annyira feltűnő, pl. a 4300K-esnek olyan a fénye, mint az izzónak, de még az 5000K-es is alig kékebb. A trafókat közvetlenül a lámpa mellé kell tenni, messzire nem is tudod, mert az izzóra menő nagyfeszültségű kábel általában 20-30 centi körüli, és nem hosszabbítható. A trafó rögzíthető kétoldalas ragasztóval, bilinccsel, ahogy tetszik, felesleges rejtegetni.

Link to comment
Megosztás:

Huuu de gyorsan valaszoltok :)

nah osszegezzunk, szoval muszakin kivesz. - OK az mots volt ugy is :D a fóliás uveg miatt ugy is többet fizettem :D azt nem lehet leszedni :D :D

Lampa gyári uveges. ilyen bordazott a fenyt tenyleg szepen szorja LED-es helyezetjelzonel is... szoval akkor ez nem tul jo otlet mert a tompitottet is szetszorna???

Link to comment
Megosztás:

Huuu de gyorsan valaszoltok :)

nah osszegezzunk, szoval muszakin kivesz. - OK az mots volt ugy is :D a fóliás uveg miatt ugy is többet fizettem :D azt nem lehet leszedni :D :D

Lampa gyári uveges. ilyen bordazott a fenyt tenyleg szepen szorja LED-es helyezetjelzonel is... szoval akkor ez nem tul jo otlet???

de jó :D

csak szidni fognak :D

Link to comment
Megosztás:

Huuu de gyorsan valaszoltok :D

nah osszegezzunk, szoval muszakin kivesz. - OK az mots volt ugy is :D a fóliás uveg miatt ugy is többet fizettem :D azt nem lehet leszedni :) :D

Lampa gyári uveges. ilyen bordazott a fenyt tenyleg szepen szorja LED-es helyezetjelzonel is... szoval akkor ez nem tul jo otlet???

Nem kéne... Ha mégis beleteszed egyszer menj szembe saját magaddal, és rájössz hogy miért. :D J

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.