Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Így ahogy a tied van biztos nem tudom megcsinálni, Azért szeretném azt a gyárig foglalatos megoldást választani! :)

foltoslesz...

őőő DAY nak nemtudom hogyan van, neki lehet 180 okos kék ledekkel van...

de neki is kék az egész, mármint a mutatók.

nem egyszerű ez a ledezés téma egyébként.... próbálkozni kell egy párat, mire jó lesz :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kelle egy kis felvilagositas az ugybe.

Lattam par auton hogy a kodlampa folott van ilyen Led csik!

Valaki csinalast mar iylett vagy tan van is?

Ha valaki csinlat mar ilyett irja mar le hogy is csinalta :) :) :D :lol: :lol:

elmész ótósbótba azt veszel B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tél közeledtével mindig felmerül bennem, hogy a visszapillantó tükröket fűthetővé kellene tenni!

Mit gondoltok a házilag készített fűthető tükörről?

Volt már itt téma valamelyik topic-ban, de ha jól emlékszem nem született végleges, tökéletes megoldás, viszont nem lehet túl bonyolult.

Kellene egy kis autóvillamossági tudás és házilag is igen hasznos funkciót lehetne eszközölni.

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tél közeledtével mindig felmerül bennem, hogy a visszapillantó tükröket fűthetővé kellene tenni!

Mit gondoltok a házilag készített fűthető tükörről?

Volt már itt téma valamelyik topic-ban, de ha jól emlékszem nem született végleges, tökéletes megoldás, viszont nem lehet túl bonyolult.

Kellene egy kis autóvillamossági tudás és házilag is igen hasznos funkciót lehetne eszközölni.

Szerintetek?

Szerintem vagy veszel egy fűthető tükörlapot, vagy megpróbálsz valami hőforrást, pölö izzókat a tükör hátoldalán elhelyezni több ponton. Esetleg régi vasalóból, kiveszed a gyöngyökbe bujtatott fűtőszálat, és kipróbáld mennyire melegszik 12 voltról. Én ezért vettem tavaly használtam elektromos tükröt, nem azért hogy lehessen gombnyomásra állítani, bár az is praktikus járda mellé parkoláskor lefordítom az anyósoldalit. Először csak a tükörfűtés volt bekötve sokáig, egy akkus fúró akkujáról kapta az áramot egy nyomógombon keresztül.

221679.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szerintem vagy veszel egy fűthető tükörlapot, vagy megpróbálsz valami hőforrást, pölö izzókat a tükör hátoldalán elhelyezni több ponton. Esetleg régi vasalóból, kiveszed a gyöngyökbe bujtatott fűtőszálat, és kipróbáld mennyire melegszik 12 voltról. Én ezért vettem tavaly használtam elektromos tükröt, nem azért hogy lehessen gombnyomásra állítani, bár az is praktikus járda mellé parkoláskor lefordítom az anyósoldalit. Először csak a tükörfűtés volt bekötve sokáig, egy akkus fúró akkujáról kapta az áramot egy nyomógombon keresztül.

http://kep.ivpicture.hu/221679.jpg

Én valami olyan megoldásra gondoltam, hogy gyújtásra kötni és egy kapcsolóval indítani és leállítani. De ennek kellene egy olvadóbiztosítós védelem is. Tehát a biztosítótáblához is be kellene kábelezni.

Ezt lehet továbbfejleszteni időrelé beépítésével. (Vagy ez már túlbonyolított?)

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Én valami olyan megoldásra gondoltam, hogy gyújtásra kötni és egy kapcsolóval indítani vagy leállítani. De ennek kellene egy olvadóbiztosítós védelem is. Tehát a biztosítótáblához is be kellene kábelezni.

Ezt lehet továbbfejleszteni időrelé beépítésével. (Vagy ez már túlbonyolított?)

Vélemények?

akkor már lassan egy kondival megtoldva eljutottál a gyári megoldáshoz :)

Link to comment
Megosztás:

Én valami olyan megoldásra gondoltam, hogy gyújtásra kötni és egy kapcsolóval indítani vagy leállítani. De ennek kellene egy olvadóbiztosítós védelem is. Tehát a biztosítótáblához is be kellene kábelezni.

Ezt lehet továbbfejleszteni időrelé beépítésével. (Vagy ez már túlbonyolított?)

Vélemények?

Ne idézz képpel, mert megdádáznak. Veszel egy tükörfűtés relét, ha áramot kap behúz, és kábé 15perc mulva meg kikapcsol. Áramot meg vihetsz akár a szivargyujtótól, az kap gyujtáson, és le is van védve, nem kell a biztidobozban kotorászni. Kell valahova egy pillanatkapcsoló, megnyomod, behúz a relé, és adja az áramot 15percig. Csak ki kell próbálni, hogy olyan hőforrást találj ami nem pattintja el a tükör üvegét. Szerintem egy 5W-os izzó ha nem az üvegre, hanem a tükörtestre ragasztot jó lenne, csak le kell árnyékolni, hogy ne szivárogjon ki a fény a tükör, és a keret között.

Link to comment
Megosztás:

Ne idézz képpel, mert megdádáznak. Veszel egy tükörfűtés relét, ha áramot kap behúz, és kábé 15perc mulva meg kikapcsol. Áramot meg vihetsz akár a szivargyujtótól, az kap gyujtáson, és le is van védve, nem kell a biztidobozban kotorászni. Kell valahova egy pillanatkapcsoló, megnyomod, behúz a relé, és adja az áramot 15percig. Csak ki kell próbálni, hogy olyan hőforrást találj ami nem pattintja el a tükör üvegét. Szerintem egy 5W-os izzó ha nem az üvegre, hanem a tükörtestre ragasztot jó lenne, csak le kell árnyékolni, hogy ne szivárogjon ki a fény a tükör, és a keret között.

akkor miért nem vesz fűthető tükörlapot? :)

Link to comment
Megosztás:

akkor miért nem vesz fűthető tükörlapot? :)

Azt ajánlottam neki először. De ahogy nézegettem az árakat a fűthető tükörlap nem sokkal olcsóbb újan, mint a motoros tükör használtan. Meg faragni is kell, mert ugyan ugyanaz lehetett a kézi-motoros műanyagok öntöformája, de a motorosnál vannak kivágások a mozgatható tükörlap mechanikájának.

Link to comment
Megosztás:

Én 18euróért vettem az elektromos tükör darabját újan, számlával+2-2euró posta..tehát 40Eur volt a kettő... A többi Hening szerzeménye volt. (15e Ft a két ablakemelő, kábelozás reléstül, gombokkal és a két elektromos tükörhöz tartozó háromszög...vagy több?-már nem is emlékszem :) )

Link to comment
Megosztás:

Én 18euróért vettem az elektromos tükör darabját újan, számlával+2-2euró posta..tehát 40Eur volt a kettő... A többi Hening szerzeménye volt. (15e Ft a két ablakemelő, kábelozás reléstül, gombokkal és a két elektromos tükörhöz tartozó háromszög...vagy több?-már nem is emlékszem :) )

Ez reális ár, ennyi nálunk is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.